Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motorola MC Spectro avagy Stornophone 6000
Lapozás: OK   1 / 1
(#) donder hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Van nékem egy Motorola MC Spectro (Félreértés ne esség, NEM Spectra, hanem SpectrO) típusú VHF-sávos amatőr sávra programozott rádió adó-vevőm...
Az interneten nagyon nem találni róla információt, amit találtam azt begyüjtöttem... (pl. kézikönyv, kapcsrajzok)
Ha jól tudom a számítógépes programozáshoz kell egy RIB interfész, (ún. "modem") aminek a segítségével lehet átprogramozni a rádiót, belenyúlás nélkül...
Viszont Sem Programozót nem találtam, sem RIB intérfész kapcsolási rajzot... (külföldi oldalakon sem, és guglin sem)

Legyetek szivesek segítsetek, mert elkötelezett "fan"-ja vagyok a típusnak, és szeretnék minnél többet megtudni róla...

Előre is köszönöm minden kedves fórumtársnak!

fe-main.jpg
    
(#) dezsi001 válasza donder hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia! Ajánlom hogy vedd föl a kapcsolatot HA5BRG vel, ő a guruja ezeknek a rádióknak, a rádióról minden információ megtalálható BRG honlapján Bővebben: Link
Nekem is van ilyen készülékem, napi rendszerességgel használom, hibátlan és strapabíró masina. Ha az eredeti szoftver van rajta akkor kezelőfelületről is lehet programozni, de ember legyen a talpán aki így felprogramozza. Az enyémen már egy modifikált szoftver fut, amelyről találsz videókat a youtube-n Bővebben: Link
Az enyémről mellékelek képet.
A programozó szoftvered már megvan?
(#) pucuka válasza donder hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ha már amatőr sávra van programmozva, akkor minek a programmozó? Nem véletlenül nem találsz programmozó interfészt, és programmot, mert ezeket a készülékeket eredetileg csak szervizben lehetett programmozni, az erre kioktatott, megfelelő eszközökkel, dokumentációval ellátott, és feljogosított szakembereknek. Ennek kökemény jogi okai vannak. Az átalakított berendezésen amúgy sem tudnál olyan sokat programmozni.
A szerviz üzemmód pedig elérhető a kézibeszélőről, vagy a kezelő fellületről, de megfelelő műszer(ek) hiányában csak elrontani tudnád.
(#) dezsi001 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Azért nem talál programozó interfészt mert már az összeset kidobták a yard ról amikor kidobálták a rádiókat a határőrségtől, és azért kell programozni gondolom, mert a rádió 70 frekvenciát tud tárolni, és megesik hogy 1-2 frekvencia kimarad vagy jönnek új dolgok amiket jó lenne használni. A jogi dolgoknak semmi köze nincs a témához azóta mióta a rádiókat leselejtezték. Semmiféle megfelelő műszer nem kell hozzá, a rib en kívül hogy az ember felprogramozza, és az tévedés hogy a berendezésen nem lehet programozni sok mindent, a zajzárszint a kimenőteljesítmény CTCSS kódok 3féle beszédtitkosítás, ezt mind-mind tudja a rádió. ( zajzárt és a kimenő teljesítményt programozás nélkülis lehet kimenő telj.: 1mW-45W ig)
A Szerviz módot a kézibeszélőről nem lehet elérni, a kezelőfelületről működik, bekapcsolás közben nyomni kell a csillag gombot és a rádió szerviz módban indul, el innentől kezdve lehet paraméterezni.
(#) pucuka válasza dezsi001 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A rádiókat leselejtezték, a programmozó készleteket megsemmisítették, legalábbis a zömét. Írtam, hogy vagy a kezelő fellületről. De löketet, vagy pontos frekvenciát hogyan állítasz műszer nélkül? Mert hogy szerviz módban ezt is lehet.
(#) enpesta válasza dezsi001 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia! 99 csatornát tud, vegyesen, adó-vevő különböző is lehet.
(#) dezsi001 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Löketet és frekvenciahűséget gyártáskor állítottak, ha egyszer azt ennél a rádiónál beállították az nem fog elmászni, főleg hogyha használták már a rádiót és nem volt vele baj.
(#) dezsi001 válasza enpesta hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ja lehet hogy 99, nekem a 70azért rémlett mert ez a szoftver ami az enyémen van több helyet foglal mint a gyári.
(#) donder válasza dezsi001 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia, rendben feltétlen felveszem!
Hasonlókat tudok én is mondani a rádiómról...
Az enyém nem jelzi ki a frekit csak a csatornát, és ezért szeretném átprogramozni... Továbbá a CTCSS-t se tudom beállítani a sátoraljaújhelyi átjátszóhoz...
A másik, hogy szeretnék egy kódkulcsot hozzá.. (Hogy minek? csak hogy meglegyen, ugyanis én nélküle jutottam hozzá a rádióhoz)


Akinek van bármi információja dokumentuma, neadjisten' szoftvere (egyszóval minden) azt jó lenne ha megosztaná velem / velünk... Előre is nagyon köszönöm...
(#) dezsi001 válasza donder hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Értem, ahhoz hogy a frekit kiírja nem jó a gyári szoftver, ezt 5BRG fejlesztette és ha ezt a szoftvert ráteszi akkor csak ő tudja programozni (nem szívesen csinálja). A programozó szoftvert eddig nem nagyon osztotta meg velem, de ha megtartod az eredeti szoftvert szívesen felprogramozza neked szerintem, elküldöd az eepromokat (2db) felprogramozza, visszaküldi és mindenki örül.
(#) donder válasza dezsi001 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Bocsi, nem írtam le, hogy ez nem eredeti szoftver... Jó is volna ha az eredeti megvolna.. (tartaléknak) de ez már á lett programozva, Egy 0-ás körzetben lakó, jó barátom által...
Én személy szerint úgy érzem kiismertem a rádiót (a jelenlegi felállás szerint), de mivel nem tudom hogy állítsam be pl. a CTCSS-t, hogy írjam be a DMTF-kódot, ezért ezt nem hangoztatom...
Tudom most kicsit gyerekesen fog hangzani, de "Szeretnék én is szakértője lenni a típusnak"

Szó ami szó, szeretnék minél többet megtudni a típusról, mert véleményem szerint egy nagyon-nagyon jó rádióról beszélünk!
(#) dezsi001 válasza donder hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Így van, 5BRG-vel kell felvenni mindenképp a kapcsolatot ő a guru.
(#) donder válasza dezsi001 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Nos, felvettem a kapcsolatot Tamással, de bárkinek ha van infója (bármilyen) a rádióról, azt legyen szíves osszon meg itt (Nem csak engem kötelezne le ezzel)

Dezsi001! Van Skype-od? Szívesen beszélgetnék veled mint RA. a RA-rel
(#) erobi82 válasza donder hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Motorolás cuccokról bővebben( kábel bekötés, RIB interface stb.)
Bővebben: Link
(#) donder válasza erobi82 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Jártam már az oldalon korábban... Nagyon is jónak tartom, egy kivétellel: Nincs benne szinte semmi információ CQM6000-ről (MC Spectro-ról)
(#) erobi82 válasza donder hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Microról is csak 2 "katt" van a kábel bekötésről
Ellenben a RIB rajz jó működik is, csináltunk belőle anno néhányat
(#) donder válasza erobi82 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
MC Spectro-hoz... Ha jól tudom ehhez a változathoz spec. RIB modem kell... Nem jól tudom?
(#) erobi82 válasza donder hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Hát ezt nemtudom sajna. Én GM300at, P210et, meg GP300at programoztam ezzel a RIBel
(#) donder hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Én mint témaindító vagyok, ismét.
Tavaly óta igen sokat informálódtam a rádió ügyében.
Hamarosan egyik ismerősömmel egy weboldalt nyitok ahol le lesz írva minden.
(#) frank tibor válasza donder hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia
Ha kész lesz írj róla linket legyél szíves. Nekem is van ilyen rádióm érdemes lenne életre kelteni.
Üdv.
(#) HG4FC válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Szia Donder,

Én is érdekelt vagyok. Egy halom mindent összegyűjtöttem a rádióról. Cseréljünk infót.
*
Tóni
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
(#) tarilaci hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
Szervusztok rádióstársak. Segítségeteket kérem egy programozási dologban. Adott három Motorola MCS 2000 rádió. Megcsináltam hozzá az interneten fellelhető eredeti RIB boxát RLN4008, programkábelét. Minden alkatrésze ugyanolyan a panelon mint a kapcsolási rajzon. Csatlakoztatva a rádihoz és a pc-hez, elkezdi kiolvasni a codeplugot, majd előugrik egy hibaüzenet: "Error reading from image when attempting to unpack block radio wide unpack failed" vagy "No user function provided to convert block type to block ID for block with type 255 (vagy 197) unpack failed. A használt program CPS R02.02.00.



Ha valakinek van ötlete, szívesen várom. 73 DX Laci
(#) kendre256 válasza tarilaci hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Mire a másik topikban feltett kérdésedre megírtam a választ, addigra a kérdésed onnan eltűnt...
Erre én is letöröltem onnan a kérdés nélküli választ, nem tudom mi történt, de nem írom le még egyszer.
Így jártál.
(#) tarilaci válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Hm, nem én tüntettem el kérdésem kendre. Ez valami más okból történhetett. Természetesen mindenhol felteszem a kérdést, mivel van aki nem nézi a másik topikot. Mindeesetre köszönöm, hogy időt szakítottál a válaszadásra.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem