Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arany Kolloid készitése
 
Témaindító: Brahma479, idő: Feb 21, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Brahma479 válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia.
Sajnos szükségem van a nagyobb áramerösségre ,mert a desztilált vizben az iv csak nagyobb áramnál jön létre ,és minél nagyobb az elektrodák közzötti hézag anál nagyobb áramerösség szükséges hozzá.
Nagyobb feszültségen atomi méretek maradnak a vizben,pozitiv töltésüket megtartva...
Ennél az eljárásnál nem szükséges a folyamatos árameröség biztositása ,mert a iv elintézi az arany molekulák teljes felbomlását ,és a vándorlás közben leszakadnak a többitöl a vizben.
Ehhez szükség van a viz allati folyamatos iv kisülésre min 20 percen keresztül.
A MOT trafo viszont nem folyamatos iv huzására van tervezve, ezért kell a hütés neki.A ventit beépitettem a körbe,de még 2-3 percnél tovább nem birja...

(alacsony feszültségen sajnos nagyon szenyezett lesz az arany kolloid.Az ezüst könyebb müfaj,mert oldodik a vizben az arany nem.)
(#) Brahma479 válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Tökéletesen igazad van amiota ,használom az ezüstöt azota a virus,baktériumos betegség nincs a családunkban.
Az arany fogyasztása után elmondhatom ,hogy:
(1éves személyes tapasztalatom)
Szivritmus szabályzása mindenél többet ér.
A immunrendszer erösitése is kitünö.
Törött csontokban idöszakos fájdalom teljes megszünése.
Az tulzott étel fogyasztás azonnali megszünése.(Nem vagyok éhes több napon keresztül,de viszont kellö energiáim megmaradnak.Csak akkor eszek ha tényleg szükségem van fizikai energiákra.)
Nagyon nagy a test bioenergetikai áramlása...
Sajnos tökéletesen vezeti az áramot a test .
Az agy kapacitása felgyorsul...
(#) 0077 hozzászólása Jún 17, 2016 /
 
Üdv igaz nem éppen a témához tartozik de mégis. a középkori módszer emberi felhasználásra nem megfelelelő,? mikor bármilyen aranyat izzásig hevitenek és vízbe dobják, megismétlik párszor.
(#) schneiderl hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Tud valaki konkrétan (és szívesen) segíteni arany kolloid készítési adatokkal?
Megpróbáltam kiszűrni az egész topikból, de számomra túl nagy a csapongás.
Előre is köszönöm, Schneider László
Ha pedig e-mailben tenné, az külön is ***@tabulas.hu
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) tursaba hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Sziasztok.
Szintén érdekelnének konkrétumok, tapasztalatok kolloid készítéshez.
Lehet, hogy szükség lesz a használatára.
Elektronikai, néhányszor 10 éves gyakorlatom van, tehát "bármit" el tudok készíteni.
Köszönettel.
(#) tursaba válasza Prome hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Szia !
AC nagyfesszel, vagy kisfeszültség dc-vel állítottad elő a kolloidot, amit bemérettél ?
Olyat olvastam, hogy a kisfeszültség dc-vel, ionos állapotban lesz a fém az oldatban.
(#) bbalazs_ válasza tursaba hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Mi lenne, ha feloldanatok kiralyvizben, aztan jol felhigitanatok desztvizzel?
Szerintem akkora higitasban a sosav es a saletrom mar "homeopatias dozisban" lenne csak jelen .
(#) tursaba válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Köszönöm az ötletet.
Valami miatt a google-n található eszmecserékben mindenki villanyt használ, de nem sok konkrétummal. ( " gyári készülékek" is.) A villanyhoz nekem is nagyobb kedvem lenne.
Jobb eredményről írnak AC nagyfesszel, de nem tudni mekkora a szemcse méret, ami fontos?
Gondolom a kolloid bolti ára miatt van az előállítás folyamatáról szegényes információ.

Persze ez még nem jelenti azt, hogy a királyvíz rossz ötlet lenne.
(#) schneiderl hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
A királyvizes ötlet szerintem is zseniális. Lehet, hogy nem csak hígításban, hanem vegyi semlegítésben is lehet gondolkodni. Hacsak közbe nem szól valami más hatás, amivel nem számoltunk.

Van egy ötletem szintén. Villanypásztor. Kis technológiai tér, a víz térfogata és az elektródák távolsága szabályozható. X kisülésenként cserélődik a víz a munkatérben, így mindig a kezdő, egzakt adatokkal lehet számolni. Mit gondoltok? Működnie kell, hacsak nem kevés eleve az 5 kV körüli fesz.
(#) tursaba válasza schneiderl hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
A villanypásztor csak pulzáló nagyfesz. Amit javítottam min. 20KV volt. (~10mm-es szikra)
1 helyen azt olvastam, az egyenfesz mikronos szemcséket ad, míg az ac nagyfesz nanométereseket.
(#) schneiderl hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Kedves Tursaba! A pulzáló nagyfeszültség miért "csak"? Mi a különbség az „AC nagyfesz” és a „pulzáló nagyfesz” között? Az AC nagyfesz nem lehet pulzáló? Szóval mi a különbség? Itt vagyunk a cél közelében, mégis úgy érzem a hangsúlyokat, mint ha nem így lenne. Éppenséggel nanométeres darabokra van szükségünk. Higgyük el, hogy az AC nagyfesz nanométeres darabokat ad.
Azért kérdezem ezeket, mert nem értek hozzá. Az ilyesmi olykor hasznos szokott lenni (Ettől függetlenül kolloidot akarok) Szóval mi a probléma lényege?
Kérlek, hogy vázold ezt föl nekem.
(#) szsrobert válasza schneiderl hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Nagyfeszultsegnel talan fellep plusz kavitacios hatas is ami aprobb darabokra bontja az anyagot.
(#) kaqkk válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Mert ha királyvízben oldod az aranyat akkor arany vegyület (arany klorid-aranynitrát) és nem kolloid keletkezik
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Bocs ! tévedtem csak arany klorid keletkezik a reakció folyamán . Ez egy vízoldható aranysó
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) tursaba válasza schneiderl hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
A lényeges különbség : a két elektróda között a pulzáló nagyfesz (villanypásztor) a 0, +15KV, 0 között változik.
Az AC nagyfesz +15KV, -15KV, +15KV és így tovább, tehát polaritást vált (A jelalakja természetesen a színusztól kezdve bármilyen alakú lehet, de a lényeg a polaritás váltás. AC = Alternate Current).
Emiatt gondolom, hogy a villanypásztorral történő művelet által kapott eredmény hasonlítani fog a pl. 36, 48 V dc-vel készített kolloidra, ami fellelhető irodalom szerint "csak"mikronos szemcseméretet ad.
(#) tursaba hozzászólása Feb 24, 2017 /
 
Sziasztok !
Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy tett-e kísérletet valamelyikőtök váltó nagyfesszel ?
Szerintetek beoldódik az ezüst ív nélkül is?
Kipróbáltam ~40KHz, ~ 35-40KVpp-vel.
Sajnos, a tiszta víznek annyira jó az átütési szilárdsága (300KV/cm) , hogy kevés az ívhúzáshoz.
Azt olvastam, hogy ac nagyfesszel nm szemcseméretet lehet elérni.
Üdv.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem