Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   4 / 4
(#) mpisti válasza Gabeszom hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szia!
Sajnálom a veled történteket. Nehezen fogsz tudni a szolgáltatóval megegyezni,vagy nagyon jó ügyvédet kell szerezned. A szakmai kérdésedre válaszolva:
minden motorral hajtott háztartási gépre(mosógép;hűtőszekrény;fagyasztó;keringtető szivattyú stb... csak valós szinuszos invertert szabad használni. de a minimális inverter teljesítmény az egyidejűleg üzemelő motorok teljesítményének a négyszerese meg kell hogy legyen, egyébként előfordul,hogy pl. a hűtő nem fog tudni elindulni. Világítási, és egyéb célra jó a sima szünetmentes is.
Egy háztartás energiaigényének fedezésére sem a 12V, sem pedig a 24V-os rendszerű inverter nem jó. Oda 48V-os,vagy magasabb feszültségű kell, lényegesen jobb hatásfokkal dolgoznak,mint a kisebb feszültségű típusok.
A 3 fázisú üzemet inverterről felejtsd el. Az már az az árkategória,amiért házat lehet venni villannyal együtt.
(#) -Thomson- hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Szerintem szerezz be egy vagy két mágnesmotort és erre köss rá egy generátort ami majd termeli az áramot!
(#) zolika60 válasza -Thomson- hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ezt kinek írtad?
(#) SuHansz hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Szewasztok, van egy spanyol special 175-ös elektromos heggesztőm van valakinek rajza hozzá? valami nem ok-s benne... előre is köszi..
(#) erobi82 válasza SuHansz hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Van Inverteres hegesztő topic, ott hamarabb választ kaphatsz .
(#) tamkarcsi válasza vgyula hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Nem is beszélve arról, hogy az áram szolgáltatók csak hazai rendszerengedéllyel rendelkező invertereket engedélyeznek.
(#) gizmoo válasza Djatis hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia!
Teljesen kezdő vagyok. Engem hobby szinten érdekelne a dolog. A nyereszkedési vágyam, annyi hogy megszabaduljak a fűtés számlától.

Tudnál nekem adni egy részeletes leírást, hogy:
- Hány Wattos napelem panelre van szükség?
- Mekkora akksira van szükség?
- Szükséges -e az akksihoz töltés szabályozó!
- A szünetmentes tápp bírni fogja -e a nagy terhelést?
Hogy üzemeltetni tujak egy 1600 W-s fűtőszálat.
Én speciel a fűtést szeretném vele kiváltani. Elképzelés a következő vízmelegítő tartályba bele hackelek egy 1600 W-s fűtőszálat és egy keringtető szivattyúval forgatnám a vizet, aminek az ellátását napenergiával szeretném megoldani.

Tudnál nekem ehez adni egy kicsit részletesebb leírást, hogy mire lenne szükség és, hogy mire figyeljek.
Üdv.: Gizmoo
(#) zolika60 válasza gizmoo hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Egy 2006-os hozzászólásra reagáltál. Az elképzelésed fő baja, hogy amikor fűteni kéne a Nap sem süt. Ráadásul egy 1600W-os fűtés csak egy kutyaól méretű helyiség fűtésére volna elegendő. Itt nézz szét inkább: Bővebben: Link
(#) gizmoo válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia!

1. kérdésem az lenne, hogy milyen eszközök szükségesek napelemes cuccnak a beüzemeléséhez?
mit kell vegyek ilyesmi?

A fűtéshez visszatérve nem érdemes, ezzel a technikával fűteni.

mivel inverterre nincs pénzem szünetmentes táp megoldás jónak tűnik. Csak azt nem tudom, h elég stabil e?

http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/0c/0c957472a554da3f56e0d...e8.jpg
(#) pucuka válasza gizmoo hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Miért nem ebben a topikban érdeklődsz? Itt amúgy sem az inverterről érdeklődsz. Átnézhetnéd a többi napelemes témát is. (a fórum keresője segít)
(#) pittosi hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Most vettem egy 50W nap elemet Szabályzóval . Tesztelem . Villanypásztort fog hajtani +akut tölteni , Led csíkkal világítható ól.
De próbakén a tetőn van . Eszembe jutott 230 V sorba kapcsolt napelemhez létezik 230= 230~ inverter Gyári mert úgy sokkal olcsóbb
(#) bekesi válasza Gabeszom hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Meg kellene próbálni akkora tartályt tenni az ivóvíznek, ami legalább egy napi szükségletet fedez. Az áramfejlesztőt bevonni a fürdővíz melegítésbe.
A hűtőnek és a keringető szivattyúnak valódi szinusz kell. A víztartályt meg akkor tölteni, ha megy az áramfejlesztő.
Ennyi lenne csak az ötlet.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem