Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányító javítás

Témaindító: Sosi, idő: Aug 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) vikgfk válasza fecameca hozzászólására (») Jan 14, 2015 /

Megpróbálom megoldani.
Még annyi hogy nem találtam rajta csavart így gondolom csak össze van pattintva.
Mivel érdemes nekiesni a szétszedésnek hogy a műanyag házat ne csesszem szét?
(#) ujfalusi válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 14, 2015 /

Lehet hogy még ragasztva is van. Ha igen, hegyes eszközzel a ragasztót ki kell kaparni körbe. Majd vékony acéllemezzel egyik oldalon be kell feszíteni és ügyesen szét pattintani. Van akinek telefon vagy bank kártyával sikerült. Tisztítás után a gumi lapka pogácsáit 2B-és ceruzával besatírozni. Türelem kell hozzá, de megéri. Sok sikeert.
(#) fecameca válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 14, 2015 /

Változó, hogy melyikben hol vannak a körmök, sokszor nekem sem sikerül sérülés nélkül szétszedni. A vékony lemez jó ötlet. Esetleg lehet rejtett csavar egy matrica alatt, vagy az elemtartóban. Ez néha az erőszakos szétfeszítés után derül csak ki.
(#) vikgfk válasza fecameca hozzászólására (») Jan 14, 2015 /

Matrica nincsen rajta de még az elem fedél alatt sem találtam csavart.
(#) vikgfk hozzászólása Jan 14, 2015 /

Szét szettem kitakarítottam az egészet igaz én semmi koszt nem találtam benn, grafittal a pogácsákat megsatíroztam de ugyan úgy semmi. Megfordítottam a gumilapot hát ha a pogácsák nem jók de ugyan úgy nem működnek a szélső gombok.
(#) pauer98 hozzászólása Márc 8, 2015 /

Sziasztok!
Van egy Classic IRC81185ösöm. Elég halványam pislákol ar IR benne, az elemek jók. Mi lehet a gond? A nyákon van egy kondi, pár smd ellenállás, egy X1jelzésű valami meg egy IC.

Köszönöm a segítséget!
(#) bbalazs_ válasza pauer98 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /

Neha erdemes atforrasztani az osszes atforraszthato dolgot (LEd labai, rezonator, esetleg az IC labai) olmos forrasztoval. Nalam mar tobb esetben segitett a rideg regi forrasztason nem lathato repedesek orvoslasaban.
Esetleg ideiglenesen egy piros ledet az IR helyere betenni, hogy lasd, mi tortenik.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) szilrobi hozzászólása Ápr 3, 2015 /

Sziasztok!

Adott egy 4 éves Samsung TV távirányító (BN59-01014A). Egyik pillanatban még működött minden gombja, majd a menüben lépegetve egyszer csak megszűnt működni. Elemcsere nem oldotta meg. Szétszedve azt látom, mintha hiányozna egy ellenállás (R1). Ott volt egyáltalán?, mert én nem találtam a "dobozban". Persze lehet, hogy a szétszedéskor repült el... Mi lehetett az értéke? Hiánya nem tehette tönkre a többi alkatrészt?
A LED nem villog (mobillal tesztelve), a Tv sem jelzi, hogy venne bármit is. Nem is reagál, nem is villog a tv-n lévő LED.
Műszerrel nézve a LED lábain nem mérhető semmi gombnyomáskor.
Nem vagyok szakértő, így ha valami hülyeséget írtam, úgy kérem nézzétek el/javítsátok ki.

Köszönöm!
(#) fecameca válasza szilrobi hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /

Szia. Először azt akartam írni, hogy rajtam a gumilap lemosása segített, de látom, a képeden, hogy az az ellenállás ott pont az infra LED-del lenne sorba (az R1), akkor az így nem világíthat. Ω bácsit kellene vallatóra fogni, hány Volt van ott, és hány milliAmper kell a LED-nek, A kettő hányadosa a keresett ellenállásod. 3 Volthoz kb száz Ω, vagy egy kicsit kisebb lehet, sajnos nem tudom, mennyi az infra névleges árama milliAmperben, talán húsz, de annak jobb lenne utána nézni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) szilrobi válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /

Szia! A gumilap probléma szerintem nem így jelentkezik. Ott először egy-egy gomb lassabban reagál, majd behal. Itt azonban egyik pillanatban még minden ok volt, majd semmi többet.
Én a LED hibájára is gondoltam, de mikor megláttam az R1 helyét, az jutott eszembe, hogy biztosan az hiányzik. DE elbizonytalanított, hogy az IC mellett van egy C3 jelű kondinak is hely, de ott sincs semmi. Azért egy kondi már nem tűnik el olyan könnyedén, mint egy SMD ellenállás. Így sajnos nem egyértelmű, hogy kell is az az ellenállás.
Szóval elvesztem.
A történethez hozzátartozik, hogy a családban van egy ugyanilyen tv, amit egyszerre vettünk 4 éve és mindkettő távirányító - egymástól 150km-re - egy napon ment tönkre! Ez aztán a tervezett elavulás!
(#) szilrobi hozzászólása Ápr 7, 2015 /

Sziasztok!

Ma beforrasztottam a 100 Ω-os ellenállást, meg átforrasztgattam a LED lábait meg még két kis SMD alkatrészt. Minden gomb újra él, csak éppen közelről működik. Lehet, hogy mégsem kell oda az az ellenállás? Nem vagyok egy ügyes forrasztó, így ha lehet nem próbálgatnám, jobb lenne, ha egyértelműsítené valaki.

Köszönöm!
(#) bbalazs_ válasza szilrobi hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /

Ideiglenesen zard rovidre mondjuk egy csipesszel. Egyebkent szerintem sem kell oda, max 1 Ω jelkepesen.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2015. Máj, 26. Kedd
13:27:19
Jelenleg 483 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu