Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális árammérő

Témaindító: POWERIVÁN, idő: Aug 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) proli007 válasza neoone hozzászólására (») Szept 8, 2014 /

Ezt kb. sejtettem, csak amivel méred az is a 3,3V-ról táplálod? És az árammal arányos feszültség is a GND-hez képest kell? Mert ez is kérdés. Valamint az is, hogy a shunt ellenállásnak kötelező-e a pozitív ágban lenni. (különbség annyi, hogy a galvánnál a negatív pont ekkor nincs közvetlen a GND-n
(#) neoone válasza proli007 hozzászólására (») Szept 8, 2014 /

Nem, az ATX 5V-os részéről menne a pic-es mérő. Az elképzelés az, hogy reléken keresztül kapcsolnám a 12V-ot és a 3.3V-ot a pic adc bemenetére. Mindig csak az egyik feszültség valamint a hozzá tartozó áram lenne mérve. A shunt ellenállás mindegy, hogy melyik ágban lenne.
(#) proli007 válasza neoone hozzászólására (») Szept 8, 2014 /

Ha lehet a Shunt a negatív oldalon, akkor maximum csak erősíteni kell a Shunt ellenálláson eső feszültséget. Az ellenálláson eső feszültség értékétől, és a pontossági igénytől függően kell IC-t választani. De mennyi a megengedhető feszültségesés a Shunt ellenálláson a 10A mellett?
És miért kell a 12 és 3,3V-ot relével kapcsolni a PIC-re? Van annak több ADC bemenete is. Nem a 3,3V/12V galvanizáló feszültséget szeretnéd relével kapcsolni?
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2014
(#) neoone válasza proli007 hozzászólására (») Szept 9, 2014 /

A megengedett feszültség a shunt ellenálláson 3.3V, 10A maximummal. Azért kapcsolnám a 3.3V és a 12V-ot relével, mert a 12V-ot másra használnám és egyszerre csak mindig az egyik feszültség lenne használatban, továbbá mert már elfogytak a pic ki és bemenetei.
(#) proli007 válasza neoone hozzászólására (») Szept 9, 2014 /

Nem egészen értem.. Ha 3,3V a megengedhető feszültség a Shunt ellenálláson, akkor mi jut a terhelésre, ha a táp 3,3V? Semmi! De ha így lenne, akkor csak egy 0,33ohm/50W-os ellenállás kell, és a feszültséget lehet rajta mérni közvetlen a PIC-el..
Egyébkén számomra az egész elgondolás avaros. Állandó 3,3V feszültséggel fogsz galvanizálni és a PIC-el mérnéd (regisztrálnád) az áramot? Mert akkor minek méred a feszültséget, ha az állandó 3,3V? Vagy mi a cél, ha nem titok?
(#) neoone válasza proli007 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /

A cél az amit írtam, a feszültség és áram mérése és kiiratása az lcd-re csak azért mert én így szeretném.
Köszi a segítséged!
(#) proli007 válasza neoone hozzászólására (») Szept 10, 2014 /

Ezt értem, csak nem adtál választ a kérdéseimre. Így válaszolni sincs módom..
(#) ktamas66 válasza neoone hozzászólására (») Szept 10, 2014 /

Galvanizálásnál az áramot szokták szabályozni. Mivel nálad a feszültség állandó, gondolom tervezel valamilyen áramszabályozást. Esetleg onnan lehet valami áramarányos jelet levenni.
A relés kapcsolgatást gondold meg, mert már 3 mérés/s-nál is csúnya hangja lehet. Talán inkább analóg kapcsolókat kellene használni. (Vagy másik PIC-et választani, lehet az a legolcsóbb .)
(#) neoone válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /

Igen, a feszültség állandó a galvanizálás során és igen az áramot fogom szabályozni egy ellenállás hálózattal. A 12V és a 3.3V közötti váltó relé a működés során csak 1x kapcsol be. ( Az értékek kiiratása az lcd-re csak azért mert nekem így tetszik ). De, ha gondoljátok felteszem ide a flowcod-ban készült progit, talán így jobban érthető.

feszmero.fcf

(#) proli007 válasza neoone hozzászólására (») Szept 11, 2014 /

Hello! "nekem így tetszik.." Megértettük elsőre is.. Lerajzoltam, hátha ezzel előrébb vagy. Mivel a Shunt ellenálláson (ami most a GND oldalon van) feszültség esik, így annak értékét le kell vonnod a mért feszültség értékéből. (10A esetén , ez 0,5V. A PIC erről 5V-ot lát, tehát az árammal arányos feszültség tizedét kell levonni.)
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) neoone válasza proli007 hozzászólására (») Szept 12, 2014 /

Köszönöm a rajzot és a magyarázatot.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Szept, 21. Vas
14:09:37
Jelenleg 403 fő olvassa az oldalt
Online tagok: