Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1384 / 1384
(#) elactrofan válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Inkább gerbert generáltatok, mert a közvetlen pdf (legalábbis nekem sose volt mérettartó)
abban viszont zárt pad-ek vannak fúratok nem látszanak.
Igaz ez esetben szükséges a köztes szoftver amim meg is jeleníti és abból lehet dolgozni.
(#) Alkotó válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Bármilyen megoldás jó, ami a kívánt eredményt ígéri.
A PDF nem piszkálja a méretet. Ott szokott galiba lenni, amikor a PDF-et ki is akarják nyomtatni, mert itt már van néhány opció, amik közül a "lapmérethez igazítás" okozza általában a mérethibát. És hiába kicsi a tényleges panel, mert a nyomtatás a teljes pl. A4-re értelmeződik.
A gerber generálás is jó, csak a nyomtatásához mindenképpen kell olyan köztes program, ami képes a gerbert értelmezni, és ezek általában nem közkézen forgó szoftverek.
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
A PDF eredetileg azért lett kitalálva, hogy "ahogy van, csak úgy lehessen kinyomtatni".
Azóta persze fejlesztettek rajta, hogy "de mégis".
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
A gond legtöbbször az A4-es és az US Letter papírméret miatt van, nem maga a pdf okozza a gondot. Pl. a programodban US Letter van beállítva de A4-es papírra nyomtatsz. A nyomtatóhoz kapott/letöltött programban is lehet trükk, lásd mellékletek.

Ha mindenhol jó papírméretek vannak beállítva, akkor már csak a nyomtató pontosságán múlik, hogy a 100 mm nyomtatva tényleg annyi-e vagy sem.
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Annyit finomítanék a PDF eredeti szándékán, hogy éppen az volt a cél, hogy ne kelljen kinyomtatni, hanem tetszőleges forrásból származó dokumentumokat egy közös formátumra lehessen konvertálni, lehetőleg kis méretben. Így a felhasználóknak nem kell rendelkezni az összes célprogrammal, csupán a PDF olvasási képességével.
Aztán ha mégis papírra kell vetni a nyomatot, akkor általában az illesztési lehetőségek hasznosak, mert nem marad le semmi. A panelnyomtatás egy olyan speciális eset, ahol a méret a lényeg, azaz erre külön figyelni kell.

Egy biztos, ha változik a méret akkor az nem attól van mert PDF, hanem ott valaki szándékosan vagy tudatlanul beleavatkozott. Ez történhetett a PDF generálásakor is (mert akár egy lepedőnyi rajzot is le lehet A4-es PDF-re generálni, és persze a PDF nyomtatásakor is (mert egy A4-es PDF simán nyomtatható A2-es méretre is, ha a nyomtatónk képes erre).
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2024
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
(#) Jonni válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Értem, köszi. Majd lehet előszőr csinálok egy nagyon pici próbanyákot aztán látszik majd az eredmény
(#) Jonni válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Amúgy normál nyomtatópapirra már kinyomtattam, (pont azért hogy lássam hogy stimmel-e) de ott minden jó volt
(#) Jonni válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Még egy olyan kérdésem is lenne, hogy kétoldalas nyákra hogy oldjátok meg hogy mindkét oldalon ugyanoda kerüljenek a furatok ahova kell? Először fel kéne vasalni az első oldalt, majd ha az már fix ponton van ki kéne fúrni egy-két furatot és úgy egybehozni?
(#) qvasz2 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Először kell kifúrni, és ahhoz illesztegeted a rajzolatot

Réges-régen, amikor még nem volt számítógép, akkor kézzel, papíron terveztük a NYÁK-ot. Először átpontoztuk a nyers lemezre a furatokat, azután kifúrtuk, majd a furatok köré rajzoltuk tussal a forrszemeket, végül pedig a vezető sávokat.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) kaqkk válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Amikor még csináltam nyákot akkor két verziót próbáltam . 1: az egyik oldal telibe leragasztva a másik fotózva maratva fúrva , majd a kész oldal leragasztva és a furatokra illesztve fotózás maratás . 2 : előre (cnc gépen ) fúrva majd mindkét oldal a furatokra illesztve fotózva maratva . Ne is kérdezd , azt a cnc-met már eladtam .
(#) Jonni válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
CNC nyáklapmarót még csak youtube-on láttam
(#) qvasz2 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
A marás az egy másik dolog, kaqkk a fúráshoz használta, majd fotózott
(#) kaqkk válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Én csak a furatokat csiáltam cnc-n a fóliát savval marattam .Viszont ha nem sűrgős a nyák akkor itt gombokért legyártják ha a méret nem halaja meg a 10*10cm -t
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) Jonni válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
OK. Kezd összeállni a kép
(#) Jonni válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Ép most láttam egy videót, valaki nem is fotópapirra nyomtatta hanem (ránézésre) olyan papirra amin a matricák/öntapadós papirok szoktak lenni. Ez is müködik?

Video
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) kaqkk válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Igen működik . Meglepően jól .Nem kell áztatni csak egyszerűen lehúzod a papírt vasalás után . Én etekett cimke hordozót használtam mielőtt belekezdtem a fotózásba .
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) Jonni válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
De ehhez lézernyomtató kell nem?
(#) qvasz2 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 / 1
 
Minden vaslásos tchnikához lézernyomtató kell.
(#) qvasz2 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
működik, ha tudsz szerezni olyan alapanyagot, és ha a nyomtatód hajlandó vele dolgozni
(#) Jonni válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Meg tudom oldani, már csak az a kérdés hogy a nyomtató mit szól hozzá
(#) kaqkk válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Találkoztam olyan hordozóval is amiről magától lepörgött a nyomat amikor kivettem a nyomtatóból . És olyannal is amit be sem húzott a nyomtató , meg kell találni az ideális anyagot . Lehet rendelni kínából direkt erre kifejlesztett nyomtatólapot (sárga papír) Itt a témában már többször linkelték
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) Jonni válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Idézet:
„Réges-régen, amikor még nem volt számítógép, akkor kézzel, papíron terveztük a NYÁK-ot. Először átpontoztuk a nyers lemezre a furatokat, azután kifúrtuk, majd a furatok köré rajzoltuk tussal a forrszemeket, végül pedig a vezető sávokat.”


Ez is müködhet..
Ilyen kisebb 2X4 cm nyákot én is rajzoltam kézzel régen (jó az is, csak az nem olyan szép)
(#) kaqkk válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Megtaláltam
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) Jonni válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Ez jó. Van 2 papírtipusom , először azokkal próbálom meg
(#) qvasz2 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
itthon is akad elvétve: Bővebben: Link
(#) elactrofan válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Egyszerű 100gr műnyomó fényes nekem tökéletesen bevált.
Kőbányán az állomás u. buszvégállomásnál van egy bolt ott veszem.
(#) qvasz2 válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 22, 2024 / 1
 
Pontosan a Pantonnál vettem én is. Csak ezt le kell vakargatni - áztatni - dörzsölni, mert szőrös marad, nem szép egyenletes a vonalak szélénél. A transzfer-fóliát meg csak lehúzod, és tökéletes a rajzolat.
Következő: »»   1384 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem