Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nikkelezés /krómozás házilag
 
Témaindító: szdavid, idő: Jan 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 5
(#) tiborkaba hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Sziasztok!

Én ezüstözni szeretnék. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Egy potméter bronz csúszóérintkezőjét kellene ezüstözni. Gyárilag is ezüstözött, csak ahol már lekopott, ott kikezdte a korrózió.

A Conrádban kapható ezüst elektrolit mozgatta meg a fantáziámat, hátha lehetne vele kezdeni valamit.

Kösziönettel,
T.
(#) hunterxi154 hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség, van egy acél alkatrész, amit korábban keménykrómoztak.
Erről mily módok lehet eltávolítani a krómréteget?
Esetleg házilag is meg lehet oldani?
(#) bgsf válasza tiborkaba hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
a fekete-fehér film előhívók (használt!) nagyon jól kicsapódnak a belehelyezett alkatrészen(a legjobb a telített ezüst kolloid oldat). bár nem tudom mostanság ilyet hol lehet szerezni.... elég gázos lehet egy potit úgy szétkapni hogy utána még jó legyen! ha más megoldás nincs akkor próbáld meg!
(#) semetka hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Tudja valaki hol lehet krómoztatni?
Legjobb lenne vhol csongrád megyében.
(#) JJJ hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Üdv!

Egyik ismerősöm szeretné egy (vas) lapradiátor belsejét rozsdátlanítani galvanizációval. Van reze és van már recept (#128318) a mennyiségre is ill. szakirodalom (#128322). Kérdésem, csinált-e már valaki korábban ilyet és mi a tapasztalata? Milyen legyen az elektrolit sűrűsége kérdezi ő és ez fontos-e egyáltalán, kérdezem én, mint abszolút laikus, de internettel rendelkező?
Illetve tudtok-e más módszert ajánlani?
Köszönettel:
JJJ.
(#) Atyo hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
helo mindenki kéne egy kis segítség hol tudnék beszerezni Cr2O3 mat
(#) Bakancsok hozzászólása Okt 29, 2009 / 1
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy hogyan lehetne TEFLONOZNI (teflon bevonatot készíteni) házilag?
(#) Gbudai válasza Bakancsok hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
(#) Bakancsok válasza Gbudai hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Köszönöm szépen a linket, de én olyanra gondoltam hogy teflon bevonatú edények újtateflonozása.
(#) Bakancsok válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
meghitelezed?
(#) lgyk válasza Bakancsok hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

Egy DIY-es weboldal szerint nem érdemes vele házilag próbálkozni.

A teflont sem olvasztással, sem in situ polimerizációval nem lehet házilag felvinni...
(#) zzzzzzzzzz válasza Bakancsok hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Helló!

Ők vállalnak teflonozást, pl. régi lekopott teflon edényeket el lehet nekik vinni és megcsinálják:
http://www.tenline.hu/
(#) magam hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Üdv!
Nem tudom hogy jó helyen kopogtatok-e de azt szeretném megcsinálni hogy egy fém tárgyat elektrolízises módszerrel rézzel bevonni.
Tudnátok benne segíteni :milyen oldat kell milyen elektródák (gondolom réz) meg milyen feszültség és áramerősség kell (nem akarok nagy fesz-szel szórakázni ,meg gondolom egyenáram )
(#) roland507 válasza magam hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Akkumulátor sav bele 1 kis rézgálic , és csak belemártod a vasat nem kell hozzá áram sem . Az arányokat már nem tudom de én foglalkoztam vele . Ha érdekel akkor szívesen utána nézek , valahol megvan a recept .
(#) roland507 hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Egyébként a vegyszereket Bővebben: Link innen lehet beszerezni ,ki is postázzák !
(#) roland507 hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Ha *

* Nem árulunk a felületen !
(#) Bertalan27 hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Üdv.
Találtam egy Első Világháborús Magyar bajonettet,elég jó állapotban,picit rozsdás volt,de az nem okozott gondot,viszont valami állat le kromozta,és nem tudom eltüntetni a krómot semmivel
Valaki esetleg tudna segíteni???
Köszönöm.
(#) laszlokunstar válasza Bertalan27 hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Vegyileg nem fog menni a króm ellenállóbb, mint a vas, sajnos, csak mechanikailag.
Esetleg ezzel a készlettel próbáld meg.
(#) Bertalan27 hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) körtéstibi hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Galvanizáltattam, foltos lett. Kérlek segítsetek, hogyan tudnám eltüntetni róla a foltokat? Előre is köszönöm a válaszokat: körtéstibi.
(#) zolizoli80 válasza Bertalan27 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
szia en kromozoba dolgozom Nagyvaradon a valasz a kerdesedre a kovetkezo: a kromot csak ugy lehet eltavolitani ahogy ratetek vagyis ELEKTROLIZIS soran ugyanaz az eljaras csak forditva azaz van egy dekromalo medence igy hivjak ami atomjaira bonycsa a komot kb egy 10 oras fojamat soran az elektronok nem ra rakodnak hanem eltavolodnak a femrol keres egy kromozo muhejt es kerd meg a tulajt hogy csinaja meg neked kb 2000FT lesz ha nem hozd el nekem ez a *
(#) zolizoli80 válasza magam hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
szia ZOLI vagyok NAGYVARADROL kromozoba dolgozom a valasz a kerdesedre a kovetkrzo: REZGALIC oldatra van szukseged keres egy galvanizaro muhejt es ot rezgalic oldatban rezet tesznek a kivant alkatreszre majd utana lehet lekromoztatani *
(#) zolizoli80 válasza JJJ hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
tolsced meg rozsdaoldoval majd 3 nap utan ezezt le ojan tiszta lesz a belseje mint az ......................
(#) zolizoli80 válasza (») Jan 26, 2012 /
 
a mondanivalom mindenkihez szol akit erdekel mert tanulni lehet belole amugy latam a 2009-et kromozoba dolzozom ezert akarok segiteni
(#) JJJ válasza zolizoli80 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia Zoli!

Köszönöm a választ! A kérdés még él!
(#) brainshare hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok,

Egy bonyolult felületű nemfémes tárgyat szeretnék rézzel bevonni. Az elve gondolom az, hogy valami fémalapú festéket viszek fel rá, és azután arra már lehet rezet felvinni.
Van aki tud segíteni, milyen fémtartalmú festékek vannak, amikkel ezt el lehet követni?
(#) roland507 hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Bővebben: Link A felületen tiszta ezüstréteg csapóik ki , amit ezután kényed kedved szerint rezezhetsz nikkelezhetsz . Remélem tudtam segíteni !
(#) roland507 hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Bővebben: Link Kb: a 6-ik percnél jön a lényeg !
(#) Wuti91 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Üdv!
Fémtárgyakat szeretnék rézbevonattal ellátni, de nem tudom a pontos menetét és azt, hogy miből mennyit használjak. Légyszi segítsetek!!!
(#) lac08 válasza Atyo hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
A krómvegyületek és sói eléggé mérgezőek, tehát vegyszerboltban méreg-engedélyes.

Vagyis kérdésedre a rövid válasz - hivatalosan SEHOL !
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem