Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ATX-táp problémák, meghibásodás
Lapozás: OK   2 / 45
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 4, 2007 1 /
 
Ha jól nézem, az a stand-by áramköre a tápnak. Ide nem lehet valahogy beszrkeszteni egy 50Hz-es trafót?
Van egy 9.5v-os kis trafóm, az nem lenne ide jó?
(#) Gál Norbert hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Én még rég beakartam kapcsolni a gépet és nem indult el.Egyáltalán, mintha kilenne húzva a konnektorból.Tápcsere megoldotta a problémát, de most jóvolna megjavítani. Biztosíték jó, égési nyomok nincsenek.
(#) sirály12 válasza Gál Norbert hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Először ellenőrizd le a stand-by tápot benne, nekem is ez ment ki. (lila vezeték)
Most külső stand-by táppal már beindult a táp. Kicsit röhelyesen néz ki, hogy az atx tápba bemegy egy trafóról vezeték, na de nem ez a lényeg.

Ha ez jó és megvan a készenléti 5 volt, akkor mehetünk tovább.
(#) uli válasza Braf hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
nekem ugyan ez volt a gond, de csak a vinyó szart be.
(#) Krisz03 hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
Hali!
Adva vagyon egy 400W-os Codegen :vomit: táp, ami a gépemben teljesít szolgálatot. Ma azt vettem észre, hogy mikor áramot adok a gépnek, bekapcsol a ház elején lévő LCD kijelző (ez csak akkor lehetséges, ha 5V-ot kap az 5.25"-os meghajtó csatlakozóról).
Meg is mértem gyorsan a feszültségeket, és az 5V-os ágon 3.6V-ot, a 12V-oson 2.5V-ot "találtam". Ha bekapcsolom a gépet, akkor helyreállnak a feszültségek, de kikapcsolt állapotban nem tudom miért van kint egyáltalán fesz?!
Javítható, vagy csere?
(#) potyo válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Inkább csere. A Codegen elég gyenge minőségű táp.
(#) Krisz03 válasza potyo hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Igen, én sem bízom már benne. Jobb lesz még azelőtt kicserélnem, mielőtt el nem száll miatta valami. Ez meg jó lesz kísérletezési célokra, kisebb értékű áramkörök műkötetésére...

Azért kíváncsi lennék, hogy mi okozza ezt a hibajelenséget (kikapcsolva is van a kimeneten fesz)?!
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Érdekes, most nem csinálja ezt a jelenséget; mintha megjavult volna.
Ennek ellenére cserélem, ez már biztos.
(#) Kocska hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
Sziasztok! kaptam egy chieftec atx tápegységet. Kipróbáltam ahogy bedugtam és sípolt. Bekapcsoltam ( az 5V os ágon volt terhelés) a sípolás megmaradt de működött. De a feszültségek nem voltak rendben 1-1,5V eltérés volt. Szétszedtem találtam bent 2 felpúposodott elkót ezeket cseréltem. De van egy dióda ami alatt megégett a panel, kis üveg tokozású mint az 1N4148. Mi lehetett? Tud valaki segíteni?

DSC00391.JPG
    
(#) Kocska válasza Kocska hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Elnézést de 2 kép lemaradt.
(#) potyo válasza Kocska hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Próbáld lekövetni a nyákon, hogy hová volt az a dióda kötve.
(#) Kocska válasza potyo hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Na visszakövettem ahogy tudtam. Lehet, hogy nem 21:45 kor kellet volna nekiállni de azért megmutatom hogy mire jutottam. Lehet hogy egy 5,1V os zéner volt?

táp.JPG
    
(#) Kocska hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
Érdemes egyáltalán foglakozni vele? Örülnék ha valaki segítene, vagy ha nem akkor jó lesz alkatrészek.
(#) zed911 hozzászólása Nov 8, 2007 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Silentmaxx vízhűtéses tápom, és alaplap hiba miatt vmi elment benne. Egyszerűen nem kapcsol be. Sztem nem lehet nagy baja.
A tápegység

Volna itt egy szakértő aki meg tudná nekem nézni, és javítani?
Túl drága volt ahhoz, hogy kidobjam.
(#) sk3tch válasza Braf hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
""ez lehet..., memória, videókártya, proci" Ha ezek közül bármi hibás lenne akkor az alaplap "szólna". de mivel "házba épített hangszóró is kussol"-->nem szól az alaplap mert rossz"

Ez igen csak nagy badarsag, en szamtech szervizben dolgozom es kb minden ami gepben van okozhatja ezt a hibat,90%ban ram..
(#) tibi0531 hozzászólása Nov 8, 2007 /
 
Üdv. A számítógépem mostanában olyat csinál, hogy a bekapcsoló gomb megnyomásakor nem kapcsol be, vagy némi késleltetéssel (~1 perc).
Szerintetek ezt a jelenséget a TÁP okozza vagy az alaplap?
(#) PCB hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
Szia !

Egy ATX-es tápot javítok, két kondi elrohadt 2200µF a kimeneten. Egy "tranyó" elhalálozott enyi van ráírva 240
Egy hűtóbordán van kettő. Mi a tipusa ennek ?

csatoltam a képet.

Ha valakinek lenne egy rajza ATX-es tápról megköszönném.

Üdv!

002.gif
    
(#) kobold válasza PCB hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Találtam egy oroszt, nem tudom, mennyire fedheti a valóságot... Értékek sincsenek rajta, inkább elvi rajz (?).

ATX_TAP.GIF
    
(#) Dudus válasza PCB hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
A '240'-es felirat alatt milyen felirat van? Nem lehet kibetűzni a fényképről!
(#) kobold válasza Dudus hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
E23R99-2, asszem
(#) Dudus válasza kobold hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Szerintem nem , az E2XXXXX ig látom. Pedig ez a típusjelzés
(#) PCB válasza Dudus hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Szia !

Kobold, köszi a rajzot !


felirat: E13009-2 akkor ez lehet akár az MJE13009

Köszi !

Üdv!
(#) Dudus válasza PCB hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Igen, szerintem az lesz amit írtál
(#) kobold válasza PCB hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Nincs mit.
Találtam még valamit, hátha segít.
(#) PCB válasza kobold hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Szia!

Jó lett, azért köszi

Üdv!
(#) Parázs Gábor válasza PCB hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Szia
Szerintem is MJE13009 lesz.
(#) PiperR hozzászólása Feb 1, 2008 /
 
Sziasztok.
Nemrég adtak a haverok egy rossz 300w-os mercury tápot. A hibajelensége az hogy a sz. gép bekapcsolásakor a gép ledjei, felvillanak, a táp ventije 1x körbefordul, utána semmi. Én csak úgy poénból betettem a gépembe a tápot, hátha elindul, és csodák csodájára működött vele a sz. gép . Egésznap ment semmi gondja nemvolt. De másnap nem indult be, a fent említett hibajelenséget produkálja. Szétkaptam, megnéztem a belsejét minden alkatrész éppségben van, semmi égési nyom. Megvizsgáltam a forrasztási oldalt is, nincs kontakt hiba sehol. Bekapcsolva a tápot (zöld-fekete összekötve), egyedül a lila vezetéken van meg az 5 volt, a többin semmi. Valakinek van valami ötlete hol kezdjem a hiba keresést
(#) PiperR válasza PiperR hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Senkinek semmi ötlete?
(#) KTobi válasza PiperR hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Szia!

Vagy kontakhiba, vagy a mi valószínűbb az a rosszúl elhejezett, és tönkrement elkók nézd meg itt . Ebben a cikben le van irva, mi mindent elkövetnek, hogy rövid életű tegyen az elkó. Ezt cserével lehet megoldani. Ha megépíted a mérőműszert, még pontossabban látod, mi ment tönkre, a pupos kondit nem egyszerű észrevenni, főleg ha nem a teteje, hanem az alja púpos.

Ha nincs terhelne nem hiszem hogy elindul, tegyél rá vagy izzót, vagy Wos nagyságrendű ellenállást.
Remélem segítettem, ha van még kérdésed írj.

Üdv. Tóbi
(#) spkkill válasza PiperR hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Hello!Nekem is ugyanez volt a baj a mercury tápommal. Volt mikor bekapcsolt a gép volt amikor nem. Megoldás:elektrolit kondik cseréje.Igaz nekem csak egyett kellett cserélnem mert az fel volt púposodva.Azóta napi 12-14órában üzemel a gép.
Következő: »»   2 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem