Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony Ericsson MBW-150 óra javítás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy a téma címében szereplő "okos" karórám, az utóbbi időben egyre halványabban lehetett látni az oled kijelzőn megjelenő feliratokat! Az óra kb 3 éves én az akkumulátorra gyanakodtam, de mikor ki vettem az akkut és rámértem (a teljesen feltöltött 3,7V li-ion akkuban) 4,15V-volt ami szerintem jó érték! Ezeknek az oled kijelzőknek van valami becsült élettartalmuk? Vagy esetleg az akkumulátornál keressem mégis a hibát?
(#) proba válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Határeset ,egy leírás szerint amit találtam valahol az élettartamuk,kb 1-2év.De azért nézz utána hátha a tiéd nem olyan.
(#) Bártfai Ferenc válasza proba hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Keresgélek.. De azért egy 55.000.-Ft-os karórától nem azt várná az ember, hogy 3 évesen be dobja a törölközőt! Nincs mese.. fogyasztó társadalomban élünk!
(#) Nagymoli válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Nekem az órám rendszerint 3-4 évente döglik be, elemcserét nem szereti. Olyankor rendelek egy másik órát, elemmel együtt, és megint megy 4 évet. 4000Ft körüli, DCF77 szinkronizált. Volt egy bluetooth órám nekem is, haveromnak adtam, engem zavart a gyakori töltögetés, na meg a teló is gyorsabban merült. Mérted az akku feszültségét kicsit leterhelten is? Úgy is megvan a névleges fesz?
(#) 256kb válasza Nagymoli hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Nekem iPod Nanom van karórának... De már tönkrement benne az akku. Ki kellett cseréltetni. (Ly-polymer)
(#) Bártfai Ferenc válasza Nagymoli hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Szia! Terhelés alatt nem mértem viszont olyat csináltam (Tudom ennek nem örült az akku), hogy rövidre zártam egy pár pillanatra (a vezeték jó meleg lett) és utána megmértem 1-2 száz mV-ot veszített, de kis idő mulva azt is vissza nyerte. Szerintem a kijelző lesz a ludas. Igazából sajnálom, mert szerettem. minden működik, de a kijelzőt csak sötétbe látni .
(#) 256kb válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Ha jól értem, egy LED kijelzőről van szó. Tudtommal a LEDek ennyit nem veszíthetnek a fényerejükből három év alatt. Szerintem valami előtét-ellenállás probléma lesz. (De a kondenzátorok sem zárhatók ki!)
(#) TyeDa válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Szia! Sajnos az átlagos OLED kijelzők élettartama (50% fényerőre csökkenés) kb 10000 óra, ami 1-2 év.
NH Disp.
(#) Bártfai Ferenc válasza TyeDa hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
A legszebb az egészben az, hogy itt a fényerő az eredeti állapothoz képest Kb. 10% Akkor vegyek inkább egy másik órát?
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Esetleg ha meg emelném a kijelzőre eső feszültséget az nem javítana a fényerőn? Vagy ez csak ideig-óráig jelent megoldást?
(#) proba válasza TyeDa hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Igazából arra még nem kerestem rá ,hogy ez az élettartam a világításra vonatkozik,vagy az közömbös ,elég ha van rajta valami kijelzés??
(#) TyeDa válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Minden pixel egyformán halvány, vagy egyes gyakran használt pixelek halványabbak?
(#) Bártfai Ferenc válasza TyeDa hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia!
Érdekes, mert van mikor halványabb az egész, és van mikor erősebb! Nem tudom mi lehet a baja..
(#) didyman válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Gondold végig, eleve a működéstől öregszik, ha a LED egyik rákfenéjét, üzemi körülményét rontod, vajon mi lesz? Kijelzőcsere lesz ez.
(#) didyman válasza proba hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Az OLED akkor világít, ha kijelez bármit, ami nem fekete.
(#) didyman válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Akkor talán mégsem a kijelző modul. Nincs benne adaptív fényerőszabályozás?
(#) Bártfai Ferenc válasza didyman hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Eddig még nem találkoztam vele, de meg keresem..
(#) Jozsefk hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Sziasztok , józsi Szegedröl , MBW-150-hez csatlakozva , ugyan az a gondom elemre gyanakodva kivettem teszteltem , jónak találtam , visszatettem de el sem indul,tovább milegyen ,kérem segitsen aki tud köszi .
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) Dozso hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Nekem is van egy 4 éves jószágom,tavaly tavasszal kezdett halványodni a kijelző,kb. egy éve nem látszik semmi.Funkciók működnek,mindent csinál,csak nem látom,de mint karóra tökéletes,4-5 hónapig elmegy egy töltéssel,ami szerintem,mivel a telefonos okosságát nem tudom használni,nem olyan rossz.De azért birizgálja a fantáziámat valami megoldás,mert nem ezért vettem ezt az órát...A másik gond a vízállósággal akad,mára eljutottunk odáig,hogy ha esik az eső,bepárásodik...
Szóval ezekre a problémákra lehet megoldás?Ha igen,mit tudnátok javasolni?
(#) lpepe hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
akit érdekel még a téma: XDA

az OLED kijelző megy tönkre mindegyikben.
a fórumon egy orosz srácnak sikerült egy 50 dolláros kit-ből átépítenie a kijelzőt: Bővebben: Link
(#) apetroczi hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Itthon sikerült már valakinek már oled-et cserélnie MBW-150-esen?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem