Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   331 / 489
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Szerintem az egyszerűbb megoldásúakat kis BMX kerékpárra érdemes tenni mert ugye annak a kereke vagy kétszer gyorsabban forog mert kicsi a kerülete. Nagyobb kerékhez többágú kell a biztos. Vagy gyorsan kell tekerni
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2014
(#) Beles válasza patexati hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Majd veszek egy BMX-et akkor, hogy a kép ne vibráljon Egyébként kis kerekű biciklivel nem is lehet olyan gyorsan menni, mint egy nagy kerekűvel! Robogó lenne a legjobb(ami van is nekem), csak azt meg a rendőr bácsi nem szeretné
(#) kly válasza Beles hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Már írtam mi a megoldás csak nem értetted.
A küllőkön belül egy motorral kell forgatni a rotort kb 1500 rpm-el.
És a rotor két oldalára kell ledeket tenni,hogy mindkét oldalról látható legyen a kép.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2014
(#) Beles válasza kly hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Az már nagyon túlbonyolítaná a dolgot szerintem
(#) kly válasza Beles hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Persze de mint ítrad cirka 1000 dolcsiba csak bele kéne férjen egy profi megolás
Én ha csinálnék hasonlót tuti így csinálnám hogy egyedi legyen. Ilyeet még senki nem cssinált, Rögtön második generációs lenne......
(#) kly hozzászólása Jún 16, 2014 /
 
Sziasztok

Többen kerestek mostanában a 64 ledes V1 óra nyákja miatt ,hogy van e még belőle.
Sajnos nincs egy darab sem de elérhetővé teszem a gyártáshoz szükséges file-okat.

Bővebben: Link

Érdemes lehet a LED driverek tápjához még betenni pár kondinak pad-et.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2014
(#) dara válasza kly hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Szia.

Elnézést ha értetlen vagyok,de ezeket mivel lehet megnyitni?Milyen fájlok ezek?
(#) kly válasza dara hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Gerber file-ok és fúrófile, CNC nyákfúró gépre.
A nyákgyártók használják(többek között).

Gerber megnyitása ezzel
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
szia
Most hogy lassan én is eljutok a rotor megépítéséhez (Ha elkészül a meghajtás) Felmerült egy két kérdés a wireles póvert használok a tápláláshoz az jutott az eszembe hogy az induktivitás ami a táp panelen van nem szed össze töltést?
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Nyilván összeszedhet valamit ,persze nem töltést mert az nem kondi, max indukálódik benne némi feszültség. Miért is érdekes ez?
A tapasztalat azt mutatja ,hogy nincs semmi gond a DC-DC táppanellal.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) tibapu hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
Tisztelt fórumozók!
Elkészült a 64 LED-es óra amit mindenkinek köszönök.Kly mester V10-es programja került bele a propellerbe amit Hp41C nélkül nemtudtam volna beégetni.A forgótrafó janocsi ötlete alapján készült.A bázis program a kaninjo féle.Nyomógombbal és távirányítóval szabályozható a motor fordulatszáma.Szeretném ha megnézné valaki hozzáértő a bázis nyomtatott áramkörét van e benne javítani való.Mert triack van benne és 220V-ot kapcsol.Igaz így jól működik.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Nyák lapon a leválasztott vezetékezés és a hálózattal galvanikusan összefüggő vezető részek között min. 7.5 mm un. kúszóútnak kell lennie. Ebből következik, hogy az optocsatolót 4 raszteresre kell nyomtatni és alatta (a két oldal kivezetése között) nem lehet vezető rész, a forrszemeket leszámítva. Ha ezt nem tarod be, akkor az egész áramkört a hálózattal összefüggőnek kell tekinteni: 230V -os hálózatra tervezett és minősített nyomógombbal, csatlakozókkal kell szerelni és a 230V -os hálózatra megfelelő érintésvédelmet kell kialakítani az egész áramkörre.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Aktiváljad az óra kódját ha a V10 Van benne mert alapból egy csomó funkció nem működik.
Az aktivátor itt van a fórumon keress rá. Vagy kérd el Hp41C től a meg h*t verziót.
Igazából ha meglenne nekem feltenném az oldalra.


Szerk:
Szép lett, gratula, ügyes vagy sokaknak beletört már a bicskája.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2014
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a tanácsot.Majd átrajzolom.Kly írt valami aktivátor aktiválásáról a V10-es állományhoz ami neki már nincs meg.Tudsz ebben segíteni?Vagy keresgéljek tovább,vissza a hozzászólások között?
(#) rolie válasza tibapu hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Szia! Bővebben: Link. Még nem építettem meg az órát, azt nem tudom hogy a kódot hova és hogyan kell beírni.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2014
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Ha tényleg nem bánod:
(#) tibapu hozzászólása Jún 20, 2014 /
 
Tisztelt fórumozók!
Innentől tovább azt hiszem a 3D-s globe lenne a következő.De az nekem még kemény dió.Inkább maradva az óráknál.Szeretném lecserélni az autómban lévő 220V-os ból átalakított hőmérős órát egy horizontal propelleresre.Ami a hő mérése mellett rövidebb szöveget is megjelenítene.Vagy ábrákat,mint a 16F886-os orában a horoszkóp jelek.Hülyeség,vagy lát benne valaki fantáziát?

Ezt cserélném le.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2014

DSC01471.GIF
    
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
A 16F886 -os rotor verziótól függően 16 .. 32 álló képet és két mozgó szöveget is meg todott jeleníteni. Mozgó szövek mellett a mozgó idő kijelzésre is mód volt. A demo mód pedig váltogatta a rendes, a szöveg, a mozgó idő és a második szöveg m,egjelenítését. A 16F628 -as rotornak készült "hengeres" változata is.
Nem javasolt a vezető látómezejében a figyelmet elterelő dolgokat beépíteni. A mozgó alkatrészek további veszélyeket rejtenek.
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Szia!
Igazad lehet.Már oda is órát képzelek ahova nem kellene.Viszont a hengeres változatról,hol találok infót?Olvassak vissza?
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
(#) KKobra hozzászólása Aug 31, 2014 /
 
Olyan "csend" lett itt!! Már nem foglalkozik senki az órával?
Én még nem építettem meg a 67 ledes órát mert még nem volt keret az alkatrészek megvásárlására A HDD motor vezérlés félig meddig meg van. az energia átvitel is elkészül lassanként.
ez utóbbi egész jó lett, a nyák (kly alkatrész elhelyezése alapján) készült íme pár kép róla.
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Szia!
Valóban csend van.Gondolom mindenki megépítette az óráját.Én sajnos gépet cseréltem a gyerek kapott újat én pedig megörököltem az övét.Most evvel vergődök.Mert ezenn a gépen se nyomtató por, se soros port az op rendszer win-7 és nem xp.Tehát kezdhetek mindent előröl.MPlab telepítés,PICkit2 telepítés,Girder átalakítása soros portról usb-re.A 67 ledes órára sikerült Kly V 10-es programját feltelepíteni,de itt meg is álltam hiszen innentől kezdve se törölni se átprogramozni nem tudom.Hiába küldte Hp41 a hozzá való HEX-et.Az volt a gyanúm,hogy a régi gép nemképes kezelni a dsPIC30F6015-öt.Most újabb a gép,viszont a dsPIC30F6015-el így sem boldogulok.Lehet,hogy valamit elfelejtettem feltelepíteni?Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném mert így csak egyhelyben topogok.
(#) tibapu hozzászólása Szept 1, 2014 /
 
Tisztelt fórumozók!
A 76 led-es órám problémája megoldódott.Ugyanis zárlatot mutat a +5V-os középső forrpont és a GND furat között.Van valakinek ötlete hol keressem a hibát?
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Mivel programoztad a dsPIC-et? A gépcsere mindig nyűgös dolog Föleg ha az oprendszer is más. Én a win7 win8 váltásnál "szenvedtem mire minden programot "rábeszéltem" hogy működjön. A PICkit2 nem akart menni sokáig win8-on (A NetFrameWork 3.5 kell neki a Win8 a 4-est teszi fel és nem egy egyszerű feladat telepíteni a régebbit) Tudok segítek csak kérdezz
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2014
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Szia!
A dsPIC-et még a régi gépen a régi programozóval "Hp41C" hathatós segitségével a Microchip C30-as feltelepítésével nagy nehezen sikerült.De úgy tűnik lessz alkalmam gyakorolni hiszen valószínű,hogy a processzort cserélni kell.A kondenzátorok zárlatot mutattak.Mikor kivettem öket akkor kiderült hogy jók.Máshol volt a hiba.Elkezdtem feldarabolni a fóliát a panelen.Négy helyen szakítottam meg mire kiderült,hogy a processzor 10,19 és az 57-es láb testre zár.Tehát ki kell cserélni.Jó lenne úgy megoldani,hogy a forr pad-ek épen maradjanak.
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Háát már működött az órád! vagy nem ? Ha működött akkor most mi történt vele?
Forró levegős pákával lehet "könnyen" leszedni a soklábúakat. nálunk a cégnél van egy kis teljesítményű Leister hőlégfúvó én azzal csináltam ilyesmit.
Hogyan látod el energiával a rotort? patexati figyelmeztetett hogy igen kényes a dsPIC a tápra
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2014
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Szia! Nem lehet,hogy a programozáskor ment tönkre?? Gondolok itt arra,hogy fordítva dugtad a programozóra,vagy a programozó rossz. Szilva féle és Hp41C féle programozóval a pickit kezelőprogramból simán írható törölhető. watt féle klón gép függő (az jó hol az 5v alatt van az usb fesz olyan 4,8v körül.) Soros illetve LPT portos és egyéb usb programozókkal nincs tapasztalatom a dsPic felprogramozásában.
(#) KKobra hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Programozás Igen! Kinyírtam a programozómat!!! Az asztalon két tasak az egyikben egy VIPer 22a a másikban a 12F675 . Mit tettem a programozóba?!? Na ná hogy nem a PIC-et!! Az eredmény? Kinyírta a programozót el szállt a 18F2550
Valaki segítsen rajtam! Kérem!
Ki tudna nekem küldeni egy felprogramozott 18F2550-et? Természetesen nem ingyen kívánom!
Jó lenni minél előbb mert kellene programoznom
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Szia!
Valóban működött Kly V10-es programját sikerült feltelepíteni.Mutatta az időt dátumot de ettöl többet nem tudtam kihozni belölle.Másnap Hp41C küldött egy belevaló már aktivált HEX-et amit már nemtudtam bele programozni.Igaz a régit sem törölte a programozó.Géphibára gyanakodtam mert egy DVD-t nemtudott megírni,félkészen kidobta a lemezt.A billentyűzetről eltünt egy,két szám és betű.Így ráhagytam.Most ez ujabb gép és ismerkedek vele.A PIC16F690-es és a PIC16F688-ast írja törli rendesen ahogy kell de a dsPIC az valahogy nem megy.Én a fazékmagos megoldást választottam "janocsi" ötlete alapján.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
dsPIC: A táp szűrés miatt a PICkit2 nem tudja ellátni tápfeszültséggel a dsPIC panelt. Programzáshoz vedd le a tápjáról, labortápról adj neki 4.75 .. 5.00 V -ot. Ezután a PICkit2 programot indítsd el és állítsd be rajta a Tools / Target Vdd Source / Auto-Detect -et. Állítsd be Programmer / Manual select módban a dsPIC33 családot és a dsPIC30F6015 -öt. Csak most csatlakoztasd a PICkit2 -t a panelhoz. Tesztnek egy Read parancs. Ha sikeres, akkor File / Import Hex / Write...
Következő: »»   331 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem