Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Sziasztok
Felrakom egyik ledes világításom prototípusát. Hálózati fesz-ről megy. 90db 5050-es smd led és 2db CL40m45-ös dióda van rajta, amit ki kellett egészítenem utána 99db led-re, mert kiderült, hogy a CL-es áramkorlátozó diódát nem lehet sorosan kötni. (pedig ahol árulják, ott azt írják, hogy lehet, de nem)
Egy másik ledes projektem:
80x80cm-es gipszkarton lapon lefelé világít 104db 5730-as led, felfelé pedig ledszalag, kicsit több mint 3m. Távirányítóval szabályozható. Minimumon kb3W, maxon kb 40W-ot vesz fel. Nagyon jól bevilágítja a szobát.
A felfogatására lennék kíváncsi, hogy pontosan hogy van.Én is csinálgatok egy ledes lámpát, de a jól bevált rögzítési teknikámmal szívesen szakítanék.
Sziasztok!
Többször kellett volna, így készítettem egy állandó áramú műterhelést. Határadatok: Max. 15 A, max. 100 V, max. 300 W. A ventilátorok mérete ne tévesszen meg senkit, teljes sebességen 10e -es fordulattal hajtják a levegőt. A "szélcsatorna" kezdetleges, de önerőből ennyire futotta, nem volt kedvem lemezeket hajtatni. Akit érdekel, kapcsolási rajz a mellékletben pdf formátumban. A FET típusa nincs külön jelölve, szinte bármilyen jó bele. Én IRFP 450 -eseket használtam, ez volt itthon. RV3, RV4 és RV5 segítségével beállítható a csatornánkénti max. áram, valamint összehangolhatóak, lévén az alkatrészek gyártási szórása miatt a potik nélkül nem egyenletesen oszlik meg a terhelőáram. A kapcsoláson nincs külön jelölve a forgókapcsoló, amivel egymás után kapcsolhatóak be a nyelőcsatornák. LP2950 helyett természetesen használható bármilyen eszköz, aminek stabil 3 - 5 V-os kimenete van.
Évek óta megy egy konyhapult világításom. Ez 5050-es ledekből (24 db), de sorbakötve, így valójában 72 chip. Közvetlen hálózatról megy, (persze graetz-kondi) egy FET-es áramgenerátorral, ami potival szabályozható. (kb. 0,2-4 W között) Természetesen, a hálózat miatt, lakkozott fa és 1 mm-es PET szigeteléssel.
Szép munka! Gratulálok!
Egy kérdés: A hűtőborda csak ott fog lógni a doboz hátulján, vagy rögzítve van?
Már készül a testvére is , 8 mérőhellyel egyedileg beállítható riasztási hőmérsékletekkel . Riasztáskor egy régi nokia telót indít majd gyors hívás módban (optocsatolón keresztül) és beállítható idő után automatikusan bontja a hívást . Egy kávézóban fogja felügyelni a hűtőket fagyasztókat
A "mutehreles_1" fotón látszik egy üvegszálas lap (a borda és a doboz között), ami a bordát a dobozhoz rögzíti.
Nálam ez megtörtént,de itt a nyomógomb és a LED közösítése volt a cél. Másként nem fértek volna el a rádió működtetéséhez szükséges funkciók. LED lábak le lettek hajlítva és lengővezetékkel bekötve, a tövük pedig ragasztóstifttel elszigetelve. Ezzel a felülettel fekszik neki a nyomógombnak.
Azt nem vettem észre!
Bocsi!Kerestem ezt a műszert, de nem találom. Linkelnéd ha megkérlek! Köszi!
Helló
Minek a felfogatására vagy kíváncsi?
Az 5050-es ledekben levő 3db chip-et én még sohasem kötöttem sorba, a lábait mindig együtt forrasztom be. Persze tudom, hogy nem így lenne az ideális, de az úgy túl macerás!
Milyen áramgenerátorral hajtod? Rakhatnál fel olyan képet, ahol nem világít, hogy lehessen látni a bekötést.
Az egész lámpa plafonhoz lévő felfogatására, mert a képen csak négy csík látszódik.
A 3272-es képen látszanak a belső négyzet sarkaiba a betekert kampók, illetve ugyan mosott, de a 3275-ösön ki lehet venni a plafonból lógó láncokat is.
Ahogy BEMcorp is ìrja, a làmpàba ès a plafonba is 4-4db kampò van betekerve, ùgy,hogy egyformàn lògjanak
ki, ès kicsi mèretü lànccal van felakaszva. A lànccal könnyen lehet àllìtani a magassàgot. A kèpen mèg nem az eredeti helyèn van, ennèl feljebb fogom rakni, csak ìgy a felakasztàs ès bekötès is egyszerűbb. Neked milyen módszered van?
Tetszik ez a megoldas, egyszerű, szellős.
Eddig úgy csináltam, hogy 2 csavarral a plafonhoz rögzítettem egy kisebb fa lapot majd ebből mentek a láncok vagy erre lett építve a lámpa..
Szia!
Szépen dolgozol, gratulálok. Zsolt
10W-os teljesítmény led-ből 4 vagy 6db-ot felfelé fordítva, így szép szórt fénye van, ami szerintem a fénycsőtől sokkal jobb.
Sajnos eléggé nehéz volt lefényképezni, RGB ledszalagból készítettem a szegmenseket mert nem kaptam nagy lilát. Végül kapott egy savmart üveg burkolatot.
Sárga mezőben lévőket kérném betartani! Köszi. (sz)
Rfcandy-tól vettem egy 2,5 GHz-es frekimérő KIT-et, "csak" a tápellátást, csatlakozókat, set-kapcsolókat, árnyékolást, na meg a dobozolást kellett megcsinálni. Tökéletesen működik, ezzel végre remélhetem megjavítani a rakoncátlankodó EMG1172-t.
Ma egy öreg Siemens telefonba végeztem aksicserét: egy Olimpus akkumulátort tettem bele, amit egy rövid félbehajtott ragasztópisztolyhoz való műanyagrúddal szorítottam be! Végre ezután talán már nem fog a kezemben kikapcsolni, miközben töltőn van!
Kész a futófény panelje, holnap "beültetés"!
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2015
Te csak azt hiszed, a ragasztó pisztoly "patronja" hőre lágyul akku töltéskor pedig melegszik a készülék, majd kiolvasztja a rudat, a vége az lesz hogy nem tudod csak kiolvasztani az akkut.
Szép lett. De egy ULN2803 és 8 szilárdtestrelé nem lett volna elég a kimenetekhez? Én építettem ilyet. 3A-ig terhelhető.
Én nagyobb forrszemeket terveztem volna, egy utólagos alkatrészcserénél leválik.
Egyébként szép nyákmunka.
Köszi! Ilyen alkatrészeim voltak itthon, ez is elbír 3 Ampert!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |