Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   126 / 126
(#) Hutty válasza csikosgabi hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Háló!
Ha a plc bemenete szintre kapcsol, akkor minek ez a kusza áramköri megoldás? Soros illesztőellenálláson kívül kel még valami, hogy négyszög jelet lásson a bemeneten?
(#) csikosgabi válasza Hutty hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Üdv!
Mit értesz az alatt, "szintre kapcsol"? Egy soros ellenállás hogy oldaná meg ezt?
Kérlek ezt fejtsd ki jobban.
(#) Hutty válasza csikosgabi hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Idézet:
„tehát +24V-ot vár a bemenetekre”


Tehát ~24VDC jelnél H szintet érzékel a plc, ~ 21VDC-től lefele meg L szintet. A jeladó L->H->L.... sorozatot ad ki, de nem értem minek kell a fázisát forgatni. Direktbe bekötni az INP-ra és kész. A soros ellenállás a jel illesztéséhez kellene, de lehet csak a 4,7k felhúzóellenállást kellene 2.2k-ra csökkenteni.
A plc digital bemenete optocsatoló álltalában.

plcin.jpg
    
(#) Hutty válasza csikosgabi hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
És egy régi régi galaxisban a digitális jelérzékelést lehetett szintre indítani és fel vagy lefutó élre .
(#) kendre256 válasza csikosgabi hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Idézet:
„A pirossal jelzet részen bejövő imp nélkül is ~15V körül mértem”

Ez szerintem azt jelenti, hogy az áramlásmérő kimeneti tranzisztora nem tudja "lehúzni" a kimenetet.
Ennek oka lehet, hogy az áramlásmérő kimeneti tranzisztora nem tud elég áramot biztosítani, vagy a felhúzó ellenállások eredője kis értéket ad. Az áramlásmérő kimenetét felhúzza az általad betett 4,7 kOhm, az ezzel párhuzamosan kapcsolt bázisosztó, és esetleg az FP4 bemenetén lévő belső felhúzó ellenállás.
Kellene tudni az áramlásmérő kimeneti tranzisztorának maximális áramát, az FP4 bemenetének belső kapcsolását és a PLC bemeneti kapcsolását, akkor lehetne továbblépni, és további tanácsot adni.
Mindentől függetlenül el lehetne hagyni a 4,7 kOhm-ot (mellette úgyis ott van felhúzó ellenállásnak a bázisosztó).
Ha még úgy sem jó, akkor lehetne növelni a bázisosztó ellenállások értékét, de ahhoz kellene tudni, hogy a PLC bemenete mekkora terhelést jelent.
(#) derno válasza Bagodi hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Szia!

Ahogy bundibacsi is írta, lebegőpontos (más néven valós) szám formátumról van szó, ami 4 bájt hosszú.
A Kinco PLC-ben real formátumként kell rá hivatkozni, pl. a VR100 egy ilyen változót jelöl.
(#) csikosgabi válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Az áramlásmérő még nincs rá kötve. Egyelőre még csak a nyomógombbal szimulálom az impulzusokat. Kipróbálom, úgy ahogy írtad, hogy elhagyom a 4,7K ellenállást..

Ettől függetlenül kísérleteztem úgy, hogy elhagyom a fesz. osztós, tranyós kiegészítést.
A 4,7K értékét csökkentettem 680ohm-ra. Így ez az ellenállás mind az FP4-nek, mind a PLC-nek a "PULL UP" ellenállása. Az FP4 így rendben számol.
A PLC bemenetén így elvileg 17V lenne impulzus nélkül, (A 17V-ot még logikai "1"-nek veszi) és 0V lenne impulzussal.
(A PLC-t még nem kötöttem rá.)
A PLC bemenetét lefutó éllel figyelném, s elvileg így rendben lennék.
Biztosan nem ez a legjobb megoldás de...
Csatolom a rajzot.
(#) Bagodi válasza derno hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Így van. Pont tegnap jutottam el eddig. De a modbus blokk kimenetén nem fogadja el a "VR" - el kezdödő változót.
(#) Bagodi válasza Bagodi hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Úgy néz ki, hogy maga a PLC nem támogatja a VR használatot a kimeneten. LW, MW -vel menne. De az nem alkalmas.
Ugyan ezeket a műveleteket S7-1200-al 5 perc alatt megcsináltam.
(#) Bagodi válasza Bagodi hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Kinco illetve S7-1200
(#) Placi84 válasza Bagodi hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Esetleg ha count=2 lenne?
A float az 32 bites számábrázolás, a modbus meg ugye 16 bitben gondolkodik.
Vagy kérj be count=2-vel két 16 bites számot word területre, majd mozgasd át a két word-ot a 32 bites VR100 területre.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) Placi84 válasza csikosgabi hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Legutóbb, mikor ilyen dolgom akadt, akkor a következővel oldottam meg:
Bővebben: Link
(#) Bagodi válasza Placi84 hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Úgysem jó, már kipróbáltam.
De a COUNT az olvasandó regiszterek számát határozza meg.
A kimenet meg csak INT és WORD lehet. Szerintem nem tudja kezelni a KINCO PLC.
(#) bundibacsi válasza Bagodi hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Nem volt még dolgom ilyen PLC-vel, de elolvasva a leírást próbáld meg COUNT 4-el és a READ-re tegyél egy WORD-ot. Ha megadtad, hogy pl. MW10 a READ címe akkor MD10-ben ott kellene lennie a REAL-ednek.
Idézet:
„A helyes
adatok a kimeneti pufferbe kerülnek a READ címtől kezdődően, a nem megfelelő adatok pedig
eldobásra kerülnek.”
(#) Bagodi válasza bundibacsi hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
ok. Ma már nem , de ki fogom próbálni és beszámolok róla.
Köszönöm!
(#) bundibacsi válasza Bagodi hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Siker?
(#) Bagodi válasza bundibacsi hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Még nem volt rá időm (beteg a lányom és vele kell lennem)
De folyamatosan beszámolok, ha valamire jutok.
(#) Bagodi válasza Bagodi hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Kipróbáltam amit írtál. (Meg mellete minden mást is)
Íme az eredmény :
(#) GPeti1977 hozzászólása Jan 5, 2024 /
 
Hostlink kommunikációt készítettem mikrokontrollerrel, de Omron PLC-vel lett volna jó elkészíteni de hiányos a tudásom.
Van CJ1M modulom meg hozzá SCU41 RS-232 modul.
Soros bárkód olvasó legyen csatlakoztatva az SCU41 modulhoz, ez beolvas egy szériaszámot:
TB2312120040[ENTER]
Tudom hogy ezt el lehet tárolni egy memória területre.
Egy másik gép olvassa ki a szériaszámot ami egy PC, csak egy PLC-t emulál tulajdonképpen.
Meg van adva hogy a DM memória milyen címére kell eltárolni a széria számot amit lekérdez:
@01RD002000085D*\r
Majd válaszolni kell rá:
@01RD005442323331323132303034300000000055*\r

Persze még van pár kérdés válasz meg két olvasó van a gyakorlatban, de ezt a feladatot hogyan tudnám elkészíteni Omron PLC-vel?
(#) derno válasza Bagodi hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Jó lesz az, megvan az adat csak fel kell cserélni az alsó és a felső bájtokat. Egy SWAP utasítás megoldja a gondot (a SWAP utasítás IN paramétere VD10, ez nem látszik a képen...):
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2024
(#) Bagodi válasza derno hozzászólására (») Jan 5, 2024 / 1
 
Szuper lett!
Program megírva, egyből működött.
Köszönöm a segítséget Mindenkinek!!!
(#) Bagodi hozzászólása Feb 21, 2024 /
 
Sziasztok!
Otthon van valaki TIA portál/S7-1200/ Modbus kommunikációban?
Volna néhány kérdésem
(#) Mate78 hozzászólása Márc 11, 2024 /
 
Sziasztok

TIA Portalban hogyan lehet azt megcsinálni,hogy egy HMI felületen vannak nyomógombok,és visszajelzések.Rajtuk a felirat,pl."munkahenger előre", és "munkahenger elöl".Egy plusz gomb megnyomásával át kellene váltani a feliratot rajtuk a PLC fizikai címére,pl.Q 42.5, és I 42.5.Újbóli megnyomással vissza a szimbolikára.Tehát egy szimbolika/hardware cím átkapcsolás kellene.
Köszönöm!

TIA V17.
(#) bundibacsi válasza Mate78 hozzászólására (») Sze, 21:08 /
 
Szia!

Szükséged lesz egy internal tag-re, ez lehet int aminek az értékét tudod változtatni gomb nyomására. Kell egy texlist-et kell létrehozni, amibe kerülnek a szövegek, pl. "munkahenger előre", "Q 42.5". A button text-nél pedig a textlist-ed rakod bele aminek az értékét az internal tag adja. Jobb egér insert textlist field.
A hozzászólás módosítva: Sze, 21:16
(#) bundibacsi válasza Mate78 hozzászólására (») Sze, 21:45 /
 
+1 infó. Ha basic paneled van nem fog menni csak graphic list-el. Kérdés megér-e annyit a dolog, hogy minden gombra elkészítsd a grafikát.
(#) Mate78 válasza bundibacsi hozzászólására (») Szo, 10:04 /
 
szia,

köszönöm a segítséget!
TP1000F Mobil Panel, és egy TP1500-ről van szó, komfort panelek.
Következő: »»   126 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem