Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós webkamera
 
Témaindító: Satterhand, idő: Júl 14, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Satterhand hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Bocsi ha esetleg más témában van valamilyen hasonló kérdés, de nem találtam semmi hasonlót!
Nahszóval adott egy egyszerű USB-s webkamera, és egy 8m-es távolság!
Hogy lehetne esetleg egy rádiós bill átalakításával vagy más költségkímélő módszerrel megoldani, hogy ne keljen kábelezni?
Remélem ez másoknak is probléma, és várják a fejleményeket!
(#) Satterhand válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
TUDTAM!!
Már bocs!
Gondolkoztam is rajta hogy beleírjam-e az indítóba...de nem tettem..
Azt tudom hogy 40e-től felfele a csillagos égig vannak megoldások, de ez nekem drága!
Lehet lenne valamilyen "egyszerűbb" olcsóbb megoldás is!
(#) adam1212 válasza Satterhand hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Van az USBnek Wireless kivitele, már csak ahhoz kell találnod adaptert, beledugod a kamerát, a másikat a PCbe, és kész.
(#) Lucifer válasza Satterhand hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Üdv,
8 métert akár vezetékkel is össze lehet kötni.

Ha valami értelmes chipsetű a kamera (UVC kompatibilis a legjobb, vagy spca supported), akkor egy megfelelő wifis router és az mjpegstreamer lehet a te barátod. Nekem egy Asus wl500gp és egy 1.1-es Vimicro ZC301-es chipsetű kamerával sikerült tartós >15 FPS @VGA-t összehozni, elenyésző load mellett.
(#) Satterhand hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Kipróbáltam a kábeles megoldást...sajna nem vált be mivel nagy a távolság és nagy a fesz esés ekkora hosszon. Nincs esetleg lehetőség jel erősítésre vagy valami hasonlóra?
(#) lapose válasza Satterhand hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Szia!

Ha az USB-t akarod messzebbre vinni két lehetőséged van:
- Veszel egy USB jelismétlőt és azzal toldod meg az USB kábelt.
Pl.:Bővebben: Link
Ez kisebb távolságokra jó.

- Ha nagyobb a távolság(kb. 300m-ig) két USB-CAT5 átalakítót kell venni, és azzal tudod összekötni a perifériákat.
Pl.:Bővebben: Link
(#) borvendeg hozzászólása Okt 18, 2009 /
 
Hello!
Meg tudná nekem mondani hogy egy átlagos webkamerának körülbelül mekkora adatátviteli sebesség kell?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem