Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról

Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   675 / 675
(#) _BiG_ válasza bajuszrichard hozzászólására (») Sze, 22:47 /

Az a mosfet kuka, zárlatos.
(#) Kovidivi válasza bajuszrichard hozzászólására (») Sze, 23:22 /

Azt a tápot se nehéz pótolni. 24V 500mA nem nagy ügy, 24V 1A-es tápot kapsz Ebayen 5$-ért. Ha nincs otthon FETed, akkor azt is meg kell venni, el is kell érte menni. A 6 lábú bogarat meg lehet nem is találod meg sehol.
A hozzászólás módosítva: Sze, 23:23
(#) 13_Balu50 válasza bajuszrichard hozzászólására (») Csü, 5:36 /

Szia!
Fentebb azt írtad, hogy nem bonyolult, rajzold vissza, a 6 lábu Ic könyékének a kapcsolását, és keres a neten olyan kapcsolást ami megegyezik vele.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Csü, 6:05 /

Itt egy kapcsolás a netről, talán indulásnak elég lesz, de van sok csak böngészni kell.
A hozzászólás módosítva: Csü, 6:07
(#) Kovidivi válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Csü, 9:30 /

Amit linkeltél, az egy izolálatlan led driver (áramgenerátor), ami a srácnak van, az egy 24V 0.5A-es feszültség generátor, talán még izolált is.
(#) c27 hozzászólása Csü, 12:27 /

Sziasztok!

Egy kapcsolóüzemű tápegységbe kellene Y2 kondenzátor, elvileg 160-270V között üzemel, amiket eddig találtam Y2 kondikat mind 250V-osak. A kérdésem, hogy ezeket kibírják e ha esetleg 270V AC kerül a bemenetére. A másik kérdésem, hogy minden Y2 kondi kék színű? Mert 1kV-os kék színű kondit lenne, de nincs ráírva csak a kapacitása és a feszültsége, de Y2 nem szerepel rajta.
(#) 13_Balu50 válasza Kovidivi hozzászólására (») Csü, 13:42 /

Csak egy példa volt, nem mondtam, hogy az vagy olyan. Keresni kell, és talán lesz szerencséje.
(#) ktamas66 válasza c27 hozzászólására (») Csü, 15:15 /

Nem a színétől függ, rá szokták írni.
(#) c27 válasza ktamas66 hozzászólására (») Csü, 15:17 /

Melyik jobb ha teszek bele Y2 250V-ost vagy amire nincs ráírva az Y2, de 1kV-os?
(#) _BiG_ válasza c27 hozzászólására (») Csü, 15:33 /

Mindenképpen Y-kondi kell oda! Mással meg ne próbáld!

Ha meg kevésnek tűnik a meglevő feszültsége, akkor kapacitáscsökkenés nélküli megoldás: kettő-kettő sorba és ezek párhuzamosan kötve. Azaz 4 db Y-kondi és semmi gond...
(#) GyulaiBeci hozzászólása Szo, 21:13 /

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni
Egy olyan tápegységet kellene építenem ami 54v-ot és 4ampert minimum tud de az 5 az csak jobb lenne, a kérdéssem az hogy hol induljak el. A megépítes nem akadály csupán szeretném a teknikai tanácsotokat kérni, esetleg egy jólbevált kapcsolás bármi
Erősítőhöz kellene ami már majdnem kész és a tápforrása az egyedüli gondom csupán mert 54 volt váltó 4-5 amper az kicsit sokba kerülne egy trafó tekercselésénél szóval marad a kapcsoló üzemű táp.
(#) szendi001 válasza GyulaiBeci hozzászólására (») Hé, 15:39 /

Szia! Egyszerű a kérdés. Elolvasod a megjelent cikkeket a honlapon. Legalább 3 bevált megoldás van fent nyáktervvel együtt. Összességében a trafónál nem lesz olcsóbb, főleg ha az első tápodat intézed.
(#) sector99 válasza szendi001 hozzászólására (») Hé, 16:30 /

Az a cikk engem is érdekelne. Hol is találom ?
(#) c27 hozzászólása Hé, 20:33 /

Sziasztok!

Mekkora teljesítmény vehető ki egy ilyen ferritmagból?
Egy galvanikus leválasztás nélküli boost konvertert szeretnék majd csinálni, a végcél majd 3-4kW lesz, de csak fokozatosan akarok haladni.
Az adatlapból nekem nem derül ki pontosan mekkora teljesítményig használható, sőt eddig nem találtam semmilyen trafóméretezőt toroid maghoz.
(#) rascal válasza sector99 hozzászólására (») Hé, 22:49 /

Hát a cikkek között: Bővebben: Link
(#) sector99 válasza rascal hozzászólására (») Hé, 23:37 /

Aha, most hogy így leírod... Szóval valami hasonló történt, mint amikor eléd tesznek egy hibás szavakkal teli szöveget és azt mégis értelmes szövegnek egészíti ki az agy. Tehát rápillantottam és: "Elolvasod a megjelent cikkeket a honlapomon". Máris szendi001 honlapját kezdtem keresni... No ezt csak a tanulság kedvéért írtam le. Egyébként köszi !
(#) Ge Lee válasza c27 hozzászólására (») 8:42 1 /

Nehéz megmondani, attól függ hogy mennyi huzal fér bele. Nekem is van ilyen magom csak más gyártótól, meg trafót is tekertem vele, de csak 200W-ra. Egyébként olyan néhány száz W körül lehet átvinni rajta sacc/kb.
Boost konverterrel a 3-4kW-ra én is kíváncsi leszek, elég érdekes lesz. Egy ilyet hídban lenne értelme megcsinálni.
(#) dokidoki válasza sector99 hozzászólására (») 9:12 /

Csak a tisztánlátás kedvéért, amit idéztél Szenditől már az pontatlan: - honlapon - honlapomon nem ugyanaz. Olvasási huba...
Következő: »»   675 / 675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 17. Kedd
9:49:17
Jelenleg 456 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu