Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szkóp óra
 
Témaindító: Moszkvai, idő: Márc 11, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 13
(#) Krisztoszteron hozzászólása Ápr 8, 2022 /
 
Tudja valaki, honnan tudnám beszerezi ezen az oldalon taálható kapcsolási rajzokon található tranzisztorokat, vagy esetleg mivel tudná helyettesíteni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2022
(#) madzagos válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Estleg bármilyen npn tranyó ami minimum500v-ot tud. A hex megvan hozzá? Az50 Hz-es?
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2022
(#) Krisztoszteron válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Huhh, most nézem, hogy az nincs, 404-es hibakóddal nyílik meg az oldal.
Nekem egyébként is most a legfontosabb az analóg rész volt, a digitális szerintem már helyettesíthető másikkal. Ha rosszul gondolom, kérlek jelezd.
(#) Krisztoszteron hozzászólása Máj 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Szkóp óra helyett először ezzel az egyszerűbb, kész kapcsolással próbálkoznék meg: Bővebben: Link.
Már majdnem minden alkatrészem megvan hizzá. Gondoltam, először próbanyákon összedobom a táp résznek a legelső felét, hogy megnézem: az 590V-os hálózati trafómmal is működne a dolog.
Zenereknek ezeket használtam: Bővebben: Link.
Egyenirányításra ezeket használtam: https://www.hestore.hu/prod_10020270.html.
Kondenzátoroknak 2db 1250V-os 12nF-os propilén fólia kondenzátor került beforrasztásra.
A tápot ráadva nagyon melegedtek a zenerek.
A zenereken mért feszültség 150V környékére esett átlagosan, de nem volt mindegyiken azonos. A zenerek bekötése előtt meg volt a negatívhoz képest a plusz és a mínusz 590V, viszont a zenerekkel ez 400 környékére leesett. Egyik fórumtársunkkal szóba is került ez. Azt mondta, hogy a kapcsolásban azért nem voltak a zenereknél ellenállások, mert az eredeti táp nem bírt annyi áramot leadni. Szerinte a hálózati trafóm nagy árama miatt melegedhettek a zenerek, és soros ellenállás a zenerek elé pozitív és negatív ágba, vagy a diódákkal sorosan, hogy a kondikon nehogy túl nagy fesz keletkezzen.
Nem szerettem volna tovább fárasztani a dolgaimmal, és hasznosabb is, ha itt teszem fel a kérdésem, mert ha másnak is hasonló problémája adódna, megtalálhatja rá a megoldást.
Szerintetek hogyan lehetne ezt a hibát kiküszöbölni? Ha úgy, ahogy nekem írták, milyen értékű ellenállásra lenne szükségem, valamint hány wattosra? Elég lenne a 6-os zener sor elé és utánra tenni egy-egy ellenállást?
Következő: »»   13 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem