Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD meghajtóból CD-lejátszó (audio)
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Üdv Mindenki !

Ébresztő-gyerekindító szerkezetet szeretnék készíteni.
Alapötletem egy play-gombos CDROM óraművel indítása, a(z audio)CD- meg némi zene és a kölöknek az instrukciók...

Addig eljutottam, hogy egy kapcsolóóra( a konnektoros-bedugós) felébreszti a PCtápot-erősítőt.
Itt jön a gondom - el kéne indítani a lejátszást... A táp megjelenése után x idővel kéne 1 gombnyomás...
Tudom láma vagyok ilyen olyan időzítőket találnék az oldalon.
Hogyan fogalmazzátok meg elektro-ul :
x idő mulva 1 gombnyomás, de csak rövid ideig...

Köszi M.
(#) bladzser2 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Helló!
Estleg 555-ös IC vel vmit lehetne kezdeni...
(#) Nonick hozzászólása Máj 17, 2009 /
 
Ez a téma engem is foglalkoztatott. ki is próbáltam, hogy ha a cd re csak tápot kötök, akkor audio cd esetén egyszeres sebességgel forgatja, addig míg ki nem veszem a cd-t. Viszont, ha nem audio cd -t teszek be, akkor többszörös sebességgel felpörgeti, majd megáll. Most már csak a lejátszásra kéne valahogy rávenni...
(#) Norberto válasza Nonick hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
És mit szeretnél, mit játszon le nem-audio CD-ről?

MP3 lejátszáshoz külső dekóder IC-t kell magához a lejátszóhoz kapcsolni...
(#) Einstein hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Az lenne a problémám, hogy vam nekem is egy PC-ből kiszedett cd lejátszóm amibe bele van szerelve a jack dugó a play gomb és a hangerő szabályozó is és ha beteszek egy sima zene cd-t akkor aszt le tudja játszani. Ha kiveszem a gébből akkor is, és ha másolt a lemez akkor is. Ezért gondoltam hogy a gépemen lévő zenéket kiírom cd-re, ami vagy flac vagy mp3-as formátumú. Van egy programom amivel viszont tudok konvertálni zenéket és én arra gondoltam hogy a wma-t az le tudná játszani és (sajna abban is van vagy 20fajta beállítási mód) és ha otthon vagyok arról halgatnám, és megcsinálnám fainra a dobozát a cd lemeznek és suliban meg tudnám a pda lejátszóról halgatni a zenéket és azt is a cd-ről tudnám rátenni előző nap és így a gépemen lenne egy csomó felszabaduló hely. Ki is írtam egy két cd-t az eredeti file-jal és mellete az átkonvertáltal, de nem játsza le. Rossz lenne a formátum? szerintem csak az lehet a baj, de akkor pontosan milyen formátum a jó???
Vagy gondoltam arra hogy csak mp3-as formátumba tenném a zenéket a cd lemezre és láttam itt a témában hogy lehet hozzá építeni pic-el vagy valamilyen IC-vel egy áramkört és annak a segítségével le tudja játszani az mp3-as számokat is.
Várom a válaszokat és előre is köszönöm!
(#) Norberto válasza Einstein hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
WAV formátumba kell konvertálnod. És azt kiírni egy megfelelő programmal Audio CD-ként.

Ez már közel sem lesz olyan barátságos, mivel nem fog sok zene ráférni... csak 10-15 zeneszám.
(#) zsoltee0001 válasza Einstein hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Mp3-ból -> sima audio CD-t csinálsz, mi ebbe a probléma?
Abból a pénzből + időráfordításból mire a mezei cd lejátszót átalakítod Mp3-assá abból nem, hogy új Mp3-as minihifit, hanem komplett házimozit vehetnél plazma TV-vel.
(#) Einstein válasza Norberto hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
wav? nem wma-ba? Akkor wav ba átkonvertálom és milyen programmal írjam ki tudsz valamilyen free programot? Vagy jó ha simán kiírom roxio easy creator 5 tel?
Köszönöm a gyors választ!
(#) Norberto válasza Einstein hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Olyan programmal próbálkozz, ami képes audio CD formátumot készíteni. A Roxio-t nem ismerem.

WAV fájlból készíthető sima mezei audio CD.
(#) Einstein válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Köszönöm neked és Norberto-nak a válaszokat!
Már működik!
(#) boliver hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Hy! Nekem is van itthon pár darab cd-rom (pc-s). Azt meg lehetne-e oldani, hogy lejátsza az mp3-at, és hogy tudjak oda-vissza lépegetni a számok között? Ha lehetne inkább nem PICcel oldanám meg, de végszükségletben az is jöhet!
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Helló
Sikerült szereznem egy pc cd rom olvasót amin van play gomb! Egy asztali dvd lejátszó kapcs üzemű tápjáról hajtom, és tökéletesen működik! A hátulján van 2 audió kimenet az egyik az az analóg vonalkimenet, de van egy másik amit nem értek hogy micsoda: digital reserved, és 2 érintkezője van, ez mire való? és mi a különbség a 2 kimenet között? Esetleg melyik a jobb? A másik kérdésem meg az hogy a tálcakiadó motort ki szeretném iktatni, Ezt hogyan célszerű megoldani hogy ne károsodjon az elektronika? Simán kivenni és úgy használni, vagy esetleg egy ellenállással helyettesíteni?
Köszi a válaszokat előre is!
Helló
(#) sportsboypaper válasza zenetom hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Szia

olvasom hogy
Idézet:
„de aki akarja az megoldhatja sztem 7 szegmenses LEDkijelzővel, és azt léptei a számoknak megfelelően”

sajnos erről semmit se talalok orák óta a neten, ezt hogyan lehetne kivitelezni?
A play es a többi apróság megvan, de nagyon vicces lenne, ha kiirna, hol tart a CD.

köszönöm!
(#) Inhouse válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Szerintem arra gondolt, hogy a play gomb léptet egy számlálót, a stop meg nullázza. Meg kell még egy kijelző meghajtó, vagy diódatemető...meg a stop gomb 1 nyomásra marad a számon, csak a másodikra ugrik a lemez elejére...
Nem hinném, hogy ér annyit...

Üdv
Inhouse
(#) downhill hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Sziaztok!
Nekem is van kettő PC-s CD meghajtóm és szeretném PC használata nélkül Audio CD-k lejátszására bíni. Az egyiken 2 gomb van Play/Ugrás a második gomb a Stop/Kiadás és van rajta egy hangerőszabályzó is, ja meg egy Jack dugó is. A másodikon meg csak egy Stop/Kiadás gomb van. Mindegyikből hiányzik pár kondenzátor, kapcsoló, Jack, diódák meg ki tudja hogy mik. Nem lehet az hogy hogy ha beforrasztom a hiányzó alkatrészeket, akkor működni fog. A táplálás egy PC tápról menne, persze mielőtt a táp beérne a CD meghajtókba kapna egy kondenzátort a táp szűrésnek. Nem kell semmi extra nekem, semmi kijelző semmi. Csak játsza le az Audio CD-ket.
Ha hazaértam akkor tesezek fel képeket a CD meghajtók NYÁK-járól hogy melyik alkatrészek hiányzoknak.
Köszi a segítségeket.
(#) Gafly válasza downhill hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Vagy ha nem megy, akkor 200 forint a bontóból egy play gombos CD drive.
(#) downhill válasza Gafly hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Az egyik play/ugrás gombos és van benne egy IC szerintem ami felismeri hogy play vagy ugrás, de abból a meghajtóból is hiányzik pár alkatrész. majd este hazaérek aztán teszek fel képett
(#) Inhouse válasza downhill hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Mégis honnan fogod, vagy fogjuk kitalálni, hogy milyen értékű alkatrészek voltak ott? Bontóban kapsz fillérekért ilyet, működőképeset...
Annak tényleg csak PC táp kell, be a lemezt és mehet. A hátulján van vonalkimenet, ami egyébként a hangkártyára menne.

Üdv
Inhouse
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Inhouse hozzászólásában van ám racionalitás (és nem gúnyolódásbol mondom).
2 perc rezsi mérnöki óradijjból kapsz a bontóban (én is ott vettem, két HEHET-en is muzsikált, csak aztán kiderült, hogy nem csípik az elektrósok az ír népzenét ) és még válogathatsz is....
Persze tudom, hogy akkor hol marad az élvezet.
Azt szoktuk mondani, hogy amit ember csinált, azt ember vissza is tudja fejteni és meg is tudja javítani. És mi nem öl meg, abból pedig tanulsz
A bónusz csomag részeként, ha tényleg megcsinálod a szétberhelt CD meghajtót, akkor fizetek egy sört...
(#) maddriver hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy van egy asztali elvileg házimozis dvd- m amiben van ugye rádió is. Kimenetek vannak rajta scart, coaxiális, meg rca is bár az csak video, na mindegy. Karaoke mikrofon bemenet az van rajta kettő is hangerőszabályzóval. Viszont más audio bemenet nincsen rajta, pedig én szeretném összekötni a számítógépemmel hogy az azon nézett filmeket ezen keresztül lehessen hallani. Van valakinek ötlete hogy hogyan lehetne ezt kivitelezni, mert a mikrofon bemenetről csak rádióval egyszerre szól a cucc, dvd alatt meg se nyikkan. Valahová a belsejében nem lehet rácsatlakozni valamelyik panelra? Üdv: maddriver
(#) F-Yoci válasza maddriver hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Üdv! Ha elárulnád a gép típusát sokat segítene. Amúgy a Scart az két irányú, bemenetnek is kell rajt lenni megfelelő csatlakozóval.
(#) maddriver válasza F-Yoci hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Szia!
Bocsi az előbb kimaradt, Daewoo HC-6220X Amúgy azt már próbáltam hogy a scart csatiba egy átalakítón keresztül vittem volna be a hangot csak sajna a csati bemeneti része nincsen bekötve, nem megy róla vezeték a panelra. Van rajta egy 7 eres szalagkábel meg egy 3 eres árnyékolt ami a hang kimenet. Nem sok ilyen gépet szedtem szét ezidáig, de ebben van kettő panel, az egyik az amelyik egybe van építve a tápegységgel és ezen van a hangszóróknak a csatlakozója is az erősítővel, gondolom mert ezen van egy aktív hűtésű végfok, és a másikra pedig csatlakozik az olvasóegység, a rádió, meg a kimenetek a tv felé.
(#) rasty hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Az lenne a kérdésel, hogy hogyan lehet rá gombokat rakni.
Tehát, hogy legyen rajta: szünet/előző gomb.
Mivel lehetne megoldani az mp3-as dekódolást?
(#) Inhouse válasza rasty hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Most csak viccelsz, ugye?
Leginkább sehogy. Amik alkalmasak audio CD lejátszásra, azokon van gomb, amivel lehet lejátszani és léptetni, ennyi. Olyan esetleg még lehet, hogy gyárilag nincs beültetve a gomb, de a panelon meg van...
Mp3? Na, ne, vegyél USB-s MP3 lejátszót apróért és használd azt...
(#) Balaa16 hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Üdv!
Van egy régi PC-be való CD lejátszóm. PC tápról hajtva tökéletesen működik, csináltam hozzá egy tápot LM350 IC-kel, és nem hajlandó elindulni. 1 trafóról megy. A 12V-os ágban 11,8 az 5V-ban 4,97V-ot mérek. IC előtt és után pufferelve, szűrve van. Elvileg működnie kéne, valamiért mégsem. Mi baja lehet? Szimmetrikus tápot igényel?
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2013
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem