Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányító javítás

Témaindító: Sosi, idő: Aug 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) rolie válasza Imre hozzászólására (») Feb 3, 2014 /

Szia!
Nagyjából akármelyik kisjelű SMD NPN tranyó jó lesz neked. Például. Lényeg a lábkiosztás és hogy tudjon 100 mA-t (impulzusszerűen legalábbis). A modik viszont csúnyán néznek majd a több helyen feltett kérdésért.
(#) Imre válasza rolie hozzászólására (») Feb 3, 2014 /

Szia! Köszönöm szépen a válaszod. Amit linkelték annak jó a lábkiosztása, akkor remélem működni is fog vele!
(#) wszmecs hozzászólása Márc 16, 2014 /

Már 10 évvel ezelőtt is és most is , egymással látszólag köszönő viszonyban sem lévő .
különböző típusú készülékek távirányítója is azonos módon hibásodik meg .
Gyártás során olyan anyagot kennek a panelra ami 3-5 év alatt elfolyósodik .
( Ez lehet a tervezett élettartama ... ? )
Kontakt hibát okoz , először csak erősebben tovább kell nyomni a gombot .
Később fokozatosan bedöglik .
A távirányítót szétszedve , szappanos vízzel simán lemosható .
Az egész javítás , szárítással alig 15 perc .
Most egy olyan készülékét javítottam aminél kizárt , hogy belefolyt volna valami ...
(#) Atesz857 hozzászólása Márc 16, 2014 /

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy létezik az hogy egy kaputávirányito megmakkan attol hogy kicserélek rajta egy mikro nyomogombot. Nemértem miért álhatott meg,efektiv nincs is rajta semmi csak kettö pic kettö gomb egy védödioda a két gomb közt meg elkülönitve az antenna rész. Elemcsere nemsegit annyi az észrevehetö rajta hogy a led eddig 1 másodperc alat kb 2-öt villant most meg csak eggyet. Van tippetek esetleg?
(#) r3dy21 hozzászólása Máj 10, 2014 /

Sziasztok.
Adott egy tv távirányító 4 éves nem volt vele semmi gond az egyik nap délelőtt használtam délutánra lemerült az elem feltettem tölteni és amikor visszaraktam a távírányító nem reagál semmire.
Holott előtte nem volt semmi baja,elsőnek azt hittem az elem rossz de kipróbáltam egy másik távírányítóval azzal gond nélkül ment.
Aztán mobil kamerával megnéztem a távírányító lámpa részét és akármilyen gombot nyomok meg nem ad le jelet.
Tud valaki valami megoldást?
Vagy Távírányító csere lesz? :/
(#) köbzoli válasza r3dy21 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /

Szia!
Elsőbb pucold meg az érintkezőit, kaparászd meg hogy szép fémes legyen, azután dobd ki ha nem jó.
(#) Gafly válasza r3dy21 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /

Az hogy kamerával megnézve nem látod hogy villog, az semmit nem jelent. Különosen hogy nincs összehasonlítási alapod, hogy amikor még jó volt, akkor villogott-e. Direkt kipróbáltam annó: Nem minden kombinációban látszik.
Van olyan módszer is, hogy középhullámú zsebrádió mellé teszed és gombnyomásra zúgnia kell. Ez is jó, de ugyanazzal a korláttal mint az előbbi...
Látatlanban két javaslatom van:
- Nézd meg alaposan az elemtartó érintkezőit: Tisztaság, érintkezőnyomás. Valamint a mozgatás miatt a forrasztás is elengedhette.
- Nézd meg a LED lábánál a forrasztást is. Mivel a LED a dobozhoz van rögzítve, ezért szeret eltörni a mozgatástól.
(#) r3dy21 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2014 /

Előtte világított régebben néztem.
Na* de sikerült megoldani a nyákon fel volt szakadva az egyik csík azt megforrasztottam azóta működik rendesen. (És világít is. )
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2014
(#) Gafly válasza r3dy21 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /

Akkor kollektív örülés van, valamint kollektív tudatban megjegyzés, hogy ilynek vannak
(#) r3dy21 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2014 /

Jaja minden happy legalább nem kell újat vennem.
(#) robotech hozzászólása Aug 31, 2014 /

Nem túl aktív a topic, de azért remélem valaki olvassa, és tud tanácsot adni:
Van egy nagyon ritka játékkonzolom: Philips CD-I 210. 2db távirányító is van hozzá, az egyik nyomógombos, de a másik analóg karos, mindkettő infravörös távír (1991-ben gyártották).
a távirányítók nagyon szép állapotban vannak, a feliratok sincsenek lekopva, szétszedtem őket, semmi nincs belefolja a panelok tiszták, a gumiszőnyegek épek, 50ohm az ellenállása a tappancsoknak, stb... stb...
DE: Az analóg karos távirányítót nem érzékeli az eszköz, holott megnéztem kamerával, az infra LED világít, csakis nyomógomb nyomásra világít, jónak tűnik. elemek újak.

Ilyenek jutottak eszembe:
1. lehet, hogy az infra LED ugyan kamerán keresztűl nézve világít, de 23 év alatt a hullámhossza torzult? lehet, hogy a LEDet cserélni kellene?

2. lehet, hogy az IC quartza az idők alatt elhangolódott, és már nem 40khz frekin megy a távír? ki kellene cserélni a quartzot? egyébként egy fekete müanyag hasáb a kristály, annyi van ráírva, hgoy 473, ebből én nem is tudom, hogy mennyi lenne a frekije...

Remélem valaki tudja a választ ;-D
(#) fecameca válasza robotech hozzászólására (») Aug 31, 2014 /

473 KHz, a középhullámú zsebrádiókban van olyan. 3 lábú narancssárga műanyag, tégla alakú (Tudtommal feketében is létezik.) Leejtéskor könnyen kitörhet az egyi lábuk, televízió távirányítókban gyakran van olyan, a 455KHz és a 473 KHz az AM rádiók egykor kedvelt KF frekvenciája. Valószínűleg, mert ezekből sokat legyártottak, azért tervezték bele ezt a frekvenciát a távirányítókba.
(#) kameleon2 válasza robotech hozzászólására (») Okt 21, 2014 /

Szia! Az infra biztosan nem megy? Nincs ismerettségi körödben CIR-es PDA, vagy Philips Pronto? Azoknak elég erős az infrájuk és nagy valószinűséggel az általad használt kódolást is ismerik. Ha azokkal megy - az adód a hibás. De ha a vevő részen hozzáférsz - legalább azt tudod detektálni, hogy megjön-e bármilyen jel az első vevőfokozatnál. Közelről sem megy? Folyamatosan világít, vagy impulzusszerűen villog? A Prontoval van lehetőség felvenni és újraküldeni is a jelet.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Okt, 30. Csü
13:14:49
Jelenleg 395 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu