Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   18 / 189
(#) mex válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Nincs bajom velük,csak ebben az alkalmazásban,ha lehet elkerülném,mert 9V telepre terveztem és nem mindenkinek akad a fiókjában ilyen meghúzófeszültségű. Ha esetleg feszültség mérhető az exponáló szálak közt akkor egyszerűbb és olcsóbb egy 10Ft-os tranyóval kapcsolni.
Az ilyen Dip tokos relék valóban jók lennének,de az indokaimat már leirtam....
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Vagy PL:AZ850-05, DC 5V; AZ850-12, CD12V; G6AK234P1, DC 12V.
S ok...
(#) _JANI_ válasza mex hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Fet (PL: mosfet) vagy bipoláris tranzisztor lesz a kapcsolóelem?
(#) mex válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ha nem megy bipolárissal (nem lehet eléggé leültetni),akkor fet.
De nem egy nagy ügy az egész,azt tudja amire szükség van,nem többet. Mindenesetre a kérdezőt érdekli a legkevésbé....
(#) _JANI_ válasza mex hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Tranzisztor mindenképp ajánlott a kimenetre. Ez igaz.
S ha ez közvetlen tudná kapcsolt a fényképezőt az csak jó!

Majd csak jelentkezik a kérdező...
(#) t1szabcsi hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Hu bocsi már itt is vagyok
Tudok mellékelni mindent Csatoltam egy képet amin a távkioldó kapcsolási rajza látható. A pin 4 es pin 5 os láb egy B tipusu mini usb csatlakozó lábkiosztása. A két kapcsolo pedig arra van hogy az elsőre fokuszál a másodikra exponál a gép. Én csak az exponálora szeretnék egy időzitő kapcsolást rákötni (Full kapcsolot szeretném ha állitható időközönként zárná egy áramkör). És méréseim szerint kb 3 volt van a két ér között. Remélem mindenre válaszoltam ezekkel, de ha nem szivessen csatolok fényképeket is vagy valami mast ha kell. Amugy én is ilyen kis relére gondoltam van is otthon nekem. De ha tarnyoval is meglehet csinálna az is jo nekem

RR-80.gif
    
(#) t1szabcsi hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Bocsi hogy eddig nem válaszoltam, csak uj vagyok itt nemigazán tudtam hogy mennek a dolgok es a levelemet amit irtam athelyeztek egy masik forumba, igy nem találtam es nem tudtam megnézni hogy válaszolta e rá, arrol nem is beszélve hogy közben dolgoztam... De válaszaitokat elöre is köszi
(#) mex válasza t1szabcsi hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Hello. Úgy nézem kapcsolható a tranyóval. A GND is egyértelmű. Az időtartamok beállitása kapcsolóval történik,de ha potis beállitás is jó akkor irj és átrajzolom. Az egész kütyü egy 9V-os elemről megy,a mobilitás miatt. Az áramfelvételt tovább lehet csökkenteni,ha az 555 C-mos megfelelőjét alkalmazod pl:7555. A led a gomb működtetés időtartamára felvillan (1 sec).
(#) t1szabcsi hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Nem kell poti, kapcsolos megoldást szeretnék mert fontossak a pontos másodperces értékek hiszen ehez az értékekhez állitok a gépen zársebességet. A masik kerdésem hogy nem lehetne a feszültséget csökkenteni mondjuk 3 vagy 3.6 voltra (van 3.6 voltos akkum, a 3 voltot meg ugye tölthető ceruzaelemmel gondolnám)?
(#) mex válasza t1szabcsi hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
A 3.6V már nagyon határeset... Ki kell próbálni,de ebben az esetben vagy csökkented a led előtétellenállását,vagy nagy hatásfokút raksz bele. Lehet,hogy a tranyó bázisellenállását is csökkenteni kell,bár ez túl van méretezve. Az időzités pontosságát alapvetően a kondi határozza meg,lehetséges,hogy az ellenállásokat is módositani kell a kondi tűrése miatt.
Csak nem az égboltot fényképezed?
(#) Action2K válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Ha jobban megnézed, egymás után kettő részt kell zárni. erre más megoldás kell.
(#) mex válasza Action2K hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Ha jobban megnézed a kérdező nem azt kérte....
Gondolom a fókuszt egyszer beállitja manuálisan.
(#) Action2K válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Ezekre a tápfeszekre, és a fenti rajzod alapján egy PIC a legalkalmasabb. Ugyanis először az egyik gombot kell megnyomni, majd azt nyomva tartva pár mp után a másikat is. Aztán "elengedni" mind a kettőt.
(#) t1szabcsi hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Megnéztem jobban a rajzot es igazábol azt nem ertem rajta.... hogy miert van az 555os 4 es 5 os lába 2 szer összekötve egyszer ellenállásal egyszer meg a nélkül? Ja es a ledre sincs szükségem, ez az egész kütyű azért kell hogy lerakom a gépet es automatikussan csináljon képeket de kb minimum120 darabot, 1 orán keresztül (pl csilagmozgásának fotozásához, a választahtó idő meg a választahtó zársebesség miatt kell), ne fogyasszon a led is feleslegessen, ugyis eszreveszem a gépen, hogy csinált e fotot (azaz zárta e az aramkört). A masik kérdésem hogy mit jelent a key=space gondolom hogy a kapcsoloval állitok a szunetek nagyságát, de jelen állásban megyik kapcsolás hány másodperces szünetet jelentene?
(#) mex válasza Action2K hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Biztosan elegánsabb lenne pic-cel....
Azon kivül,hogy nem értek a programozásához,ágyúval verébre feelingje van a dolognak,és az sem biztos,hogy a kérdező vágja a programozást.
De még mindig nem érted: a fókuszálást manuálisaqn is meg lehet oldani (az én gépemen mindenesetre) és csak az egyik kontaktust kell kapcsolni az exponáláshoz.
Időközben gondolkoztam,egy plusz tranyó,egy zener,egy kondi egy dióda és egy ellenállás segitségével fullossá tehető a kapcsolás.
(#) t1szabcsi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Igen elég nekem csak az exponálo gombot zárni fokuszálni vagy manuálisan vagy az első kép saját kezüleg való elkészitésével megoldható
(#) Action2K válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Majd meglátjuk mit szól hozzá, s hogy tudja-e manuálisan állítani a fókuszt. Bár azt sem tudom, hogy mit szól hozzá a fényképezőgépe, ha a fókuszgomb fixen állandóan lenyomva.

szerk: Így akkor oké!
(#) t1szabcsi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Igen tudok manuális fokusz állitani, es elég csak azt az áramkört zárni ezt is kiprobáltam, de én ugy gondoltam hogy nem marad fixen állandoan lenyomva, hanem olyan áramkor kellene ami kb egy kombnyomási időre (fél másodperc) zárja es utánna vár 30mp et es ujr zárja es igy továbbbbbbb
(#) mex válasza t1szabcsi hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Nemtudom mit látsz,de a 4-es a táp +-ra megy az 5-ös pedig egy hidegitő kondin keresztül a testre. A ledet és a hozzá tartozó ellenállást nyugodtan el lehet hagyni. A kapcsolást leszimuláltam,működik. 10sec=470k 20sec=1M ohm 30sec=1.5M ohm
(#) mex válasza Action2K hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Valamit nagyon félrenézel.... A gomb kontaktusát csak egy másodpercre zárja a tranyó,utána "elenged",és csak a következő késleltetési ciklus kezdetekor zár ismét. Igazából azt sem tudom miért kell ez a viszonylag hosszú 1 másodperces időtartam.
(#) Action2K válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Idézet:
„Valamit nagyon félrenézel....”

Jó a rajzod, én a fókuszáló gombról beszélek, Te meg az exponálóról.
(#) t1szabcsi válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Hu ezt elirtam a 4 es es 7 es lábra gondoltam.
Igen én is igy gondoltam az astabil multivibrátor miatt hogy csak rövid időre zárja a kapcsolot, nem kell 1 másodperc se (elég lenne kb a fele) de ha nem lehet csökkenteni gondolom nagy baj nem lesz belöle.
Mégegy kérdés probáltam az értékeket beirni az astabil multivibrátor 555 el segédprogramba, és nemteljessen ezek a másodpercek jottek ki, de ez lényegtelenebb most ami jobban zavart hogy a T1 es a T2 ertéke is hasonló nagyságrendű, az nem azt jelenti hogy akkor szintén sokáig tartja zárva az áramkört?
(#) t1szabcsi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
A fokuszálo le se lesz nyomva egyáltalán
(#) t1szabcsi válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
a négyes es 7 es lábra gondoltam, berajzoltam a képen. Nem tudom miert csak szemetszurt, lehet hogy attol még jo az egész
(#) t1szabcsi válasza t1szabcsi hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
De rájöttem hogy hulye vagyok
(#) mex válasza t1szabcsi hozzászólására (») Dec 30, 2008 / 4
 
Hidd el jó a kapcsolás,nem kell utánaszámolni....
Az astabil progival nem ezek az értékek jönnek ki,mert ott vannak a diódák,igy a töltés és a kisütés külön van választva. Legegyszerűbb ha összedugdosod egy próbapanelen,és megtapasztalod. A 7-es láb a kisütőtranyó kollektora,ez is helyesen van kötve. A 4-es a reset ennek állandóan a + tápon kell lennie ebben a kapcsolásban. Az 56K ha csökkented akkor csökken az exponálási időtartam is. Lehet akár10-k-tól felfelé akármilyen érték,pl:27k-ez kb 0.5 sec kapcsolást eredményez.
(#) t1szabcsi válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Nem csökkenteni nem akarom, akkor mar inkább növelném 1 percre, a jelenlegi gépem nem tud olyan expot de hatha más gépen használom majd később ezt a remek kis ketyerét Gondolom ha növelem az 56Kt akkor lehet növelni is vele az időt ugye?
(#) t1szabcsi válasza t1szabcsi hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Megint elnéztem valamit ertem mire irtad az 56K ertékét A kapcsolo zárásának idére.... Ok köszönöm szépen a segitséget remélem minden világos lett mar számomra es meg tudom épiteni Hogy kell pontot adnom mert szivesen megteszem
(#) mex válasza t1szabcsi hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Mégegyszer leirom: a kimeneti tranzisztor a jelenlegi kapcsolásban 1 másodpercre zárja az exponálógombot,és ezt teszi 10-20-30 másodperces időközönként a kapcsoló állásának megfelelően. Ha ezt az egy másodperces időtartamot módositani akarod akkor a csökkentéséhez az 56k is csökkenteni kell,ha növelni akarod az időt akkor az ellenállást is növelni kell. Mindezek közben a 10-20-30 másodperces időzités nem változik. Ha ezeket az időket akarod módositani akkor a kapcsoló ellenállásait kell megváltoztatnod. Nagyobb értékek hosszabb időzitést eredményeznek.
Idézet:
„Hogy kell pontot adnom mert szivesen megteszem”

Nem azért csináltam,de kössz (szólj valamelyik modinak).
(#) t1szabcsi válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Egyzser irtál egy ilyet Action2K-nak: "Időközben gondolkoztam,egy plusz tranyó,egy zener,egy kondi egy dióda és egy ellenállás segitségével fullossá tehető a kapcsolás." ezzel mire céloztál? Lehetne még fullosabbá tenni a dolgot?
Következő: »»   18 / 189
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem