Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » cd/dvd lejátszóból gombra előjövő pohártartó
Lapozás: OK   1 / 1
(#) lewi hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
sziasztok!
kéne minnél előbb egy ötlet, h hogyan csináljam meg azt, hogy van egy tönkrement dv lejátszóm, ami olvasni nem tud, de a ki be mozgó tálcája az működik, és én ebből kocsiba való gombra előjövő pohártartót szeretnék csinálni. a pohártartós kivágás már kész, de még nem próbáltam meg beüzemelni.
a kérdésem, az, h nekem elég csak a 12V os áramot megadnom neki, és ami alapból kitolja a lemezt, az így is működni fog? nem kell semmi átkötés? és kell e neki az 5V os táp?
köszi előre is. ha lehet gyors ötletekkel áljatok elő, mert péntekre jó lenne ha kész lenne.
(#) Slope válasza lewi hozzászólására (») Dec 12, 2007 / 4
 
Ez most egy számítógépes DVD olvasó?
Ha igen akkor kell neki az 5V-is, mert anélkül a processzora nem megy.

Másik megoldás, ha meghagyod a végálláskapcsolót és saját elektronikával mozgatod a tálcát.

Mégvalami: a 12V az nem áram hanem feszültség, az áram mértéke az amper [A]
(#) lewi hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
okes, köszi szépen, szerintem egy ellenállással előállítom neki mind az 5, és a 12 V os FESZÜLTSÉG et
megint tanultam v mit
(#) Slope válasza lewi hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Mivel?!
(#) hhkfk válasza lewi hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
ne ellenállással, hanem tegyél 7805 -öt oda!!!!!
12V-al vigyázz, lehet akár 14,4V is!!!!!!
(#) Macsek71 válasza lewi hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Belezz ki belőle minden elektronikát;
dobj össze egy egyszerű (akár relés) motorvezérlést
használd egészséggel !

ui :Minek tennél be egy működésképtelen cuccot a kocsiba ? Plusz el. fogyasztó ( még ha mW is) plusz üzemanyag !!
(#) Slope válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Nagyobb üzemanyagfogyasztást eredményez fél bar nyomáscsökkenés a pótkeréken
Ettől még ez lenne a legtiszteségesebb megoldás szerintem is
(#) kaszarobert válasza lewi hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
???
Egy cdrom ha tápot kap már kiadja a lemezt! (nem kell ide kábel!) Mért kéne bármit is szerelni rajta? Meg vezérelni? Minek. 7805-ös meg valami ellenállás oszt kész... Ezen a problémán nincs mit megpoldani.
(#) lewi hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
az a gond, h nekem nem igazán mond semmit az a 7805 ös. de azért gondolom v mi stabilizáló cucc.
a relés megoldással v mivel az a gond h nem igazán vágom mit és hogyan csináljak, mer addig oké, h a motornak adok feszt, és ettől az kitolja a lapot, de az hogy lehet beállítani rajta, h csak addig működjön, amíg a tálca teljesen kimegy. szerintem az a leg jobb számomra, h az elektronikát bennhagyom, és még kicsit utánnaolvasok annak a 7805 ös nek. de szívesen fogadnék egyéb utasításokat róla, h mit mivel, és hogyan
(#) puskas87 válasza lewi hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
7805
egy tripla kapcsoloval meglehet oldani csak kicsi logika kell hozza (+1-1 kapcsolo az végsö pontokra)
(#) puskas87 válasza lewi hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
na meg is rajzoltam,szerintem igy a legegyszerubb, legyorsabb, legolcsobb stb...
Az atkapcsolo megvalasztasanal figyely arra hogy hat labu es lehetoleg 2 pozicios legyen, olyannal aminek 3 pozicioja van lessz egy "holt-pontod" vagyis azzal kikapcsolod az aramkort,kozep allasbann,amire neked nincs szukseged,elvegzi a piszkos melot a k2,3

Mien motrod van? Kibirja az 5v-ot????

Ps. ha valamit nemertessz,nem tusdsz kiolvasni,batran kerdezz

1593_001.pdf
    
(#) puskas87 válasza puskas87 hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
A biztositek a legfontosabb!!!
biztositek nelkul, egy rovidzarlat eseten fennal az eselye hogy meggyulad az auto es leégeti az 5ik szomszed garazsat is!
(#) Slope válasza puskas87 hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Gyárilag ott a végálláskapcsoló, a lemezmozgató motorral, és gombbal egy panelon... felesleges venni.

Mivel ahogy látom nem vagy járatos az elektronikában, szerintem hagyd meg a gyári állapotot.
(#) puskas87 válasza Slope hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
???
a biztositekhoz irtam valamit(time lag) ha ilyen batran kritikazol,megmagyarazod-e hogy mit jelent?
(#) lewi hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
na most elmondom, h mi van:
sikerült kibeleznem minden cuccot belőle, és kipróbáltam egy régi gép tápjával, és nem ment, ezek után szépen elkezdtem visszapakolni a kiszedett elemeket, majd mikor működőképes állapotba kerőlt, azt moondtam rá, h kész, most így állunk.
a működése a következő:
1) megkapja az áramot(bekapcsolom a tápot)
2) gondolkozik 15-20 másodpercet
3) ha gondolkozás közbe megnyomom a gombot, h kiadja, akko gondolkozás után kiadja a tálcát, ha nem, akko megint gondolkozik x időt és kiadja
4) ha megint megnyomom, akkor behúzza

nekem így jó, de ehhez valami olyan cuc kéne, ami biztosítja neki a max 12V ot, és emellett előállít asszem 5,5V ot, a sima autó hálózatáról

ui: mindenképp teszek bele biztit az átalakító ketyere elé is, de szeretnék egyet az ex "dvd meghajtó" elé is, mert már jártam úgy, hogy az is zárlatos lett :S
segítségeteket eddig is köszönöm, és kérlek titeket, már csak kicsit segítsetek!
köszi: lewi
(#) Slope válasza puskas87 hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Ide is leírom, hogy ne legyen félreértés!
Az előző hsz. második sora nem Neked ment.
(#) vicsys válasza lewi hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Azért azt még próbáld ki, hogy kinyitod és leveszed a tápot. Vársz 10mp-et majd visszarakod a tápot. Ha kint marad a tálca okés, de ha induláskor inicializál és autómatikusan visszahúzza az gond lesz. Képzeld, ha benne a pohár és leállítod a kocsit. Majd kisvártatva indulsz és a mekis cola....
(#) puskas87 válasza Slope hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Bocsanat,tenyleg en ertettem ferre
(#) puskas87 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
lewi,
3 kapcsoloval megoldva a motor forgasirany szabalyzasa,es vezerlese,mar csak a mechanikat kell megcsinalni es maris fullextras a kocsi,ha gyari felszereltseghez tartozik a pohartarto akkor fel sem tunik senkinek,csak ha meghalljak a hangjat

Nemertem miert ragaszkodsz ugy a dvd lejatszohoz..... :kerdes:
(#) lewi hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
vicsys:
sajna visszahúzza
puska87egyáltalán nem tartozék, mert ez egy lada samara )
az a gongm, h ha én 3 kapcsolósra cisálom, akkor nekem 3 irányba kell tologatni a pöcköt, de én azt szeretném.
én inkább úgy szeretném, ahogy most van, tehát lenyomok egy gombot azt kijön, majd még 1* lenyomom, akko behúzza.
most probálkozom egy pic égetővel, esetleg úgy mennyre lehetne megoldani a vezérlést???
már amúgy is kicúsztam az időből, és akko gondoltam rendesen megcsinálni. estleg így egy megoldás?
(#) lewi hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Bővebben: Link
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?fn=3aea86c1630574c...2b.pdf
ez 2 kép van róla. valaki meg tudná nézni, hogy jó e kezdéshez?
am se igazán vagyok benne a dolgokban, csak nagyon hobby szinten csinálom
(#) Holubek hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Kérdeznék én is egyet hasonlót szeretnék én is csak egy "rejtett" keverőpulthoz ami gombnyomásra előjön. Találtam egy kapcsolást de a problémám az hogy a végálláskapcsolót nem tudom megoldani. úgy gondoltam hogy a ledek helyére relét tennék, és a mikrokapcsoló (mikor nyit/zár) szakítja meg a relék áramát. Teszek fel 1 képet a kütyüről is ami még csak kezdeti állapotban van. Ha valaki tud mielőbb segítsen mert ez miatt nem tudom csinálni tovább. Előre is köszi.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem