Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » PIC-es panelmérő II.
PIC-es panelmérő II.
Szerző: Attila86, idő: Aug 18, 2011, Olvasva: 35812, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   4 / 5

Ha meggyőződtünk róla hogy minden alkatrész a helyén, akkor kapcsoljunk tápfeszültséget (mondjuk 12V AC-t) a panelmérőre. A kijelzőn pár pillanat múlva már feliratoknak kell megjelennie. Ha mégse látunk semmit, akkor a P3-as trimmerrel állítsunk az LCD kijelző kontrasztján.

A műszert csatlakoztassuk a labortápegységünkhöz. Ha külső ±5V DC tápfeszültségről szeretnénk járatni a PIC-es panelmérő II.-t, akkor csak olyan labortápegységbe építhetjük bele, amelyben a GND pont a labortáp valamelyik kimeneti pontja! Ha váltakozófeszültségről (12V AC) tápláljuk a műszert, akkor ilyen megkötés nincsen, viszont a panelmérőt tápláló szekunder tekercsnek a labortápegység áramkörétől függetlennek kell lennie. A PIC-es panelmérő II. bemeneteit  a labortápegység áramköréhez az alábbi rajzok valamelyike szerint csatlakoztassuk:

A PIC-es panelmérő II. mivel az offsetet önmaga kikompenzálja, nekünk gyakorlatilag már csak a pontos kijelzést kell beállítanunk a két helitrimmerrel (P1 és P2). Természetesen hogy melyik állítja ezek közül a feszültséget és az áramot, az attól függ hogy melyik bemenetet melyik mérés céljára (feszültség és áram) használtuk.

Rengetegen kérdezik hogy honnan van nekem ez az inverz, fekete alapon narancssárga karakteres LCD kijelző és hogy van-e belőle eladó. E-bay-ről rendeltem őket és nem, sajnos nincs eladó példányom belőlük.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   4 / 5
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem