Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Panelhiba pc hangszórón
Lapozás: OK   1 / 1
(#) batajohn hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Üdvözlöm mindenkit! Lenne egy problémám, amelyben a segítségeteket szeretném kérni.Van egy 2.1-es hangfalam amelyet meg szeretnék csinálni.Észrevettem, hogy a panelja egy kis része eltörött.Úgytudom, át lehet hidalni ezeket a részeket.Vna egy kondenzátor aminek az egyik része a levegőbe lóg.Azt nem tudom hova kössem.+ volt egy kondenzátor az egyik helyen ami eltűnt.Van itthol 16v-os kondim egy jópár csak nem tudom hogy mennyi lehet a micro f.A helyén ez van:3300U/16v E17.Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne ezeket megoldani.Előre is köszönöm a válaszokat!Üdv:batajohn
(#) qvasz2 válasza batajohn hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Nyilván meg lehet javítani, ha a hiányzó darab megvan, abból látod, hogy mi hova ment, és azokat vezetékkel pótolod. De azért nem árt, ha tudod mit csinálsz!
Az üres helyen nem biztos, hogy volt valaha valami, sokszor csinálnak egyfajta NYÁKot többféle készülékhez. Ilyenkor a felesleges dolgokat be sem teszik.
(#) batajohn válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Helló!Nem, nincs meg a hiányzó darab.A panel neve:HY-305-1.A kondikról nem tudsz valamit?
(#) didyman válasza batajohn hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Oda van írva: 3300u. A "F"-ot tedd csak mögé. A sarokban vélhetően lkatrész is volt, a mellette lévő végfok-IC típusára keresve ki lehet találni, hogy mi volt ott, de sanszos az is, hogy a hangszínszabályzóhoz tartozott, ha van benne.
(#) qvasz2 válasza batajohn hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Csinálj másik képet, amin látni valamit! Meg a hiányzó kondinál a másik oldalról is.
(#) batajohn hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Szóval keressek egy 16v/3300uf.feszültségű kondit? Miben találok olyat?Van itthon rossz tévém, monitorom, videóm.Úgy hogy van választék.+ van egy pár kép, hátha jobban látszik
(#) batajohn hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
itt a képek!
(#) qvasz2 válasza batajohn hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Komolyan nem értelek. A legszutykabb telefon is 640 x 480-ban fényképez. Hogy tudsz feltenni ilyen bélyegeket??
Csinálj 10db képet, tedd fel a PC-dre, és ott válaszd ki ami használható. És csak azt tedd ide be, amin látszik is valami.
176 x 144 -es a kép amit feltettél
(#) john94 válasza batajohn hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Hello
Én már javítottam ilyen panelt,amikor letörtem a HIFI tápegységének az alsó sarkát.
Az alját pillanatragasztóval visszaragasztottam és drótokkal összekötöttem,ahol össze volt kötve,mielőtt letörtem(Közben marta is a szemem a pillanatragasztó gőze...)

A képeidet meg miután felraktad gépre, Format Factory-val átkonvertálhatod nagyobb felbontásúra.
(#) qvasz2 válasza john94 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Idézet:
„A képeidet meg miután felraktad gépre, Format Factory-val átkonvertálhatod nagyobb felbontásúra.”

Én nem tenném :no:
Attól jobb nem lesz, csak nagyobb. Pont nem ez a cél.

Idézet:
„Az alját pillanatragasztóval visszaragasztottam”

Ja, csak írta, hogy nincs meg a darabka.
(#) abcdabcd hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
HY-305 néven egy 2.1-es hangfalszett: itt

Erről van szó? Nekem nincs ilyen csak rákerestem és kidobta a kereső, hátha valakinek segítség, és van kedve szétszedni a sajátját és megnézni...
Persze, ha tényleg a linken látható cuccról van szó...
(#) batajohn válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Helló.Élnézést kérek tőled az esetleges idegeskedésért, de a telefonomon nem volt elég hely, és ilyen saját maga módja szerint megváltoztatja a felbontást.Remélem, hogy ezen már több minden látszik
(#) batajohn válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Igen, ez lenne az, bár az enyém középen van(ahogy az SP A0919-es képen is látszik), de a paraméterek megegyeznek.A kondenzátorát már megtaláltam, úgyhogy már csak a panelhiba él!
(#) qvasz2 válasza batajohn hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Ez itt el van rohadva? Mert akkor be kell majd drótozni az új kondit, amit beleteszel, megtartva az eredeti csillagpontos kialakítást! Viszont a hiányzó darabról most sem tudunk semmit, így nehéz lesz kijavítani.
Esetleg keresgess még, hátha az is meglesz !!

hszpanel.jpg
    
(#) batajohn válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Nem, az nincs elrohadva.Az a sok forrasztás helye és ugye gondolom leszkadt a egész forrasztás és megmaradt a helye a panelon.
(#) Omcsesz hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Hali!

Nagyon kezdő kérdéssel fordulok hozzátok, hasonló a topikindítóhoz:
a fülesemet kell megforrasztani, és lehet, hogy az egyikhez sokáig nyomtam a pákát, mert most már nem akar tapadni hozzá az ón. Lehet, hogy elbasztam valamit végleg?
Most csak az egyik oldalon szól. Lehet még vele kezdeni valamit?
(#) Bigpeterson válasza Omcsesz hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szia!

Sajnos van rá esély hogy feljött a fólia Ha túl meleg a páka, akkor szokott ilyet csinálni ez történni.
(#) Omcsesz válasza Bigpeterson hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Lehet ezzel valamit kezdeni?
(#) abcdabcd válasza Omcsesz hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Lehetni lehet, nekem sikerült is már ilyen, kell hozzá epoxi gyanta(ragasztó) meg türelem először valahol keverj kis adag epoxit, hogy 5 perc (vagy tipustól függően akár 20 perc is lehet, de ez rá van írva) alatt a tálkában tényleg megköt e a ragasztó(azaz, hogy jól keverted e ki, a tálkát persze utána eldobhatod, pl margarinos doboz teteje jó a célra), hogy ne várj az élesre 1napot, hogy aztán kiderüljön, hogy nem jó mégse és folyik még

És elméletileg forrasztható is utána...

Akár ilyen vékony vezetősávok is kijavíthatók:
Youtube

Elvileg ez egy szabványosított eljárás...


Viszont, ahogy látom ez egy sima vezetősáv, szerintem vágd le éles késsel addig ameddig feljön, és sodrott vezetékkel pótold a "lyukas" részt... ezért talán kár "bohóckodni", hogy olyan legyen mint a gyári, mert ide talán nem számít...
(#) gyozi85 hozzászólása Júl 9, 2013 /
 
sziasztok lene egy kédésem van egy sharp system 7700 végfokom és anak szeretném megtudni hogy hogyan tudnám megszerezni a elektronikai leirását mert kiment benne egy ic és szinek vannak az ic-en és ez korom fekete és nemtom milyen kellene bele ha tud valaki segitsen
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem