Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   183 / 244
(#) Moderátor hozzászólása atapapa87 hozzászólására (») Jún 13, 2014
 
Apróhirdetés. Te is tudod, akkor miért próbálkozol?
(#) mraulajos hozzászólása Jún 14, 2014 /
 
Hali!
Ha nem jó helyen van a téma, kérem áthelyezni.
Van a képen látható 2 db hangsugárzóm, maszek. A közép hangszórókat állandóan kinyomja. A közepek alapbó 4 ohm ra voltak készítve. Az előző meghibásodáskor, az egyiket, a hangszóró javítóm véletlenül 8 ohm ra tekerte meg, azt mondta nem érdekes, jobban bírja. Valóban, a mostani kimúlásnál azt tapasztalom, hogy még a 4 ohm os nak a membránja meg sem moccan, a 8 ohm ra tekert az mozog, de szakadt az is. Tehát az előző, a 4 ohm os, az szénné égett. E nélkül is jól szól a láda, de ha már van benne, azt szeretném ha működne. Ha esetleg 16 ohm ra lennének csinálva/tekerve, bírnák a gyűrődést?
(#) Kovidivi válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Szia.
Akkor fogja bírni a gyűrődést, ha akkora teljesítménnyel hajtod meg, ami csak annyi hőt termel a tekercsben, amit nem teszi tönkre azt (leég, a lakkozás sérül, a ragasztó elenged), és a hangszóró mechanikai korlátait nem léped túl. Teljesen mindegy, milyen hangszóród van, ha túl sok kraft-ot adsz neki, le fog égni, és ilyenkor nem a hangszóró a hibás.
Ha 16ohm-ra tekerik meg neked, akkor csak annyit érsz el, hogy az eddig ráadott teljesítménynek kisebb része jut majd rá, tehát kevésbé fog melegedni, és szólni is. Ha Te ilyenkor feljebb tekered az erősítőt, mondván nem elég hangos, akkor a szituáció marad a régi, és le fog égni.
(#) mraulajos válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
De akkor mit tegyek hogy ez működjön? A nagy hangyzóró, és a magas is bírja, jól szólnak. A hangváltón kellene valamit változtatni.?
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
A kis tömb kondik milyen értéküek?
A középnek van egy külön elzárt kamra ,vagy egy légtérben van a méllyel?
Az is lehet ,hogy nagy neki az a kamra, és nem csillapítja eléggé.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
(#) ozpecs válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Én ugy látom ott a fotón a hangváltó tekercse mintha meg lenne égve. Ha tényleg átégett a szigetelés akkor a középsugárzó is megkapja a mélyfrekvenciákat is és természetes, hogy leég. A hangváltót is rendesen le kell ellenőrizni mert ha nem megfelelő frekiken vág akkor is csinálhat ilyet, meg a teljesítmény eloszlásnak is megfelelőnek kell lennie...
(#) Kovidivi válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Nagyobb terhelhetőségű hangszórót válassz, vagy ne csavard fel annyira a hangerő szabályzót. Amit Ozpecs mond, hogy a hangváltó tekercse összeégett, azt is ellenőrizni kell. Ha ezek is jók, még átalakíthatod a hangváltót, az alsó határfrekvenciát feljebb kell húzni, hogy ne kapjon a hangszóró annyi mélyet (nem tudom, most mennyit kap). Bár a membrán mozgása éppen hűti a tekercset... A lényeg, hogy ha határon járatsz egy hangszórót, rövid időn belül biztosan tönkremegy. Az is lehet, hogy az erősítőd kimenete torz. Ezt is meg kellene vizsgálni szkóppal, és azon a hangerőn, ahol hallgatni szeretnéd.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Hali!
Rakok még képeket, ott van a középnek a kamra mérete (hangszóró 8").
A tömb kondik 2,2 µF/100V, de az a magas (driver) hangszóróhoz van.
A tekercseket én úgy látom, hogy valóban meg van a ragasztó barnulva, de szerinten nincsenek meg égve.
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Nem teljesen.

Kicsit trükkös ez a váltó.

A magas kimenetnél van az a kis átkötés a közép szekcióhoz. A közép eleve olyan jelet kap amiről már le van vágva a magas. A közepet illik vágni alul és felül is.
(#) ptesza válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Úgy számolgatom , visszafelé a kondik értékei alapján , hogy 1000/8000 a keresztezési freki. A kis doboz mérete még jó is lehet.

(Abban az esetben ha a két kis kondi sorosan van kötve)
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Tennél be egy képet a panel hátuljárol is?
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Jól gondoltam tényleg sorban van a két kis kondi.
Viszont az az átkötés csak a test átkötése, és a két szekció teljesen külön van.
A közép 900-1000 Hz-től , a magas 7-8000.
Ha a két sárga kondiból az egyiket kiveszed akkor jelentősen feljebb fog menni keresztezési frekije a középnek, és így kevesebb mély fog rámenni. Kár azért a nagy tekercsért mert kb. ugyanez lenne a hatása ha csak fele ekkora lenne. Így 2000 Hz-nél mélyebb hangok már nem mennek rá, és így már nem láthatod a membrán mozgását
Ha üres volt a kamra akkor nem ártana bele egy halom vatelin.
Hogy a hangja milyen lesz ?

Ha nagyon üvölt akkor kell egy L-Pad de legalább egy soros ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Akkor menjünk sorba, és valamelyest konyha nyekvre fordítva.
Amit én is meg tudok csinálni:
A sárga kondikból az egyiket lekötöm.
Kitömöm a kamrát vatelinnal, mert az most teljesen üres.
Idézet:
„Ha nagyon üvölt akkor kell egy L-Pad de legalább egy soros ellenállás.”

Szerintem a soros ellenállás jöhetne szóba, azt értem hogy mi az. (R/W?)
Milyen értékűre tekertessem a hangszórókat 4-8-16 ohm ?
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Igen, ezeket lehet tenni nagyobb átalakítás (mérés) nélkül.
Szerintem 8 ohm-ra.
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Hali!
Köszönök minden eddigi segítséget, még annyi, ahogy írtad, ha nagyon hangos, egy soros ellenállást be kell iktatni. Az milyen értékű/teljesítményű legyen? Be szeretném készíteni.
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Hali!
Még egy kérdés.
Ha sorba kötnék a hangszóróval egy 24V os 21W os sofita izzót, az milyen hatással lenne rá?
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
A közép hangszórók túlnyomó többsége elmarad érzékenységben a magasaktól, nem tartom valószinűnek hohy szükség lesz rá. De max 1-4 ohm .
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Erről annyit tudok, hogy elkezd viágítani ha túlterheled a hangszórót, vagy akár ki is ég.
Méretezéstől függ. Szerintem előbb egy kisebbel kezd ,és ha túl könnyen kimegy a hangszóró meg túléli akkor mehet egy picit nagyobb. Valamennyi belső ellenállása is van ezért halkabb is lesz tőle.
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Az izzónak a W értéke legyen kisebb? Mondjuk 15-18W?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 19, 2014 /
 
Hello
Nem tudja valaki, a hétfői szabadság koncert kb milyen teljesítménnyel ment?
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
A 24V 21W szofita 0.875A vesz fel. A 15W-os 0,625A .
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2014

ohm.gif
    
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) mikrokapcsolo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Másodszorra próbálom leírni, hátha most jó. A betáp agregátorról 4x3x63A a műcsarnoktól 2x3x250A. Fényből csak alig 200kW, java részt martin mac 2000 performance, meg 60kW sokkoló. Hangból 74db Lacoustics K1, meg 6db kara, sub 28db s2b2, szintén Lacoustics. Kb ennyi.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
(#) zsoltee0001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Köszi, dolgoztál rajta, vagy honnan az info?
Mi az a 60kw sokkoló?
Üdv
(#) mikrokapcsolo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Helló! Én közvetlen most nem, de két ismerősöm is ott volt a háttérben, és én is kimentem velük beszélni, viszont sajnos nem mehettem be hátra, de így is sokmindent megtudtam, egyrészt kérdezésből, másrészt láttam a dolgokat olyan közelről is, mint a nézők nem. (Illetve akár de, csak én kifelyezetten azért mentem, hogy megnézzem mik vannak, és akkor jöttem el, mielőtt kezdték a vetítést) ha kell még infó, velük tudok még beszélni.
A sokkolók azok az általában 1-2kW-os egységekből álló lámpák, amik a fedésen elöl vannak, és amikor pl a közönséget énekeltetik, vagy szám végén tapsolnak, akkor azzal világítanak. Szakmai elnevezés, vagy nem tudom honnan jön. Eddig hallottam már MOLE-nak, sokkolónak, blindernek, vakítófénynek, meg még egy pár becenevét.
(#) zsoltee0001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Azt hittem a stroboszkóp, de tudom mire gondolsz, így már emlékszem.
Nézegettem az s2b2-t így neten, nem gyenge sub.
A ledfalak akkor még benne sincsenek? nem gyenge... és hátul pöfögtek az aggregátorok?
Üdv
(#) mikrokapcsolo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Ígyvan, a ledfalat nem számoltam, bele, de azt hiszem annak egy 63A-es ment. Agregátorból hátul volt 3, egy full teljesítményen, egy, azt hiszem az vitte a ledeket, és egy ami csak vésztartalék volt. Ami meg a műcsarnoktól jött, még a kábelt is csak két lépés távból néztük. Vannak képek, majd küldök, csak össze kell szedni.
(#) zsoltee0001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Köszi, érdekel!
(#) mikrokapcsolo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Ezeket kaptam, illetve az egyiket én készítettem, az a két doboz, ami a műcsarnoktól jött betáp.
Következő: »»   183 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem