Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   60 / 60
(#) vargaf válasza tursaba hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Idézet:
„Ezzel a vásárolt (bluetoooth-os, kínai ?) interface-el”

Ahogyan a tipusát és a fényképét nézem nem biztos ( igaz se tipus se fénykép nincs )!
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2021
(#) tursaba válasza vargaf hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Ezt írja róla:
1.Read diagnostic trouble codes, both generic and manufacturer-specific, and display their meaning (over 3000 genericcode definitions in the database).
2.Clear trouble codes and turn off the MIL ("Check Engine" light)

Tehát a hardware tudja. Ezért kérdeztem rá a software-re.
(#) vargaf válasza tursaba hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
És mi a tipusa? Vagy legalább egy kép! Van legalább 100 féle kódolvasó! Milyen autóhoz kell, tipus, évjárat. Ha már segítséget kérsz adjál meg minden adatot amit ismersz! Amit írtál az kevés!
(#) tursaba válasza vargaf hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Elnézést kérek! Elfelejtettem becsatolni. Pegueot 307. 1.4
(#) vargaf válasza tursaba hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Mivel a támogatott autók listájában benne van a Peugeot 307 lehet, hogy megfelel. De ez nem eredeti ELM 327 ezért bármi előfordulhat.
(#) fhdgy hozzászólása Nov 23, 2021 /
 
Szervusztok!

Van egy 1996-os Ford Mondeo Kombim, 1.8 benzines, 16 szelepes, motorkód RKB.

Milyen OBD-t javasoltok, hogy vegyek hozzá? Interface USB,bluetooth, WIFI is lehet, minél több, annál jobb. Laptopom is, Androidos mobiltelefonom is van. Persze jó szoftver is legyen hozzá.

Tutira akarok menni, nem akarok olyat, ami nem illeszkedik!

A segítségeteket előre is köszönöm!
(#) D_Zsolt hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy rossz topikba írom, de nem találtam specifikusat erre a kérdésre!

Menetlevelet szeretnék automatikusan előállítani aminek tartalmaznia kell az autó rendszámát és a km-óra állásokat is.
A tények:
Munkavégzés különböző autókkal, jellemzően 2-3 különböző egy hónapon belül. A géppark nagyon vegyes, de azért OBD van mindben (még egy ideig előfordulhat, hogy OBD-I-es géppel is kell menni). Induláskor a legtöbb esetben az előző zárás állása kerül a km óra állás rovatba, privát használat elfogadott (dokumentálni kell a menetlevélben).
A kérdés:
Ki lehet olvasni az aktuális állást valahogy? Próbáltam GPS alapján megtett úttal számolni, de eltér a műszerfalon lévő állástól, néha jelentősen!
(#) atomgep válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Szia, ha ki is lehet olvasni valahogy az értéket, az szerintwm jármű specifikus lesz. Én olyat találtam már, hogy egy CAN üzenetben 4 bájton tárolta az értéket, de nem kilométer pontossággal, hanem km / 64 pontossággal (vagyis kb. 15,6 méterenként ugrott a számláló). Nem tudom, ez segítség volt-e...
(#) vegatti hozzászólása Okt 7, 2022 /
 
Sziasztok.

Autóváltás miatt a régebbi laptopos - kábeles cuccos már nem jó(vag/vcds), váltanom kell.
A váltó autó Hyundai i30, 2015.
Ha jól olvastam/láttam, ez OBDII-n kommunikál.
Szeretnék venni egy kézi (PC/mobil nélküli) OBDII olvasót, amivel kiolvashatom, és törölhetem is a kódokat diagnosztikai céllal.
Látom van választék, 10k és 40k között látok eszközöket.
Itthonra kell, egy autóhoz, ennél komolyabb beruházást nem tervezek.
Ahogy olvasom már a legegyszerűbb is tud kódot olvasni/törölni.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e tapasztalat ezekkel az eszközökkel, melyik ajánlott ár-érték arányú?
(#) bbb válasza vegatti hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Hyundaihoz a sajátja az igazi - Hyundai GDS. Ezzel tényleg mindent tudsz, ami kellhet, viszont laptop/pc kell hozzá.
(#) karaty válasza vegatti hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Szia!

Szerintem jobban jársz, ha veszel valami olcsó ELM klónt, és a torque programot letöltöd a telefonodra. Mindíg kéznél lehet. Van hibájuk, csinálnak fura dolgokat, de élőadatra, hibakód olvasásra/törlésre általában működik.

Én egyszer vettem egy ilyen olcsó kínai kézi kacatot. Na nem a legolcsóbbat, úgy az ársáv közepéről. Vagy 5 éve hentereg a "majd jó lesz valamire" kacatok között. 2005-ös TDCI Focusból világító MIL lámpánál azt mondta, hogy nincs hibakód tárolva, valamint olyan szenzorokról volt élő (változó kijelzésű) adatom, amik nincsenek az autóban.
(#) vegatti hozzászólása Okt 7, 2022 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Mobilhoz való blutooth eszközöm volt anno, de egyrészt nekem kellett benne tranyót cserélnem, hogy működjön,(ebay) aztán olvasott, de asszem nem törölt.
Nem baj, lehet bepróbálkozom vele újra.

A gds-t láttam már, de laptopot kell cipelni, no meg a kábeléről semmit sem tud az internet.
((jó tud, 22k-ért OBD-soros készen, ami szerintem sok))

A kézi cuccoknál látom az olcsó kínai 3 gombos képernyős kütyüket, meg a 6 gombos drágább darabokat. Gondoltam az OBDII egy szabvány szóval...
De! Pont a tapasztalatok érdekelnek, mert sem az autó fórumában, se a prohardveren, se itt nem láttam semmit ilyen kinai kütyükről.
(#) bbb válasza vegatti hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
Az ELM327-tel az i30 beszélget, de csodát ne várj. Nekem van eredeti ELM327-esem (a gyártótól rendeltem IC-t a kínai klónba, s úgy megbízhatóan működik), de az alap szabvány dolgokon túl csak akkor tud bármit, ha van hozzá megfelelő szoftver, ami ahhoz az adott autóhoz idomítja. A MultiECUScan, vagy FIATECUScan program példának okáért ELM327-et használ az olasz autókhoz. Viszont az a szoftver az ELM327-et csak mint illesztőeszközt használja, a speckó parancsokat a szoftver ismeri. Bővebben: Link
Hyundaihoz ilyen még nem készült, ami szoftver meg a piacon van, az mind csak az általános dolgokat tudja. Sokan ajnározzák a torque programot, én még jól működni nem láttam. Hiába fizetős változat, akkor se. A sebességet volt olyan autó, amin jól írta ki, de hibakódot törölni már nem tudott jól.

A GDS-hez meg valóban kell PC, meg maga a kütyü is, ami szintén nem olcsó, cserébe viszont működik. Igaz én eddig csak i30-hoz meg terracanhoz használtam...

Viszont ha univerzális kell, akkor inkább valami ilyesmit nézz: Bővebben: Link
Viszont vedd figyelembe, hogy ezek valóban csak a "minden autóban közös" részeket tudják viszonylag normálisan kiolvasni. Pl. légzsákot, vagy ABS-t ezzekkel nem fogsz tudni nézni, de a kényelmi elektronikához se férsz velük hozzá, hogy mondjuk automata ajtózár, vagy automata ablakfelhúzás funkciót állítgass vele.
(#) karaty válasza vegatti hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Egy ilyenem van

Ha Bugyi, Dabas környékén jársz, odaadom.
Nem szép, látszik rajta a mostoha tárolás, de működik. Most dugtam rá a fókára.
(#) vegatti hozzászólása Okt 11, 2022 /
 
Köszi bbb és neked is karaty. Egyenlőre kék fog lesz, aztán meglátom.
(#) atti35 hozzászólása Jan 18, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy opcom hibakódolvasó amiben cseréltem a PIC18F458 chipet eredetire de továbbra sem hajlandó az autóval kommunikálni.
Mi lehet a probléma?
Köszönöm!
(#) horcsab válasza atti35 hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Ha a PIC-be nem töltöd bele a programot, akkor ne várj tőle csodát.
(#) atti35 válasza horcsab hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Több Firmware-t is kipróbáltam de sajnos nem működik.
Az interface tesztig minden jól működik viszont utána már nem kapcsolódik az Ecu-hoz.
Bocsánat elsőre kicsit kevés információt adtam.
(#) bbatka válasza atti35 hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Miért cserélted a PIC-et? Ha hibás volt az eszköz akkor egyéb hiba ok is lehet. Javaslom szerezz be egy másik hibakód kiolvasót és teszteld le azzal az autót.
A PIC firmware is lehet hibás. Ha meg egy működő hibakód kiolvasóból töltöd le a hex-et az meg biztos hogy védett. Csak egy részét lehet kiolvasni.
(#) atti35 válasza bbatka hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Hamis pic volt benne amit átírtak és hát az egyenlő a pic téglává tételével. Javítottam már másik interface-t is pic cserével és utána hiba nélkül üzemelt tovább. Itt viszont falba ütköztem. ☹️
(#) bbatka válasza atti35 hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Hamis PIC-ről még nem hallottam. Az áramkör visszafejtésével kezdeném. Aztán ellenőrizném az alkatrészek épségét. Összevetném az áramkör kapcsolási rajzát a neten fellelhető kapcsolási rajzokkal.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2024
(#) atti35 válasza bbatka hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Kínából vásárolt opcom interfészek 90%-ban hamis pic chippel vannak szerelve. Amíg nincs piszkálva és nem frissül a firmware addig működnek ha éppen működnek. Frissítés után ki lehet dobni őket a kukába.
Vagy javítható pic cserével ami egyszer már sikerült nálam.
Viszont most egyelőre még nincs siker. Kipróbáltam már sok mindent ami a neten fellelhető eredménytelenül.
Viszont megfogadom tanácsodat és folytatom keresés.
Köszönöm!
Következő: »»   60 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem