Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   165 / 399
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Nálam ajándékba kapott 2SC5200 van
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Lehet hogy ezzel fogom megcsinálni 150 wattot meg csak fog tudni 500 wattos tranzformátrról.
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Nekem Ludwig féle van 2sc5200-val, meg a régi quad-ba is azt tettem. Tökéletesen jó.
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Maradok ennél.
(#) compaqamplifier hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Bd242-t mire érdemes kicserélni? csak azért kérdezem mert akkor a BD sorozat megy a fenébe a quadomból. Esetleg ezeket is npn-re kicserélni?Bővebben: Link
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Emiter követőben ne cseréljek tranzisztort? Nehogy megint valami baj legyen:S...
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
NPN-re semmiképpen
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Pedig láttam egy behelyettesítőképet, hogy csak a c-e -t kell felcserélni. Mért amúgy mért kötött a pnp és a kvázi komplementeres behelyettesítés hol marad? Még Nelson Pass Bácsi is leközölt egy Ilyen behelyettesítő rajzot.
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Lelked rajta.
(#) Leaslie hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Na akkor ide írnám le a kérdésemet!
Volna nekem egy Quad 405 ös erősítőm, ami nagyon jól mőködött egy ideig majd egyik napról a másikra elszállt a jobb oldal. Hangszóró az működik csak a jobb odlalt nem hajtja meg egyáltalán,é s a lámpák sem villannak fel.
Ötlet esetleg mi lehet a baja, és hogy lehetne megjavítani? Az erősítő alatt lévő két hangszóró van rákötve
(#) compaqamplifier válasza Leaslie hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Konkrétan ez olyan mint hogy Vác mellet Csörögnél... Tranzisztorokat ellenőrizzed le.
(#) Leaslie válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Másik, hogy hány ómos hangszórókra van ez tervezve? Nekem 4et mondtak
(#) compaqamplifier válasza Leaslie hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Én is használom mindkettővel, igazából tranzisztor függő (és valamelyest táp).
(#) djhans válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Mindkettővel működik, de ha 4 ohmosat használsz előbb beleszól a védelem és nem jön ki 100 watt.

A meghajtónak meg nagyon is jó a BD242C
(#) Leaslie válasza djhans hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
És nincs rá lehetőség hogy így látatlanba megtudnátok mondani pontosan, hogy mit kell kicserélni ahhoz hogy visszajöjön a jobb oldali hangszóró?
(#) djhans válasza Leaslie hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ez így nem megoldható. Gondolom valahol vannak biztosítékok amik a jobb oldalhoz tartoznak. Ezek nyilván kimentek a rossz tranzisztorok miatt. A tranzisztorokat ki kell mérni.
(#) Leaslie válasza djhans hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Hát azért nagyon köszönöm a segítséget
Végig futok akkor rajta
(#) compaqamplifier válasza djhans hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Milyen védelem? Bocs most kicsit bekavarodtam.
(#) Doncso válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Normál AB-osztályos erősítő általában úgy néz ki, hogy pl 4 ohmos hangszóróval tud 100w-ot 8 ohmon meg 50w-ot, namost eredetileg a quadot úgy tervezték, hogy 4 és 8 ohmon is tudja a 100w-ot, de 4 ohmnál mivel nagyobb a terhelése a végfokozatnak (kisebb ohm számú hangszóró) jobban is melegszik, és ha nem lenne benne védelem elszállna, erről a védelemről beszélt Jani, bele van tervezve az erősítőbe, 4 ohmnál lép életbe nagy hangerőnél mintegy lekorlátozza a kimenő teljesítményt annak érdekében nehogy megsüljenek a végtranzisztorok. Ezért nem jön ki 4 ohmon a 100w 8 ohmon nem megy a védelem, ott kijön a 100 persze -+50v-os tápot feltételezve.
Erősítőt többnyire a végtranyók és azok meghajtóinak ellenőrzésével kezdjük, illetve a tápok meglétének ellenőrzésével. Gyanitom itt már találni fogsz hibát. A tranyók kimérésének menetét ismered?
Szerk: Na én is belekavarodtam, a védelem részt írtam neked, a javítást Leaslie-nek
(#) Leaslie válasza Doncso hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Na úllyabb információkkal lettem gazdagabb!
Nem nagyon ismerem még hogy kell tranyókat kimérni, egy egyszerűbb leírásnak örülnék
Nem nagyon ismerem még a Quad 405ös problémákat, és annak vizsgálatát. (Még kezdő vagyok)
(#) Leaslie válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
*!
Látom lesz mit tanulnom! Még biztos vagyok benne hogy írni fogok, és még egy alap kérdés, hogy méréseket a multiméterrel melyik pozíciójával csináljam?
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Kicseréltem amiket elfüstöltem, mondtál ,hogy cseréljek ki. Most bent vagyok az iskolaműhelyben, +-9 voltot ráadtam, leoldott a táp egyből, mit szúrhattam el?
(#) Doncso válasza Leaslie hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
A legelső és legfontosabb amit meg kellene tanulni, az az olvasás, mert ha elolvastad volna amit Zoli belinkelt másodjára, azaz az alkatrészek vizsgálata c olvasmányt, akkor nem kérdezted volna a multiméteres kérdésedet. Minden gyönyörűen le van írva, az egy nagyon jó olvasmány, , tessék olvasni olvasni olvasni.
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Az R35 környékén nézz szét. A mikor azt cserélted, illetve helyettesítetted akkor jött bele a zárlatosság.
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Valaki tudna segíteni?
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Szakadás vizsgáló megmutatja a zárlat helyét. Javasoltam korábban a tápágakban 10-10ohm elhelyezését, így felderítheted az ok nélkül nyitó félvezetőket.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Ha az emiter-követőket és a többi kis bc212-őt kicserélem?
Legyen már vége ennek a rémálomnak, ma egyik ismerősöm mondta hogy tavaly még quadal lett 10ik helyen konstrukciós versenyen.
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Nem érdemes vaktában cserélgetni. Lehet egy óncsepp vagy bármi. Nincs mese méregetni kell.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Majd max pénteken, ott még tudás is van hozzá.
Amúgy csak köszönni szeretném eddigi munkásságodat.
(#) 769gregory hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy időben készített egy újabb Ludvig-féle Quad-ot, meg egy Skori-féle kapcsolás és nyákterv szerintit. A Skoris változat először sajna BD242-k közötti kollektor zárlattal indult, mert rossz szig.gyűrűt adtak, és a szigetelőt begyűrte és valahogy mégiscsak az aluhoz ért mind.
10 Ohm-mal indítottam, így füstölt a + táp oldal. Kimérve nem sérült semmi, de a szigetelést helyre hozva is füstöl. Lehet, hogy mégiscsak ki kellene cserélnem a BD-ket? Vagy mi sérülhetett ezáltal?

A Ludvigos "bal" fele egyből ment, a jobboldalon szintén szívás volt, mert a vasalásnál túlhevült a festék és szétfolyt. Olyan zárlatok voltak, amit elfeledtem előtte ellenőrizni, hogy kondi robbant, zener füstölt, IC elszállt BC327 füstölt. Több órás munkával végül az összes zárlatot sikerült kiiktatni, majd sorjában az alkatrészeket vissza, és lépésenként ellenőrizni. Így ez a verzió sikeresnek mondható.
Tegnap este már majdnem írtam, hogy segítsetek, de sejtettem, hogy a nyák a hunyó.

Zoliknak boldog névnapot ! A nők meg nem nagyon járnak erre.
Következő: »»   165 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem