Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Technika lcd tv hiba
 
Témaindító: koga2, idő: Feb 20, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 8
(#) kadarist válasza koga2 hozzászólására (») Feb 24, 2010 / 4
 
szia!
Rajz a géphez:17MB24H - LCD
(#) koga2 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Nagyon köszi.
Haladunk remélem rájövök mi baja de azért tovébbi ötleteket is várok.
(#) koga2 válasza koga2 hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Nos nem jöttem rá a hibára de mostmár tudom miért volt pixeles a vga porton a kép.
(#) Andr3wJ válasza koga2 hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Csak érdekességképpen, a panelra is fel van szitázva minden ilyen vestel által gyártott panelra a tipus. A matricákon egyébb info is szokott lenni, pl milyen lcd dislayhez van az alaplap, és hány colos.

A vestel cég nem kínai hanem török.

szolgáltatásokban nem rossz. de néha igen nagy hibákat tudnak csinálni

ha még mindíg nem jó , tudok segíteni a javítsban ezeket javítjuk a cégnél.
(#) koga2 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Sajnos nem jó az a baj hogy nem olvashatók a matricák.
Köszi a segítséget a lassú válaszért bocs rossz nagyon mostanában a netem nincs sok időm fórumozni.
Remélem meg tudjuk csinálni mert már kezdem unni kicsit hogy semmi nem vált be.
(#) stickman válasza koga2 hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Helló!
Nem akarok hülyeséget mondani, de egy hasonló típusmegjelöléssel ellátott Tv t vettem a T3sc0b4n. Annak a manualjában szerepel egy ilyen megjegyzés, hogy a tv naponta 3:00 kor esetleges sw frissítést keres és szippant le a levegőből. Ilyenkor feléled készenlétből és piszmog egy jó ideig (bár kétlem, hogy ez itthon támogatott funkció lenne). Nem egy ilyen procedúrát szakítottál meg véletlenül? :/
(#) koga2 válasza stickman hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
HIHI! Használt vackok nem adnak hozzá leírást szertem aa.
Augy nem tudom magátol bekapcsolt és nem reagált semmire csak egy adón ment nem tudom hány óra volt.
Lehet hogy ténleg ez lessz a gond szeretném itthon megcsinálni mert 20e HUF kicsit sok inkább veszek hibásan egy kétszerekkorát (mán ha javítható Mert javíthatatlant nem vennék).
Ha ez a gond hogy lehet javítani?
AMugy nagyon öszi a segítséget.
(#) Andr3wJ válasza koga2 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Lehet probléma az Eeprom tartalom is. Előfordul hogy elromlik. Ha bekapcsol a TV , szervíz menüben érdemes Factory restetet nyomni. Ha nem megy be megpróbálni üres eepromot berakni, vagy netről tölteni tartalmat hozzá.
szervízmenü: menü 4725
(#) koga2 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Üdv köszi a segítséget meg a kódot csak az a baj hogyha a forrás a tv vagy az ext1 ha be akarok menni a szerviz menübe elfeketedik a kép.
De HDMI nél bejött ott már van kép.
(#) koga2 válasza koga2 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Ja még valami usb nélkül hogyan tudom frissíteni az eepromját ha tudok szerezni hozzá?
(#) Andr3wJ válasza koga2 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Van soros portra, és párhuzamos portra is programozó. Program meg ingyenesen használható PonyProg.
(#) koga2 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Lehet h hülyeséget kérdezek de ha soros vagy párhuzamos portot akarok használni azt hova csatizzam a tv be.
Ja és még valami nem tud valaki egy oldalt ahonnan lehet hozzá eepromot szerezni mármint frissítést Google semmit nem ad ki.
(#) koga2 válasza koga2 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Ja am naon köszi a segítséget.
(#) speedy1116 hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy AMOI LC42t1e tipusú lcd tv-t.
A kijelzőn hosszában van egy vékony sötét csík, ami nem is zavarna. De a másik baja hogy egy idő után -gondolom ha vmi bemelegszik- elsötétül a kép, vagy tele lesz színes függőleges csíkokkal a kijelző. A hang megy tovább, és ha kikapcsolom, és azonnal vissza, megint minden jó. Majd egy kis idő után megint... Ha melegebb a szoba akkor hamarabb előjön. Ha nincs olyan meleg, van hogy egyszer sem!

Nem tudna valaki segíteni?
(#) koga2 válasza speedy1116 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
biztos hogy melegszik nem tudom biztosan de az a fekete csík is okozhatja lehet hogy a szalagkábele kontaktos és rövidre zár ami terheli már találkoztam lennel de ez csak feltevés nézd meg hogy nincs e szakadás vagy zárlat ha nincs vezérlő hiba is lehet egyelőre ennyi ötletem van.
(#) koga2 hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Üdv nagyon rég voltam mert a gépem megadta magát a laptopom meg felújításon van de ma végre beindult a gép és tudok írni.
Már nincs meg a régi technika tv most van egy bluesky noname tv-m.
A kérdésem miért nem menti le a csatornákat?
(#) teeel válasza koga2 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Szia, lehet megkésve de hátha segít.
A készülék amikor frissíti a firmwaret önmagától bekapcsol, majd annak végeztével kikapcsol. Ha ebbe erővel belenyúltál akkor sérült a flash tartalma, tehát ha még elindul akkor szervízcsatin vagy usb-n keresztüli frissítéssel meg lehet próbálkozni vagy ha menüje támogatja akkor a biztonsági mentést visszaállítani (samsungban van ilyen). Good luck.
(#) david1109 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Üdv MIndenkinek!
Olyan problémám lenne h nemrég vettem egy Technika 15.4"/39cm HD Ready LCD TV-t és mikor bekapcsolom fehér kép jelenik meg. Hang van de vmiért nincs kép. Szerintetek a menüben kell beállítani valamit vagy gyári hibás lehet? válaszokat előre is köszönöm.
(#) Andr3wJ válasza david1109 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Szétszed, kapcsoló FET az LCD-nek megnézni kapcsolja e neki a tápot, esetleg szalagkábel lehúz feldug kontakthibás szokott lenni vagy maga a kábel rossz, vagy LCD-n lévő elektronikán biztositék. Rosszabb esetben LCD hibás.
(#) djskud hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
van egy 56cm-es technika LCD TV-m és a kijelzőn vmiért függőlegesen piros és kék csikok láthatók mitől lehet ez?
(#) tvdvdszerviz válasza djskud hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Szia!

Kijelző hiba. Valószínű kontakthibás a kijelző üveg részére menő kábel.Sajnos nem javítható, vagy nagyon nehezen, mivel ragasztott.Ha leszeded soha nem lesz javítható.Meg lehet próbálni ha azujjadat végighúzod a kábel csatlakozásánál, ha szerencséd van jó lesz. Hibás lehet még a kábelen lévő ic ami felelős a kijelző soraiért. Nem javítható.Kontakt hibás lehet még a kijelzőt és a scaler ic-t összekötő LVDS kábel. Ha nem vagy képben ne fogj hozzá mert végleg elrontod!

Üdv.
(#) gipszer hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Sziasztok . van egy wiewsonic LCD tv/monitor HDMI.....AZ A PROBLÉMÁM hogy a készenléti led világit pirosan amikor bekapcsolnám a tv-t kék szinüre vált a led . de se kép se hang.....sajnos egyik naprol a másikra ez lett vele , ha valakinek van őtlete -hogy érdemes-e javitattni vagy mekkora és mi lehet a baja ....kőszi
(#) bbalazs_ válasza gipszer hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Egy lcd tvnek altalaban a legertekesebb resze a kepernyoje. Amig az jo, addig altalaban megeri javittatni.
Amit irsz, elegge taphiba-gyanus, megpedig valamelyik belso feszultseg, pl. a 3.3V nem all elo. Az 5V igen, mert az vezerli a keszenletet (mondjuk).
(#) gipszer válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
kőszi megnézem , vagy megnézetem
(#) Ricsike hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Jó napot kívánok mindenkinek.

Annyit szeretnék kérdezni, hogy van 1 hyundai típusú készülékem és az lenne vele a probléma, hogy már nagyon régóta csinálja bekapcsolom megy egy ideig aztán eltűnik a kép. Most már viszont be se kapcsol hanem a készenléti led villog.

Szeretném a segítségeteket kérni.

A válaszokat (segítségeket) előre is köszönöm.

üdv mindenkinek
(#) huncsik hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok! Keresek egy 82cm es Technika Lcd tv alaplapot minek a száma mb22-2-356138.
És továbbá kersek egy 92cm es Philips Lcd tv alaplapot minek a száma Model: 37PFL7403H/10
Ha valakinek lenne vagy tudna bontott ilyen készüléket, kérem jelezze felém, és megbeszélhetjük!
(#) zasasa hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Sziasztok Technika LCD32-107Ce tipusu tv-m van.Hibajelenség:Van mikor 5-6x-rra kapcsol csak be a háttér.Hang van.Kb 20-30 perc után átvált készenlétre.Kis pihenő után újra megy.Valamint rajzot hol találok hozzá?Köszi előre is.
(#) Andr3wJ válasza zasasa hozzászólására (») Okt 23, 2011 / 2
 
Hali!

Kéne tudni milyen alaplap , táp van benne és milyen kijelző.
Vestel cég gyártja ezt is. Akkor talán tudok segíteni.

De ahogy elnézem Google szerint ez a táp van benne:

17pw20_2.jpg
    
(#) zasasa válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Szia.Igen ez a táp van benne.
(#) Andr3wJ válasza zasasa hozzászólására (») Okt 23, 2011 / 4
 
Első körben az 1-es számmal jelölt kondenzátort szedd le, ami párhuzamosan van a Standby kapcsolóval. Ezt érdemes minden tápról leszedni ha produkál hibát ha nem.
Forraszd meg a 2-es számu kapcsolófetet biztos ami biztos.
Húzd le az összes kábelt a tápról a 230V kivételével, és dugd be, mérd meg a nagy Puffer kondi feszültségét, pozicíó számot nem tudok, de az a legnagyobb 385-400 volt között kell legyen, ha ez alatt van akkor mérd meg a 3-as nyillal jelölt ellenálások értékét (3db), egyet leforasztasz és ugy mérd ki őket 619KOhm. Mérd meg a 24Voltot is ha be van dugva.
Gondolom Standby LED az világít, tehát az a rész működik.
Huzd le az összes kábelt az alaplapról és dugd vissza őket szokott kontaktolni is, rakj vissza minden kábelt a tápra is. Nézd meg megy e.
Ha bekacsolás nehezen megy vagy egyáltalán nem indul 4el jelölt két 15n kondenzátort mérd meg vagy cseréld.
Ha mindent rendben találsz tehát megy a gép, akkor a 6 al jelölt kis tranzisztor felső két lábát zárd rövidre, de csak akkor ha már láttál képet és megy is egy ideje.

Még egy apróság ha LG inverter van rajta és ha képernyővel fektetve van , bal oldalt van az inverter.
Ennek a bal felső sarka az egyik kimenet , és alul közében a másik kimenet. Az alsó kimenet csatlakozójának közelében van egy smd kondenzátor, azt is érdemes leszedni. de nem vagyok biztos hogy LG van benne mert lehet AUO vagy CMO vagy Samsung

Remélem érthető nem nagyon szoktam irogatni
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem