Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   476 / 727
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Ez szép darab lesz! Diszkóba készül, vagy ... ? Olyan Bose feelingje van
Ha már függőlegesre próbálkozol, nézd meg a BOSE L1-ben hogyan rendezték el a szórókat, és próbáld ki! Rendesen megszórja a teret.
(#) Primary válasza ptesza hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Akkor érdemes lenne inkább 40Hz-re hangolni 64 literes térfogat mellett?

Egyébként ha Már szóba jött ez a Philips magas. A Philips PSS 297 vagy Sony 637?
(#) reloop válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Köszi! Hallgattam már ilyet zenész monitorként. Tényleg lenyűgöző.
Egyelőre 150cmx60cm táblák várják a 18db Visaton-t
100W-os Quad-dal megzavargáltam azért, nagyon durva, behunyt szemmel képes azt hinni az ember, hogy odanyúl és megfogja a hangszert. Valahogy a legjobb doboz is (a hangváltóról nem is beszélve) hozzá tesz egy kis színt.
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Pedig az PA rendszernek való, két ilyen zászlónyél kiszolgál egy 100-150 fős rendezvényt a terem minden sarkában egyformán. Én sem hittem amíg nem hallottam.
A faladban azokat a Visatonokat viszont tedd ki az elejére, mert olyan kiemelésed lesz a sok egyforma peremgyűrű miatt, hogy szörnyű.
Én is használta Visatonokat , csodákat tudnak művelni a hanggal.
(#) Benji94 válasza Primary hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Nekem van mindkettő, én nagyon szeretem őket, mindkettőnek jó hangja van, de hangfekvésben egy kicsit másak. A Sony nagyon magasra megy, de 5 kHz alatt nem nagyon szeret dolgozni, optimális keresztezési frekvencia szerintem legalább 6 kHz, de inkább 8-10 kHz között 12 dB/ oktávval. Ja, és az érzékenysége jóval nagyobb az átlagnál.
A Philips nagyobb terhelhetőségű, jóval mélyebbre megy ( 3 kHz-től mehet 12 dB/ oktávval ), viszont nem megy olyan magasra mint a Sony, olyan 15-16 kHz körül már kezd esni az átvitele.
Addig viszont szépen szól. Az érzékenysége normális, jól passzol a legtöbb hangszóróhoz.
Ha nem lesz középsugárzó, akkor a Philips jobb választás, ha van közép, akkor meg érdemes megfontolni a Sonyt, bár azt nem egyszerű se beszerelni, se illeszteni a többihez.
(#) reloop válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Két Visaton-nak már nyakába akasztottam a hámot. Érzem jó lesz ez
(#) elektrorudi válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Szóval zárt doboz, azaz, hangsugárzó...
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Igen szerintem jó lesz.
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Lemértem a magas hangszórót. Ennyi adatot tudok róla csak sajnos. Képet csak holnap tudok csinálni. Két mérés van benne. Ez azért van mert két fajta magasom van. Méretre teljesen egyformák, csak az egyikben aluminium a membrán a másikban pedig selyem.

TS_magas.txt
    
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Természetesen reflex doboz legyen , amihez meg is határoztam a hangolási frekit (40 Hz).

A magasakról képeket is kérek. De a mélyeket is be kellene méretezni. (Mérőszalaggal)
Akkor rajzolok neked egy doboztervet ,megfelelő hangolással.

Típusokat, gyártókat is mondhatsz ha tudsz.
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
A mély méretei: Kosár átmérő: 21cm, Beépitési méret: 19,7cm, Beépitési mélység: 10,2cm,
Magas: 10cm átmérő. A keretet úgy csináltattam hozzá mert másképp nehéz lett volna beépíteni. Gyártót nemtudok mondani, csak azt, hogy a mélyek valamikor a Harmanba készültek.
(#) szamóca hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Mi a szerepe az ilyen mágneselrendezésnek egy hangszórónál?

MA.jpg
    
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Ránézésre egy kondi van a zsugor alatt. Remélem a dobozterv nem túl sürgős ,kell egy pár nap.
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Szerintem nem az elrendezéssel akartak elérni valamit, hanem a költségeket akarták csökkenteni.
Azaz: a neodym mágneseket nagy mennyiségben, olcsón, henger vagy hasáb alakban gyártják. Én még nem láttam gyűrű alakú neodym mágnest (persze attól még lehet, jó drágán). Ha emlékszel rá, a permanens mágnesek alkalmazásának kezdetén is ilyen, henger alakú mágneseket hasznáktak, igaz csak egyet hangszórónként. Aztán ahogy fejlődött a világ, egyszercsak megjelentek a gyűrű alakú mágnesek. ... és most megint a hengernél tartunk...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) szamóca válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Lehet igazad van, csak akkor átverés szagú a dolog, mert csak ritkán, és igen drága hangszórókat készítik ezzel a felépítéssel.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013

MA T.jpg
    
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Talán nem jól fogalmaztam, mert az "olcsó" szót nem tettem idézőjelbe.
Ez 1 db mágnes ára: Neodym ... és ez ugye csak 6mm átmérőjű, de az általad belinkelt hangszóróban nem 6mm-es, és nem 1db van benne a mágnesekből...
Egyébként ezért az árért a HEStore-ben egy egész hangszót kapsz: HEStore
Másrészt, a HiFi-ben különösen igaz, hogy az ár/érték gyakran köszönő viszonyban sincsenek.
... de ha van is ilyen összefüggés, akkor is exponenciálisan nő az ár, az értékhez képest.
Ha viszont ezek a hangszórók valóban megérik az árukat, és tényleg annyira jó hangot produkálnak, az biztos, hogy nem ezektől a mágnesektől (mágneskörtől) van.
(#) szamóca válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Na mindegy, majd kiderül ha megjönnek az ezekkel szerelt hangsugárzóim.
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Igen van alatta egy 4.7µF/16V kondi. Az cserélve lesz mert a feszültség tűrése szerintem kicsi. Persze nem sürgős a doboz terv. Ünnepek alatt nem állok neki dobozt építgetni.
(#) Benji94 hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!
Venni akarok 4 db mélysugárzót egy sráctól, és az a lényeg, hogy alapból kicsit kisebb fajta porvédő van rajta, és ő tudna rá tenni nagyobbakat, szerzett valahonnan hozzá. Nekem jobban tetszene a nagyobb porvédővel, de viszont aggályaim vannak afelől, hogy ez jó ötlet-e.
Attól tartok, hogy a hangszóró eredeti paramétereit esetleg kedvezőtlenül befolyásolja.
Tudom, nem nagy súlyról van szó, de azért mégis megnöveli a mozgó tömeget egy kicsit.
Ti mit gondoltok erről?
Ne féljek rátenni a nagyobbat, vagy inkább ejtsem az ötletet?
A srác már végrehajtott ugyanilyen hangszórókon hasonló beavatkozást, mellékeltem az applikáció előtti és utáni állapotról egy-egy képet.
(#) ptesza válasza Benji94 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Akkor minek alá a membrán ha már nem is látszik. A perem ,és a pororvédő hangját hallgatjátok.
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Hogyan mérted a mélyközép átmérőit ?
Mert ez szögeletes és 'kerek is .
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Szemközti oldalakat mértem. A füleket nem mértem bele.
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Akkor négyzetként.
OK
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Terveztem neked egy jó kis dobozt.
A dupla előlap nagyon fontos!
Külön reflexcső nem kell, mert a 2db 60-as furat látja el a rezonátor szerepét.
18-as anyagból kell szabni a lapokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013

Robi85.pdf
    
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Uhh, ez nagyon tetszetős lett... Na azthiszem megvan a következő pár napi melóm. Köszönöm szépen.
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
A hangváltó, hogyan alakul majd? Gondolom nem kell agyon bonyolítani.
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Majd kitalálunk valamit.
(#) gabiboy hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Sziasztok elég kezdő vagyok még ilyen téren, de szereztem egy eminence kappa 12a hangszórót. Ennek szeretnék építeni egy ládát, én a képen láthatóra gondoltam de ez 15" hangszórónak van tervezve és nem találok 12"-at. Egy ilyen láda jó lenne neki ?? Ha igen akkor valaki tudna küldeni tervet ?

fane15.jpg
    
(#) ptesza válasza gabiboy hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Egészen pontosan azért nem találsz mert nem arra való.
Basszusgitár kombóba, vagy szintihez inkább.

Bővebben: Link
(#) gabiboy válasza ptesza hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Néztem más oldalakon is közben és ott írták ezt a ládát. Szerinted ez jó lenne neki mert amit te linkeltél ott is találtam ilyet. (bocsi ha értetlen vagyok vagy valami, de igazából én csak az építéshez értek )
Következő: »»   476 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem