Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1114 / 1114
(#) Skori válasza cua hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Idézet:
„...a szolgaltatonak megfelelo keretek kozott joga van szerzodest modositani, mint ahogy neked is jogod van mas szolgaltatot valasztani....”
Csak elméletileg van így, ugyanis nincs lehetőség más szolgáltatót választani. Gyakorlatilag viszont visszaélnek a monopolhelyzetükkel!!!

Idézet:
„Olyan van, ami majdnem 100%-os, de az (relative) draga:
- veszel magadnak domain nevet, ez a tied amig fizeted
- valahol telepitesz es karbantartasz magadnak egy mail szervert”
Ezek a gyakorlatban nem igazán járható megoldások, mert szintén viszonylag kevés mamutcég uralja a piacot. Magyarul ha a kis mailszervereddel próbálsz egy mailt küldeni ill. továbbítani, mondjuk egy gmail-es címzettnek, akkor a google szónélkül kidobja (jó esetben csak spam-be teszi) majd a leveledet. Már jelnelg is az látszik, hogy szinte mindenkinek gmail-es postafiókja van, azaz a google kezd monopolhelyzetbe kerülni, és ezt ugyaúgy ki is fogja használni, pl. emelkedő árakkal...

Idézet:
„- fizetsz valamelyik szolgaltatonak, aki kinal mail szerver szolgaltatast”
Igen ezt megteheted, és egy ilyen szolgáltató ugyanúgy bármikor "módosíthat" szerződéseden, neked kedvezőtlen irányban. (pl. hozzájárulsz, hogy minden tartalmat elolvassanak feldogozzák es felhasználják, vagy ezentúl 20x-os dijat fizetsz).
Aztán majd a fórumban megírják neked, hogy "dehát mi a gond?, válassz más szolgáltatót ha ez nem tetszik!" Persze lehet, hogy addigra a gmail-en kívül alig lesz más aki
labdába rúg ezen a pályán.

Idézet:
„Most a Google-t hasznalom, bar 10 eve kb $15 volt az ami most majd $31,...”
Így van, beállsz a sorba, és használod mint mindenki...
(#) Gombszem hozzászólása Márc 8, 2024 /
 
Ehhez mit szóltok:
(#) Skori válasza Gombszem hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Nálam is ez van. Gondolom lejárt a https-hez a tanusítvány, és nem újították meg időben.
(#) uniman válasza Gombszem hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Ez nem számítógép hiba! Nem ide való...
Amúgy lejárt a HE SSL tanúsítványa ma hajnali 0:59:59-kor...
(#) Gombszem válasza uniman hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Idézet:
„Ez nem számítógép hiba! Nem ide való...”

Akkor hova? Van hiba topik? A "Hiba jelentése" helyre hiába írok, válaszra sem méltatnak.
(#) Gafly válasza Skori hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Volt már ilyen, talán nem lesz rendszeresen.
(#) kadarist válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Mobilon nekem is nyomja ezt a szöveget. Le kell okézni és kész.
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
HE IT hibádzott, azóta javítva.
Most már okézás nélkül is működik.
(#) MajorosL válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2024 / 1
 
Volt egy kis SSL megújítási baki hajnalban, tehát akinél ilyen probléma van, valószínűleg Cache-elés áldozata, tehát felhasználó oldali lesz a hiba megoldása (gyorsítótár törlés / böngésző csukás, stb)
Hajnali 1 óta már jó az SSL kulcs, elnézést kérünk a kb. 1 órás szünetért.
(#) antikzsolt válasza MajorosL hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Hirtelen "sokan" ugyan abban a hibába szenvednek? Amúgy a telefon böngészde automatán töröl mindent is és engem is ez a hiba várt ma reggel.
(#) Gafly válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Elismerték, megmagyarázták, gyorsan kijavították, bocsánatot kértek.
Mi más kellene még?
(#) antikzsolt válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Éjszakás voltam és csak reggel rápillantottam láttam a hibát. Azóta amíg nem írtam aludtam. Nem is a hiba volt a fontos hanem az hogy nem mindig felhasználó hiba ha valami gond van. Főleg úgyhogy a telefonom automatán töröl is minden előzményt és csokit is.
(#) veroka válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Arra gondolt, hogy hajnali 1 óta üzemel, de akinél még mindig fennáll a hiba az törölje a cachet, mert onnét töltődik be neki az oldal, ezért még mindig a hibás SSL tanusítványt használná.
(#) klausz18 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Ha teheted aludj még vissza, mert erős szövegértési problémád van még, teljesen egyértelműen leírták hogy valóban hiba volt, elhárították és akinél a régi kulcs van még, azt valószínűleg a böngésző tárazta be. Nálam mondjuk a vírusírtó gyorsítótárában volt a rossz kulcs, de a lényegen nem változtat, olvasd el mégegyszer amit Majoros írt ahelyett hogy lázadnál a semmiért.
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 8, 2024 /
 
Estét! Tud valaki olyan *.mp3 vágó programot, ami újrakódolás nélkül tud kettévágni egy fájlt?
Viszont az fontos lenne, ha TC fájl összehasonlítást utána végzek a vágott, és az eredeti fájlon,
akkor a megmaradt audio HEXA rész pontosan egyezzen is az eredetivel.
(#) KBal76 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Számos erre való program van, a legrégibb ingyenes az Mp3DirectCut. Csilivili, de szintén használható erre (amúgy veszteségmentes videovágásra való) a LosslessCut is.
Azt tudnod kell, hogy az .mp3 formátum diszkrét szeletekből áll, tehát nem akárhol vágható el (ezt ezek a programok tudják, azért írom hogy ne csodálkozz, ha/amikor egy szótag egy vágott beszédben vagy ottmarad, vagy levágódik, pedig te nem úgy akartad).
Nagy vonalakban mivel átkódolás nem történik, egyezni fog, de nem pontosan. Binárisan nem tud egyező lenni, mert pl. a TAG amiben a szerző és műfaj infók vannak, a fájl végén találhatóak, tehát ha a kettévágod és a végét eldobod, akkor ez az infó előrébb kerül, a vágott megmaradó rész végére. (Ha ilyen infók nincsenek a fájlban akkor közelebb kerülhetsz az egyezőséhez.)
(#) Régi motoros válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Igen tudom, épp azért kerestem olyan programot ami ezt tudja. De elvileg épp emiatt, egy HEX editorral is ki lehet szépen vagdosni a nem kívánt részeket, ha tudja az ember hol van egy csomag eleje és vége. Csak ugye az nem mutatja, hogy épp hány ms -nál járunk épp. Egyébként egy szelet nem hiszem, hogy olyan hosszú lenne, hogy ne lehetne pontosan vágni vele. Főként pár szám elől a beharangozó szöveget kellene kivágnom. Megnézem az mp3directcutot.
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Jó lesz az, én is használtam már többször.
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 11, 2024 /
 
Siastok! Párszor már felvetődött itt a Macrium reflect mint HDD -ről SSD -re oprendszert migrálni.
Egy laptopon kellene ezt most eljátszanom, de ugye ott nincs második SATA csatlakozó.
Működne ez úgy, hogy az SSD- t külső USB -s tartóba teszem?

A másik kérdés, hogy érdemes előzőleg particionálni az SSD -t?
Mindenképp "ketté vágom", hogy a rendszer C: külön legyen a D: meghajtótól.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Ekkor nem klónozni kell hanem menteni fileba (akár hálózatra, akár usb hddre. Ssd csere, pendriveról bootolni a macriumot, helyreállítás az új lemezre a hálózatról.
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Akkor telepíteni sem kell, az eredeti oprendszer mentésére *iso fájl létrehozásához?
Csak penről botoljak be, és akkor le tudom menteni az eredeti HDD -t?
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Szerintem felesleges telepíteni..
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Megpróbálom akkor full penről...
(#) Skori hozzászólása Márc 11, 2024 / 4
 
Azok kedvéért akik még használnak régi operációs rendszer(eke)t:
Letölthető a Supremium (Chromiun bázisú) böngésző 32 és 64 bites változata.
A 32 bites verzió telepíthető akár Windows XP-re is, és jól is működik rajta (kipróbáltam).
Konkrétan ezt a hozzászólást most XP-ből, ezzel a böngészővel fogom elküldeni.
A jövőbeni tervek között még Windows 2000 kompatibilitás is szerepel, ami azért érdekes, mert ennek a rendszernek a hardverigénye még a XP-nél is drasztikusan kisebb (pl. nagyon régi PC-k is életre kelthetők vele) A böngészőbe telepíthetők bővítmények is, pl. a manapság egyik legnépszerűbb kiegészítő, az uBlock Origin
Bővebben: Link
Következő: »»   1114 / 1114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem