Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   53 / 53
(#) VIM válasza jackpanama hozzászólására (») Feb 5, 2016 /

Szia! Majd a termosztát szoftverében kell beállítani, hogy fűtés vagy hűtés legyen a kimeneti kapcson kapcsolva.
(#) zoszka válasza jackpanama hozzászólására (») Feb 5, 2016 /

A kazánod Junkers/bosch(1-2-4)? Vagy vaillant (7-8-9)?
Mert akkor a régi bekötésre nem ajánlatos rákötni. És egyébiránt ezek modulációs bemenetek, azért fűt ha lekötsz róla mindent. Ha így van, nem játszanék a zárogatásukkal, mert még panel csere lesz a vége...
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) jackpanama válasza zoszka hozzászólására (») Feb 7, 2016 /

Jó meglátás: a kazánom Vaillant és tényleg régen a 7-8-9-el jelölt kivezetésekre voltak rákötve a vezetékek a régi termosztáton. (zárogatni azóta nem zárogatom őket)
Most viszont mit tegyek? Ássam bele magamat a kazán oldali bekötésekbe?
(#) olahl hozzászólása Feb 16, 2016 /

Sziasztok! Egy Vaillant kazánhoz tartozó gyári termosztát (VRT 40) helyett okosan egy Computherm Q7-et vettem és otthon szembesültem vele, hogy a Vaillant nem csak ki/be típusú vezérléssel van ellátva.
Kicsit utánaolvasva úgy látom, hogy a Vaillant esetében van lehetőség klasszikus megoldásra a sorkapocs 3-4-es pontjain (szobatermosztát 230V - ki/be).
Két kérdésem lenne:
1. A 3-4-es használata esetén, nyitott állapotban (pl. nyáron) is van melegvíz?
2. A korábbi kisfeszültségű helységhőmérséklet szabályozó (7-8-9) semmiképpen sem használható a Q7-el? Ahogyan látom a korábbi hozzászólásokból, nem

Köszi,
Lackó
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016
(#) olahl hozzászólása Feb 17, 2016 /

Sziasztok!

Időközben kiteszteltem és a kazán vezérlőpaneljén lévő sorkapocs 3-4-es (220V) pontjára lehet kötni a klasszikus nyitó/záró termosztátokat, ami nincs hatással a melegvízre.
A régi helységhőmérséklet szabályozó pontjait (7-8-9) ki lehet kötni.

Üdv,
Lackó
(#) Izb válasza Szilaaard hozzászólására (») Feb 23, 2016 /

Szia! Ezt tudom javasolni: "Ahova nem érdemes helyezni:
Soha ne tegyük fűtőtest közelébe!
Ablak vagy ajtó közelében sem célszerű elhelyezni!
Ha olyan helyiségbe helyezzük, ahova gyakran süt be erősebben a napfény, azzal csökkenthetjük a termosztát hatékonyságát, ugyanis a készülék a napsugárzás okozta felmelegedést is a fűtőtestnek tulajdonítja, így előfordulhat, hogy nem aktivizálja a rendszert, amikor az szükséges lenne.
Ahova érdemes helyezni:
Az északi tájolású elhelyezéssel kizárhatjuk a napsugarak manipulatív hatását.
A rádióadóval ellátott és felszerelt termosztátokat a lakás bármely pontján elhelyezhetjük.
Igyekezzünk kiválasztani azt a helyiséget, ahol sok időt töltünk, a lakás központi helyét, és ide szereljük fel!
Ahova a szobai termosztátot helyezzük, oda ne tegyünk a fűtőtestekre termosztatikus fejjel ellátott szabályozó szelepet, mert előfordulhat, hogy a fűtőtestek lezárnak, mielőtt a helységben elérnénk a szobai termosztáton beállított hőmérsékletet!" http://www.szerelvenybolt.hu/hogyan-valasszuk-ki-es-hova-szereljuk-...ztatot
(#) maxxi hozzászólása Márc 24, 2016 /

Üdvözlök minden kedves fórumozót.

Segítséget szeretnék kérni. Vaillant szobatermosztát VRT 40 helyett vásároltam egy Vaillant VRT35- tip. digitális termosztátot.
Viszont más a bekötése és nem hőfokmodulációs, mint a VRT 40.
Használhatom-e a kazánhoz, /VUW242/2-3 turbó falikazán/, ha igen hogyan kössem be. Mert a VRT 35 -nél 2 bekötés van és 230V a feszültség. míg a réginél 7,8,9, bekötési pontok és 24 V.
Nem megye-e tönkre hamarabb a kazán ezzel a termosztáttal? Vagy vigyem vissza a szaküzletbe 3 napon belül és mást típust vásároljak?

Elre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) Inhouse válasza maxxi hozzászólására (») Márc 24, 2016 /

Itt olvasd át, mindenkit lebeszéltek róla eddig...
(#) maxxi válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 24, 2016 /

Elolvastam a hozzászólásokat. Visszaviszem 3 napon belül és pénzvisszafizetést kérek.
(#) Baxi hozzászólása Máj 13, 2016 /

Hi Mesterek!
Szeretnék fütést korszerüsíteni. Kinéztem a kazánt bosch kondens 3000 zsb 22-3c. Ehez a kazánhoz már időjárás követőt illene rakni. Én viszont szeretnék internetes elérhetőséget is. A boschnal ez a szett FW100 + procontroll gateway140 e ft lenne. Ennyi pénzem nincs rá.

Első kérdésem az lenne hogy a gyári buszon kommonikáló termosztát hogy vezérli a kazánt? Pl. Ugy mintha egy NO erintkezőt zárnánk s kazánba épitett heatronic vezérlő intéz mindet vagy maga a thermosztát csinál mindent pl. 20% on inditsa a heatrinic belső vezérlőt.
Ez azért lenne fontos mert vannak az "okos" thermosztátok pl a nest s ennek az ára fele annyi mint a bosch- é, viszont ezek csak NO- t kapcsolnak. Vagy buszra is köthetők?
Válaszokat, segítséget előre is köszönöm.
(#) zoszka válasza Baxi hozzászólására (») Máj 13, 2016 /

A termosztátban van a program és egyedi kódrendszerrel kommunikál.
(#) Baxi válasza zoszka hozzászólására (») Máj 13, 2016 /

Tehát a termosztát vezérli ki a kazánt, 10%, 40% - on stb. Köszönöm.
(#) zoszka válasza Baxi hozzászólására (») Máj 13, 2016 /

Nem... A termosztát kazán előremenő hőfokot küld a kazánnak.
Következő: »»   53 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Jún, 27. Hé
14:57:13
Jelenleg 419 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu