Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érintőképernyő/ panel alkalmazása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Slope hozzászólása Márc 20, 2006 /
 
Sziasztok!

Ezúttal én is csatlakozom a kérdezők népes táborához, ugyanis van nékem egy palmtopból kiszerelt érintőpanelom.
Az elvetemült ötletem a következő: szeretném megoldani, hogy a panelt USB porton PC-hez csatlakoztathassam. Ez egy átlátszó plexi, amit így is akarok hagyni, hogy szövegre, grafikára helyezve átmásolható legyen.
A működése eléggé 1szerű... 2kanóc a felső fóliához, és 2 kanóc a plexihez. A fólia és a plexi között alapesetben nincs kontaktus, a rajzeszköz hegye zárja a két réteget. Az is nyilvánvaló, hogy a rajzeszköz pozicióját az aktuális ponthoz tartozó ellenállásérték határozza meg (amolyan analóg mátrix).
Szóval erre várnék ötleteket, esetleg kész megoldásokat. Esetleg javaslatot PIC típusra (2db ADC kéne bele, így első nekifutásra). A panel kb. 6×8cm-es, szerintetek, milyen felbontást érhetek el?
Köszi előre is!
(#) eSDi válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Hmmm. Home made digitalizáló tábla? Szerintem a felbontás az ADC-k felbontásától fog függeni. A PIC típusa szerintem mindenképpen 18F család valamelyik példánya lenne jó, amiben van USB. ADC-t ha külön raksz hozzá akkor akár 16bit felbontás is lehet. de szerintem elég lesz a PIC-ben lévő 10-12bit-es ADC. Az analóg joystick-ok működtek így anno, két ellenálás értékéből határozták meg a pozíciót..
(#) Slope válasza eSDi hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Na igen a game port, talán kipróbálom azzal, de nem mint végső megoldás.
A 18F-el némiképp hadilábon állok, még nem használtam... talán itt az ideje.

Egyébként mi a véleményed, kemény dió?
Kapásból 3 olyan dolog amivel még nem foglalkoztam: PIC18F, digitalizálás, és USB
(#) eSDi válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
18F szériához még én se értek. egyenlőre még nem is fogok mert nem látom hasznát, mivel még nem kellet olyasmit építenem amihez ekkora teljesítmény kell. Szerintem nem lesz egy egyszerű szülés! nekem van itthon egy 5"x4"-os Genius Digi táblám. az úgy működik hogy az egér kurzort mozgatja, persze milliószor pontosabban mint az egér. Azt kellene szerintem először elérni hogy valami egyszerübb PIC progival mozgatni tudd a kurzort. Azután meg jöhet a többi.
(#) Slope válasza eSDi hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Hát igen... ez is olyan dolog, amit pont a másik végén kell kezdeni.
(#) eSDi válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 / 4
 
Szerintem ezek közül kell válsztanod majd egyet: LINK És még a windows-t is rá kell venni hogy szabványos HID eszközként felismerje.
(#) Slope válasza eSDi hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Ezek azok a kis "apróságok" ami miatt temérdek projectet hanyagoltam már :no:
Asszem holnap veszek én is egy dugdosós próbapanelt meg keresgélek PIC-et, aztán meglátjuk... addig is köszi!
(#) Slope válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Van egy ötletem
Van egy A2601 típusú IC-m ami USB1.1-es és HID eszközként felismeri a win. Ez eredetileg optikai egerekhez van. Szóval digitalizálni kell a panel felől jövő analóg jelet, és csatolni erre az IC-re... és kész.
Na ha kész teszek fel képet.
(#) eSDi válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Na azzal talán lehet kezdeni valamit.
(#) eSDi válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Adatlapod van róla? érdekelne ez az IC.
(#) Slope válasza eSDi hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
hát ez az egyetlenegy problem... Viszont működő ák-ban van, tehát kitermelés előtt dokumentálok mindent. Sajnos nem lehet kapni ezt az IC-t, a tesco-t leszámítva, ahol ezeket a hama optikai egereket 1000-ért vesztegetik. Mondjuk mindennapi használatra elég vacakok, de Ic kitermelésre jó!

ITT van némi infó
(#) eSDi válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Hát ez nem sok. Azt kellene megtudni milyen jelek kerülnek a bemenetre az érzékelőről és akkor lehetne illeszteni.
(#) Slope válasza eSDi hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Azthiszem, hogy információ híjján az érzékelő felől kell megközelíteni a dolgot.
Talán csak egy hirtelen 5let volt, lehet megpróbálom PIC-el, jó lenne legalább a felismerésig eljutni. Méregettem ezt az érintő panelt is, nem egyszerű. Egy darabig vacakolok vele, ha nem megy megy a többi elfeledett project közé.
Olvasgattam több hozzászólást a PIC USB-ről, de nem repdesek az örömtől... kicsi az esély, hogy pont nekem sikerül. Nade legyünk optimisták, ha sikerül megkapjátok a forráskódot!
(#) Báddzsó válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
én sorosporti "egeret" csinálnék belőle. ps2+com egér (nálam) müxik egyszerre. (sztem tök érdekes, hogy 1szerre müxik, és nem "akadnak egybe". )
(#) Slope válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Noteszgépen is szeretném használni, ezért nem jó se a com, se a ps2.
(#) Csaplar hozzászólása Máj 15, 2008 /
 
Valaki foglalkozott már érintőképernyővel?
Mennyire komplikált a pic-hez kötni? Kell hozzá valami külön meghajtó egység? Létezik demópanel hozzá?

Honnan és mennyiért lehet érintőképernyőt beszerezni?

Bocs a sok kérdésért, de jól jönne egy kis útbaigazítás!

Köszi
(#) Andr3wJ válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Szasztok

érintőképernyőt tudsz csatlakoztatni a windowshoz, lehet kapni elektronikát de nem olcsó. ez lehet soros portos vagy usb-s. azt is kell tudni hogy kapacitás elven vagy ellenállás elven működik a érintő panel. aztán 4-5 vezetékes stb. A 3M nek vannak ilyen kütyüjei
(#) source2 válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 15, 2008 / 4
 
Itt néz körül:

LINK

Ha ellenálásos 4 vezetékes, akkor analóg bemenettel rendelkező MCU- val is meglehet csinálni, de az macerás, lehet kapni erre a célre készített IC-ket, ami pl. SPI vagy i2c protokollon kommunikál az MCU-val. ilyen IC (TSC2003/TSC2007).

üdv

(#) zoli2134 hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Sziasztok

az volna a kérdésem, hogy itthon mivel tudnám megtisztítani érintőképernyős telóm képernyőjét, mert ujjlenyomatos
(#) zolika60 válasza zoli2134 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Isopropil alkohol biztosan jó lesz.
(#) elektroncso hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan területre tévedtem, amiben nincs sok tapasztalatom. Egy HUAWEI táblagépet kaptam javításra. Nemhogy nem javítottam eddig ilyet még csak nem is használtam. Mondjuk ez végeredményben mindegy. A probléma az, hogy nem működik az érintőképernyő, nem reagál az érintésre. Maga a táblagép működik, képet ad, gombokra reagál. A meghibásodás oka takarítás, a tulaj kipucolta de nem tudom mivel és hogyan. Mennyire érzékenyek ezek statikus kisülésre?
Előre is köszönöm.
(#) bbalazs_ válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
A legtöbb táblagépen kapacitoros érintő van már, ezek érzékenyek a folyadékra. Statikusra nemigen.
Szerintem víz vagy alkohol került a fólia alá valahova a vezetősávok közé. A képernyőtől különválasztható a touch?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem