Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Központi zár

Témaindító: Zolcsi80, idő: Márc 26, 2007
Lapozás: OK   16 / 16
(#) hypsin hozzászólása Feb 17, 2016 /

Több kép
(#) Inhouse válasza hypsin hozzászólására (») Feb 17, 2016 /

Most akkor hogy állunk? A bontóból vett kp zár vezérlő is kell, meg vettél egy vezeték nélküli vezérlőt is? Mindkettő kell?
(#) hypsin hozzászólása Feb 17, 2016 /

a bontós kukában van csak ez a mérvadó már.
(#) Gaahl hozzászólása Máj 4, 2016 /

Üdv!

Kellene egy kis segítség.
Vettem egy bicskakulcsos központi zár vezérlőt.
A bekötési rajzát mellékeltem.
1 vezetéken kívül már mindent bekötöttem, azt az egyet viszont nem igazán vágom, hogy mire való, és hova kellene kötni.
Az említett vezeték a bemenőnek jelölt "Side door triggering" elnevezésű.
Fel tudna világosítani valaki?

SCN_0002.jpg

(#) Inhouse válasza Gaahl hozzászólására (») Máj 4, 2016 /

Ajtónyitás érzékelő?
(#) dcsaby hozzászólása Jún 23, 2016 /

Sziasztok! A problémám a következő! Vettem egy központi zár vezérlőt (http://coolautoo.hu/kozponti-zar-vezerlok/3089-univerzalis-taviranyitos-kozponti-zar-vezerlo.html) két vezetékes motorokhoz, be is kötöttem, vezetékek voltak hozzá csak a motorra kellett rákötnöm őket, működik is csak az a bajom hogy a legtávolibb motor amit a leghosszabb vezetékre kötöttem nem nyitja illetve zárja az ajtót működik csak nincs ereje elhúzni a szerkezetet. Akkumulátorra direktbe kötve nyit és zár működik rendesen. Rámértem és a vezérlőből kijövő kábelen amit a motorhoz kötöttem annak a fezsültsége 7 volt körül van ami szerintem kevés és ezért nem dolgozik rendesen. A kérdésem hogy miért van ez és hogy mivel küszöbölhetem ki?

üdv.
(#) vargaf válasza dcsaby hozzászólására (») Jún 24, 2016 /

Azt a motort nagyobb keresztmetszetű vezetékkel kössed be. A jelenlegi bekötő vezeték kis keresztmetszetű vagy sérült, azért esik rajta ekkora feszültség.
(#) Inhouse válasza dcsaby hozzászólására (») Jún 24, 2016 /

Nem hinném, hogy a vezetékkel lenne baj, vékony, de elegendő szokott lenni. A 7V mérés az hibás mérés, egy multiméter nem tud rendesen megmérni egy 0,75-1s impulzust, erre ne adj. Ha magában megy és beépítve nem, akkor vagy hibás a motor (előfordul), vagy nem jó a beépítés, esetleg szorul a zár. Rakj fel képet a beszerelt motorról!
(#) dcsaby hozzászólása Jún 25, 2016 /

hello! kb 5 db motort kipróbáltam egyikkel sem megy, a zár biztos működik mert ha az akksit odaviszem és úgy próbálom csak a motort akkor simán nyit és zár
(#) Inhouse válasza dcsaby hozzászólására (») Jún 25, 2016 /

Így már más a leányzó fekvése, másképp értettem elsőre...esetleg nem sérült meg a vezeték behúzás közben, vagy egy gyenge kötés, rossz csatlakozás?
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2016
(#) vargaf válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 25, 2016 /

Amikor előtted erről írtam ezt válaszoltad:
Idézet:
„Nem hinném, hogy a vezetékkel lenne baj”
.
(#) Inhouse válasza vargaf hozzászólására (») Jún 25, 2016 /

Igen, tudom, én írtam. A gyári vezetékkel működni szoktak, hiába a jobb hátsó a leghosszabb szakasz. Igazából nem értem mire írtad, hiszen még mindig nem derült ki a baj oka, most is azt mondom, hogy inkább egy (akár be nem vallott toldásból adódó) rossz kötés, vagy egy laza saru (ezt sem tudjuk, hogy milyen van rajta a motoroknál...), de nem a hosszból és keresztmetszetből adódó, bár minden alkatrészen nyomon követhető a spórolás, időről időre. Van is valahol egy képem a szerelvények "evolúciójáról".
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2016
(#) beata1234 hozzászólása Júl 12, 2016 /

sziasztok
segítséget szeretnék kérni vettünk egy központi zár vezérlőt és be szeretnénk szerelni renault meganeba amiben már gyárilag van központi zár csak nem reagál a táv irányítójára ezért vettünk egy DELIGHT UNIVERSAL CENTRAL LOCKING REMOTES -t
de fogalmunk sincs mit hová kéne kötni
ha valaki tud segítsen
köszi
(#) RoliNyh válasza beata1234 hozzászólására (») Júl 12, 2016 /

Először nem inkább a gyárit kellett volna megpróbálni helyre hozni?
Elemcsere pl, vagy mondjuk hibadiagnosztika egy autóvillamossági szerelőnél...
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2016
(#) Inhouse válasza beata1234 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /

Elég távolról indultatok neki, általában az ember nem vesz agysebész műtős készletet nulla sebészi tudásra, hogy aztán a neten kérjen hozzá segítséget. Nagy falatnak tűnik így, keressetek egy műhelyt szakemberrel!
(#) beata1234 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 14, 2016 /

köszönjük a segítséget agysebész úr , meg oldottuk műhely nélkül házilag
(#) beata1234 válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 14, 2016 /

ezeken már rég túl vagyunk , köszi , csak itt a szakik akkora urak hogy nem foglalkoznak ilyen kis dolgokkal
(#) Inhouse válasza beata1234 hozzászólására (») Júl 14, 2016 /

Egészségetekre, örülök, hogy sikerült. A kérdésedből (valamint az eddig elkövetett hozzászólásaidból) nem az tűnt ki, hogy erre van sansz. Kaptál tanácsot, ami biztosan működik. A továbbiakat én csak szerencsének, vagy külső segítségnek tudom be. Én úgy láttam, hogy olyasmi segítségre vágytál, hogy valaki lebetűzi a Renault Meganeotok (van belőle pár fajta) gyári vezetékeire hogyan lehet rákötni egy Delight (rajzok nélkül, keresse ki aki akar segíteni) kp zár vezérlőt, talán... A kérdésnek tartalmaznia kell minden információt, hogy segítse a válaszadót, ne kelljen sem jóstehetségnek lennie, sem várnia napokig, hogy a sokadik visszajelzésre kiderüljön, hogy mivel is áll szemben. Nagyon elterjedőben van ez a hozzáállás, az általad is elkövetett sértett felháborodással egyetemben.
(#) beata1234 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 14, 2016 /

minden esetre köszönöm a felvilágosítást te zseni(_), hogy te ezt így látatlanba meg fejtetted(!)

Először is a mondatok nagybetűvel kezdődnek!
Másodszor a vessző előtt nincs szóköz.
Harmadszor a mondat végére szokás írásjelet rakni.
Negyedszer ez nem FB visszalehet venni az arcból!
Üdv: Moderátor
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
Következő: »»   16 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Aug, 31. Sze
7:59:46
Jelenleg 314 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu