Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   222 / 278
(#) cupika97 válasza Pola0520 hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Mutasd már meg, hogy hogyan sikerült ez a mutatvány.
(#) Ktulu válasza Pola0520 hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Rajz szerint az a webkamera táp kapcsoló tranzisztora. Valószínű zárlatot csináltál a nem oda való kábellel.
(#) Pola0520 válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Magam sem értem hogyan hoztam össze de sikerült... A kapcsolási rajzot köszönöm szépen, de sajnos értelmezni nem tudom, leírnád típus szerint?
(#) Pola0520 válasza Ktulu hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Ha csak szimplán eltávolítom akkor attól függetlenül menni fog a gép csak a webcam nem? Vagy mindenképpen pótolnom kell? Teljesen felesleges számomra a webcam.
(#) Ktulu válasza Pola0520 hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Ha más nem sérült, akkor menni fog a gép webcam nélkül.
(#) Pola0520 válasza Ktulu hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Kiszedtem, de továbbra sem megy a gép. Vagy is ledek világítanak, venti pörög de mást nem csinál. Érdemes foglalkoznom vele vagy végleg tönkre vágtam?
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2016
(#) zolika60 válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Lenovo 3000 N500-hoz nem tudsz véletlenül rajzot?
(#) Ktulu válasza Pola0520 hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Feszültségeket kellene mérni. Adatlapban 47. oldalon VIN től B+ ágon végig +3VALWP +5VALWP stb.
(#) elactrofan válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Itt van: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016
(#) zolika60 válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Maximális köszönetem. Egy úr vagy.
(#) Chipmunk1960 válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Hali! Mi ez valami Vietnámi oldal? De nagyon jó, rá nem jöttem volna!
(#) zolika60 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Egy hete kerestem minden eredmény nélkül. Be kell látnom van a ki sokkal ügyesebb.
(#) Lali24 hozzászólása Nov 28, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy adott egy Asus X552E, már kb 8 (WIN 8, 8.1, 7, 32 bit, 64 bit) rendszert próbáltam rajta de nem úgy működik ahogy kellene! A hiba az, hogy ha rákapcsolódok a wifi hálózatra, akkor a feladatkezelőben nézve, a processzor 4-5%-ról felugrik 60-70%-ra, és szinte nem is lehet használni, annyira lassú!
Valaki találkozott már ilyen problémával?
(#) Ktulu válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Gondolom valamiféle wifi drájver baja lehet. Külső usb wifi stickel valószínű nem produkálja ezt.
(#) mrrack hozzászólása Nov 28, 2016 /
 
Sziasztok.
HP nc6000. Hibásan került hozzám, a probléma a szokásos, nem kapcsol be, vagy csak ritkán. A MAXIM 1987 ic, ami a proci Vcore feszültségét állítja be, az volt a ludas, átforrasztottam, elsőre nem sikerült, másodjára már jó lett, bekapcsolt. Teszteltem, vagy egy órát működik.
Utána hirtelen fekete képernyő. Újraindítás után jó, majd megint elsötétült. Ezt játszottuk vagy egy órán át, op rendszer hiba kizárható, mert a biosba belépve is csinálja. Lámpával megvilágítva sem látszik semmi, tehát nem háttér világítás probléma. Az alaplapi kijelző csatit és a vezetékét mozgattam, óvatosan ráncigáltam, arra nem csinálja. A hűtőbordát megpöckölve elsötétül. A proci, chipset, es vga egymás mellett van az alaplapon, a hűtőborda alatt. Valószínű, hogy a gpu szivat.
A kérdésem a nálam tapasztaltabbaktól: szerelésnél eltávolítottam a hűtőbordát, okozhatja e pl. az, h (mivel most nincs itthon) nem raktam alá friss hővezető pasztát, vagy tuti inkább a bga-k kezdenek lassan elengedni a gpu alatt?
Köszi
(#) Ktulu válasza mrrack hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Csak elsötétül, vagy teljesen kikapcsol? Próbáltad külső monitorral?
Lehet akár a lehajtást érzékelő kapcsoló is, de túlforrósodás is. Első körben cserélj pasztát, és a GPUn hővezető szilikon lapot. Elsötétülés után mérj VCC_COREt, a MAX IC körül még lehetnek hibás alkatrészek, főleg ha víz tette tönkre. VGAVCCt is mérj.(MAX1715)
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) granpa hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
Szevasztok!
Exemnek van egy MSI VR630X laptopja, amin a háttérvilágítás elment (a kép ott van). Amúgy a gép egy darabig működik, aztán kikapcsol. Valaki hozzáértőt keresek, aki legalább kiméri, mi a hiba. Itt Pesten nincs semmi műszerem.
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Az inverterre gyanakodnék.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Mármint a tápra?A fiam (informatikus) szerint nem kéne olyan melegnek lenni néhol a gépben (levette az alját).
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Nem. A képernyő háttérvilágításában lévőre.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) Ktulu hozzászólása Nov 30, 2016 /
 
Nehéz kérdés, de nincs valakinek rajza egy régi 486os Compaq Contura 430cx laptophoz?
(#) cupika97 válasza Ktulu hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Rajz az nincs. De van egy 100% működő Compaq Contura 410-em.
(#) Ktulu válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Úgy kaptam törött kijelzővel, azt mondták működik, de nem.
Ki-be lehet kapcsolni, de másra semmire sem reagál. Mármint tápok megjelennek, táp led ég, viszont teljesen halott.
Már csak azért is meg akarom tudni, hogy mi a baja. Mindkét táp megvan 3.3V és 5V, semmi sérülés, égés nem látszik.
Sajnos sok ICről, meg chipset ICkről sincs semmi infó, rajz kellene.
Nincs resetben a CPU, de mindkét SUSP# és SUSPA# láb alacsonyak.
Minden jéghideg, talán az LCD vezérlő nagyon nagyon enyhén langyos.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) elactrofan válasza granpa hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Keress meg és megbeszéljük.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 6, 2016 /
 
Zsír új HP laptop már napok óta be van dugva, de nem tölt, szerinte akkumulátor (folyamatosan) 0%!!! Szerintetek miért nem tölt??? (Mert így sajnos odavan a hordozhatósága.)
(#) zolika60 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Ha új akkor vidd a forgalmazóhoz és ott érdeklődj.
(#) Udvari Zsombor válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Neten lett vásárolva, tehát nincs hova vinni...
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Ez azért kicsit tág, hogy neten lett vásárolva. De amúgy tessék: Bővebben: Link
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
Sziasztok
Laptop billentyűzetem tönkrement, találtam v*án ugyanolyan, ámde nem magyar, hanem német billentyűset, ezáltal, a tipusazonosító se teljesn ugyanaz.
Szerintetek simán menni fog a csere vagy szokott lenni valami buktatója (na nehogymár jó legyen a paras*tnak)
Esetleg ha maximalista vagyok, át tudom-e pattintani az ékezetes gombokat?
simens amilio erről van szó
Üdv
(#) zolika60 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Simán jó lesz, persze a magyar karakterekhez fel kell matricázni. Hosszú í meg csak Alt+j kombinációval nagy Í pedig Alt+I kombinációval lesz rajta. Ha ügyes vagy át is pattinthatod a megfelelő gombokat, ha azonos méretűek, de ez nem mindig van így.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2016
Következő: »»   222 / 278
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem