Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányító javítás

Témaindító: Sosi, idő: Aug 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) vikgfk válasza fecameca hozzászólására (») Jan 14, 2015 /

Megpróbálom megoldani.
Még annyi hogy nem találtam rajta csavart így gondolom csak össze van pattintva.
Mivel érdemes nekiesni a szétszedésnek hogy a műanyag házat ne csesszem szét?
(#) ujfalusi válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 14, 2015 /

Lehet hogy még ragasztva is van. Ha igen, hegyes eszközzel a ragasztót ki kell kaparni körbe. Majd vékony acéllemezzel egyik oldalon be kell feszíteni és ügyesen szét pattintani. Van akinek telefon vagy bank kártyával sikerült. Tisztítás után a gumi lapka pogácsáit 2B-és ceruzával besatírozni. Türelem kell hozzá, de megéri. Sok sikeert.
(#) fecameca válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 14, 2015 /

Változó, hogy melyikben hol vannak a körmök, sokszor nekem sem sikerül sérülés nélkül szétszedni. A vékony lemez jó ötlet. Esetleg lehet rejtett csavar egy matrica alatt, vagy az elemtartóban. Ez néha az erőszakos szétfeszítés után derül csak ki.
(#) vikgfk válasza fecameca hozzászólására (») Jan 14, 2015 /

Matrica nincsen rajta de még az elem fedél alatt sem találtam csavart.
(#) vikgfk hozzászólása Jan 14, 2015 /

Szét szettem kitakarítottam az egészet igaz én semmi koszt nem találtam benn, grafittal a pogácsákat megsatíroztam de ugyan úgy semmi. Megfordítottam a gumilapot hát ha a pogácsák nem jók de ugyan úgy nem működnek a szélső gombok.
(#) pauer98 hozzászólása Márc 8, 2015 /

Sziasztok!
Van egy Classic IRC81185ösöm. Elég halványam pislákol ar IR benne, az elemek jók. Mi lehet a gond? A nyákon van egy kondi, pár smd ellenállás, egy X1jelzésű valami meg egy IC.

Köszönöm a segítséget!
(#) bbalazs_ válasza pauer98 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /

Neha erdemes atforrasztani az osszes atforraszthato dolgot (LEd labai, rezonator, esetleg az IC labai) olmos forrasztoval. Nalam mar tobb esetben segitett a rideg regi forrasztason nem lathato repedesek orvoslasaban.
Esetleg ideiglenesen egy piros ledet az IR helyere betenni, hogy lasd, mi tortenik.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2015. Márc, 31. Kedd
3:59:12
Jelenleg 43 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu