Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése

Témaindító: agy, idő: Márc 10, 2007
Lapozás: OK   34 / 34
(#) increduluszoltan válasza Teaway hozzászólására (») Feb 28, 2014 /

Köszönöm a türelmet,és a hozzászólásokat..sajnos a dolog nem oldódott meg,ma ismét villogott a zöld led..
Akkor ezek szerint nem marad más,vennem kell egy újat,és csere..olvastam,hogy van szoftver frissített változat..legfeljebb évente nem elemet,hanem termosztátot cserélünk..
(#) rasonyi hozzászólása Márc 3, 2014 /

Sziasztok!
Megtudná írni nekem valaki, hogy a TERMO ÖV Color 35-ös gázkazánnak hány voltos szobatermosztát vezérlő áramköre van? Új szobatermosztátot keresek hozzá, és jó lenne tudni, hogy nagy vagy kisáramú...
Köszönöm
(#) VIM válasza rasonyi hozzászólására (») Márc 3, 2014 /

Szia! Ehhez a típushoz egy záró kontaktussal rendelkező termosztátfajta köthető be. Az érintkezőin 230V feszültség fog záródni a saját szivattyújának és védelmi egységeinek a táplálásához. A záró kontaktussal rendelkező termosztátok kontaktusait maximum 3A-ra szokták méretezni, hogy az induktív jellegű szivattyút is (a beépített nagyságrendben) biztonsággal tudja kapcsolni.
(#) rasonyi hozzászólása Márc 3, 2014 /

Köszi a választ!
Akkor ezek szerint egy alábbi termosztát nem köthető a TERMO ÖV COLOR 35-ömhöz:

Filtrete™ 3M-50 Wi-Fi Thermostat
http://www.radiothermostat.com/filtrete/guides/3M-50-Installation-2...10.pdf

Szerintetek van olyan wifis termosztát ami jó hozzá?

Köszönöm
(#) Szarnyalo_Sas hozzászólása Márc 23, 2014 /

Sziasztok!

FÉG C30 kazánhoz cserélek szobatermosztátot. Siemens RDE 10.1-et vettem hozzá, a három kábelből csak 2 lett bekötve. Működött, de néha megzakkantotta a termosztátot, ami azt jelentette, hogy átállította a beállított hőmérsékletet (mindig fölfelé, változó hőmérsékletre, néha 36-ra. Ez azért érdekes, mert max 35ig lehet állítani kézzel. Ugyanezt levéve nem csinálta.
Ezt elmondtam a Siemensben, ahol nagyon rendesek voltak és azt mondták a kazán nem okozhatja, mert le van határolva. Adtak helyette egy RDE100.1-et. Ezt is bekötöttem két kanóccal. Itt meg azt csinálja, hogy lebénítja a digitális gombjait, és a hőfok beállítástól függetlenül bekapcsol...
A két drótot a T X helyre kötöttem.
Hogy kellene bekötni? Ezek vannak írva a bekötéshez: T X (semmi) Q11 Q12 Q13
Leírás nincs hozzá, a netet széttúrtam angolul magyarul, de semmi...
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2014
(#) kadarist válasza Szarnyalo_Sas hozzászólására (») Márc 23, 2014 /

Szia!
A Q kivezetésekre kösd a kazánt, ahol a Q11 mindig be van kötve, az a közös. Adatlap.
(#) Szarnyalo_Sas válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2014 /

Köszi a választ!
Q11-re kötöttem a feketét, Q12-re a kéket, így már működik a termosztát (nem bénulnak a gombok), de a hőmérséklet beállítástól függetlenül megy a kazán...
(#) pjg válasza Szarnyalo_Sas hozzászólására (») Márc 23, 2014 /

Lehet a rossz bekötéssel már hazavágtad a termosztátot.

Akkor ne a 12-re, hanem a 14-re kösd.

kadarist, nagyon hálás vagyok a segítségért, Q12-Q14 a helyes megfejtés!! Köszönöm!

Szép munka!

A Tiéd a szép munka! Q11-Q14-t akartam írni, ez a jó.
(#) fmate hozzászólása Márc 26, 2014 /

Köszöntök minden kedves felhasználót!

A következőkben kérném segítségeteket:

Adott egy Ariston clas evo 24 cf típusú fali gázkazán, amihez egy Computherm q3 vezetékes szobatermosztátot szeretnék bekötni.

A szobatermosztátra három vezetéket lehet bekötni (1. fotó), a termosztát helyén három vezeték található (2. kép) ezek a vezetékek át lettek kötve (gondolom bent hagyta a régi vezetékeket a villanyász- 3. kép) a kazán ellőtt közvetlenül ez a három vezeték található (4. kép), a kazán periféria paneljén azonban csak két vezetéket tudok bekötni (5. kép). Megnéztem, semelyik vezetékben sincs áram. A kérdésem, hogy mit, és hova kössek be, továbbá, hogy a földet hova kössem, ha nincs helye a kazán paneljén?

Annyi infóm van még, hogy a termosztát füzete szerint a csatlakozási pontok: 1- NO, 2-COM, 3- NC.

Kérdésemből láthatóan laikus vagyok, kérem ezt figyelembe venni
(#) Gafly válasza fmate hozzászólására (») Márc 26, 2014 /

Az a része, hogy olvasol vissza picit a topicban megfelel?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) fmate válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2014 /

Megtörtént. Persze lehet hogy nem jól értelmeztem az itt írtakat. Ezért is kérdeztem. Értelmezd a laikus szót.
úgyhogy nem felel meg.
Következő: »»   34 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Ápr, 16. Sze
23:51:44
Jelenleg 266 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu