Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   158 / 254
(#) samsys válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia
Patexati féle távirányító most működik ezzel a hex-el.
A címet így nem kell keresgetni.
(#) kondorzs válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Néhány funkció , szerintem én még várok egy kicsit, amíg a nagy táv is működni fog, szerintem hamarosan az is meg lesz.
(#) Hp41C válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
... Azért már kezdek aggódni ...

Az UCR22B távirányítóhoz való hex -ek gyűjteménye: 552 kódolás, TV2, VCR2, SAT egységek kiválasztásával (0x14 = .20 készülékcím).
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Erről beszéltem, nem kell itt aggódni csak türelemmel várni a galambot és berepül az

Köszi.
(#) Hp41C válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Csak ezután jön még 5 fickó 6 féle távirányítóval, akkor fordíthatok 24 hex -et... Nem kellene akkora gondnak lennie a parancskódok átírásának... A parancsok sorrenje a leírásban megtalálható...

EEProm.JPG
    
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Ez nem is gond, csak már annyi féle verzió, és átírás volt, hogy nehéz követni a halandónak.

Ez a távirányító + a másik -->2db. Értem én az aggályt, de célszerűbb azt beleégetni ami tuti jó és nem próbálgatni, mert a 628A-m már szinte lötyög a foglalatban .

üdv.
(#) Hp41C válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia!

Olcsóbb és jobban bírja a gyűrődést a rugós foglalat... Most képzeld el az enyémet, a módosítás 26 verziót élt meg (19 .. 45)...
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia!


Ez igaz cserélni is fogom, csak volt még egy két precíziós, gondoltam beleteszem, de már bánom, mert nehezen tudom kiemelni belőle.
Lehet az újabb mule verzión nem lenne hülyeség kivezetni az ISP csatlakozót. (bár ez már így marad)

Szép teljesítmény. Mondjuk nálad van adatforgalom a PIC be
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Még csak annyit szeretnék mondani, hogy a távirányító végülis működik, de nem mindegy, hogy épp melyik menüpontban áll a kijelző. Előfordul, hogy az egyik menüpontban ugyanaz a gomb egy másik menüpontban teljesen mást csinál.
Olyat nem lehetne csinálni, hogy a távirányítóról csak a legszükségesebb funkciók lennének elérhetőek. Itt arra gondolok, hogy amennyire csak lehet leminimalizálni a távirányítható funkciókat (max 5-6 parancs, a többi pedig szigorúan ne legyen elérhető)
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Lehet, hogy hülyeség, de talán a távirányító helyett lenne még egy gomb (menü), a jelenlegi 2 pedig +,-, vagy engedélyez, tilt. (talán volt már valami hasonló elképzelés ha jól emlékszem.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia!
A BSW1 és BSW2 működik csak úgy, mintha az SW1 ill. SW2 -t hosszan nyomtad volna. A többinek egyedi jelentése van. Bármelyik infra parancsot le tudod tiltani. A neki meghelelő helyre egy lehetetlen (0x80..0xFF) kódot kell írni ...
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia!
Valahogy csak összejön végre a távirányító. Egy gondom azért lenne vele, az ébresztési idő percének állításánál a + irányba az ébresztési idő óra változik + irányba, - irányba pedig nem történik semmi.
kérdéseim még azért lennének:
- hangjelzés leállításánál történik e valami kijelzés,
- RGB fényerő változtatási mód váltásánál mit kellene kijeleznie (nekem kiír egy ébresztési idő 5-öst, ha még egyszer megnyomom a gombot továbblép az 5-ös ébresztési idő 0:00-ra, további nyomkodásra nem történik semmi, ja a ledek azért az automata váltási módra bekapcsolnak)

Remélem nem írtam le bonyolultan...
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Ha megtalálom a hibát, jutalmul készíthetek 24 db hex -et... A VFD órában még lesz egy hőmérő (MCP9800), amit többféle címmel lehet kapni (három félét minimum), akkor már 72 féle hex kellene...
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Ígérem nekem nem kell készítened. Szerintem csináljuk azt, hogy javasolunk egy vagy két távirányítót és pont.
Mellékelek egy RC5 kódolvasó kapcsolást, én ezt megépítettem, ezzel olvasom ki a kódokat. A többi pedig gyerekjáték, vagyis inkább türelemjáték...

A VFD engem is érdekelne....
(#) Csupasz hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Sziasztok
Ha valaki megépítette a Mule2 IN-12 csöves változatát, meg tudná mondani mennyi a mérete a vezérlőpanel aljától a cső homlokáig?
Köszönöm
Üdv:
Csupasz
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Sziasztok!
A jelzett két hiba javítva. Egy csomagban az összes verzió...
Az óra is képes a távirányító csomagok adatainak kijelzésére, nem kell más berendezés. Menü 15. pontja.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Első osztályú, tökéletes minden!
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Én EZT a típusú távirányítót használom. A másodperc funkciók kivételével (amit nem is akartam konfigurálni) mindent sikerült beállítani.
(#) storm válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia!
Az ébresztést hogy állítod be rajta? Nekem nem sikerül, mindíg tövábbugrik.
(#) vanzerr válasza storm hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Mármint min, hogy állítom be az ébresztést? Az órán gombokkal gondoltad, vagy távirányítóval hogyan állítom be?
(#) storm válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
A távirányítón milyen gombokat használsz?
(#) vanzerr válasza storm hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
A számgomboktól lefele a TXT színes gombjai kivételével mindegyiket, funkciók szempontjából a másodperc állításon kívül mindent.
(#) Pali79 válasza bbazs hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Szia!

Érdekelne a dolog!
(#) bbazs válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Szia! Ha az órában az RGB világítást engedélyezem,hogy magától menjen a kék színt nem látok bent.. Az előző verziókban sem csak piros és a zöld variánsokat emeli illetve csökkenti. Viszont a standby-nál van kék is a váltakozó beállításnál.
(#) Csupasz hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Kérem, hogy ha valakinek van egy IN-18 csőhöz készült panelterve, tegye már fel legyenszíves.Egy csöves is elég.
Köszönöm
Üdv:
Csupasz
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Szia! A csőregeneráló is megy rendesen .) Valójában mit csinál a csövekkel milyen időközönként érdemes futtatni??
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Szia!

Minden számjegyet bekapcsol egy ideig. Azaz fél másodpercig a normál időt (stb) mutatja, a másik fél másodpercben minden kijezőn ugyan azt a számjegyet, végiglépkedve az összesen. A többi kérdésre nem tudok vélaszolni - nincs tapasztalatom...
(#) bbazs hozzászólása Máj 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Még mindig csak keresek IN-18 órához non-multiplex rajzot, viszont normális méretben eddig nemtaláltam.
Van tapasztalat, aki már épitett ilyen csőből órát, multiplex vezérléssel? Féltem a csöveket, mert nem párszáz forintos tétel volt.
(#) frecsko válasza bbazs hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Szia.
Ilyet keresel?
Bár nem IN18-as csövekkel vannak, de a lábakat át lehet variálni.
Következő: »»   158 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem