Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Grid Inverter hiba
 
Témaindító: dan92, idő: Jan 28, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) dan92 hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Grid Tie PSWGT-600W inverterem ami hálózatra tápláló.
Az a gondom vele hogy nem táplál vissza.
Tehát ugyan ilyen jelenséget mutat:Bővebben: Link

Mindent kimértem benne a tranyók nem zárlatosak mindegyik egyforma értékű diódák jók.
Ráteszem a 230V-ot és akksiról adok neki 24v-ot erre érzékeli hogy van hálózati fesz a piros led kialszik és mitha elkezdene táplálni de mégse.A két zöld led villog rajta,de csak lassan egyik másik így vált és ezen kívül semmi.


Ha vkinek lenne bármilyen ötlete kérem ossza meg.
köszi.
(#) kadarist válasza dan92 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!
De mégis miből kellene arra következtetni, hogy éppen visszatáplálást végez az inverter?
(#) dan92 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
fogyasztás mérővel mérem és semmi teljesítményt nem mutat.
(#) kadarist válasza dan92 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Kevés a 24V. Ezek az inverterek akkor kezdenek el visszatáplálni, amikor az akkumulátorba nem fér már több energia. 24V-os akku esetén 28V feletti feszültséget kell biztosítani a visszatápláláshoz.
(#) dan92 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
hát úgy nem próbáltam még de az van ráírva hogy 20-55vdc tehát gondoltam jó 24ről is.Amúgy úgy került hozzám hogy rosz.
Na és akkor mi történik ha ugyanarról a hálózatról táplálom meg a dc oldalt ahova visszatáplálok?
Mert csak így tudom kipróbálni 28v felett.
(#) kadarist válasza dan92 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Inkább keríts 3 db 12V-os feltöltött akkumulátort, amiket sorba kötsz és úgy próbáld. Ha csak simán az az akkumulátor van rákötve, akkor a hálózati oldalra kiadja a 230V-ot? Tehát mint inverter, úgy működik?
(#) dan92 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Nem ad le semmit és világit a fault led.
(#) kadarist válasza dan92 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Akkor is világít a hibajelző, ha megterheled a kimenetet egy izzóval?
(#) dan92 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Nem próbáltam.De mindjárt kipróbálom.
(#) dan92 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Nem csinál semmit ha ráteszem.Ja és azt elfelejtettem mondani hogy ugye a dc oldalon van 2db 63v 2200uf kondi és az egyik nem volt benne de valószínűleg felrobbanhatott mert még mindig lehet látni körülötte a fehér port.
(#) kadarist válasza dan92 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Lehet, hogy hibásan kaptad meg ezt a kütyüt. Vidd el szervizbe vagy add vissza az eredeti tulajnak.
(#) dan92 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Igen gondolom én is,csak szervizet nem tudok keríteni ahol ilyennel foglalkoznak.De nem tudsz ilyet ajánlani?
(#) kadarist válasza dan92 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Konkrét szervízt nem ismerek, de nézd meg ezt a fórumot és próbálj kapcsolatba lépni a fórumozókkal. Bővebben: Link
(#) dan92 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Jó még érdeklődök ott.
(#) erbe válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ha nincs meg a hálózati oldalon a feszültség, NEM táplálhat vissza. Sima inverterként nem működhet.
Ha 24 V-ról nem táplál, vagy kicsi az akku, vagy beteg (mint már írták).
(#) kadarist válasza erbe hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Értem, de miért jó az, ha hálózati feszültség nélkül nem működik az inverter? Ha áramkimaradás van, akkor jól jönne az akkumulátoros eredetű hálózati feszültség. Persze ilyenkor érdemes leválasztani a trafóra kimenő vezetéket.
(#) erbe válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Solar termékek
Nézd meg itt a sziget (Insel, Off grid) és a hálózati (Solar Wechselricter, Grid Tie) működési elvét! Állítólag egy darabig Kaposváron próbálkoztak a kombinált verzióval, de minősítés (erősebb kutya?) hiányában hamvába hótt a próbálkozás. A szigetüzemű inverterre tizedannyi követelmény sincsen, így ~tizedannyi az ára.
(#) dan92 válasza erbe hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Valakinek tehát van ötlete mi lehet a baja,ezt tudtam én is hogy mikor táplál vissza meg mikor kell neki lekapcsolni az utóbbival nincs is baj csak nem táplál vissza.
(#) dan92 hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Tehát senkinek semmi ötlete hogy mi a probléma vele,vagy ha vki tudja hogy milyen ic-k vannak benne az is jó lenne, segítene.Mert sajnos le van csiszolva a sorozatszám.
(#) akrobu válasza dan92 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Az inverter AC oldalán lehet valami.
(#) dan92 válasza akrobu hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia!Pontosan mire gondoltál te már javítottál ilyet,esetleg tudod mit kellene megnéznem?
(#) akrobu válasza dan92 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Az inverter előállít egy magasabb feszültséget a rákapcsolt DC feszültségből, ezt kellene először megnézni hogy megvan-e. Amit én javítottam abban ez 25Khz-en ment, fetekkel szaggatva táplált egy trafót. Ez volt a DC oldala.
Utána ezzel a magasabb feszültséggel tudott a hálózatra visszatáplálni, itt is feteket használt, az volt az AC oldala.
Nagyon vigyázz vele, mert a trafó szekunder oldalán(hálózati részen) megrázó élményben lehet részed!
(#) Kiq01 hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy napelemes rendszer inverterének javításában.
A hibajelenség az, hogy az inverter bekapcsolás után belép rendes üzemállapotba, feszültségek megvannak mind AC, mind DC oldalon, viszont áram nincs. Így nem is termel vissza.
Egy SIAC Soleil 4kW-os inverterről van szó, ami elméletileg nagyon jól tudja magát diagnosztizálni, ám jelen esetben mindent rendben talál.
Hozzátartozik a történethez, hogy volt egy villámcsapás a hálózaton, aminek hatására már négy IGBT-dióda párost cseréltem az AC oldalon. Se rajzom, se garanciám (mert pont erre, pont a fennálló okok miatt nincs), ezért csak tapasztalt emberekre számíthatok.

Minden segítséget köszönettel előre is!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem