Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Moeller EASY PLC kérdés
Lapozás: OK   2 / 2
(#) pikszo válasza gergobmx hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Szia!

Én még nem találtam megoldást rá. Általában azért tesznek rá, hogy ne tudd átírni vagy lemásolni a programot, ez miatt lezárja az egész PLC-t is. Szerintem írj a Moeller-nek, hátha valamilyen módon fel tudják oldani.
(#) drotostot77 válasza gergobmx hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Szia Gergő!

Ha a kütyü a harmadik hibás pin esetén nem ajánja fel a pin törlését, akkor csak a firmware újrahúzása segít...
Ehhez drága pénzért (mint egy új kütyü ára) segít a gyártó...

Üdv:
Drótos
(#) stiborka hozzászólása Aug 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Van 3 db Easy 512-AC-R modulom, melyek sajnos hibásak (működésképtelenek), valószínűleg a tápjuk halott. Van esetleg aki foglalkozik (nem horror áron) a javításukkal?
(#) Gabó hozzászólása Nov 27, 2015 /
 
Egy kis segítség kellene egy easy 512 dc-rc plcvel kapcsolatba. Olyan programot szeretnék bevinni (ha lehetséges), Időzítővel egy meghatározott idő intervallumba bekapcsol és ki, ha az egyik bemenet aktív. Ez eddig meg is van, de szeretném ha a P nyomógombbal is be tudnám kapcsolni, függetlenül az időzítős bemenet felett. Csak ugye, a P gomb, addig aktív ameddig nyomom, de nekem addig kellene aktívnak lennie, míg újra meg nem nyomom. Lehetséges ez a kivitelezés?
(#) Mészy válasza Gabó hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Lehetséges. Szerintem az egyik jó megoldás az, ha élfigyelést alkalmazol. Amikor a P bemenet 0-ról 1-re vált akkor legyen igaz egy merker, amikor megint akkor legyen hamis az a merker. Nagyjából ennyi. Ha esetleg ez a megoldás nem jó, gondolkozhatunk másikon is.
(#) Gabó válasza Mészy hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Köszi a választ, akkor ezek szerint jó irányba indultam el. Azért a biztonságért megkérdeztem, mert még csak ismerkedek vele.
(#) Gagyi hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Sziasztok !

Szeretnék érdeklődni Codesys-t használ-e valaki közületek PLC programozásra?

Nemrég akadt a kezembe egy EATON XV100-as plc, amellyel szeretnék az SD kártyára adatokat menteni. A program a kért file-t megnyitja, beleírja a kívánt String változó tartalmát, de a változó tartalmán felül még egyéb karaktereket is elment. Ami elég kellemetlen. V3.5.6-os Codesys programverziót használom, ugyanez a V2.3-as verzióban ugyanezzel a plc-vel hiba nélkül működik.

A hibás file-ról egy képet mellékeltem.

Van esetleg valakinek ötlete?

Köszönöm, MG.

Ui: Jelenleg a file megnyitás, file írás és lezárás között nincs késleltetés. De ha teszek be, akkor sem változik semmi. AZ eredmény ugyanez marad..
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
(#) kchris hozzászólása Szept 27, 2016 /
 
Egy kis segítséget kérnék. A gyermekeim iskolájában segítséget kértek tőlem (lévén informatikus vagyok), hogy az iskolacsengőt programozzam már át.
Egy Moeller Easy 512ac-rc van a csengőre rákötve, és akárhogy tanulmányozom, még rendesen hozzászagolni se tudok.
Hogy lehet egy csengetési (impulzus) időpontot módosítani? (7:50-ről 7:45-re) Kábel nincs hozzá, aki anno felszerelte és beállította 2-3 éve elérhetetlen.

Köszönöm a segítségeteket!
(#) kendre256 válasza kchris hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Kábel nélkül, a billentyűzetéről is lehet programozni. Vagy 10-15 éve programoztam ilyet, már nem emlékszem belőle semmire, viszont jó kis magyar nyelvű doksi van hozzá...
Bővebben: Link
(#) Gabó válasza kchris hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Létradiagrammba megkeresed melyik időzítő felelős a csengetésért, és átállítod.
(#) kchris válasza Gabó hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Létradiagrammban. Oké. Program vagy paraméter menüpontban és azon belül hol? Látok ott ilyen I Q C betűket, de semmi nem értelmezhető, időpontokat nem látok, elnyomogatni meg nem merem, mert akkor nagyobb problémát okozhatok, mint most van.
(#) Moderátor hozzászólása Zolika hozzászólására (») Szept 21, 2018
 
A warez tevékenység még burkolt formában is tilos!
Egy kérdést csak egy helyre teszünk fel!
(#) balazskova hozzászólása Feb 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek full verziós EasySoft programja ami még XP-n fut?
Esetleg működő link?
Egy régebbi gépre kellene ami most újra lett telepítve és természetesen a win7 már sok neki...SOS lenne.

Köszönöm!
(#) Apu101 hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok

kaptam egy easy 721dc-tc szeretnék készíteni egy programozó kábelt hozzá.
Tudnátok egy rajzot küldeni hozzá?

Előre is köszi
(#) baribuvar hozzászólása Nov 20, 2023 /
 
Sziasztok!
Tud-e valaki segíteni easySoft V6 (vagy V6.1, 6.2, ...stb.) (nem Pro és nem Basic) beszerzésében?
Köszönöm!

Üdv.
baribuvar
(#) bbb válasza baribuvar hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Biztos vagy benne, hogy létezik az, amit keresel? Ahogy olvasom az eaton honlapját, nem vagyok benne biztos, hogy nem csak basic és pro verzió létezik belőle. S a kettő közt is csak annyi a különbség, hogy a pro több dolgot tud, mint a basic. A 7-estől kezdve nem különböztetik meg a két verziót egymástól, csak licencelt, meg nem licencelt verzió van. Minden esetre a farnellnél 27000-ből megkapod a szoftverlicencet. A programot meg a honlapjukról le tudod tölteni: teljes lista
/ v6.98
(#) niedziela válasza baribuvar hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Lehet egyszerübb lett volna ha nem azt írod le amit nem, hanem amit igen
(#) baribuvar válasza bbb hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Köszönöm a választ!
Akkor másik oldalról közelítem meg.
Easy820-at (11-XXXXXXXXX) szeretném bluetooth-on (easy800 BLT-ADP) kreresztül elérni.
Az EATON-tól jelenleg letölthető progik egyik sem támogatja.
Megkerestem az Eaton Business Services Kft. Technical Support-ját.
A következő választ kaptam:

"Az Easy800 széria programozásához az EasySoft6 a megfelelő szoftver, de ehhez tőlünk már nem lehet licence-t vásárolni sajnos.
A jelenleg elérhető termékcsalád az Easy4, melyhez az EasySoft7 és 8 szoftver alkalmas (csatoltam egy brossúrát róla, ha esetleg érdeklődne)."
Illetve a következő kamu linket küldték, ami szintén nem használható:

[i]"Úgy nézem, az alábbi oldalról letölthető az EasySoft 6, de nem tudom, hogy licence-köteles-e.

https://www.klocknermoeller.com/easy_systems/easy-downloads.htm";


Köszönöm!
Üdvözlettel,
baribuvar
(#) baribuvar válasza baribuvar hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Ez PRO és BASIC beültette a bogarat a fülembe.
Találtam egy leírást az adapter használatáról és ott említi, hogy easySoft-Pro version 6.91 vagy magasabb jó hozzá, csak a bluetooth-os kapcsolatot kell összehozni a PC és az eszköz között.
Köszönöm a segítséget!

Üdv.
baribuvar

https://www.eaton.com/content/dam/eaton/technicaldocumentation/mn/M...EN.pdf
(#) kendre256 válasza baribuvar hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
(#) bbb válasza baribuvar hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Azon a "kamu" oldalon van letöltési lehetőség, amivel sokra nem mész. A pro verziót az általam korábban belinkelt címről le tudod tölteni, én kipróbáltam, nem látom hol lehetne neki licencet adni, simán elindul anélkül is. Mivel nekem ilyen eszközöm nincs, ezért azt már nem tudom kipróbálni, hogy működik-e a kommunikációs funkciója (nekem ugye nem válaszol, mert nincs).
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem