Fórum témák
» Több friss téma |
Azt nem említettem, hogy offline a Windows XP gép, így semmilyen program nem tud online keresgélni.
Nekem akár meg is felelne, de. Mit jelent a stabil? Nekem eddig a pro is az volt éveken át. Mennyivel kisebb? Attól, hogy nincs reklám stb. szerintem még nem használ kevesebb erőforrást. Sajnos, a szoftver fejlesztésekkel együtt az erőforrás igény is nő, meg hát el is kell őket adni, az nem járja, hogy valaki 15 éves gépet használjon, mert az nem pörgeti a gazdaságot.
Szóval. Hogy lehet letölteni? Mert nekem mivel pro-m van, csak azt engedi letölteni, más verziót nem. És ha már aktiválva van, azt miért nem fogadja el egy rátelepítés, miért kell azzal még újra görcsölni? Ha lenne felesleges SSD-m (de most nincs) akkor kipróbálnám, ráklónoznám valahogy a rendszeremet és arra telepíteném rá azt a verziót.
Minden lényeges dolog olyan, mint a normál Windows-okban. Kernel driverek, rendszerkomponensek, vírusvédelem stb., csak néhány alapból nincs benne, mint pl. a Reserved Storage, elmegy 4 GB-nál kevesebb RAM-mal is meg ilyenek; az OEM gyártók tovább áramvonalasthatják a késztermékeiket.
"És ha már aktiválva van, azt miért nem fogadja el egy rátelepítés, miért kell azzal még újra görcsölni?" Nem véletlenül nem lett leírva az előbb, hogy mi lesz az aktivációval, mivel ez egy OEM gyártóknak való lehetőség. Szerintem csak ők képesek legális Windows IoT license-eket vásárolni (HWID vagy KMS), amiknek az ára egyébként függ a hardver képességeitől. A többi a "megoldjuk" kategóriába tartozik. Egyébként a tíz évig vállalt (ingyenes) biztonsági frissítések ellenére, ami azért nem kis dolog, ez is kifutott változat, nem lesz többé, az MS marad a felhős integrációnál és más tevékenységeknél, úgyhogy egy idő után vagy működnek majd ezen a Windows-on az újabb szoftverek, vagy nem. Telemetriából kevesebbet küld, az igaz, de az sem teljesen kikapcsolható. A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2025
Aha. Szóval egy társaság ráfeküdt az MS-termékek használatának kerülőmegoldásaira. És a github-on tartja a segédprogramjának a kódbázisát (amit megvett az MS, aki nem tudná). : -) Szóval nem fog csak úgy működni az az IoT verzió sem. Azt mondja:
"Many users choose not to use Windows 11 due to hardware limitations, such as a lack of TPM, Secure Boot, or UEFI support. While it is possible to bypass these limitations, doing so is officially unsupported and may lead to issues with future updates." De nem értem teljesen a dolgot. Egy-egy internetről letöltött termékkulcs, amit tömegesen használnak, mennyivel jobb? Voltak időszakok a múltban, amikor a Microsoft szorgalmasan blokkolta az ilyeneket... És az oldal saját infója szerint is a Windows aktiválásához szükséges internetkapcsolat. A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2025
Idézet: „Szóval nem fog csak úgy működni az az IoT verzió sem.” A Win10 működik. Akinek a Win11 kell az evvel a verzióval vállalja a jelzett kockázatot. Miután fapados mind a kettő, sok különbség nincs benne a szerencsétlen megjelenésen, és kezelhetőségen kívül. Persze ez az én véleményem. Én csak leírtam, hátha bejön másnak is.
Ha rádugod a gépre az USB portot, felismeri egyáltalán, hogy csatlakoztattál egy eszközt?
Ha igen, akkor legalább egy HWID -t írjál már... A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2025
Aida 64 offline felismeri a komponenseket és kiírva az eszköz azonosítóját már lehetne másik gépen drivert vadászni.
Az LCD paneljén az egyik microUSB ellátja az érintő felületet is, a másikkal csatlakoztatva viszont kizárólag az LCD aktív. Eddig csak egy kábellel próbálkoztam, amivel nem láttam a "kihúzva" állapotot az eszközkezelőben, mert kihúzva elment az LCD is.
Most megpróbáltam két kábellel, hogy a kijelző tápja folyamatos maradjon. Bedugáskor hallani a rendszerhangot, de eleinte folyamatosan frissülgetett az eszközkezelő, kellett neki pár perc, hogy a sárga felkiáltójeles eszköz stabilan látszódjon a listában. Eredmény a képeken. ↓ Idézet: Az a furcsa, hogy rákeresve "STM32 Virtual COM Port" eszközre kapok találatokat. „USB\VID_0483&Pid_5750” ![]() Le is töltöttem valamit, de nem tudja telepíteni, mert a driver nincs aláírva. ![]()
Miért furcsa? Azért van az ID hogy meg tudd állapítani mi is az.
A gyártó és a funkció is meg van már. Ki lehet próbálni többféle verziót is belőle. Ha mindegyik aláírás problémás, keress rá hogy kell Xp-re aláírás ellenőrzés nélkül telepíteni a drivert. Ha sehogy nem megy, legalább a gyártónak érdemes küldeni egy mailt, hogy adjanak hozzá valamit. HP1220D meghajtoSziasztok keresek egy meghajtot ( drivert) a HP1220C A3 nyomtatohoz W7/64 géphez. A Windows felismeri a gépet, de nem tud nyomtatni. A nyomtato alig használt ( az elhunyt barátom után maradt rám). A nyomtato rendben van a teszt oldalt kinyomtatja, de az adatokat nem veszi át a PC-böl. A nyomtaton a LED felvillan amikor nyomtatni akarok, de pár villanás után leáll. A kapcsolat USB-keresztül megy. A PC nem jelez hibát. Lehet, hogy kell hozzá a HP csomag ( CD-k) de az sajnos nincs meg.A meghajto keresö több mint egy hétig nem talált valami upgradet vagy valami hasonlot.
Hagyd, hogy megkeresse a windows update. A HP ezt a nyomtatót is arra a sorsra ítélte, hogy onnan szedd le a hozzá tartozó illesztőprogramot. Benne is van a katalógusban: link
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2025
Kösz itt meg nem probáltam, a másik katalogusban ott van csak a fájl hiányzik mögüle.
Majd holnap megprobálom.
Válaszolok magamnak
![]() 1, Rustdesk - olyasmi mint az anydesk, de nyílt forráskód, IP alapján tud közvetlen kapcsolatot, gyorsabb, ingyenes, akár saját szerver is telepíthető. Szóval nagyon ügyes program! 2, Távoli asztal (LAN-on vagy VPN-en keresztül). Kis nyomozás után megtaláltam, hogyan lehet rávenni a távoli asztalt, hogy ne léptesse ki a helyi felhasználót, sőt, akár egyszerre több példányban is be lehet lépni, és a háttérben dolgozni a gépen (miközben mondjuk a helyi felhasználó akár éppen médialejátszónak használja) 3 Párhuzamosan futhat az ultravnc is afféle tartalékként. A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2025
Arra figyelj oda, hogy az RDP-vel belépett felhasználónak az asztalát nem triviális VNC-vel átvenni, ha ez cél lenne.
Igen rájöttem, hogy ez kicsit másképp működik. Van amikor jobb a Rustdesk, vagy a VNC. De van amikor az RDP teljesen jó, pl. a háttérben elvégezni pár dolgot, úgy hogy nem zavarom közben a felhasználót aki a gépnél ül.
Hálás köszönet a tippért (Macrium Reflect), valóban jól használható progi.
Én is a Marcium Reflect-et használtam, hogy egy gép két HDD-jét ráklónozzam egy nagyobb HDD-re, hogy nekem is meglegyen a tartalmuk, könnyen és jól működik.
![]()
Szerintem is a Macrium Reflect a legjobb (legnagyobb tudású) progi, de a Hasleo egyszerűbb azoknak való akik a C meghajtójukon tárolják a filmeket, játékokat, dokumentumokat; mert ebben a progiban meg lehet adni könyvtárakat amit kihagy a mentésből így csökkentve a méretet.
Pendrivera másolásra meg ott a filekezelő, minek rufus vagy hasonló..? Sőt ha a másik belső adat hdd gyökerébe másoljuk az iso tartalmát akkor automatikusan arról fog indulni restart után.. Link Idézet: „akik a C meghajtójukon tárolják a filmeket, játékokat, dokumentumokat” Aki így használja a gépét, az vessen magára. Az ilyen felépítésű gépet korrekten nem lehet elmenteni. A mentés vagy nem sikerül, vagy hatalmas méretű lesz. Feleslegesen, mert olyat ment el, ami tiszta adat, és nem a C:-re való.
Nálam ugyan van D, de ez csak az emberek 10%-ra jellemző, a többieknek jól jön.
Meg hogy automatikusan választja ki hogy mi tartozik a rendszerhez. A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2025
Rengeteg embernek nincs sem 'C' sem 'D' meghajtoja. Ezek kenyszermegoldasok voltak anno, aztan a Microsoft-nak koszonhetoen igy maradt....
Ha úgy nézzük, akkor az adott partíciót azonosító betűjel egy dolog, viszont bármi lehet rajta. Régen befásult, hogy C a rendszer, D az optikai meghajtó, a többi pedig lehet akármi ‒ anno nálam jó ideig az E-ről bootolt a Windows (még XP volt), mert egy számítógép szerelő a betűjelek teljes megtartásával illesztette be az új HDD-t az új rendszerrel az akkori gépembe.
Esetemben a C-n a felhasználói mappákban csomó dolog van, valamint azért van 4 Steam játék is a C-n, hogy esetükben is érvényesüljön az SSD sebessége. | Hogy direktben válaszoljak neked, csak azoknak nincs sem C sem D meghajtójuk, akik valami Linuxot vagy Apple rendszert használnak, mivel ez a betűjeles rendszer csak Microsoft féle rendszereknél van. Idézet: „csak azoknak nincs sem C sem D meghajtójuk, akik valami Linuxot vagy Apple rendszert használnak,” Tobb szazmillio emberrol beszelsz, nem emlitve a tablateket es az okostelefonokat. A szerverek donto resze valamilyen unix/linux/bsd rendszert hasznal, az a terulet ahol a Microsoft mindig is eselytelen volt. (csak sokan nem tudnak rola) Ezennel gratulalok Doky586-nak a negativ jelzesert. Erdemes lenne tobbet olvasni a temarol..
Utánagondoltam, tényleg nehézkesebb egy rendszermentés vagy csak tisztán a saját multimédiás dokumentumaink mentése, de csak akkor, ha nem tudjuk a Dokumentumok könyvtáron belül (vagy a gyökérben elszórva) könnyedén kiszűrni, ki vagy bekapcsolni a backup programban azokat az alkönyvtárakat, amikben "tisztán" a saját multimédiás dokumentumaink vannak. Akinél rend van, annak nem gond. : -)
Talán sok még az olyan program, ami nem lett úgy átírva, hogy ismerje, hogy a Dokumentumok mappában már nemcsak rejtett fáljok és rejtett könyvtárak tartalmazzák a programok adatait, hanem a Linux módra, ponttal kezdett könyvtárak is, amik itt nem számítanak rejtettnek (nem tartalmazzák a Hidden fájltulajdonságot). Lásd a csatolt képet. Ki volt ez találva a Windows-ban is, csak a két rendszer találkozása behozott néhány új problémát. De ennek a fajta mentésnek szerintem nincs sok értelme, hacsak nem különítjük el teljesen az úgymond, szórakozást (mert máshová mentjük vagy csak egy részét mentjük, mert úgysincs hely neki), mivel a Dokumentumok könyvtárban a lokálisan, csak az adott felhasználóknak telepített programok mellett azok adatai is ott vannak. Ha ezeket nem mentjük, akkor probléma esetén nem visszaállíthatók. És többnyire mentéssel sem - mégiscsak Windows-ról van szó... a Registry csodás intézményét sem szabad elfelejteni, úgyhogy talán még meg is értem, hogy ezek sokakat nem érdekelnek. : -) Így már majdnem közös a két rendszer hozzáállása: a Linux felhasználói könyvtárát sem kötelező másik fizikai meghajtóra vagy akármire telepíteni, csak javasolt. Menteni viszont egyben érdemes azt is. És Linuxnál nincs Registry, úgyhogy ott egy új telepítésre egy felhasználói könytárat restore-olva _tényleg_ visszaállíthatók a korábbi álllapotok. Az, hogy betűjellel azonosítunk, tehát köteteink vannak az egyik rendszerben vagy mountolunk a másikban, nem érdekes. A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2025
Nemcsak szerverekben, hanem IP kamerákban, routerekben, rádiókban-lejátszókban, háztartási készülékekben, meg amikre még nem is gondolnánk.
Talán a "kényszermegoldás" kifejezés nem tetszett, de ennyi erővel a fejlődés minden korábbi lépcsőjét kényszernek lehetne tekinteni. : -) A CP/M idejében kicsit drágább volt a memória, ott meghajtósorszámok voltak. És a kompatibilitás is nagyon fontos tényező a korábbi rendszerekkel. Ma egyébként már a C: és D: és a többi meghajtó csupán egy-egy rendszerszintű symlink az NTFS-ben, pl. \Device\HarddiskVolumeX, már belül sincs úgy ábrázolva, csak egyszerűbb használni. És már a DOS-ban is lehetett a subst-ot használni, nemhogy ma symlinkeket (és junction pointokat) pl. egy helyre szedni könyvtárakat más kötetekről, csak a felhasználók nem szokták, szóval annyira azért a Windows sem buta. A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2025
En pontosan emlekszem ra, hogy a Microsoft milyen eszkozokkel/modszerekkel tolta at a nyomorult kis rendszeret, gyakorlatilag (majdnem) eltiporva minden mas lehetoseget.
Ha valaki hasznalt mondjuk OS/2-t akkor tudja mirol beszelek. De ez mar tortenelem, akar tetszik ez valakinek, akar nem ![]()
Én is átéltem, sőt másoltam az A: lemezről az A: lemezre, ami közben egyszer a forrást, egyszer meg a célt jelentette : -), de konkrétan ahhoz a dologhoz, hogy kényszer-e, hogy hogyan nevezzük, használjuk a meghajtókat, szerintem kevés köze van, elég praktikus volt, könnyebben megértették és használták a felhasználók. Ettől eltekintve két dolgot nem szabad tudni, ennyit biztosan: hogy hogyan készül a történelem és az üzemi kaja.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2025
|
Bejelentkezés
Hirdetés |