Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   230 / 580
(#) vjenci75 válasza botesz hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Igen bezár. A szivattyúzás el is indul kb 10-15mp-ig,leáll és nem csinál semmit. Majd villog a led a kulcs alatt.
(#) botesz válasza vjenci75 hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Nézz át mindent.Fűtőszál szintérzékelő...stb
Itt a szervízkönyv:Alul a get manual gombra kattintva tölthető le.
SZERVÍZKÖNYV
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Próbáld ki legközelebb, fordítsd meg a villásdugót a konnektorba. Lehet, hogy végig sötét lesz.

Mivel a teljes rendszer egyben van, a különböző perifériákon keresztül állandóan " szivárog " valami feszültség a " ceruzára.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
De akkor ez teljesen normális vagyis nem hiba?
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Igen teljesen normális!!
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Köszönöm!
Az az igazság hogy hogy hozzám inkább mechanikus vezérlésű gépeket hoznak és azoknál ugye ilyen nincs.Ha meg van elektronikus akkor meg valami mechanikai problémája van.Ezért nem vagyok annyira otthon az elektronikus gépekben.
Mégegyszer köszi!
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Azért írtam a ceruzára vonatkozó megállapításomat. Javításra, mérésre teljesen alkalmatlan. SŐT veszélyes, mert megtévesztő lehet. A fűtőszálat mindég próbalámpával ellenőrizd, hogy kap e feszültséget. A szakadását is tudod ellenőrizni, ha sorba kötöd vele. 60-100W-s égőnek teljes fénnyel kell világítani, ha jó a fűtőszál.. Gyakran inkább testzárlatos, ami nehezen mérhető, illetve csak spec műszerrel. Azok 500-1000V-n mérnek. A legkisebb átvezetés is megkeveri az elektronikát.
(#) Zsolt32 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Ma kétszer is levágta a mosógép az automatát, a mosás elindítása után kb. 1 perccel. Szétszedtem és láttam, hogy a fázisjavító kondenzátor, amiben van 3db kondi delta kapcsolásban és egy ellenállás el van durranva. Ez okozhat ilyen hibát?
Bővebben: Link

Köszi
(#) stevepapa válasza Zsolt32 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Szia

Csinálhatja, ha zárlatos a kondi. Próbáld ki anélkül.
(#) stevepapa válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Ha anélkül is csinálja, nézd meg az ajtókapcsolót, és a fűtőszálat. Az utóbbit, húzd ki a helyéről, általában látni ha kilukadt.
(#) Zsolt32 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Nélküle is levágja, egy kis idő után durran egyet és vége. A motort pedig lehet kézzel forgatni, nem csapágyas. A fűtőszálat megnézem még, de ahhoz már ki kell vinnem a lakásból.
(#) stevepapa válasza Zsolt32 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Ajtókapcsolót még a lakásban is kitudod venni!!!
(#) Zsolt32 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
A fűtőszál a hibás, mert ha a hőfokot 0-ra lehúzom akkor működik minden, hajtja a dobot, szivattyúz. Köszönöm a segítséget, most már csak egy fűtőszálat kell vadásznom.
(#) stevepapa válasza Zsolt32 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Ha küldesz képet, lehet tudok olcsón. Méretezd be, hossz, szélesség.
(#) gabo0344 hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok Mesterek.
Van egy Whirpool AWM6100 mosógépem. Már kétszer megállt 9-es hibával az öblités előtt.
Rendesen ürített és utána. A tesztet végigcsinálta rendesen és utána kb. 10-15 mosást is.
Ma megint hiba. Öblítő programot indítva túltöltött, én stoppoltam az ablak 3/4-énél álló víznél.
Kérdésem : biztosan a pressostat hibás vagy csak kontakthiba lehet.
Nehéz hozzáférni a szabályzóhoz, mert a robbantott rajzból nem derül ki?
Köszi a segítséget előre is.
(#) Jozsef699 hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Nekem egy ELECTROLUX EWF12680W tipusú mosógépem van.A hiba a következő:kiválasztom a programot,beállítom a kívánt értékeket (hőfok,centrifuga ford.stb.),a startgomb zölden villog,de nem lehet elindítani a gépet,ugyanis nem zár le az ajtózár.Az ajtózárat kiszereltem,a négy érintkező közül az egyik kicsit meg volt égve,ezért ráforrasztottam a vezetékeket.A hiba ugyanúgy megmaradt.Azóta szétszereltem a kapcsolót,de max. addig jutottam vele,hogy a retesz léptető tekercs ütemesen kattog (léptet).Ilyenkor a kijelzőn villog a kulcs szimbólum,de a gép ekkor sem indul el.Nem vagyok benne biztos,hogy az ajtókapcsoló a hibás,ezért kérem a segítségeteket,hátha valaki már találkozott ezzel a jelenséggel.
(#) botesz válasza gabo0344 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Lehet hogy a légsűrítő eldugult.
(#) botesz válasza Jozsef699 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Azért villog hogy várja a jelet amíg lezár ha lezár akkor a led folyamatosan világít.
(#) gabo0344 válasza botesz hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Mosógépben "légsűrítő"?
(#) stevepapa válasza gabo0344 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Igen, közismertebb neve légcsapda!! A presostat ( szintkapcsoló ) előtti műanyag cső, tartály amiben a víz a kapcsoló működtetéséhez szükséges nyomást előállítja.
(#) gabo0344 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Köszi így már érthető!
(#) Jozsef699 válasza botesz hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Köszi a segítséget,de sajna nem működik annak ellenére sem, hogy lehúztam a gumicsövet és belefújtam (nem valószínű,hogy el lett volna dugulva).
Viszont azóta kiszereltem a vezérlő panelt és az egyik triakkal párhuzamosan kötött varisztor szakadást mutat.A triakot nem tudom hogyan kell kimérni,de valószínű,hogy annak is lőttek,bár külsérelmi nyom nincs.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) stevepapa válasza Jozsef699 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Mivel mérted ? Mérd meg a többit is, azok is szakadtak lesznek. Van a panelon több triak is. Hasonlítsd össze őket, dióda vizsgálóra állítva a multit. Beforrasztva is hasonló eredményt kell kapni. Ami kílóg a sorból, kuka. Akkor meg kell nézni mit kapcsolt, mert azzal is baj van.
(#) palko0125 válasza Jozsef699 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Még az a szerencse, hogy a varisztor szakadást mutat!!!
(#) Jozsef699 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Digitmultival mértem 2Mohm-os állásban.Százegynéhány k.ohmot mértem egy ugyanolyanon,ami szintén a panelon volt.Valójában én sem hittem abban,hogy ez okozhatja a problémát,mivel ez az alkatrész csak a túlfeszültséget vazeti le.Csak próbáltam valamibe kapaszkodni!
Ám nagy fordulat következett be az üggyel kapcsolatban!!!
Időközben sikerült szereznem egy szervízleírást,amiben le van írva egy nyomógomb kombinációval előhozható hibaolvasás.Kicseréltem a varisztort és nagyjából összeraktam a gépet.Kipróbáltam a szervíz módot,mire a gép elkezdte beengedni a vizet,de mivel a mosópor tartó nem volt a helyén,elkezdett belőle folyni a víz,ezért gyorsan kikapcsoltam.Összeraktam,majd újból elindítottam.A kijelzőn "ELL" felirat jelent meg és a vízbeengedés után jobbra-balra forgatta a dobot.Egy idő után meguntam és kikapcsoltam a programkapcsolót,majd újraindítottam,de már rendes mosással.Ekkor már rendesen dolgozott (ajtó lezárt).Remélem maradandó lesz ez az állapot.
(#) tikiki válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Szia!
Végre visszakerült a panel, és meg tudtam nézni. Gondolom ha mutat valami értéket a multiméter akkor nem lehet baj!?
A két 561-es ellenéllás 558 értéket mutat.Két pici smd kondi is van, azegyik 640-et ír, a másik meg sípol és 60-at, gondolom ez nem jó. A háromlábún meg két lábon tudok mérni adatot.
Szóval AMATŐR vagyok, kérem nem nagyon röhögni a leírtakon.Csak érteni akarok hozzá egy kicsit és hát így tanul az ember...
Köszi előre is a választ.
(#) balukapitany91 válasza vjenci75 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Hello!

Nézd át az érzékelőket például az ajtó becsukását érzékelő mikro kapcsolót ha az van benne mert lehet hogy megnyomódik mikor becsukod az ajtót de lehet hogy már nem működik (elkoszolódott,érintkező eltört stb.)Valamilyen NYÁK van benne? Mert rágugliztam de nem találtam egyértelmű választ, hogy van-e, mert ha van akkor előfordulhat hogy a vezérlő IC vagy maga a program szállt el
(#) Egon47 hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni,hátha Valaki más is találkozott már ezzel,,mit jelent Gorenje elöltöltős mosógép WA 63100-as hibakód 4-et ír ki.Kimos,de nem öblít és nem centrifugál.Dugulást néztük az nem volt.
Előre is köszönöm a segítséget!!
(#) balukapitany91 válasza Egon47 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Helo googleba keress rá mit jelent ez a hibakód és úgy keresd a hibát,de lehet hogy service manualban is megtalálod.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) lukovicsek válasza tikiki hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Hát így elég nehéz lessz megjavítani, a kis kondi-t kellene cserélni ha van mire, aztán kellene tudni hogy melyik háromlábun mértél melyik lábain és mennyit, de legjobb lenne azt is egyből cserélni, meg még kellene arrafele keresgélni zérlatos alkatrészeket, másképp sajna nem tudok segíteni.

Üdv
Következő: »»   230 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem