Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   59 / 59
(#) Inhouse válasza balon69 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /

Jobbra fent az "Új hozzászólás" gombtól kicsit jobbra, lejjebb, van egy négyzet, benne egy lefelé mutató kacsacsőr. Állj fölé, nem kell kattintani, a lenyíló menüben a "Csak ebben a témában keresés"-re katt. A megjelenő keresés ablakban a "* topic:2869" résznél a * helyére írod, amit keresel, pl. junkers, így fog kinézni: "junkers topic:2869". A topic: szám adja, hogy csak ebben keressen, ha csak a junkers-t írod magában, akkor minden topicban keres. A többit hagyd úgy.
(#) Udet hozzászólása Nov 11, 2016 /

Sziasztok, Koszonom szepen a tanacsokat. Bekotottem a termosztatot ugy, ahogy maci79 javasolta. Tokeletesen mukodik a rendszer!
(#) saumur válasza VIM hozzászólására (») Nov 12, 2016 /

Köszönöm a segítséget!
Ma bekötöttem, tökéletesen működik.
(#) mcintosh hozzászólása Nov 12, 2016 /

Sziasztok!

Digicont HP-510 típusú termosztát C1 kondiját sikerült porrá zúzni, az értékét nem lehet sem mérni sem olvasni (term2 képen bekarikázva a helye). Ha valakinek van hasonló, legyen szíves megosztani velem az értékét.

Az alkatrész a mérőkörrel kapcsolatos, nem táphidegítő, amint látható hőmérsékletet nem is mér nélküle. 100nF-al helyettesítve jópár fokkal többet mutat a kelleténél, 22pF-al pedig semmit. Más jelenleg nincs kéznél.

Köszönöm a segítséget!
(#) clodooo1 válasza Impair19800826 hozzászólására (») Nov 12, 2016 /

Szia
Érdekődnék hogy sikerült-e beüzemelned a NEST-et? Van esetleg itthon olyan szakember, akit segítségül lehet hívni ha megakadnék? A tél előtt nem merem egyedül szétszedni a fűtési rendszert.....
Köszi
Miklós
(#) Teszi hozzászólása Nov 13, 2016 /

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni:
A probléma március óta húzódik és a szerelőm nem találja a hibát. Van egy FÉG cirkóm digitális termosztáttal. Amikor be kéne kapcsolnia – első sorban hideg víznél – a jelet kiadja, de a cirkó nem indul el vagy csak akkor ha:
1. Kézzel leveszem a hőfokot, hogy a termosztát kikapcsoljon. Várok fél percet és kézzel bekapcsolom.
2. A cirkón lévő termosztátot tekerve leveszem a víz hőfokot a kazánba – hallani a kattanást – majd visszaállítás után a cirkó elindul. Visszaraktam a régi szobai termosztátot – sima analóg – azzal is csinálja a hibát.
Lett cserélve:
- cirkon lévő termosztát
- vezérlés
- szoba termosztát.
Lefényképeztem a vezérlőpanelt, és csináltam egy rajzot mikor milyen helyzetben volt feszültség a kapocslécen.

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) zoszka válasza Teszi hozzászólására (») Nov 13, 2016 /

A retesz pont miért nincs összekötve?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2016
(#) Teszi válasza zoszka hozzászólására (») Nov 13, 2016 /

Én csak lefényképeztem, meg amit gondoltam lerajzoltam, megnéztem, de érteni nem értek hozzá. Ha tudsz segítséget nyújtani kérlek tedd meg.
(#) vision61 válasza Teszi hozzászólására (») Nov 13, 2016 /

Szia!
Amint azt zoszka is írta, a retesz (panelen RET jelölés nincs összekötve).
(Egyébként ez a panel nem a cirkó vezérlőpanelje, csak a szivattyú utókeringetés miatt van benne.)
(#) Teszi válasza vision61 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /

Szia.
Sajnos a kép nem olyan jó, hogy látszana, de össze van kötve a 3-4 pont. Feltöltöttem egy XLS fájt abban lerajzoltam hogyan van a bekötés.
(#) Calius hozzászólása Nov 16, 2016 /

Sziasztok! Termosztát bekötés ügyben szeretném kikérni a véleményeteket/segítségeteket!
Van egy 13 éves Beretta Ciao CSI 24 kW fali kombi gázkazánom, termosztátos vezérléssel. A régi "tekerős" analóg termosztátomat szeretném lecserélni valami modernebb, programozható termosztátra. De mielőtt megvenném, szeretném kideríteni, hogy egyáltalán alkalmazható-e!
Erre a két termosztára gondoltam:
- Siemens RDE100.1

- Computherm Q7

Itt a kazánom leírása:
Beretta Ciao CSI 24

Jelenlegi termosztáthoz egy kábel fut, amiben 2 szál vezeték fut.
Ennyit tudok elmondani róla, mert sajnos a villamos "tudásom" kimerül max. egy váltó kapcsoló felszerelésében!

Szóval szerintetek applikálható valamelyik a kazánomhoz? Továbbá valakinek van tapasztalata valamelyikkel esetleg?
Elvileg ezek elemmel működnek, de mégis ír valamilyen 250V-ot, mi lehet ez?
(#) VIM válasza Calius hozzászólására (») Nov 16, 2016 /

Szia! Szerintem mindegy, hogy melyiket választod de az egyik az AAA-s elemekkel megy a másik AA-al. Azt ugyan nem tudni, hogy melyik mennyit fogyaszt az elemekből de a kijelzőjük sem azonos felépítésű.
(#) putyesz válasza zoszka hozzászólására (») Nov 23, 2016 /

Szia,

köszönöm a tippeket. Nagyon elfoglalt voltam, ezért nem tudtam írni. Nos az elem nem oldotta meg a problémát, így marad a relé. Azzal mit lehet tenni? Vagy kuka az egész készülék?
(#) pintersa hozzászólása Nov 23, 2016 /

Sziasztok!
Junkers kazánhoz zwr 18-3, amely gyárilag 3 vezetékes termoszátot kér.
Be lehet kötni 2 vezetékes computherm termosztátot, ha igen hova?
Ha nem, tudjátok, hogy milyen junkers termosztát való hozzá?
Jelenleg termosztát nélkül tökéletesen üzemel.
A válaszokat köszönöm
(#) zoszka válasza putyesz hozzászólására (») Nov 23, 2016 /

Elemcsere után 2x min és max között kell váltani, hogy a relé beálljon...
(#) zoszka válasza pintersa hozzászólására (») Nov 23, 2016 /

Nem javaslom a 2 pont szabályzást, mert elveszted a modulációt termosztát oldalról. De ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor be lehet kötni a reteszkapcsoló helyére.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
Következő: »»   59 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Dec, 08. Csü
1:06:21
Jelenleg 135 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu