Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PDA töltés javítása
 
Témaindító: djadji, idő: Jan 22, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) bbb válasza MrZls hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Az adatlap alapján sorba vannak kötve a ledek. És lehetőleg 25mA-nél többet ne engedj rájuk. A feszej meg mehet 33V-ig nyugodtan.
(#) MrZls válasza bbb hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Köszi a segítséget!
Nem működik...
Úgy tűnik megszakadt a szál valahol a fólián. Minden LED jó, működik, ha direktben adok nekik feszültséget, akkor is, ha az összesnek egyszerre (egyébként 8 van benne), de a csatlakozón keresztül nem jut el hozzájuk a táp.
Kuka, vagy inkább majd hátha jó lesz donornak.
(#) bbb válasza MrZls hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Még mindig odaforraszthatsz egy szálat attól a ponttól, ahol még nem szakadt meg
(#) Ricsi89 válasza MrZls hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Mérd ki melyik ág szakadt és egy vékony vezetékkel át lehet hidalni azt. Én reléből bontott vékony zománcozott rézhuzalt használok ilyen célra, az elég vékony és szigetelt is.
(#) MrZls válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Köszi a tippet, amint lesz időm, megpróbálom.
(Én még kijelzőt ennyire nem szedtem szét, kicsit tartok is tőle, hogy utána nem fog működni.)
(#) zolika60 válasza MrZls hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Ha gondosan jársz el nem lesz baj. Mindenki úgy kezdi, hogy előtte nem csinálta.
(#) MrZls válasza bbb hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Szóval, a tesztelésnél valamit elszúrtam, mert a világítás mégis jó....
Ezek szerint az alaplapon lesz valami.
Viszont azt most vettem észre, hogy a töltésjelző led, töltés közben, a megszokottal ellentétben, nem narancssárgán világít, hanem pirosan villog.
Eddig is kiverte a szemem a fénye, de el voltam foglalva mással, észre se vettem.
Lehet, hogy mégsem sikerült ez a csatlakozócsere teljesen?
Átnéztem a kezelésit, nem találok olyan jelet, hogy piros villogó, viszont olyan van, ha sötét marad a kijelző, akkor fel kell tölteni az akkut.
Átnézem a csatlakozót, ha eredményre jutok, jelzem.
(#) bbalazs_ hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy Compaq iPaq elemgondjarol lenne szo. Nem veszi a toltest. Ami furcsabb, hogy a LiPo akksit eroszakosan, kivulrol feltoltve sem reagal utana, az akku mutato allandoan 0-t mutat es tizmasodpercenkent szol, hogy le fog merulni. Es ki is kapcsol.
Toltorol megy, de mutatja, hogy tolti a telepet, de folyton 0-n all a toltottsegi mutato.
A Li-akksiban megvan a 4.1V. Negy vezeteken kapcsolodik a PDA-hoz, ketto a tap, ketto valami kommunikacio lehet az akksin levo manager-aramkorrel.
Ha a tolto rajta log, akkor sem tudok merni sehol 3.73 V-nal nagyobb feszultseget, sem az akksi feltoltott, sem lemeritett allapotaban...
A sarga led rendesen villog, amikor toltenie kellene.

Sajnos, a benne levo IC-k tobbsegenek a neten nyoma sincs.

Talalkozott-e mar valaki ilyen hibaval?
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2013
(#) chack hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Nekem egy ASUS R300 típusú PNA-val van töltésgondom. A készülékből kiszakították a miniUSB aljzatot. Kerestem hozzá leírást, de helyette találtam egy alaplapot
Beraktam, működik, először még a töltés is beindult (PC-vel összedugva USB porton).
Aztán miután nagy büszkén teljesen összecsavaroztam, kiderült, hogy nem tölt. Szétszedtem ismét, átnéztem teljesen a csatlakozó környékét, oda bejut a +5V, még tovább is megy, de valahol elveszik.

Találtam egy SMD alkatrészt, amit nem tudok beazonosítani. Egy szép zöld pici valami, rajta egyetlen J betűvel. Annak az egyik lábán még megvan a +5V, minden más irányba eltűnik az alkatrészek alá.

Van valakinek valami tippje?
(#) bbalazs_ válasza chack hozzászólására (») Dec 4, 2013 / 1
 
Ha csak ket laba van, akkor biztositek is lehet...
(#) chack válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Az lehet. Az SMD-s fórumban azt írták, 1,25A-es biztosíték lehet. Kipróbáltam, átkötöttem a régi panelon, és ha csatlakoztatom az akkut és ráadom az 5V-ot, kigyullad a LED.

Vadászok bele biztosítékot.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem