Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   44 / 44
(#) lorcsi hozzászólása Márc 22, 2015 /

Sziasztok,
vásároltam az eBay-ről egy HONEYWELL LYRIC RCH9300WF Wi-Fi PROGRAMMABLE THERMOSTAT-ot.
Ez a termosztát kompatibilis a hazai kazánokkal?Azt írják, hogy max 24 V.
Köszönöm a segítséget.

Bővebben: Link
Műszaki leírás [b]Compatibility
• The Lyric thermostat works with common 24 volt systems
such as forced air, hydronic, heat pump, oil, gas and
electric.
• Does not work with electric baseboard heat (120/240V).[/b]
(#) zoszka válasza lorcsi hozzászólására (») Márc 22, 2015 /

Ha simán csak a google fordítóval lefordítod, akkor is érthető.
"Ne használd 120/240V-os rendszerekhez!"
24V-os! Illeszteni lehet, de ha a leírás értelmezése is gondot okoz számodra, akkor ne is kezdj bele.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) Lucifer válasza lorcsi hozzászólására (») Márc 22, 2015 /

A kérdezőnek Westen Quasar D típusú kazánja van ami 230 Voltos bemenetű. Magyarországon vannak forgalomban 24Voltos bemenetű kazánok is.
Egy relével (illetve szükség esetén egy táppal) megoldható az illesztés.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) agnello hozzászólása Ápr 3, 2015 /

Sziasztok,
egy hibajelenséggel kapcsolatosan kérném véleményeteket: Van egy Sanuier Duval Semia kombi cirkónk és két teremosztát, mivel padló és radiátoros fűtés is van a házban, osztottan.
Korábban felszereltek emiatt egy Honeywell vc4013-ast, mert anélkül az egész kör melegített, függetlenül attól, hogy melyik termosztát adott jelet.
Most egy hete azt vettük észre, hogy akár melyik termosztát adja le a jelet, a kazán nem indul be és a Honeywell kattan egyet. Melegvíz megnyitásra azonnal elindul a kazán, tehát feltételezem a Honeywellel lehet valami..
Az is érdekes, ha resetelem a kazánt, akkor utána beindul a fűtés, ha a termosztát "heat"-en van.
Mit gondoltok?
Köszi előre is!
(#) zoszka válasza agnello hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /

Csak 1 zónaszelepet építettek be?
(#) agnello hozzászólása Ápr 4, 2015 /

Sajnos laikusként csak annyit tudok mondani, hogy a Honeywell eszköz egy gyufásdoboz méretű ESBE eszközhöz kapcsolódik, de ezen kívül nincs más közbeiktatva a rendszerben.
(#) lambda hozzászólása Máj 30, 2015 /

Sziasztok!

Egy Computherm 093-as digitális szobatermosztát bekötésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A festők elfelejtették visszaszerelni munka végeztével, én pedig nem vagyok biztos a dologban, a vezetékeket nem jelölték fel... A termosztát hátoldalán van egy bekötési rajz, amit fénykép formájában mellékeltem. A falból 3db vezeték jön ki (sárga-zöld, barna és kék). A termosztát leírása alapján a cirkó vezérlő kábeleit a COM és NO portokra kell bekötni, de melyiket hova? Továbbá gyanús, hogy a kék vezeték vége el van csípve, nincs megblankolva, mintha nem is lett volna bekötve?! A fórumon olvastam, hogy a digitális termosztátoknál valamikor 2 vezeték is elég. Hátha a szakiknak a színek mondanak valamit. Előre is köszi!

IMG_2338.jpg

(#) maszek0005 válasza lambda hozzászólására (») Máj 30, 2015 /

Ha a církód be van kapcsolva, zárd rövidre a két felblankolt eret (jelen esetben a barnát meg a zöld-sárgát) Ekkor a církódnak el kell indulnia. Ezt kell majd bekötnöd. Hogy melyiket hová kötöd, a com és az no közül, az mindegy. Tisztelettel: Jani
(#) proli007 válasza lambda hozzászólására (») Máj 30, 2015 /

Hello! Azért elég neki a két vezeték, mert elemről működik, nem hálózatról. A kazám felé, meg csak egy független kontaktust ad az indításhoz.
(#) Angyalboy hozzászólása Jún 12, 2015 /

Sziasztok!

Segítség kellene. Vettünk egy Ariston clas b típusú kondenzációs kazánt, melyhez kaptam ajándékba egy termosztátot. Namost a probléma az, hogy a termosztát nem éppen ehhez a kazánhoz való, hanem szolár vagy infra rendszerekhez. A termosztátból 220V jön ki, kapcsolójel helyett. Milyen megoldást tudnátok javasolni?

Szeretném megtartani ezt a termosztátot, mert érintőképernyős meg csilivili meg minden..... és tud magyarul....

Köszönöm szépen!
(#) Angyalboy hozzászólása Jún 12, 2015 /

Ez lemaradt, a termosztát típusa BVF Syme. Köszi mégegyszer!
(#) proba válasza Angyalboy hozzászólására (») Jún 12, 2015 /

Lehet a kimenetre teszel egy 230V relét, már meg is oldódik a kérdésed.
Esetleg szétszedve, ha van benne relé, azt leválasztani, de ez eléggé reménytelennek tűnik.
(#) Angyalboy válasza proba hozzászólására (») Jún 12, 2015 /

Köszönöm! Szétszedni nem szeretném mert van rá 2 év gari.... Megpróbálom a relét.
(#) Chab87 hozzászólása Jún 25, 2015 /

Sziasztok! Hőterm Standard ESB23 típusú kazánhoz szeretnék szobatermosztátot vásárolni. Milyen típus ajánlott illetve milyen köthető rá, van e valami amire figyelni kell, hogy jó legyen hozzá?
(#) zoszka válasza Chab87 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /

Bármilyen 230V-os digitális, vagy mechanikus termosztát ráköthető.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) reavius hozzászólása Csü, 17:37 /

Sziasztok,
segítsetek legyetek szívesek alap fogalmak tisztázásában.

Most éppen lakásfelújítás közepén vagyunk, egy Ariston kazánunk lesz egy Ariston fűtésvezérlővel, amelyik a lakás két szintjének a fűtését külön kezeli.

Olyan termosztátot keresek, amelyiket aztán interneten lehet vezérelni.

Erre találtam különböző z-wave megoldásokat, amik hub-on keresztül nyújtják a platformot, de értelem szerűen kell hozzá a termosztát.

Na itt kezdődnek a gondok, mivel nem értek nagyon a fűtéshez, a fűtésszerelő, aki pedig csinálja bekötést, csak a hagyományos dolgokban van otthon.

Szóval a kérdések:
- a termosztátok gondolom a fűtésvezérlőt fogják kezelni, találtam olyan termosztátot, amihez kellett plusz relé. Ilyenkor reléből kettő kell vagy egy?
- különböző termosztátokkal találkoztam. A 24 voltos és 220 voltos között mi a különbség? a 220 voltos a kazánt (illetve esetemben a fűtésvezérlőt) kapcsolja fel le 220-on, vagy ezen keresztül csak az áramot kapja, de az irányítás független kábeleken keresztül megy?
- van valakinek tapasztalata z-wave (vagy más hasonló) rendszerrel? Mire kell ezeknél figyelni?

Előre is köszi a segítséget,
üdv: Reavius
Következő: »»   44 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2015. Júl, 07. Kedd
6:42:26
Jelenleg 184 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu