Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   185 / 3556
(#) vicsys válasza lapose hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Nem, nem. Az áttétel bele van "integrálva" a mociba.
(#) Szebence válasza levii hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
@bandikala: A legtöbb torrent oldalon fentvannak. (bővebben estére PM-ben írok pár oldalt)
Igen, mind magyar szinkronnal van.

@levii: Melyik évadban van? Most így, hogy nézem olyan 1-4. évadra gondolok, mert itt még 3 mítoszt vizsgálnak és nincs benne Grant sem, hanem csak [Keri Bájron]

(#) levii válasza Szebence hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Huh, azt nem tudom hogy melyik évadban van én csak a Discoveryn szoktam nézni néha de ezt a részt már láttam párszor.
(#) lapose válasza vicsys hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Ha áttételes a motorod, egyszerű karos emelővel is tudod nyitni az ablakot!
(#) vicsys válasza lapose hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Úgy ahogy lerajzoltam, vagy van ennél egyszerűbb is?
(#) Szebence válasza levii hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Akkor estére belenézek az összes részbe és megkeresem, de én még nem láttam ezt a részt.
(#) lapose válasza vicsys hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Azért gondoltam modellszervóra mert azon az emelő kar is megvan meg van benne egy poti amivel lehet kezelni a kar helyzetét, de ezt külső érzékelőkkel is meg lehet oldani.
Bocs a kezdetleges rajzért!

motor.gif
    
(#) vicsys válasza lapose hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Értem. Tehát közvetlenül hajtja meg a kart a motor.
Ahhoz meg szerintem túl gyors... Tettem fel 1 kis videót a sebességről.
moci sebesség
Szerinted, jó lenne?
(#) lapose válasza vicsys hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Hát sajnos gyors! Nagyon gyors érzékelők kellenének a megállításhoz! Abba meg nem vagyok biztos, hogy a tápfesz csökkentésével üzembiztos lenne.
Marad a te rajzod, csak átrajzoltam: én a motort ilyen irányba raknám, így egyszerűbb a mechanikai rész.

attet.jpg
    
(#) vicsys válasza lapose hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Köszi
Próbáltam átgondolni, de szerintem ez így nem jó mert csak lefelé feszíti a rudazatot...
(#) lapose válasza vicsys hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Szia!
Hogy feszíti vagy nyitja az csak a forgásiránytól függ.
Ha felül akarod nyitni, akkor a kart át kell szerelni az ablak aljára!

irany.jpg
    
(#) titi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Hali!
...és egy ilyen megoldás?
Csak az a kérdés, hogy a motornak van-e elég nyomatéka hozzá?
(Nem ismeretes az ablak súlya.)
Bár ez hasonló egy fogaskerék-fogasléc áttételhez, ami elvileg elég jó nyomatékot ad.
(a lapose-é azért nem jó, mert a forgáspont, és a kivitelezés miatt az anyának egy köríven kellene mozognia, melynek a "forgáspont" a forgáspontja.)

ablak.jpg
    
(#) lapose válasza titi hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Szia!
Itt is van forgáspont!

Ablak.jpg
    
(#) kaszarobert válasza Muri hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Igen, pont ez zavar engem, meg az a kismillió link amit ma már nem kapok találatnak. Nekem gyanús, ha egy tök közismert szóra pl 12találatot kapok, mért csak annyit? Igenis legyen lehetőségem a többihez is hozzájutni.
(#) titi válasza lapose hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Igen, de csak az ablaknak!
Csak hogy érthetőbb legyen az elgondolásom, egy kicsit továbbrajzoltam.
(Vagy csinálnak műszaki rajzot, pontos méretezéssel, meg minden? Nem csak elektronikai, hanem mechanikai-műszerész szakmám is van. )
Egyébként ne érts félre, nem kötekedni akartam, csak megjegyeztem!
(#) mex válasza lapose hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Jó lesz ez is csak az anya-rúd és az ablak-rúd találkozási pontokat csuklónak kell kiképezni. Persze ezeknél a megoldásoknál az ablak szögsebessége változó lesz,de szerintem ez nem zavaró.
(#) lapose válasza titi hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Szia!
Nem is vettem kötekedésnek!
Csak a probléma nem ilyen egyszerű! Az anyát mindenféleképpen rögzíteni kell elfordulás ellen, mert ha együtt forog a tengellyel nem tud kiemelni. És ezt sokkal nehezebb megakadályozni egy motorra rögzített sínnel.
Sokkal egyszerűbb, ha a motort és az anyát is egypontos laza rögzítéssel látom el, és azok csuklóként is tudnak viselkedni. márpedig csukló mindenképp kell, mert egy egyenesvonalú mozgást illesztünk egy forgómozgáshoz!
(#) vilmosd hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Hali
Ha esetleg vki kivancsi a fold masik oldalara felraktam par fotot (380).
A kovetkezo cimen megnezhetok, letolthetok.

Teljesen szabadon hasznalhatok. Ha esetleg arra jarok majd fizettek 1-2 Ko"bambit.
Udv ViliGuatemalai fotok
(#) titi válasza lapose hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Akkor még mindíg félreértel.
Itt nincs csukló, csak az ablakemelő rudat kell hosszirányban megvezetni. Mivel nincs az ablakhoz rögzítve, azt csak megtámasztja, ezért nem kell csukló.
Mindösze két ponton kell megvezetni a rudat, és ezen kialakítás miatt az anya nem tud együtt fordulni a tengellyel, mivel a rúd és a tengely tengelyvonala nem egyvonalba esik.
(#) lapose válasza titi hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Értettem én csak:
Idézet:
„Mindösze két ponton kell megvezetni a rudat, és ezen kialakítás miatt az anya nem tud együtt fordulni a tengellyel, mivel a rúd és a tengely tengelyvonala nem egyvonalba esik.”

Pont ezt akartam megspórolni, hogy ne kelljen vetetőt csinálni a rúdnak!
(#) Macsek71 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Bocsi, de csak most jutottam ide .
pici ablaknyitóra javaslatom :
döglött CD-rom fejmozgató, vagy tálcanyitogató.
kész motor, áttétel, fogasléc (végállások)

másik, ha kis erő kell (és nem örökélet a cél) moci tengelyére csavarodó vékony erős zsineg húzza az ablak karját ( esetleg csőben bowdenszerűen megvezetve...)
(#) vicsys válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Idézet:
„vagy tálcanyitogató. kész motor, áttétel, fogasléc (végállások) másik, ha kis erő kell (és nem örökélet a cél) moci tengelyére csavarodó vékony erős zsineg húzza az ablak karját”

Ez zsineg dolog nem rossz! A CD motor szerintem annyira gyors, hogy letépné az egész tetőt... Ráadásul a fogaslécet itthon elkészíteni....
Titi és lapose!
Bennem is körvanalazódik a téma... Tehát én egy belső menetes csőre gondoltam ami egy egyszerű (alátétből kialakított) csuklóval kapcsolódik az ablak aljához, így kitolja-behúzza funkciót valósít meg. A csukló miatt nemm kell megvezetés sem, a cső miatt elég merev is lesz! Különvélemény van?
(#) lapose válasza vicsys hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Szia!
Jó így, csak a motort is ugyanúgy egy alátéttel rögzítsd, hogy legyen egy kis játéka.
(#) vicsys válasza lapose hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Szia
Topi ötlete alapján a motor és a menetes szár egy zsugorcsővel kapcsolódik. Ez amolyan kuplung és kardán is egyben. (leteszteltem, jól bírja...)

Ui.: Köszi mindenkinek a segítséget!
(#) lapose válasza vicsys hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Szia!
Remélem látunk képeket a kész műről!
(#) vicsys válasza lapose hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Feltétlenül! A ki mit épített rovatba teszek fel jónéhány fotót majd...
(#) googa hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Halló, Doktor Úr! Hobbilektronika Fórum Függő Lettem!!! :phone:
(#) Norberto válasza googa hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Nincs rá még gyógymód
(#) lapose válasza Norberto hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Tartós net-elvonó kúra!
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Ismertek olyan játékokat, melyeket a webcam segítségével lehet játszani? olyanokra gondolok, hogy pl. a cam elé állok, és a monitoron pedig látom magam, és a játék segítségével pedig még pl. óriás buborékokat, amiket karcsapással ki lehet pukkasztani Címek jól jönnének, ki szeretném őket próbálni! Köszi szépen!
Következő: »»   185 / 3556
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem