Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   259 / 259
(#) wincso válasza Remci hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Még egy kérdés, ha 12v-ot betáplálok külső transzformátorról az ic kimenetére, működhet?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2024
(#) Remci válasza wincso hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Szinte biztos. Meg mintha látszana a lyuk is a tetején. Ja, azt elfelejtettem írni,hogy a 2db 400v-os elkót is érdemes megmérni. Meg az induktivitást. Bár az nem mindig megy tönkre.
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
No utánanéztem, az aquastop egység szétszedhetetlen, ki van öntve az egész. De kiszereltem, vízkőoldóval megöntöztem a cső belsejét, kocogtattam, stb.
Most már nyit-zár a szelep, de túl nagy átfolyása nincsen, kb. 10mp alatt tölt meg egy 3 dl-es poharat.
Visszarakom aztán meglátjuk, meddig megy.
(#) mlaci989 válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 28, 2024 / 2
 
Elnézést hogy beleugatok..
Nemrég egy Bosch mosogatogép aquastopos beeresztö szelep ellenállása megszakadt. Uj horror áron van. Ismerös az uzletben-szervizben ajánlotta épitsek be egy egyszerü egyutas mosogép mágnesszelepet, még a helye is szinte ki volt alakitva a gép also részénél. Na azotais megy a gép..
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2024
(#) még1MbR válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Persze, ezt én is meg tudnám csinálni, van hozzá minden
Azért nem akarom, mert az a tuti, ha rögtön a csapnál van elzárva.
Ezek a műanyag bekötőcsövek nem feltétlenül megbízhatók.
Ha megreped, vége a konyhabútornak, rommá ázik.
Az meg még nagyobb költség.

De egyelőre a vízkő pucolás és megjáratás úgy tűnik megoldotta a dolgot, működik a gép.
Más kérdés, hogy az alsó ajtó tömítést cserélnem kellett, majdnem 12eFt volt.
Pedig jó kis gép, nagycsaládos használat mellett 6 évente kér 10-12eFt anyagköltséget.
Korábban a motor szimmering és csapágy lett cserélve.
(#) Itibi56 hozzászólása Ápr 2, 2024 /
 
Sziasztok!
Ariston hotpoint LST329 gépről van szó, a viz be eresztès után egyből kiszivatyuzza a vizet. 5-ös hibakóddal leál.
Ezt csinálja egy ideje de töbszöri inditásra elindult és végig csinálta a programot.De már nem hajlandó.
Én töbször megcsinálta már a gépet akkor vízszint probléma volt rid relét cseréltem benne aztán fütés problémája volt cseréltem benne szivatyut fűtőbetéttel eggyütt.
Most mi lehet?
(#) Bluger hozzászólása Ápr 9, 2024 /
 
Sziasztok
Adot egy Whirlpool weic 3c26f mosogatógép. A probléma az, hogy nem akar eltünni az öblítő hiány jel. Hiába töltöm újra nem tünik el, egy napos áramtalanítás után sem. Elvileg teszi a dolgát, de az észrevétel, hogy bezárás után már nem sípol elindítás előtt, az ajtót meg kinyitja az egyes program után, holott a hatos program után kéne. 1.5 éve használjuk. Garancia már lejárt mert több évre rá lett beüzemelve.
(#) Tompug hozzászólása Pé, 20:10 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék. Siemens SN 55E505EU mosogatógép mosogatás közben, szivattyúzásnál egyre gyakrabban megállt. Ilyenkor a kijelző is kikapcsolt 1-2 percre, majd folytatta tovább a programot, aztán teljesen megállt, most már be sem lehet kapcsolni.
Ezeket cseréltem ki, de továbbra sincs benne élet. Mi lehet a hiba?

Köszönöm

IMG_6374.jpeg
    
(#) zolika60 válasza Tompug hozzászólására (») Pé, 20:20 /
 
Tudjuk, hogy a kondenzátorok cseréje nevű varázslat sokszor hatékony, de nem mindenható. Először is megvizsgálnám meddig jut a tápfeszültség.
(#) Tompug válasza zolika60 hozzászólására (») Pé, 20:25 /
 
Bekapcsoló gombig eljut, ha ezzel nem mondtam nagy hülyeséget
(#) Remci válasza Tompug hozzászólására (») Pé, 21:21 / 1
 
Ha jól látom, akkor a TNY 26x táp Ic kipukkadt, meg érdemes lenne megvizsgálni a 100Ω-os ellenállást is.
(#) Tompug válasza Remci hozzászólására (») Szo, 17:33 /
 
Megpróbálom kicserélni, köszönöm
(#) feremba hozzászólása 17:17 /
 
Szervusztok!
Whirlpool ADP 5310 WH mosogatógéppel küzdök. Korábbi jelenség volt néha, h vízbeeresztés végén mindjárt ki is szivattyúzta, majd off-ra állt. Áramtalanítás után már működött és végig ment a program.
Ennél a gépnél nincsen kijelző, csak LED-ek. A ki-be kapcsolgatásnak hála bezárlatosodott a szokásos 400 voltos táp IC. Kondik és védőellenállás csere után már működne, de a korábbi hiba állandósult.
Most kezdem megérteni, h miért nem akarnak a szerelők mosogatógépet javítani....
Tavaly a fűtőbetét reléje égett be, azzal még boldogultam valahogy....miután egy szerelő megsúgta, h le kell futtatni egy szervizprogramot a javítás után.
Ráadásul a lányunk gépe, itt van 70 km-re.
Tudna valaki súgni, mi lehet? Ez a többször említett Reed relé hiba talán?
Köszönet előre is!!
(#) Dino71 válasza feremba hozzászólására (») 18:44 /
 
Szia! Keringető szivattyú motor perselyei elkoptak.
Orczy ban ezen a cikkszámon keresd MSI731
Ha ügyes vagy meg is lehet perselyezni. A perselyt POM ból, vagy fehér teflonból kell csinálni.
A hozzászólás módosítva: 18:48
Következő: »»   259 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem