Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth-os vérnyomásmérő
 
Témaindító: szucsmark, idő: Feb 4, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szucsmark hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Támadt egy olyan ötletem, hogy egy alap vérnyomásmérőt fel kellene szerelni bluetooth-al. Mi a vélemény erről? Mennyire lenne bonyolult ezt megvalósítani? Bontott már szét valaki vérnyomásmérőt? Esetleg szerelt is bele bluetooth chipet?
Köszönöm a véleményeket!
(#) gergelyaki99 hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Miért kéne abba bluetooth?
(#) szucsmark válasza gergelyaki99 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Telefonnal szeretném összekötni.
(#) El_Pinyo válasza gergelyaki99 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Nem feltétlenül kell, de időnként hasznos lehet. Például könnyen fel lehet vinni a mért értékeket PC-re vagy akár okostelefonhoz is csatlakoztatható, lásd telemedicina. Egyébként gyárilag is létezek olyan otthoni orvosi műszerek, melyek rendelkeznek Bluetooth kapcsolódási lehetőséggel.
(#) Syn7h37ic válasza szucsmark hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Ha van soros port a vérnyomásmérőn, akkor egyszerű.
Mégis, milyen az "alap" vérnyomásmérő? Normál, analóg mutatós, vagy higanyos? Vagy esetleg már digitális?
Boso-medicus PC2 Ennél már van lehetőség a PC csatlakozásra
Bővebben: Link
(#) szucsmark válasza El_Pinyo hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Tudom, hogy léteznek bluetoothosak is, de azoknak az ára is igen kemény (500ezer+). Ezért lenne jobb "felokosítani" egy "alapgépet". Egyébként digitálisra gondoltam, legalábbis ez tűnik az egyszerűbbnek.
Azt honnan tudom, hogy van e rajtuk soros port? Mert a termékleírásba nem találom sajna.
(#) szucsmark válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Válaszként neked is azt írnám, hogy digitálisra szeretném, semmiképp nem akarnék analóg vagy higanyos megoldást. Azt honnan tudom, hogy van e soros portja?
És ha van, akkor írtad, hogy egyszerű. Tudnál erről egy kicsit bővebben írni?
Köszönöm előre is.
(#) Syn7h37ic válasza szucsmark hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
A Boso vérnyomásmérők között találsz PC-re köthetőt, szoftverrel, pl. A Boso-medlife PC3. Ez USB-s. A Boso-medicus PC2 is számítógépre köthető, de ennél nem írják, milyen az adat csatlakoztatás. Valószínű, hogy ez is USB-s.
Ez nem is baj, ugyanis valószínű, hogy az USB egy soros illesztést valósít meg. Így már lehetséges a soros vonali részre illeszteni egy BT modult. De...
Ehhez szoftver is kell, amit neked kell megírnod.
Miért nem jó a PC-s verzió?

30-40 ezer között mozog az áruk.
(#) szucsmark válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Tudom, hogy nem egyszerű, meg hogy kell program, de igazából ez a lényeg nekem, mivel szakdolgozatnak gondoltam ilyenre
Ezért nem jó, hogy simán rádugom pc-re. Mert igazából nekem nem a funkció miatt kell egy ilyen vérnyomásmérő elsősorban, hanem, hogy lehessen vele fejlesztgetni.
Köszi,
(#) Topi hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Skacooook! Nem kell újra feltalálni a kereket...
Ezernyi olcsó vérnyomásmérő és EÜ eszközben van már bluetooth, csak úgy hívják hogy HDP.
És bőven nem félmillió Ft egy HDP-s vérnyomásmérő.

HDP azaz Health Device Profile (+ IEEE 11073)...

Bővebben: Link

Sok BT stack ráadásul alapból támogatja a HDP-t...

Tessék utána olvasni: "Health Device Profile" és "Continua" kulcsszavaknak.

Szerk: Omron profi BT-s vérnyomás mérők ~ 20E Ft körül vannak. Noname-ek is vannak, töredékéért.
(#) szucsmark válasza Topi hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Valóban ez a HDP az, ezt eddig nem láttam(my fault).
De, ha küldenél egy linket "olcsó" bluetoothos vérnyomásmérőről, azt nagyon megköszönném, mert én sehogy se találok még 20ezerért se omront, nem hogy noname-et a töredékért.
Légyszi küldj ilyent, ha már találtál.
Köszi előre is.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem