Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   294 / 374
(#) Firefighter1 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 7, 2018 / 1
 
Szia!
Attól függ hogy helyed van több vagy pénzed!

Na jó.. ezért megköveznek, de kB nagyjából így van!
A mozgó asztalosnál a munkaterület kétszerese kell gépnek, hiszen be kell tudni járnia az egészet, cserébe viszont "sporolósabb" lehet a szerkezet, mert nem kell akkora mechanikai erőknek ellenállnia! Lehet kevésbé stabil!

A mozgóhidasnál kisebb hely kell ( kevesebb területet foglal az asztalból, műhelyből) viszont sokkal maszívabb szerkezetet hidakat kell epíteni!
Több anyag... nehezebb gép.... erősebb hajtáslanc... több pénz!!

Viszont azt is mérlegelni kell hogy mekkora gépet akarsz! Helyesebben munkaterületet!

Én nekem egy CNC akkor CNC ha a híd mozog... viszont most mégis ugynézki hogy egy fixhidas mozgóasztalos gépet fogok építeni!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) szucsistvan123 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Köszi a válaszokat!
Az lenne még a kérdésem, hogy a fixhidas gépet miből célszerű építeni? Sima zártszelvény jó erre a feladatra? Össze lehet vetemedés nélkül hegeszteni?
(#) Firefighter1 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 7, 2018 / 1
 
Mekkora gépet akarsz? Az a lelke mindennek! Onnan kell kiindulni! Vannak nállam sokkal nagyobb spílerek itt a fórumon!
A hegesztés az megint más tészta... Ha megfelelően lepontozod és fokozatosan " forgatva" heggeszted mindig itt ott amott egy kicsit akkor össze lehet!
Kell oda biztos a zártszelvény?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) szucsistvan123 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Kb olyan 50x50cm -eset szeretnék előlapok, egyedi alkatrészek, NYÁK, és egyéb ilyen hülyeségekhez!
Nem nagyon szeretnék zártszelvényt, de ha nincs más...
A mozgó hidasnál arra gondoltam, hogy beolvasztom az itthon található aluhulladékot,
és öntök belőle kb olyan 15mm-es alutáblákat (akkorát ami éppen elég egy adott alkatrészhez)
Majd azt síkba maratom, és kivágatom belőle az alkatrészeket. Onnan jött az ötlet, hogy talán így megúszom az anyagköltségét, és csak a marásért kellene fizetni. De lehet hogy hülyeség!
(#) Medve válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 7, 2018 / 2
 
Én tudom ajánlani a zártszelvényt, de én csavaroztam, csomólemezekkel!! Persze ne bízz az egyenességében, a profil is lapult. Válogattam őket a hajlásuk szerint. A kisebb, asztali gépem így készült. Ha óhajtod, kiöntheted "betonnal", kevésbé lesz hajlamos a rezonanciára.
Ja a legnagyobb gépem is zártszelvényes, de ott a merevségben már szerepet játszik a lineáris vezeték is, mivel statikai jellemzői összemérhetőek vele.
Hacsak nem vagy ügyes hegesztő, nem ajánlom az ilyen kötést. Ellenőrizhetetlen torzulásokat kaphat a keret, s a relaxáció hetekig tarthat...Jobb, ha fejleszthető a gép.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018

fotó-4.jpg
    
(#) Massawa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 7, 2018 / 1
 
Hidd el sokkal olcsobb kész elemekböl dolgozni. Vagy egy sereg cég ahol ezeket, ha nem is olcson, de pontos méretre és megfelelö minöségben megkapod, ráadásul garantáltan pontos vágási illesztési felületekkel. Ezt odahaza még egy jol felszerelt mühelyben sem lehet mindig hibátlanul megoldani. Ha van lehetöséget pontos méretre vágatni az anyagokat, akkor az olcsobb félkész termékekböl is dolgozhatsz.
(#) Medve válasza Massawa hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Igen, nálam is a csavarkötések tűréseit fel kellett használnom az utólagos jusztírozásnál, amikor a derékszögeket beállítottam. Kellett a tizedes sörösdoboz hézagoló is, de végül elég jó gép lett, a gravírozásnál nincsenek mélységpanaszaim. Az én egyik filozófiám a házilagos építés volt, nem a vágott felületre illesztettem. de azért mégis igyekeztem azt minél szebben kivitelezni.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) szucsistvan123 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Átgondolom majd a leírtak alapján hogy melyik konstrukciót választom.
De valószínű hogy a fix hidasat. A másik így túl sokba lenne szerintem!
Az aluprofilokról mi a véleményetek? Az már jobb választás mint a zártszelvény?
(#) Medve válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Pontosabb, szebb, könnyebb, drágább. Könnyebb belőle építkezni, ha a rendszerhez adott illesztő elemeket használod. A csavarkötés terheléseit nehezebben bírja, szilárdsága alacsonyabb, de talán a rezonanciára kevésbé hajlamos. De én azt vallom: Gépet Acélból!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) Firefighter1 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Amit még számba kellene venni hogy mire akarod használni!
Kb egy honapja irta valaki itt.. hogy a : "jó lenne ha még ezt is tudná" faktor drágítja és bonyolítja legjobban a gépet! és Igaza van!
Ha alumíniumot vasat akarsz megmunkálni ahoz nagyobb főorsó kell! A nagyobb orsó nagyobb teher, nagyobb teher nagyobb szerkezet!

Amugy az alumínium gépépítő profil nem rossz megoldás!
(#) Stewe válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Marógépnél jelentős a forgácsolóerő, nem jobb ugyan a mozgó asztalos, de egy álló tornyot egyszerűbb elég merevre építeni, és bátrabban használsz elég anyagot, ha nem kell a teljes tömegét mozgatni.
(#) Pali79 hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Azon dilemmázok, hogy mi lenne az optimális menetemelkedés a mozgató orsók esetében. A nagy menetemelkedés a sebesség mellett szól, de ez esetleg a pontosság rovására mehet. Nem vagyok nagy barátja a mikrostep-nek. A léptetők 3 Nm körüliek. Valami tapasztalattal tud valaki tanácsot adni?
(#) KBal76 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Pedig microstep nélkül elviselhetetlen rezonanciák lesznek a motor körül, azt nem kerülöd meg könnyen.
(#) Medve válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Én szoktam kézzel is hajtani az orsókat, kis feladatokhoz nem írok programot. Ezért az egész milliméteres menetemelkedésű orsókat használom. (van 5.08-as is ). Kettő mm-es menetemelkedésű nekem jó kompromisszum lenne.
(#) Pali79 válasza Medve hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Köszönöm! Az első értelmes válasz. A sárga fórumon is feltettem ezt a kérdést és már ott tart a téma, hogy hagyjuk a csudába a léptetőket mert azok sz@rok csak a szervó motort érdemes használni.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) atus1981 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Hali!
Csak az orsót és az anyát kaptad azért az árért, vagy két végcsapágyat is házzal?
Köszi
(#) KBal76 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Én már vettem tőle többször is, cakk-pakk mindenestül annyi mint hirdeti, szép munka.
(#) Zozi85 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Ne haragudj, de a kérdés sem teljesen korrekt. Az emelkedés nem csak a motortól függ. Nem mindegy a mozgatott tömeg, és persze a mire akarod használni. Nem a sebesség a fontos, hanem a gyorsulás. Hatalmas sebességre fel lehet gyorsulni ha van elég út, de mivel a munkatér korlátos jó dinamika kell. Léptetőnél közelíthetsz a max fordulatból (kb 300rpm), ha nem egy extrém vastag orsód van. Az 5 mm emelkedés elég gyakori mert beszerezhető, és nem kell túl sokat gondolkozni, van benne tartalék.

Ha pedig nagyon precíz akarsz lenni, akkor kellenek a gép adatai, az elvárt sebesség és pontosság is, és lehet áttételezni is kell mert nincs az optimális orsó elérhető áron.
(#) atus1981 válasza KBal76 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Előzményt nézve nem lehet, hogy nekem címezted?
(#) kaqkk válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
A link alatt pontos árakat találsz (és ha elolvasod láthatod hogy anyával végcsapággyal kompletten adja)
(#) guliver83 válasza l48 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Nálad azért van forgács bővel!
Havi szinten többet termelsz mint más egy hónap alatt !
(#) Pali79 válasza guliver83 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Idézet:
„Havi szinten többet termelsz mint más egy hónap alatt !”
Hát ezen besírtam.
(#) guliver83 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Utólag én is!
(#) 06smici hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Az alábbi tengelyeket/vezetékeket valaki próbálta már? Elég olcsók, így kételkedek kicsit a minőségükben. Pláne hogy amelyiken egy alu profilelemből van kialakítva a szán, az már a képen is ferdének tűnik...
Viszont nekem csak pozícionáláshoz kéne, gyakorlatilag csak a szán súlyét kellene cipelnie. De ezt jó lenne 0.1mm-es pontossággal, kotyogás nélkül. Ezeket a követelményeket teljesíthetik?
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Pali79 válasza 06smici hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
A három linken 3 totál különböző dolog van. Most akkor melyiket szeretnéd?
(#) Temela válasza 06smici hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Sorrendben visszafelé a linkek 1. 2. 3. - helyezés - pontosság és jóság tekintetében. Kompromisszumot kell kötnöd a pénztárcáddal és az igényeddel kapcsolatban.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2018
(#) Medve válasza 06smici hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Szia. Én próbáltam már a harmadikat, követelményeidet minden további nélkül teljesítik.
(#) Firefighter1 válasza 06smici hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Szia!

A harmadikról linkeltem be egy videót kb pár oldallal feljebb! Ahol egy Hobbista végez vele méréseket! Alig tudta "megtekerni" elég biztató!
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Sziasztok! Fólia vágására lenne szükségem A4 vagy A3 méretben. Eddig a cnc-men csináltam, de nagyon lefoglalja a gépet és sokszor kell átállnom. Arra gondoltam csinálnék egy önálló fóliavágót. Valaki tud valami nagyon egyszerű mechanikát? A kés nem túl nehéz, így nagy súlyt nem kell cipelnie, extra nagy pontosság sem kell 0,5mm-es elegendő. Milyen konstrukció lenne hardverben, meghajtó áramkörökben a legegyszerűbb szerintetek? Most van egy félig kész mechanikám, még a Baumaxból maradt alu sínek stb. sima 8mm-es menetes szárakkal, 0,5Nm-es motorokkal. Lehet, hogy ez lesz, bár anno nagyon tanulmánynak épült. Ezt megspékelném egy Arduinós meghajtóval, mert ugyanazt kell mindig reprodukálnom főleg. Konkrétan a képen szereplő ragacsokat csinálnám vele.
(#) wbt válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Ha A4-nél kisebb a terület, akkor: mi kukáztunk egy síkplottert (bár dobplotterrel is működik) és bele az önbeállós kés (HPGL-t mind tud, CorelDraw meg tud generálni olyat). De nagyon régen (nem röhög!!!) az első plotterem a "rajzolóTV-ből" készült, kb 7" átmérő, mechanika adott, az asztalt emelte egy relé Mocskosul nagy balhé volt belőle, mert az aranyport 1 hónapig takarította a család...
Következő: »»   294 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem