Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   101 / 188
(#) Kasamiko hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Why is it I'm getting a negative ESR?

Test capacitor is 22µF/16Volts Electrolytic.

C m75= 23.2 uF
ESR = -13.7 Ί
(#) Kasamiko hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Ok everything is working fine now..

Test capacitor is 1µF/16V electrolytic.

Meter reads:

C m33 = 1.00 uF
ESR = 1.23 ohms


Anybody care to tell me what is m33 all about?

BR
(#) pipi válasza Kasamiko hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
(#) abcdabcd válasza Kasamiko hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
The correct frequencies are:
F0=492,8kHz
Fcal=352,9kHz

these values are approximate as the tolerances of the components in the LC oscillator can make the values a bit different...
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
The negative value of ESR is some error, it hasn't been investigated fully yet, but there's been some talk on the topic, some time ago here on the forum, and someone has found that one of the Tantalum capacitors in the circuit affect this behaviour, more precisely the esr of that exact cap.
Though if you zero the instrument, it should go to zero, and stay there at least till you switch it off and on again...
So the negative value is because the esr of the measurement circuit of the instrument is drifting... and because, the reading is computed using a previously saved calibration value, this drifting can make the final measured value negative on the display...
(#) Kasamiko hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Ok...it seems to be working fine now..

F0 = 502.9k
FCal = 360.9k

Here is my reading for 100µF/16Volts electrolytic

C m60 = 93.3 uF
ESR = 533 milliohm

What does m60 means?
(#) Hp41C válasza Kasamiko hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
The memory effect of the capacitor. Charges the capacitor to a DC voltage, keeps it alone for a time, and checks for the voltage on the capacitor.
(#) Kasamiko hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
So what does it means? The higher the value the better is the capacitor?


BR
(#) abcdabcd válasza Kasamiko hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
No, the lower the better, for m60 memory, i think its something like a bad cap removed from some power supply, a good electrolityc cap has about m20 or less, at least most ones i've checked had that value, and a really good one can have m1-2, these are mostly foil caps, but really really good electolityc ones can have that good values too.
(#) Kasamiko hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Oh my! They are all brand new capacitors and never been used before..
(#) SzAndras00 válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Urak, ezt valaki összefoglalná magyarul? Hátha más is tanulhatna belőle !
Köszi
(#) ekkold válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Egyetértek.
Valahol a szabályzatban is benne van hogy ez egy magyar nyelvű fórum, vagy ez azóta megváltozott?
Kasamiko kolléga is használhatná pl. a google fordítóját...
(#) abcdabcd válasza ekkold hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Nyugi nem maradtatok ki semmiből, nem maradtatok le semmiről, korábban magyarul bőségesen átbeszélt dolgokról volt szó, nem ment a műszere és akkor...

Ha már google fordító tettem egy próbát: Nem, annál alacsonyabb a jobb, az M60-as memória, azt hiszem, hogy olyasmi, mint egy rossz kupakot eltávolították néhány tápegység, egy jó electrolityc sapka kb M20 vagy annál kevesebb, de legalább is a legtöbb Megnéztem volt ez az érték, és egy igazán jó lehet az M1-2, ezek többnyire fólia sapkák, de tényleg nagyon jó electolityc is lehet, hogy jó értékeket is.

Avagy, Tehát a rossz kupaktól csak a fólia-sapka a jobb...

Szóval a kollégának is működik már a műszere és talán mi is jobban jártunk, hogy nem a gépi fordítást vette igénybe
(#) dB_Thunder válasza ekkold hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Részben igazad van ! Ez egy magyar nyelvű fórum. De nézzük el ezt a kis angolt, mert nekünk illene legalább alapfokon érteni angolul ( ha másért nem azért mert az alap műszaki nyelv az angol), de egy angoltól nem várjuk hogy csak ezért megtanuljon magyarul, mert nem egyszerű a magyar nyelv.
Egyébként mi is használhatjuk a gfordítót.
Én sem tudok angolul, de azért kihámozom hogy mit írtak.
Egyébként érdekes hogy ez a nyelv dolog csak a magyaroknál gond, németországban ha bemész egy boltban ott megértenek és válaszolnak ha angolul beszélsz!! Itthon próbálkozhatnál bármelyik nyelvel a magyaron kívül, szinte biztos hogy nem fogják érteni.
(#) Kasamiko hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Nem vagyok amerikai, vagy brit, de próbálok minden tőlem telhetőt, hogy kommunikáljon veled az emberek. Van egy probléma angolul beszélnek, ezen a fórumon?
(#) gkari hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Egy "kis" segítséget kérek. Szépen működik nálam is az LCM3, csak a nálam lévő régi(sosem használt) 0,25%-os (REMIX)stirokondikat rendre cca.1%-al kevesebbnek méri(talán az 1nF nagyon az 1% szélére sikerült?). Ha feltételezhető, hogy ezek cca.30 év alatt sem változtak(?), akkor vajon a cikkben lévő hitelesítőkapcsolással lehet(érdemes)-e pontosítani?
(#) ekkold válasza gkari hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Igen.
(#) gkari válasza ekkold hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) TaviH hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Hi. A friend of mine build two LCM3 V2 with 1.35 firmware. One of them is working well, but the other no. By comparing them: C measurements are almost identical, ESR measurements almost identical, L measurements not compared. Electrolitic C measurements on first one are OK (compared to the value written on the cap), but the second one show a value that is greater with about 20-30% percent then the first one.
The parts used are almost identical, and I was not able to find any difference so far.
Please help to debug the situation.
Thank you.
(#) arnd válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Más is árulja...
(#) denon888 válasza arnd hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Azt hittem ezen már túlléptünk...
(#) ekkold hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Nem készített véletlenül valaki EAGLE-ben nyáktervet az LCM3-hoz? Szeretném alapként felhasználni egy saját tervezésű nyákhoz, amire rákerülne az auto off funkció, és a saját kijelzőm lábkiosztásához szeretném igazítani. Persze berajzolhatnám én is az eagle-be, csak sajnos kevés időm jut erre, és úgy még később készülne csak el.
(#) karaszbandi válasza ekkold hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Én csináltam. Nem egy nagy ügy.
(#) Kasamiko hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Finally!

Working like charm!
(#) erdgab válasza Kasamiko hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Congratulations!
(#) TaviH válasza TaviH hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
I found the problem. The firmware were different. I copied the firmware from the one that was working OK to the one that has the 30-40% error and now both of them are working well.
(#) p_istvan válasza TaviH hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Thanks for the error resolve phenomenon, and then someone perhaps useful with...
(#) TaviH válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Dear Istvan, can you please write to me (tavihc at yahoo.com). Thanks in advance.
(#) gkari válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia István!
Az LCM3-al végigmértem többszőr 0,25%-os kondikat(tesztadatok, cal. -szerintem jók), azt tapasztaltam, hogy a névleges, és a mért értékek 350pF táján -0,3%, de növekvő C-értékkel-cca.60nF-nál már -1,5%-al kevesebb, 1uF(nem polarizáltat) már csak elkóméréssel mért. A kalibráló kapcsolással az arány picit javult, de a kis és nagy kapacitások közötti tendencia nem változott. Persze tudom, hogy ez nem egy tragédia-nyilván egy hitelesítési grafikon is megoldhatja, de hátha van jobb ötlet?
(#) p_istvan válasza gkari hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szervusz!
Van, a beépített induktivitásnak megfelelő szoftver használata!
Milyen az induktivitásod kivitele és a firmware verziója?
Gondolom most v1.2x van beégetve egy jobb (fazékvasas induktivitással) ?
Következő: »»   101 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem