Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   579 / 579
(#) ttindian válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
A felvezetőben irtam, rele, triak rendben. Vezeték jó.
Most már ha kikapcsolom gombról is tolja a pilogást és szivattyúzást. Jól jőnne egy kapcsolási rajz. Az ULN 200x tápján megvan a 12v ,mig a tápon csak 6,xxV.
(#) Dino71 válasza ttindian hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Az ULN200... mérted kimérted?
(#) uniman válasza ttindian hozzászólására (») Márc 1, 2024 / 1
 
Talán lapulhat ilyen panel (is) a dobozomban...
(#) Ge Lee válasza Imi68 hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Az ilyen hozzáállású szerelőt el kell kerülni. Körül nézel a yutubon, tele van olyan videókkal ahol a "nem bontható" mosógépekben csapágyakat cserélnek. Van egy orosz srác, sajnos nem mentettem el a linkjét, lépésről lépésre bemutatja a csapágycserét. Azért néztem meg, mert nekem is felültöltős elektrolux van, mondom utána járok a dolognak még új korában. Illetve igyekszem védeni azzal, hogy nem pörgetem 1000-rel a centrit hanem csak 600-zal, így talán a csapágyak is tovább fognak élni.
Ja, és azért vettük pár éve ezt, mert olvasgattam a témában, és a "hozzáértők" szerint a whirlpool-t egyáltalán nem szabad megvenni, mert néhány év alatt széthullik. A szomszédé ezt nem tudta, 11 éve megy neki...
(#) ttindian válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Csak a betáp feszt. Kapcsolási rajz nélkül nehéz lesz folytatnim. + - 12 v van rajta . A z ULN gnd és a tápegység földje közt egy kondi van , a tápegység felől 6.3v az IC felől 12v. A nyák nem szakadt, lekövetem a relléket az ULN ig, nem szakadt a nyák. De mire az ICén kimenő jelt tudnék mérni a motor vezérlő relléig , addigra már a szivattyú rellé kapcsol.
(#) Dino71 válasza ttindian hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Akkor még egyszer. Az ULN t kimérted, vagy cserélted? Mert szokott az is pukkanni.
Rajzot nem fogsz találni. Nem igen adják ki. Itt egy rajz az ULN ről 9--10, 11,12,13,14,15,16 Lábak közt diódavizsgáló állásba kilehet mérni.

ULN2003.webp
    
(#) Imi68 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Szia! Sajnos a tengely tört el. Igen néztem videókat.Még nem bontottuk ki a csapágyházat. Bár tudom semmi értelme,de kíváncsi vagyok hol adta meg magát.
(#) még1MbR hozzászólása Márc 12, 2024 /
 
Sziasztok!

Vettem kemény 5eFt-ért egy Electrolux EWS 106410W mosógépet. (keskeny gépem még nincs itthon )
Most nézem át, üresen megpörgettem centrifuga 1000 f/p állásban.
Azt vettem észre, hogy mintha nem lenne állandó a centrifuga fordulatszám, ingadozik kicsit időnként.
A szénkefét megnéztem, kb. 10-12mm-rel rövidebb, ezt azért kicserélem. Kommutátor nincs megégve, normális állapotú.
A tachogenerátorra multiméterrel rámértem, 170 ohm az ellenállása és kézzel forgatva kb. 5V AC feszt termel. Gyanítom ez jó így, nem szakadt.
Most jön majd sorra az elektronika, gondolom keressem meg a reléket és forrasszam át a lábaikat, stb.

Mi a rutinos öreg rókák tapasztalata, mit nézzek még meg ezeken kívül?
Köszönöm szépen a tanácsokat!
(#) tothgyula hozzászólása Márc 12, 2024 /
 
MILYEN MOSÓGÉPET VEGYEK?
Abban kérem a segítségeteket,hogy milyen tipusú,gyártmányú mosógépet vegyek?Előző Whirlpool 7évet bírt, azután Zanussi ZWP581 8évet bírt(csapágyházas lett,a szerelő azt mondta,hogy nem éri meg javítani ,mert a dob inoxid,de a csapágyház ötvözet,talán szilumin).
Felültöltős, 5-6kg-os tipusra gondolok.5tagú család,heti 1mosásra gondolok.
Köszönöm.
(#) Dino71 válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 12, 2024 / 1
 
Szia! A tachogenerátor mágnesét ellenőrizzed nem e forog meg a tengelyen. Ilyet akkor is csinál ha a forgórész tekercselése szakadt. ( ugrál az áramfelvétel) de lehet a relé is kontaktos és a triac is qka vagy a forrasztásaik kirepedve.
(#) zolika60 válasza tothgyula hozzászólására (») Márc 12, 2024 /
 
Szinte mindegy. Mind ilyen. Persze lehet drágán is hasonló technikát venni. Ezért azt javaslom a legolcsóbb, neked megfelelő tulajdonságú gépet vedd meg.
(#) Dino71 válasza tothgyula hozzászólására (») Márc 12, 2024 / 1
 
Szia! Ha felültöltős akkor whirlpool A tető rohadni fog 2 év után de minden alkatrész kapható hozzá. A tengely is ami meg van csapágyazva a dobon. Zanussi, electrolux,aeg gépeken ez cserélhetetlen.
Ha elöltöltős akkor LG DD hajtású és ne török legyen. Csodát ettől se kell várni de kapható hozzá minden és bontható a dob. Az elektronikája stabil.
(#) még1MbR válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 12, 2024 / 1
 
Köszi, megnézem hamarosan!
Szénkefét raktam bele újakat, ismét teszteltem 1000 és 700-as fordulatokon is, egyre többet akadozott a centrifugálás, végül meg is állt a program közben.
Van egy bontott tök ugyanilyen motorom, (felültőltős, leszakadt csapágyas Electroluxból) felcserélem gyorsba' tesztelésre.
Ha azzal jó, akkor egyértelmű, hogy motor vagy tacho.
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Szo, 20:49 / 1
 
Sziasztok!
Beírom ide, hátha másnak is jól jön:
Az Electrolux EWS 106410W a BTB16-700BW triak cseréje után meggyógyult.
Egyben találtam egy másik, apró hibát a program végén.
A kis sípoló piezo ketyere jelzi a befejezést.
De ez alig jelezte, szinte néma volt, majd rekedten kicsit sípolt párat.
Kicseréltem egy másikra, de a hiba maradt ugyanaz.
Gondolom a körülötte lévő smd cuccokat kell átnéznem, biztos valami kis 1kHz-es oszcillátor lehet.
Ha van ötlete valakinek, továbbra is megköszönöm.
(#) vka hozzászólása Szo, 22:32 /
 
Sziasztok!
Egy Indesit IWDC71660 szárítós mosógépben szeretnék fűtőszálat cserélni, de sajnos kiszerelés közben elakadtam. Fújtam rá szilikonolajat, de a gumitömítés nem akar átjönni a lyukon.
Valaki tudna segíteni?
(#) még1MbR válasza vka hozzászólására (») Szo, 22:40 /
 
Bár a konkrét típust nem ismerem, a fűtőszál tartón van egy anya, azt illik teljesen lelazítani, majd a tőcsavart amennyire lehet, benyomni. Ugyanis ez a csavar szorítja össze a körben futó gumiperemet, ami széttágul és tömít.
(#) még1MbR válasza vka hozzászólására (») Szo, 22:42 /
 
Fűtőszál...
(#) uniman válasza vka hozzászólására (») Vas, 6:51 /
 
1.) A 71660 számról mutass egy képet is!
2.) Melyik "fűtőszál"?...mert 2 db is lehet benne! A szárításhoz fent, lent meg a vízhez...
(#) vka válasza még1MbR hozzászólására (») Vas, 9:19 /
 
A vízmelegítő fűtőszálat szeretném cserélni. Alulról megnéztem a szennvíz-szivattyú csövének helyén, hogy a másik végén nincs rögzítés. Az előző cserét nem én csináltam, akkor letörtek egy darabot a műa. üstházból feszegetés közben. Az anyát teljesen levettem, azt lehet hogy fent m kellet volna hagyni a végén? Amikor gumihoz ér, kihúzásnál ott elakad.
(#) vka válasza uniman hozzászólására (») Vas, 9:21 /
 
A vízmelegítő fűtőszálat szeretném cserélni. Sajnos a kép nem túl éles.
(#) tibec válasza vka hozzászólására (») Vas, 9:29 /
 
A fűtőbetétnek a fém részét középen fogd meg egy kombináltfogóval és húzd ki a betétet a gumi már engedni fog, bár egy kicsit nehezen jön, de húzni kell.
(#) még1MbR hozzászólása Vas, 9:31 /
 
Ennek a fűtőszálnak már úgyis mindegy, lehet barbárul cincálni
(#) uniman válasza vka hozzászólására (») Vas, 10:00 /
 
"Nem túl éles", de nem is 71660 szám van a képen. A mosógépen csak olvasható a ...80-as ?
Az anyá nem kellett volna teljesen letekerni... Bővebben: Link
(#) még1MbR hozzászólása Vas, 21:15 /
 
Sziasztok!
Dobcsillagot hol lehet a legolcsóbban venni manapság?
Orczy gondolom horror
Javítok egy Electrolux EWS106410W-t, nem volt ugyan csapágy gondja, de egy korábbi tapasztalat alapján inkább szétszedtem és nem is csalódtam, rendesen megette a mosószer a dobcsillag közepét, lásd két kép, itt-ott át is lyukadt.
A harmadik képen egy korábbi gép javítása látható (apósnak), ott kitakarítottam a problémás csillag közepet és kiöntöttem epoxigyantával. Így meg van erősítve és nem tud tovább rohadni.
Végső soron a mostani géppel is meg lehet ezt tenni, de ha tudnék szerezni egy bontott, jó dobcsillagot, az mégiscsak elegánsabb lenne.
Köszönöm a tippeket.
(#) vka válasza vka hozzászólására (») Vas, 22:33 /
 
Végül nem jött ki egy darabban, szétvágtam, úgy jött ki.
Köszönöm mindenkinek a segítséget,
Következő: »»   579 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem