Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12V-os fesz.szabályzó simson motorba
Lapozás: OK   8 / 19
(#) mex válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Igen a 300W-ról már írtál, de nem tudom honnan származik ez az infód. Mindenesetre én a szóbanforgó típus ismertetőjében nem találtam meg az erre vonatkozó adatot, és máshol sem bukkantam rá.
(#) Swedhart válasza mex hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Hali pdf-böl átnéztem az adatait kikeresem majd és étküldöm ok?
(#) mex válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Rendben.
(#) Swedhart válasza mex hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Na ezt találtam de nem találtam meg most hirtelen a generátor adatát valahol pedig láttam.
(#) mex válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
A honlapon már találtam bővebb infót. A generátor standard kivitel esetén 12V 12A teljesítményű.
(#) Swedhart válasza mex hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Köszi akkor ez a baja , kevés a tejjesitmény.
(#) mex válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Meg kell próbálni az áttekerést vastagabb huzalból, de a szabályzót is cserélni kellene 20A típusra, ilyet is árulnak hozzá.
Jut eszembe: a mostani szabályzóról van képed? Vagy nem kell dvd-t, meg egyéb fölösleges dolgokat ráaggatni...
(#) feri949 hozzászólása Feb 2, 2011 /
 
Üdv!
Hogyan lehetne a mellékelt képet, Sprint-Layout 5.0-ban szerkeszhetővé tenni? Csak a nyomtatás miatt kellene.

birelba.jpg
    
(#) Swedhart válasza mex hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Köszi a szabályzot már cseréltem 500 ccm-es nagymotorhoz valo utángyártott 19000-ért vettem nemsok minden látszik rajta hütöborda alul beöntve mügyantával 5 vezeték jön ki belölle .
(#) feri949 válasza feri949 hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Időközben sikerült a szerzőtöl elkérni az eredeti rajzot.
(#) accaboj hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Végigolvastam a topikot, de ennyi olvasás után már teljes a káosz a fejemben. Szóval lesz pár kérdésem:
Adott egy Babetta. 6V-os rendszer.
-A toltotekercsbol nekem AC vagy DC jon ki?
-Az izzom elé kell valami egyenirányítás? Ha igen, hogy oldjam meg?
-Ha azt akarom hogy ne égjen ki az izzóm tehetek elé egy ilyet ? Ha jól olvastam akkor ez párhuzamosan megy az izzóval.
-Ha azt szeretném hogy alacsony fordulaton ne pislákoljon akkor tehetek párhuzamosan egy pl 1000uf kondit? Vagy mi a megoldás? Akksit nem szeretnék a Babettába.
(#) kadarist válasza accaboj hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Szia!
A Babettában van töltőtekercs? Lehet bele akkumulátort tenni?
(#) mex válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Nincs benne.


accaboj! Először az elektromos alapfogalmakkal legyél tisztába,(egyen/váltófeszültség) azután kezdj neki szegény babszit kínozni.
(#) accaboj válasza mex hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Világítótekercsbol, elnézést. Nem kell mindjárt leordítani. Egyébként van benne toltotekercs. Bővebben: Link
Tisztában vagyok az alapfogalmakkal, és ha nagyon muszáj akkor lehetne bele akksit tenni. Szerintem.

És egyébként kaphatnék valami kielégito választ a kérdéseimre?
(#) mex válasza accaboj hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Ordításról szó sincs, nem is volt....
Ha tisztába lennél az alapokkal, akkor nem állítanád, hogy a töltőtekercs az akkutöltését intézi ebben a motorban. Ez a cdi kondenzátorának töltését szolgálja.
Egyébként a világítástekercsedből AC jön ki, így erre ha elkót teszel rövid üzem után füsttel honorálja. Valóban szoktak a világításra tenni szabályzót az izzókiégés megakadályozására, ez egy tirisztoros áramkör, az egyik félhullámban beterheli a tekercset, így nem növekszik meg a feszültség túlzottan. A linkelt képen látható szabályzót én nem látom tisztán, így nem is tudom véleményezni.
(#) feri949 válasza accaboj hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Helo.
Mi ennek a könyvnek a címe?
(#) accaboj válasza mex hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Idézet:
„nem állítanád, hogy a töltőtekercs az akkutöltését intézi ebben a motorban”
mutasd már meg légyszives, hol mondtam én ilyet...
(#) mex válasza accaboj hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Idézet:
„Adott egy Babetta. 6V-os rendszer.
-A toltotekercsbol nekem AC vagy DC jon ki?”


Én úgy értelmeztem, hogy akkutöltéstekercset vélsz felfedezni a világítótekercsek közt.
De ha már itt tartunk miért is kérdezted?
(#) kistotti01 válasza accaboj hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Hello!!
A kérdéseidre adok válaszokat:
Idézet:
„A toltotekercsbol nekem AC vagy DC jon ki?”
AC feszültség vehető le a tekercsről.
Idézet:
„Az izzom elé kell valami egyenirányítás? Ha igen, hogy oldjam meg?”
Nem kell egyenírányítanód, az izzók képesek váltófeszültségről müködni.
Idézet:
„Ha azt akarom hogy ne égjen ki az izzóm tehetek elé egy ilyet ? Ha jól olvastam akkor ez párhuzamosan megy az izzóval.”
Ha a gyári paramétereknek megfelelő izzót használsz, ez nem fog bekövetkezni. Ha igen, akkor nagyobb teljesítményű izzót használj.
Idézet:
„Ha azt szeretném hogy alacsony fordulaton ne pislákoljon akkor tehetek párhuzamosan egy pl 1000uf kondit? Vagy mi a megoldás? Akksit nem szeretnék a Babettába.”
Sajnos vibrálni fog, ebbe törödj bele. Mivel fordulatszám függvényében változik a feszültség amplitudója és frekvenciája. Tehát így nem lesz állandó fényerő. Kondit azt ne tedd bele semmiféleképp, az nem helyes megoldás. A megoldás erre akkumulátor lenne. De mivel gyárilag nem volt benne akumulátor, ezért nincs töltőtekercs, (ha van is nem erre a célra van felhasználva) tehát lemerülne rövid időn belül az aksi. Kellene bele töltőtekercs, ami töltené az aksit, aminek gondolom hely nincs. Nem arról van szó hogy nem lehetne megvalósítani, de nem érné meg anyagilag. Gyakorlatilag a motor egész villamos hálozatánák átalakítását jelentené. Persze ehhez megfelelő szakmai ismeretek szükségesek. Ha neked ez nem okoz problémát, akkor sok sikert hozzá.
(#) accaboj válasza mex hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Csak kiváncsi voltam, mivel még nem tudtam mérni. De elvégre ezért van a fórum, nem?
(#) accaboj válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Köszi, ez kielégítő válasz volt.
(#) Skyline hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Feszültség szabályozót szeretnék építeni simsonba,az ötletem az lenne hogy az akku feszültségét figyelném egy áramkörrel ami 14,4v-ra lenne beállítva,ha ezt meghaladja vagy lekapcsolná a töltést vagy csökkentené a töltőásamot.
A töltőfeszültséget egy feszültségstabilizátor áramkörrel lehetne megoldani(ilyet nem találtam),terhelhetősége 2-3A körül kéne hogy legyen.
megoldható lenne ez valami nem túl bonyolult kapcsolással?
Köszi!
Üdv!!!
(#) Krisz03 válasza Skyline hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Ne bonyolítsd. Ezt építsd meg: Bővebben: Link (jobb felső sarok).
(#) Skyline válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Köszi!

Csak a jobb felső sarok kell?
Alatta táttam valami feszültség állítási lehetősséget is,az mire szolgál?
Hogyan működik az áramkör?
(#) feri949 válasza Skyline hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Helo!
Az már az EWR izzóvédő áramkör.
(#) Skyline válasza feri949 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Köszi!
tehát akkor csak a jobb felső sarok kell,ez így mhet rá a tekercsre?
59a-ra menne a tekercs?
És a 12v-ra az akksi?A töltőáramnak nem 14,4v-nak kéne lennie?
(#) feri949 válasza Skyline hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Úgy tudom igen, de majd Krisz03 megmondja. De lehet hogy az 59a és 59b dióda hídon keresztül megy rá.
(#) Skyline hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Ezt a kapcsolást találtam,talán valahogy ezt is lehetne használni csak alacsony fordulatszámon kevés a töltőfesz

akku.jpg
    
(#) Krisz03 válasza Skyline hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
A töltőtekercs Graetz-cel egyenirányítva megy "59a"-ra. "49" a kimenet (a 12V-os jelzés szimbolikus), a test pedig egyértelmű (a zenernél és a kimeneten a puffernél).
(#) Skyline válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Köszi így már világos Kipróbáltad a kapcsolást? Ha tuti működik akkor megépítem
Következő: »»   8 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem