Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   921 / 2208
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 8, 2010
Azt azért jól lekövettem, hogy ez a kapcsolási rajz nem felel meg 100%-ban a nyáktervnek, mert itt ott van egy-két változtatás rajta (nem a táp részre gondolok). Például az EL84-ek vezérlőrácsánál be van iktatva a 100nF után még egy ellenállás is (1K, ha jól látom nálatok), ugye?
(#) bakos13gab válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 8, 2010
Szia!

Én elkészítettem Müszi kapcsolását és ezt is (Djhans féle, azt hiszem). Én ezt a változatot javaslom, de ez szubjektív vélemény.
Az elektroncso.hu kapcsolása most nem ugrik be.
Na, megtaláltam: tárolt változat
Ezt nem építettem meg, úgyhogy nem tudok hozzászólni.
(#) hgy válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 8, 2010
A kimenők milyen vasra készültek??
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 9, 2010
Ezt a dolgot én forszirozni akartam neked ! De mégyegyszer elmondom a kapcsolási rajz a mérvadó és a nyákon lévő esetleges módolásokat is figyelembe kell venni .igen nem 1000%-ban egyezik meg a kettő de némi kis figyelemmel, rálátással semmi gond nélkül beültethető a panel . Ha megakadsz szólj ! szivesen elmagyarázom én is meg a CHZ mester is , meg aki már rajtad kivül megépitette és beüzemelte sikerel !
(#) CIROKL válasza hgy hozzászólására (») Márc 9, 2010
Az én példányomban SM85B -re de a fotoalbumban megtalálod az információt róla !
(#) CIROKL válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 9, 2010
Idézet:
„vagy ezt a másik ,kicsit bonyolultabbat?”
Igen ezt a kicsit bonyolultabbat merem figyelmedbe ajánlani , ezt már sokan megépitettük és mondhatom ez a PCL86se -ből a favorit , Köszönet éret a Janinak /DJHans/
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 9, 2010
Rendben, ma beszerzem azt a pár alkatrészt, ami kell még. Az a tuti, ami nektek is megy. Ha lesz időm rá, akkor elkezdem éleszteni is.
(#) biji hozzászólása Márc 9, 2010
Már csak a trafó takaró hiányzik. Semmi brumm, semmi zaj . / 94db-es hangfalakon /
Az előfeszültség kívülről állítható, a banánhüvelyeken mérhető a katódáram.
Ha valakinek van felesleges G807-es csöve, és emberi áron megválna tőle, az írjon bátran.
(#) biji hozzászólása Márc 9, 2010
A belseje valahogy így néz ki.

A visszacsatolás a kimenő szekunderéről elmaradt, így jobban tetszik a hangja.
(#) lpcollector válasza biji hozzászólására (») Márc 9, 2010
Csinos lesz
Külön van a táp és a fűtéstrafó?
Az én fülemnek is jobban tetszik a hangsugárzók földfüggetlen meghajtása, csak hát nem minden kimenő hagyható ki a visszacsatolásból...
Ekkora feszültségen ezzel a kapcsolással mi hozható ki a 807-ből? (Nekem különösen rockzenén és jazz-en tetszik ennek a csőnek a hangja.)
(#) biji válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 9, 2010
Köszi . A leírás 7-8W -ot említ, én nem mértem.
Igen a fűtőtrafó 150VA-es toroid, az anód és az előfeszültség egy 160VA-es EI magon van.
Picit túl van méretezve, de nem is melegszik.

G807SE
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 9, 2010
Sikerült szereznem kerámia trimmert, de csak 220 ohm-os volt. Szerintetek csökkentsem a két 180 ohm-os katódellenállást (pl. 150 ohmra) vagy nem szükséges?
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 9, 2010
Nyugottan csökkentheted ! Nekem 180 ohm - os trimer van benne , annál nem csökkentettem nem volt értelme .
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 9, 2010
Rendben, 150 ohmosból csak 0,6W-os ellenállásom van, talán jó lesz bele.
Más: két dolog értéke nem teljesen tiszta. Az egyik, amit már kérdeztem, az az el84-ek vezérlőrácsánál a 470K és a 100nF találkozásánál lévő ellenállás, az 1Kohm-os? A másik pedig az el84-ek katódjánál lévő 1000µF-al párhuzamos kis fólia értéke, de gondolom az nem kritikus, ha nincs benn, akkor sem.

CIROKL, nálad nem láttam negatív visszacsatolást a képeken. Nem is alkalmaztál? (Ha később tennék bele, milyen értékű ellenállás lenne célszerű? Mondjuk 1,5K ohm + néhány nF-os fóliakondi?)

Szerk.: A kis csövek árnyékolását (9-es láb) ha jól látom CHZ valamilyen kondenzátorral földelte le. Annak mi az értelme?
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 9, 2010
Igazán nincs mit Lacikám!
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 9, 2010
Igen az 1 k ohm ,a katódnál lévő 1000Uf -al párhuzamban 100 nf kell ! Visszacsatolást nem használtam , az élesztés folyamán bele lett téve de már az értékre nem emlékszem mert hallgatóztam azzal és nélküle de a végén visszacsatolás nélkül maradt mert nekem ugy tetszett jobban ! Azt nem tudom a zoli milyen kondikat pakolt az árnyékolásra de szerintem ha csak simán leforrasztod a GND-re az is jó!
(#) kocos válasza biji hozzászólására (») Márc 9, 2010
(#) korgs2 hozzászólása Márc 9, 2010
Üdv! Szerntetek av760C erősítőben a 2db Az 4 helyett használhatok 2 db py 88at?( természeresen foglalat és fűtőfesz megváltoztatásával)
(#) varttina hozzászólása Márc 9, 2010
Nemrégiben hozzámkerült egy régi autórádió, gondoltam életet lehelek bele. Az alkatrészek 3/4 része hiányzott, úgyhogy amit találtam is benne, kiszedtem. Egyedül az elektroncsőfoglalatokat és a kimenőtrafót hagytam meg, és alapjaitól kezdtem újraépíteni a készüléket.

Ma az erősítőjét raktam össze. A trafóhoz legközelebbi foglalatba egy PCL86-ot raktam, és köréépítettem ezt a kapcsolást. Nem reméltem minőségi hangzást a mindössze 5x5x2 cm-es kimenő trafótól, de kellemesen csalódtam. Nem zúg, nem torzít, még a legmélyebb hangokat is gyönyörűen átviszi. Az áramkör 227 V-on 21mA-t vesz fel.
(#) hangszoros válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 9, 2010
Van értelme ?
Ha gyüjtő vagy akkor értékcsökkentő a fúr farag
Ha használni akarod akkor meg mire jó ?
(#) hangszoros válasza varttina hozzászólására (») Márc 9, 2010
Ha mododban van nézd meg a viszacsatolo ellenálással párhuzamos kapacot _ szkóp négyszög_ sokkalom az értékét
(#) korgs2 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 9, 2010
Igen használni szeretném. Csak azért nem szeretnék diódát hasznáni mert valahogy idegenkedek tőlük és jobbanéreznémmagam ha csővelmenne.
(#) hangszoros válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 9, 2010
Szerintem birni fogja a feszt, és még elönyös is hogy lasabban füt fel, vagyis lágyabban indul
Arra visszont kiváncsi lennék mire lehet használni
Elárulod ?
(#) korgs2 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 9, 2010
Magát az erősítőt azt kaptam és föl szeretném újítani.. vagyis inkább átszabni az igényeimre. Majd egyszer kapni fog 8 ohmos kimenőt és az is lehet,hogy egy új dobozt de ez nem biztos. És a kédésre a válasz: gitárhoz előfokkal de föként leslit meghajtani.
(#) Gery78 válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 10, 2010
Szia

Szerintem ne cseréld ki a két AZ4-et. Az egy jó hangú egyenirányító cső, biztos lehet még szerezni bele, akár a börzén, vagy kicsit körülnézel a neten. Szerintem az elektroncso.hu-n is lehet AZ4-et venni. Egyébként miért akarod kicserélni? Tönkrementek? Nem adnak elég áramot? Egyébként ha minden kötél szakad és nem kapsz bele sehol AZ4-et, akkor némi átalakítással (hogy 5V-os legyen a fűtés) 5U4G-t, vagy ennek az orosz változatát javasolnám beépítésre. A kimenőt Fleta mester gyönyörűen meg tudja tekerni neked. :yes:
(#) Gery78 válasza biji hozzászólására (») Márc 10, 2010
Szia
Nagyon szép lesz az erősítőd! Gratulálok! Azok a kis trafók mik a toroid mellett fojtók? Ha igen, hol szerezted őket? Megkérdezhetem milyen hangfalad van, hogy ilyen érzékeny?
(#) biji válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 10, 2010
Köszi. Igen fojtók, egy régi telefon központból bontottam őket. Fostex FE167E hangszórókkal építettem hangfalat.

Fe167E
(#) ticseboy válasza biji hozzászólására (») Márc 10, 2010
Szia. Milyen hangfalat épitettél a FOSTEX-nek? Van összehasonlitásod valami hagyományosnak mondhtó hangszóróhoz képest? Megéri az árát? Én is ilyet szerettem volna a LÁDIKÁMBA, de akkor nem futotta rá, bár most se :eek2: , de szeretnék!

PA121132.JPG
    
(#) walter válasza fleta hozzászólására (») Márc 10, 2010
Szia!
Ma beépítettem a kimenőt, még a dobozolással van mit tennem, de a trafód KITŰNŐ egyenes az átvitele 40Hz-15Khz-ig, de csak azért írok ennyit, mert alatta-felette nem mértem a -3dB- es törések biztos bele esnek a teljes hallható tartományba vagy még jobb is.
az ár is kedvező volt.
Kösz!
(#) biji válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 10, 2010
A tiéd egy műremek, én csak egy egyszerűt csináltam, amit ajánlanak hozzá./ a linken ami van/
Még nem nyilatkozom a hangjáról, kb. 10 órát ment eddig. Az eladó szerint 100 órát kell járatni, akkor nyeri el a végsö hangját.
Következő: »»   921 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem