Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   331 / 441
(#) lionsec válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Köszi az infót!
Majd átnézem mégegyszer de mielőtt feltettem átnéztem pontról pontra és nem találtam benne hibàt.Van egy pár olyan kis tüske a rajzon mintha mennie kellene valahova pedíg nem. Majd keresek valami gyártó céget és legyártatok pár nyákot velük.
(#) qvasz2 válasza lionsec hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Akkor mutatom:

szerk: Ha bekapcsolom a légvezetéket látszik, hogy hova menne.
Olyan, mintha nem mentetted volna el az utolsó huzalozást
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015

nyakk.jpg
    
(#) lionsec válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Látom már!!!
Lehet hogy tényleg nem jól mentett el valamit akkor átnézem és javítom.Akkor történhetett amikor utólag állítottam a vezetősávok közötti távolságon!
De lehet hogy legyártatok pár nyákot és nem kinlódok itthon vele. Egy hajómodellbe lenne végfog azért kelett egy adott méretre terveznem.
(#) pestmen hozzászólása Jan 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Hálás lennék, ha vki elmondaná, mit csináltam rosszul; korábban a hármas vezetékkereszteződésekbe automatikusan betette a pontot a program. Most nem teszi be. Nem mintha én nem tudnám betenni, de azért mégis; ha korábban betette, most miért nem? Mellékelem a rajzot, hátha úgy érthetőbb lesz a probléma.
(#) Lucifer válasza pestmen hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Melyik gombot nyomtad meg a bal oldali panelon mielőtt elkezdted a vonalakat behúzni?
(#) pestmen válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
A Netet.
(#) rolandgw válasza pestmen hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Options/Set/Misc - Auto set junction ?
(#) pestmen válasza rolandgw hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Ez az, köszönöm! Ez az átka annak, ha hosszú ideig nem használom a progit; "mindent" elfelejtek.
(#) mrobi hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Sziasztok. Egy Arduino pro mininek tervezem a könyvtárát. Na most ennek a mininek van több GND kivezetése is. Na most hogy tudnám megoldani, hogy a rajzon 2 db GND kivezetés legyen ugyan azzal a névvel?
(#) niedziela válasza mrobi hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szia !

Verzió függő, szóval el kellene árulnod, hogy 5.x vagy 6.x
(#) mrobi válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szia!

6.x-es.
(#) niedziela válasza mrobi hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szia !

Akkor inkább mutatom mint írom.
Lényeg, hogy ha van egy pl 4 lábú alkatrészed amiből kettőnek egyforma funkciója van, az
sch rajzon nem kell mind a két egyformát pin-ként jelölni csak egyet.
brd rajzon mind a négy pad-t le kell tenni, és a device összerendezés pedig a video szerint történik. A másik lényeg az "all" és "any" beállítás amivel azt tudod változtatni, hogy a két egyforma funkciójú lábat összekösse alkatrészen belül vagy sem.

001.avi
    
(#) mrobi válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Köszi!
(#) pestmen válasza mrobi hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Bocs niedziela! Leírnád, hogy az 5.6-os verziónál hogyan kell a fenti összekötést megcsinálni? Nagyon hálás lennék.
(#) niedziela válasza pestmen hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Szia !

5.x verzióban ez a lehetőség még kezdetleges, nem éri meg különösebben foglalkozni vele.
Érdemes 6.5 -re váltani.
De lépésről lépésre akkor
Készítesz egy alkatrészt, ebben az esetben minden lábat meg kell rajzolni
Fontos, hogy a direction "pwr" legyen (01-02.kép) Én a PAD-t is elszoktam nevezni ugyan igy.
Device összepároítás (03.kép)
Probléma, hogy ebben a verzióban még nem lehet beállítani az "all-any" párost, tehát a légvezeték mindenképpen ott marad az azonos lábak között, routolásnál pedig az "All" játszik, ezért kézzel kell módosítani utána...stb
Használatkor a közös net-et a példa szerint el kell nevezni. (04.kép)


Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2015
(#) pestmen válasza niedziela hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Kedves niedziela, nagyon hálás vagyok. Köszönöm. Nem csoda, hogy magamtól nem jöttem rá.
(#) 06smici hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Sziasztok. Szedtem el egy új alaktrészkönyvtárat eagle-be. Be is másoltam ahova kell, engedélyeztem is programban de nem érem el az összes alkatrészt belőle. Belenéztem a .lbr fáljba is, abban benne van az alkatrész. Ezt meg lehet oldani valahogy vagy keressek inkább új alkatrész-könyvtárat?
(#) niedziela válasza 06smici hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Szia !

Látatlanban ki tudja ?
(#) 06smici válasza niedziela hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Igazad van, ezt elfelejtettem. ACS712-es kellene nekem.
(#) mrobi válasza 06smici hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Nekem ott van!

eagle.jpg
    
(#) niedziela válasza 06smici hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Csak a neve hossza volt probléma.

Allegro.lbr
    
(#) 06smici válasza niedziela hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Meglett. Köszönöm.
(#) alteck hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Helló!
Valaki megtudná mondani hogy az eagle-ben hogyan lehet nagyítani a pedeken?mert mikor kinyomtatom az alkatrész lábainál nagyon vékony lesz a vezető sáv.
Elöre is köszön!
(#) niedziela válasza alteck hozzászólására (») Jan 24, 2015 / 1
 
Szia !

Látom szeretsz böngészni, nézegetni az eagle topikot
Két lap választ el a választól.
(#) 06smici hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Sziasztok! Lenne még egy kérdésem. Autoroute után azt írja ki hogy 99,5%-ban kész. Valahol meg tudnám nézni mi az a fél százalék?
Az lenne a baja, hogy DRC-ben kidob csomó width hibát? (Ami azért érdekes mert min 12mil-re van állítva vezetősáv ellenőrzés, én meg 16mil-el kötöttem az egészet...) Ha ez a baja akkor úgy veszem hogy 100%os.
(#) kameleon2 válasza 06smici hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Apróságok is lehetnek. Furatátmérő, szegély távolsága, betűméret, teliföld vezetővastagság stb. Nálam mindig vannak hibák - mégis jó lesz a végeredmény, mert szigorúbbra állítom az ellenőrzést, mint a gyártási adatok.
(#) 06smici válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Így rémlett nekem is, hogy 100% igen ritkán jön ki. Elég régen használtam már, inkább rákérdeztem mennyire normális ez.
Abban tudnál még segíteni, hogy teliföldet hogy tudom kikapcsolni? Illetve annak a vezetősávtól való távolságát hol lehet megadni?
(#) niedziela válasza 06smici hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Az autoroute 99.5% és a DRC hibák között nincs összefüggés.
Ha az autoroute eredménye 99.5% akkor nem tudott minden huzalozni.
(#) niedziela válasza 06smici hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Teliföld egy poligon alapon jön létre, ezt nem lehet kikapcsolni, csak a poligont nem megrajzolni, vagy nem elnevezni GND-nek.
Távolság pedig DRC crearance
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) Massawa hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Ki rajzolna meg nekem egy panelt 32 nyomogombbal meg 32 LED-del és ellenállással ugy, hogy azok egy kör kerületén helyezkednek el? ( Nem tudok az eagleben körbe rajzolni. Probálgattam, de nem megy)
Következő: »»   331 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem