Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pragotron vasútállomási óra vezérlés
Lapozás: OK   1 / 5
(#) Ákibard hozzászólása Szept 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék beszerezni egy MÁV állomásokon is használatos Pragotron órát. Ezek mellékórák, egy főóra által percenként kiadott váltakozó polaritású jel vezérli őket, azaz egyik percben + másik percben - polaritáású jel jön, az löki tovább a percmutatóját. Elvileg 24 vagy 60V feszültségű jel jön.

Ehhez lenne szükségem egy vezérlőre, semmi egyéb követelményt nem támasztok elé, csak hogy ezt tudja.

Találtam egy hasonló kapcsolást, elvileg ő is egy Pragotron órához csinálta meg, de megmondom őszintén nem igazán értem, hogy az 5 csatlakozóra mi és hogyan csatlakozik... E-mailre pedig nem válaszol az illető.

Látom van benne LCD is, kérdés lenne még, hogy mit kellene átalakítani benne hogy magyarul beszéljen a kijelzője? A COnrad féle DCF77 vevő megfelelő hozzá?
Aki ért hozzá, a hozzá adott program alkalmas ennek a feladatnak az ellátására?

Előre is köszi a segítséget!

Ezen az oldalon: Hauptuhr:
http://unagel.de/dcf/picdcf.htm

Kapcsolási rajz:
http://unagel.de/dcf/hauptuhr2.png

MPLAB alkatrészek:
http://unagel.de/dcf/dcf3.zip
(#) zenetom válasza Ákibard hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Hali!
DCF77 vevő
DCF77 óra

Az MPLAB-ba pedig nem alkatrészek vannak, hanem betűk, vagyis program(ok)
szerk.: csak segítettem a modiknak :hide:
(#) bbatka válasza Ákibard hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Jó néhány éve én írtam meg PIC-re a programot egy ilyen órához. Valamelyik topicban szerepel. Sajnos már nem tudom melyikbe.
(#) Ákibard válasza zenetom hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Köszönöm szépen, de igazából nem ezt kérdeztem A DCF77 órákat én is megtaláltam, de nekem kimondottan ehhez az órához kellene egy vezérlés.

Azt tudom, hogy nem alkatrészek vannak, csak vicces akartam lenni Idézőjelbe keleltt volna tennem.
(#) proba válasza Ákibard hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Ha türelmes vagy egy két héten belül én is szándékozom egyet építeni,vagy diszkrét alkatrészekkel (két három CMOS ic meg néhány tranzisztor, vagy egy atmel mikrovezérlővel) Semmit nem fog tudni még áramszünetet sem, ha van áram léptet ha nincs nem.
(#) Ákibard válasza bbatka hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Köszönöm a válaszod!

Annakidején készítettél köré áramkört is? Meg is építetted? Milyen tapasztalataid vannak vele?

Valamilyen segítséget tudnál adni hogy milyen témához írhattad, vagy milyen szóval keressek vissza?
Topiknyitás előtt sokat nyálaztam a fórumot, de semmi ilyet nem találtam
(#) Ákibard válasza proba hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Hello!
Türelemből nincsen hiány
Gondoltam erre is, hogy PIC sem kellene nekem, leginkább azért mert nem értek hozzá...
Bár ha netán mikrovezérlővel építed meg, akkor az sem annyira baj ))
Pont ugyanilyen órához építenél vezérlést?
(#) Gafly válasza Ákibard hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
A találkozó(kon) az ingyen vihető dolgok között sem nagyon volt kelendő a "vezér Ó"-ra...

Mellesleg 60V-os órahálózattal csekély életemben nem találkoztam.
- 24V gyakran (Magyarország mindenütt).
- 48V egyszer (Budapestr, Keleti PU).
- 60V? NDK/esetleg valami telexes öszvér???
(#) Ákibard válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Hali!
Milyen találkozó volt ez? Én ingyen is meg juttatásért is elvittem volna a vezérórát...

Nem tudom pontosan mennyivel működnek Mo-n, de az biztos, hogy az óra 24 vagy 60 volt feliratú.
Lehet 60 voltig elvisel mindent?
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Azért pontosítsunk van vezér óra ami egy mechanikus ingaóra volt régen, - szerintem sok régiség/óra gyűjtő kapva kapna érte - ez adja ki a léptetőimpulzusokat. Illetve van a mellékóra amihez én is szeretnék vezérlést építeni .Ehhez egy váltott polaritású 1 percenkénti 2-5s hosszú impulzus kell (12V,24V,48V kialakítástól függően),és valóban nem képvisel jelentős értéket .(max ha venni akarsz )
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Maradjunk abban hogy 1..2 sec (tipikusan 2 (mást az MÁV-nál nem láttam)).
5 sec olyan ritkán min a 60V
A találkozó meg a Bókay kertben évente van
Főórát mellékórára cserélek
(#) bbatka válasza Ákibard hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Én készítettem hozzá a PIC-es áramkört ami 1 percenként kiadott egy +5V-os impulzust. Valaki más meg egy hidat illesztett hozzá. Nagyon pontosra sikeredett. Egy próbapanelen teszteltem egy leddel. Keress rá a hozzászólásaimra. Bár lehet hogy megteszem én, mert egy korábban megépített gitárjeladóm kapcsolását keresgélem éppen.
(#) bbatka válasza Ákibard hozzászólására (») Szept 19, 2010 / 4
 
Szerencsére kaptam érte pontot, így gyorsan megtaláltam. kattints ide
(#) Ákibard válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Váó, igazi szakértővel állunk szemben

Kérdezném is, MÁV-os mellékórád nincs-e véletlenül feleslegben?

Illetve vezérlésekből milyen féle-fajtával rendelkezel?
(#) Ákibard válasza bbatka hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Köszönöm szépen, átlapoztam a topikot.
Kicsit elvesztem a sűrűjében...
Nem tudom a sok program és kapcsolás közül melyik volt a megoldás.
(#) bbatka válasza Ákibard hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
A legelső program a jó. Amit megjelölt a pont adó.
(#) Ákibard válasza bbatka hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
És a kapcsolás köré az hogy nézett ki?
A végleges, amivel rendben üzemelt?

Lehet megkérem, hogy fáradjon át ide ))

(Amúgy tök ciki, egész sokat kerestem van-e ilyen topik, de óravezérlő címen nem kerestem...)

Amúgy vaéahogy megoldható lenne, hogy lekezelje az óraátállítást? Vagy ez már bonyolult?
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
A relé helyére kapcsolódik a híd, amiről nem sokra emlékszem. Én a PIC-es résszel foglalkoztam.

Sajnos az építő nem jelzett vissza, pedig sokat gondoltam rá. A PIC-es rész tuti kvarc pontos.
(#) bbatka válasza Ákibard hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
"Amúgy vaéahogy megoldható lenne, hogy lekezelje az óraátállítást? Vagy ez már bonyolult?"

Valószínűleg átírható, de nekem halvány fogalmam sincs hogy müködik ez az óra. Na jó egy kicsit azért sejtem.
Óra átállításhoz gyorsabban kellene küldeni neki az impulzust, mint egy percenként?
(#) Ákibard válasza bbatka hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
"Valószínűleg átírható, de nekem halvány fogalmam sincs hogy müködik ez az óra. Na jó egy kicsit azért sejtem.
Óra átállításhoz gyorsabban kellene küldeni neki az impulzust, mint egy percenként?"

Ennek ennyi a működése, hogy egyszer + utána ellentétes polaritást adsz rá.

A MÁV-nl úgy megy, hogy átállításkor elkezdd kattogni, és szépen visszalépeget.
Egy forgalmász mondta kb 1-1,5 percig kerreg és átáll. Szerintem fordítva küldik az impulzusokat és átmegy simán.
De majd óraszakértőnk megmondja ha visszanéz
(#) Ákibard válasza bbatka hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Kár, hogy nem jelentkezett.
Azért megpróbálkozom majd vele, hátha...
(#) Ákibard válasza bbatka hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Jhha, kérdezem, hogy amit a topiknyitóban linkeltem arról mi a véleményed?

Megvallom őszintén a PIC-hez semmit nem értek... :no:
(#) bbatka válasza Ákibard hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Mára már befejezem a topicolást. Holnap a Googléval lefordítatom amit belinkeltél. A német nyelvből semmit nem értek. Viszont van ott egy PIC12F629 kapcsolás, ami szerintem szintén az egy perces léptetést állítja elő.
(#) Ákibard válasza bbatka hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Rendben köszönöm szépen.
Googleval próbálkoztam én is, hát nem sokat segített... Világ életemben angolt tanultam németül egy mukkot sem
Elég zagyván fordította le.

Azért várom a jelentkezésed, előre is köszönöm
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 19, 2010 /
 
Hmm
Honnan tudtok ti ilyen dolgokat beszerezni, mint ez az óra is. Annyi ilyen dolgot láttam már itt a fórumon, amit életre szeretnének kelteni, de én nem látok sehol ilyesmiket eladót, pedig pár dolgot én is szívesen üzembe helyeznék.
(#) Ákibard válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Hát, általában nehezen
Ebay egy jó forrás, bár pofátlanul repkednek az árak.
Most is figyeltem egy órát utolsó órában 30 eur szhállt oda.
Kicsit sem kamu licitek voltak.
De ilyen az élet...
(#) Ákibard válasza bbatka hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Csak piszkáltam a google translatort, hát az általam linkelt program tudja a mutató vissza és előreállítását a nyári/téli átállítással, mert olyan szövegeket találtam benne, hogy:

Mutató előre, mutató egy óra vissza, még mindig nyári időszámítás? és egyebek.

A programhoz sajna nem értek, csak a német szöveget róbáltam nézegetni... :o)
(#) proba válasza Ákibard hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Az előre állítás úgy tudom egyszerűen addig léptetik amíg a pontos időre nem ér .A visszahajtásnál pedig egyszerűen kivárják az egy óra késést.Az órák visszafelé nem léptethetők.Mechanikusan reteszelve vannak.(kézzel sem forgatható vissza)
(#) bbatka válasza proba hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Ez egy hasznos infó volt. Azon gondolkodtam hogy lehet vissza állítani. Tehát sehogy.
(#) Ákibard válasza bbatka hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Én is így tudtam, ezen kicsit meglepődtem.

Meglepő, komolyan 1 órán át központi idő nélkül lenne a vasút?
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem