Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Graetz-híd
 
Témaindító: zoly15, idő: Máj 2, 2007
Lapozás: OK   8 / 8
(#) kadarist válasza szsman hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Szia!
Nagy a feszültség, ezért kisebb szekunder feszültségű trafó kell, ami az izzószál áramigényét fedezi. Egyébként ehhez az alkalmazáshoz nem kell egyenirányító és kondenzátor.
(#) vision61 válasza szsman hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Szia!
Amint azt már kadarist írta, fölösleges az egyenirányítás.
Szabályozni pedig lehet a primer oldalon, akár egy fényerőszabályzós kapcsolóval is. Vagy építesz egyet.
(#) szsman hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Nagyon köszönöm, kezdek tisztán látni.
Köszönöm kadarist!
Kedves vision61 az szeretném megkérdezni, hogy az említett fényerőszabályozó 60-300 watt között működik, és nekem a secunder oldalon pont ennyi jön ki. (60w) Az is le tudnám szabályozni.
Köszönöm!
(#) szsman válasza szsman hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Butaságot írtam...Közben rájöttem...
(#) Zoltan.ms hozzászólása Aug 14, 2017 /
 
Üdv azt szeretném kérdezni, hogy ha graetz hidat diódákból rakom össze akkor lehet párhuzamosan kötni egyforma diódákat a nagyobb áram átvitel érdekében?
(#) elektroncso válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Lehet, de nem tanácsos. Mit nevezel egyforma diódának? Mert ha jelleggörbe alapján válogatod, hogy az elektromos paramétereik megegyezzenek és biztosítod, hogy mindegyik dióda-pár egyforma hőmérsékletű legyen (vagyis termikus kapcsolatban legyenek egymással) akkor minden probléma nélkül. Sajnos egyéb esetben, nem fog egyforma áram folyni a dióda-pár két tagján. Aztán hogy kibírja-e vagy nem, az jó kérdés.
(#) Gafly válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Szoktunk a párhuzamosan kapcsolt diódákkal kis ellenállásokat sorba kapcsolni, pont az elektroncso kolléga által jelzett problémákat kiküszöbölni.
Közös termikus környezet is javasolt, lásd fentebb.
(#) Zoltan.ms válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Egy tokban lévő kettős diódáról van szó CTL32S.
Ezeket szeretném párhuzamosan kötni, egyik lábuk ugye már a tokban közösítve van...
Egyáltalán jók ezek egyenirányításra?
Ez van ha jó akkor nem akarok másfajtát venni...
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017

CTL32s.jpg
    
(#) elektroncso válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Ezek elvileg probléma nélkül köthetők párhuzamosan. Termikusan jó kapcsolatban vannak, mert közös félvezető lapkán vannak kialakítva (ezért közös az egyik láb-pár), és mivel egyszerre készültek, ugyan azon a gyártósoron, ráadásul ugyan abból a félvezető lapkából jó eséllyel a karakterisztikájuk is megfelelően hasonló. Tökéletesen ez sem egyforma (nincs is olyan), de jó eséllyel elhanyagolhatóan kicsi a különbség.
U.i.: Természetesen jók egyenirányításra, hiszen arra vannak gyártva.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) Zoltan.ms válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Rendben van, köszönöm szépen a segítségedet, ez jó hír, holnap neki is állok....
Üdvözlettel Z.
(#) aakyboy hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy mitől van az, hogy egy kis graetz híd után kisebb feszültséget mérek mint előtte?
Építek egy kis jelzőfényt lego vonathoz és gondoltam, hogy ne legyen gond...az elektronika elé beteszek egy hidat, hogy az elemtartó bármelyik állásában (polaritás váltó kapcsolóval szerelt elemtartó) működjön a kis kapcsolás...ami érdekes, hogy a híd előtt 8,12V-ot mértem, utána viszont csak 6,61V-ot...
(#) reloop válasza aakyboy hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Szia! Nyitó irányban feszültség esik a diódán. Bővebben: Link
(#) pipi válasza aakyboy hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
És tegyél a graetz után elkót is, ami csúcsra töltődve emelni fog a feszültségen,
hogy mennyit, az a terheléstől is függ (ez a DC hullámosságát jelenti).
Mint reloop írta a diódákon is esik feszültség, a graetz kapcsolásban 2-2 dióda van az áram útjában, azaz kb 2*0,7V. A 8,12VAC az 11,6Vcsúcsban, ebből lejön a kb 1,4V diódafesz, szóval kb 10V-nak kellene lenni a graetz utáni elkón terhelés nélkül
Gondolom a 8,12V-ot AC állásban mérted, a 6,61-et AC vagy DC állásban mérted?
(#) reloop válasza pipi hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Szia! Úgy értettem, a kolléga elemet használ és a graezt mindössze polaritásvédelmet biztosít.
(#) Klxx66 hozzászólása Feb 14, 2022 /
 
Üdv mindenkinek! Ma készítettem egy szimetrikus tápegységet egy TDA 7294 végfok modulhoz. A kondenzátorok 10 000 mikrófarád, ezeket összekötöttem pozitív a pozitív pólushoz a negatív a negatívhoz, a transzformátor 2X28V mérek a kivezetéseken egyenirányítás nélkül. Mikor egyenirányítom vissza esik a mért érték 2x26V. A kérdésem az hogy ez így normális vagy valamit nem jól kötöttem össze? Gondolkodtam hogy az egyenirányító híd okozza de nem tudom, ezért tettem itt fel a kérdést. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza Klxx66 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Az egyenirányító diódákon is esik feszültség, ezért e különbség.
(#) Massawa válasza Klxx66 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Valami nem stimmel. Ha a Graetz elött 28 Voltot mértél ( váltoáramot) az egyenirányito meg a a rákötött kondenzátor után ennek az 1,41-szeresét kellene mérned, azaz kb 40 Voltot ( egyenáramot).
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Méréskor rajta vannak a kondenzátorok? Nekem nem egyértelmű.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Olvasd el az elsö 2 mondatot.
(#) ferci válasza Klxx66 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Szia!
Próbálj egyértelműbben fogalmazni és RAJZZAL.
Szerintem csak a trafó váltót méred, de rá van téve a graetz is. Ha a puffereket is ráteszed a graetzre, akkor esik vissza továbbra is a váltón az eredmény?
Ha tényleg így van, maximum az lehet, hogy a puffer szivárgó árama nagy lehet és azért esik vissza az érték - de így is elég durva.
Arra gondolni se merek, hogy fordítva tetted rá az elkókat, mert abból durranás lenne.
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
A mérési eredmény miatt nem egyértelmű. Az sem tiszta, hol méri a 26 V-ot.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Közben ugy látszik valaki kitiltatta a kérdezöt.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem