Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   199 / 199
(#) kameleon2 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Nem tudom. Cura esetében körkörös kitöltés és vastagabb falvastagságot állítok be, mint a valós.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
A fotódat jobban megnézve a két kör között nem csak a "vonalnyi távolság" van hanem majd duplája, amiben cikázik...
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Igen az érzéki csalódás. Fogalmam nincs, miért úgy jeleníti meg.
A falvastagsága 1.5mm, a fúvóka átmérője 0.5mm. Három tökéletes kört kellene egymásba húzni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2024
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Curában én normálisnak látom a szeletelést. Bocs nem konfigoltam át, nálam 0.4mm fej 0.8 falvastagság, így nyilván 4 körben teszi meg, nem cakkozik, nem foglalkozik kitöltéssel...

Névtelen.png
    
(#) dara válasza pipi hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Elfogyott a PLA vettem ugyan onnan két tekercset,fekete szürke.Elöször a szürkével kezdtem,nem változtattam semmi beállítást,csöpög gumokat rak le,dugul a düzni.a hatodik próbálkozásnál átraktam a feketét ugyan az.Már tizedjére próbálom kinyomtatni nem sikerül.200fokon nyomtam elötte minden tökéletes volt.Ennél már 220-180 között próbálom és nem sikerül.Vissza vettem az anyagon,gyorsitottam a gépen semmi.Lehet hogy ennyire szar lehet az anyag?Már komplett fejet bovden cseréltem és egyszerüen nem lehet vele nyomtatni.Mi a bánattól csöpög a fej?Elötte lévő anyagokkal tükörsima felületet nyomtam.Ugyan onnan vettem a szálat,de feltünt hogy nem a saját dobozában küldték.A cég a FREE DEE.Hát innen soha többé nem veszek semmit.Ráadásul fél év alatt 50% emeltek az áron.Elötte levő anyaggal 10-20-30 órás nyomtatásom volt semmi problémával.Szerintetek?
Már sík ideg vagyok 20000Ft ért és a két tekercsnek már a harmadát elszórtam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
(#) pipi válasza dara hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Én is vettem valami feketét, nem tetszik, de inkább azért, mert utána sokáig belemaszatol a következő színbe. Furi hogy a többi szín csere esetén normálisan "kiürül", utána nem maszatol be.
Más bajom nem volt vele, de 3* meggondolom, biztos kell-e feketével nyomtatni
(#) Sinike válasza dara hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Lehetséges, hogy változtattak a formulán - előfordul máshol is sajnos. Én jártam úgy, hogy nem figyeltem és pla helyett pla+-t vettem, de van már eco változat is... Talán a címkén van valami erről...
A fontosabb viszont, hogy nem ugyanaz! Lehet akármilyen gyártó, a színek közt vannak különbségek! Gondolom, a színezék miatt, vagy nemtudom; de többen írják, hogy a fekete és fehér a legnehezebben nyomtatható.
Nálam pl a piros úgy tapad, hogy "öröm" leszedni az asztalról, a fehéret meg ragasztgatni kell.. (A brim-et szoktam maszkolószalaggal odafogatni Régebben tettem képet is)
(#) dara válasza Sinike hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
A szürke szivatott,tízszer álltam neki a nyomtatásnak,tízszer eldugult.Elment vele három napom a folyamatos tisztítással és beállítással.Már az furcsa volt hogy nem saját dobozában küldték és a szürke csévéje fekete szinű míg a többi áttetsző csévén volt.Rendeltem másikat a Variotól.Az ára is ráadásul,szürke+fekete 2x0.75, húsz kiló. A variónál most három szint vettem 1kilós csévék 19 kilóért.Még az ára is kétszer annyi volt a frédinél.Onnan soha többé semmit.
(#) bbatka válasza Sinike hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
A Sunlu PLA-knál én nem vettem észre, hogy a színtől függően más lett volna a nyomtatás minősége.
(#) GARFIELD13 hozzászólása Hé, 22:04 /
 
Sziasztok!
"Műkedvelő amatőrként" szeretnék kérdezni a hozzáértőktől.
Ha valaki szán rá időt és segít nekem azt megköszönném.
B&O Beovox CX100 előlap kereteket kellene pótolni.
A neten találtam egy linken terveket és rajzokat, amik letölthetőek.
CX100 előlap keretek
Ezek simán felhasználhatóak a gyártáshoz? (Van benne 2 db STL állomány is.)
2 db közép és 4 db szélső keret kellene, lehetőleg aluszürke színben, hogy passzoljon a dobozokhoz.
Ha esetleg még arra is lenne tipp, hogy hol lehet érdemes próbálkozni vele (Bp. elsősorban), ha ezek alapján legyárthatóak és kb. milyen összegre számíthatok azt külön megköszönném.
Egy képet csatolok a dobozokról, ezekre kell a pótlás.
A peremezéssel és az előlap selyem ragasztással boldogulok, de ezzel a keret pótlással nyomtatás nélkül nagyon nem. (Mintának sincs eredeti hozzá, mind hiányzik.)
Köszönöm előre is a hozzászólásokat.
Köszönettel
(#) kapu48 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Sze, 22:20 /
 
Meg tudom mutatni mi van a szeletelőben 1 készletről.
Láthatók a méretek, anyagköltség munkaidő kb.
Ki nyomtatnám, de én vidéki vagyok.

CX100.jpg
    
(#) bbatka válasza kapu48 hozzászólására (») Csü, 6:59 /
 
Az idő függ a nyomtatási sebességtől. Az én nyomtatómmal kb. 2.5 szeres lenne az idő.
(#) kapu48 válasza bbatka hozzászólására (») Csü, 13:12 /
 
Nem állítgattam az időkön, valószínűleg lassítani kel rajta mert sokat nyom a levegőbe támasz nélkül!
Csak egy abszolút laikusnak tájékoztatóként szántam a képet.
(#) GARFIELD13 válasza kapu48 hozzászólására (») Csü, 16:35 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál vele.
Pü-ben jelentkezem ha nem probléma.
Köszönettel
Következő: »»   199 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem