Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai

Témaindító: szamóca, idő: Jún 12, 2014
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   72 / 72
(#) Gabó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Nehogy azt hidd, hogy gyenge. Kolléga naponta gyilkolja rendesen, és eddig úgy áll a helyén, mint Katiban a gyerek
(#) Alkotó válasza Gabó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Köszönöm a javaslatokat, most már csak el kell döntenem melyik megoldást válasszam.
(#) Gabó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Ahogy neked szimpatikus. Nálunk bevált, és eddig nem okozott csalódást.
(#) adapter válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Szinte már lerágott csontnak tűnhet, de mi is Gabó módszerét használjuk. A tömítés miatt ne aggódj, ha nem tömít a tömítés és max. 5-6 barral használod simán a menetre hajtott teflon szalag jól tömíti a két menetes darab közti részt...
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Sze, 20:19 / 2

Felszereltem a csatlakozót. Rövid próbálgatás után, a satupad szélén tűnik a leginkább kézre esőnek. Így beéri az egész asztal, a mellett lévő fúrógépeket, és a kicsit odébb lévő köszörűt, és a faipari marómat is. A satu egyik csavarját használtam fel a megfogáshoz, ezért kicsit alakítani kellett a konzolt, de megoldottam.
Az ideális vastagság 4,2 mm lett volna, de ilyen lemezem nem volt, ezért az 5-ös laposvas hátsó oldalát megsüllyesztettem 0,8 mm-t egy célzottan köszörült fúróval.
Már a levegőcsövet is 90 %-ban rögzítettem, de még a kompresszor végleges helyét nem alakítottam ki.
(Éppen egy rosszul megvilágított pontja a műhelynek, így a képek nem ideálisak, de igyekeztem láttatni a lényeget.)
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Sze, 20:27 /

Hegeszteni nem szoktál satuba fogott anyagot? Nem biztos, hogy a műanyag cső bírni fogja.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Sze, 20:45 /

Majd kihúzza olyankor.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Sze, 20:52 /

Majd kiderül. Szoktam hegeszteni, esetenként satuban is. De ennek hője nem terjed eddig. Esetleg a salak tapadhat fel a csőre, és okozhat benne kárt, de most ezt nem jósolom valószínűnek. Ha gond lesz vele, áthelyezem, illetve a spirál egy mozdulattal kivehető.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Csü, 9:44 /

Idézet:
„ezt nem jósolom valószínűnek”
Pedig fröcsög távolabbra is, néha akkora olvadt golyó, hogy esetleg egyből átolvad a műanyag cső.
(#) Alkotó válasza nagym6 hozzászólására (») Csü, 11:34 /

Majd meglátjuk... Sem erre, sem nukleáris támadásra, sem poliuretánt evő rovartámadásra nem számítok, viszont határozottan számítok kényelmes levegővételezésre. ( A cső nem PVC, hanem PU, ami sokkal drágább, de számos jobb tulajdonsága van.)
(#) szamóca hozzászólása Pé, 19:35 / 4

No, befigyelt a műhelyembe egy asztali fűrész.
(#) Gafly válasza szamóca hozzászólására (») Pé, 20:40 /

Már az oszlopos fúród miatt is evett az sárga irigység .
Állapotom ettől meg cseppet sem javult
(#) szamóca válasza Gafly hozzászólására (») Pé, 20:44 /

Az nagyon jó üzlet volt annak idején. Azóta se láttam hasonló állapotút. Bár költenem kellett rá, de jobb mint a most kaphatóak zöme, pedig 48éves gép.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Pé, 21:08 /

Most már meg kell bíznod egy őrző céget, mert a felhalmozott értékek miatt, potenciális rablási célpont lettél (könnyen mozgathatóak a gépek).
Kimunkált eszköznek látszik, legyen hozzá sok munkád.

A feladatok sokrétűek lehetnek, de ezek a gépek még mindig csak "átvágásban" gondolkoznak, és arra kínálnak is mindenféle megoldást. Saját gyártásaim során, visszatérő feladat a különböző marások, hornyolások, és csapolások készítése. Ehhez egy sima vízszintes tengelyt használok, stabil csapágyazással -oldalirányban is-, és precíziósan állítható magassággal. Jól elvagyok ezzel a géppel, nem kellett még a nálad most már elérhető sokoldalúság. De ha majd szükséges lesz ilyen, tudom hová forduljak.
Következő: »»   72 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 16. Hé
20:18:36
Jelenleg 718 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu