Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   985 / 1676
(#) erdgab válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Fordítsd a két ledet szembe egymással (ne így oldalról) és máris meglátod a változást.A mostani helyzetben elvész a jel 90%.
(#) BarnaPili válasza erdgab hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
A tükröződés miatt állnak így.A tengelyre ragasztottam egy darab fényvisszaverőt,meg fekete szigszalagot.
(#) vicsys válasza erdgab hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Már én is...!
(#) dudassandor1 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ehhez csak gratulálni tudok! Jó munkát kívánok vele!
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Én már azt is látom magam előtt mibe lesz (lenne) a csöves órád!!
(#) vicsys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Linkelnéd...? Én még nem látom, csak homályosan körvonalazódik...
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Az új őrület, fogaskerekes kivezérlés jelző, esetleg spektrum analizátor :-O
(#) Pulyka válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Az optikai fordulatszámérő olyan, ami kijelzőn kijelzi, hogy a beépített ledje milyen időközönként villan fel, azaz egy perc alatt mennyit villan.
A mérendő tengelyre, és az álló részre fel kell rajzolni 1-1 vonalat. Olyan villogást kell beállítani, aminek villódzó fényénél állni látszik egymással szemben a két jelölés.
Ha ez megvan, a kijelzőről le lehet olvasni, hogy mennyit villan percenként, hogy egymással szemben áll a két jelölés(fordulatszám/perc).
Vagy nem mondok újdonságot?
Hogy-hogy nem ilyet készítettél?

Egyébként tetszik a kapcsolás.
(#) Schnitt válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ezzel az a baj, hogy a fordulatszám egész számú többszörösénél is álni látszik a jel.
A gyári optikai számlálók is így működnek, ahogy BarnaPili megcsinálta, csak a ledek jobban vannak pozicionálva, és egy gyűjtőlencse van az infra vevő előtt, hogy több visszavert fényt gyűjtsön be. A pic meg csak számolja a lefutó éleket, és kijelzi.
(#) Alkotó hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Nem akarom lelőni a lényeget, csak láttam egy hirdetésedet és abban olvastam valamit, ami következtetni enged valamire....
(#) zolika60 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Hogy te milyen rejtélyes vagy.
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Szép munka. Gratulálok. Majd mutasd meg dobozolva is, mert gondolom szép fadobozt kap.
(#) BarnaPili válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Ez nem az a fajta.Ez csak számolja a visszavert fény által keltett impulzusokat.De nem is írtam,hogy optikai fordulatszámmérő. De kösz a fölvilágosítást! " Wieder was gelernt..." ahogy a német mondja
(#) zenetom válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Szia!
Ez nagyon szép lett!
Mennyi időbe telt kb. az élesztése?
(#) erdgab válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
A munkáid engem mindig lenyűgöznek,sokáig nézegetem őket,ez az erősítő is nagyon szép munka,gratulálok!
(#) Alkotó válasza zenetom hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Az élesztés kb. 15 perc/csatorna, de ebbe már van egy 5 percnyi zenehallgatás is. Beállítani két trimmert, nem időigényes, mint néhány feszültség ellenőrzése is gyorsan megy.
A tervezgetés, és az összerakás sokkal időigényesebb.
(#) zenetom válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Köszi a választ!
Egyszer majd én is építeni akarok valami szép hangú erősítőt, de az még odébb lesz.
(#) zsoltee0001 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Király, látom belemélyedtél a PIC világába
Ritka használatra nem lett volna elég egy multiméter frekvenciamérője? nálam bevált
Ha meg számolni kell, a jó öreg számológép 1+1 =-ség gomb meg rákötve a jeladóra

Üdv
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2013
(#) BarnaPili válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Már jó ideje tanulom a PIC-ezést,de az alapok után mindig elakadok,elmegy másra az idő...Ez igazából csak utánépítés volt,de adott egy kis lendületet,hogy újra foglalkozzak a dologgal.
(#) kistee hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Sziasztok,

Nálam ezek készültek mostanában. Építési sorrendben mutatom be őket, gondolom, kitaláltátok, hogy megcsapott a PIC füstje.

Elsőként watt kolléga leírása alapján egy LPT portos programozót és egy PIC16F628A-hoz (18 lábúakhoz) használható próbapanelt készítettem el, majd jöttek sorba a többiek: a 8-14-20 pines PIC-ekhez való panel, a PICkit2 és végül a 28 lábúakhoz való panel. A PICkit2 18F2550-jét a printer portos programozóval programoztam fel és utána (érdemei elismerése mellett) nyugdíjba küldtem.

Legvégül egy PIC12F615-tel épített belső világítás halványítót láthattok.

Üdv: t
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) kaqkk válasza kistee hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Nálam még egy pic sem volt képes füstöt ereszteni
Idézet:
„megcsapott a PIC füstje.”
Viszont a paneljaid igényes szép kivitelést mutatnak ! GRAT !
(#) kistee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Kösz.

Viszont nem véletlen, hogy nem mutattam (eddig) meg a panelok másik oldalát. De ami késik, nem múlik... Ugyanis se nem fotóztam, se nem vasaltam, hanem saját úri kezemmel rajzoltam meg a mintázatot. Úgyhogy nem épp a legszebb, de működik és ez a lényeg.

A 16F628-as próbapanelt Mickey5 oldalán olvashatóak szerint építettem és a hozzávaló kiegészítő paneleket is.

OFF: köztudott, hogy a legtöbb processzor (a PIC-et is beleértve) füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, akkor már nem működik.
(#) zolika60 válasza kistee hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Szép munkák, gratulálok. Azért a füst ritkán csapkodjon.
(#) kaqkk válasza kistee hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Hmm Akkor azért volt ismerős a kinézetük.
(#) zolika60 válasza kistee hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Idézet:
„Viszont nem véletlen, hogy nem mutattam (eddig) meg a panelok másik oldalát.”
Nem lehet az olyan rettenetes, ez innen is látszik. Ilyen kis NYÁK-ok esetében a kézi rajzolás szerintem inkább profizmus.
(#) Laslie válasza kistee hozzászólására (») Jan 11, 2013 / 1
 
Grat. Én csak most kezdtem el foglalkozni PIC-el, de sajnos időhiányában még nem tartok itt. Az LPT-portos égető már készen van, már csak kipróbálásra vár.
A végén látható belső világítás halványító saját fejlesztés? Ha nem, megmondanád, hol találtad?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) Johnny0004 válasza kistee hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Üdv! Működik az égetőd? Mert mint a pickit2 fórumon kiderült neked 100nF van a Pic USB részén (eddig nem is figyeltem erre a képeiden), és oda 470nF kéne, vagy legalább 330nF.
(#) havranarpi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
A Z.Szilvásy féle verzióban 100nF van a tudomásom szerint.
(#) Johnny0004 válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Akkor elég rosszul tudod: Bővebben: Link, jó az 330-nak is, én is építettem már ebből.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
Következő: »»   985 / 1676
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem