Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Brikettáló gép házilag
 
Témaindító: imu73, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 31
(#) erika hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Én is arra gondoltam, felaprítani és összetömöríteni de mivel? Erre kellene valani hidralikus szerkentyű anivel lehet tömöríteni./brikkettáló/
A kukoricát mi is próbáltuk pellet helyett , de sokkal több fogyott mint a pelletből. Valószinű még nem elég száraz.Úgyhogy ebből a szempomtból nem éri meg jobban, még ha mázsára olcsóbb is volt, mert legalább másfélszer több fogyott belőle 24 óra alatt. A csöves kukorica árát nem tudom, de kézi fűtésnél biztosan jobban mégéri mint fával tüzelni. A karton papír viszont ingyen van.
Hallottam a meggymagról, az is nagyon jó és állítólag jóval olcsóbb mint a pellet. Na de hol lehet kapni? Jó a fűtőértéke a maghéjnak is, de ezt sem lehet sehol beszerezni.
(#) Atis57 válasza erika hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Szia!
jó néhány pálinka főzdés még fizet is ha elviszed tőle .Igaz össze van öntve a barack , megy , cseresznye mag
(#) Opéter válasza Atis57 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
A csonthéjasok magja ciánt tartalmaz, következésképen a füstgáz is.
(#) zotyo3 válasza Elurian hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Szerintem az általad belinkelt gép sokkal egyszerűbben kivitelezhető.
Gazdaságosságát tekintve jobb lehet mint egy hidraulikus.
Hisz ezen egy lendkerék segítí a folyamatos üzemet.
Én egyedül a lökethosszot tartom egy kicsit rövidnek
Szerintem villanymotorról is hajtható lenne egy cirkra 7,5kw
120 körüli fordulatú megfelelő lenne hozzá .
De kérjük ki a hozzáértők véleményét is.
Kérném ,hogy más is elmondaná a véleményét erről
a gépről
http://www.youtube.com/watch?v=M-kvWOUiuc0
(#) Elurian válasza zotyo3 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Üdvi,

Ha ennyire megszakértjük akkor itt van még 2 kép is. Közelebbit sajnos nem találtam. Az utóbbit valami kanadai kukoricafeldolgozó gépek oldalán találtam, de a technológia szerintem ugyanaz.
(#) kovzilla hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Üdv!

Szerintem egy MIA stabilmotorból egyszerűen készíthető lenne excenterpréses brikettáló. Csak le kell szerelni a hengerfejet és rá kell építeni a dugattyúra a préselő fejet és hozzá az adagoló házat, persze megfelelő tömítő rendszerrel, mivel a motor forgattyús házába nem kerülhet kosz.
A motor gyárilag rendelkezik egy nagyon komoly lendkerékkel. mivel egyhengeres. Nagyon erős a főtengelye és a hajtókarja. Működésképtelen motort lehet szerezni pár tízezerért. Szerintem ezzel a megoldással lehetne egy 30-40kg/h termelékenységű gépet csinálni elektromos meghajtással.
(#) coldwhite válasza erika hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Sziasztok!A papír "megmunkálására" itt van egy videó egy kis kézi gépről.Ahogy nézem,nagy része műanyag.

http://www.youtube.com/watch?v=VY4LUC78YW4&feature=related
(#) zotyo3 válasza coldwhite hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Oké megyek a padlásra és előveszem nagyapám hurkatöltőjét.
Szerintem ez nagyon komolytalan.
Gondold csak végig egész nyáron azzal töltenéd az idődet ,hogy télen meleg legyen ,de ha ez neked időbe belefér .
Ha megtalálom elküldöm neked a műszert
(#) erika hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
Lehet, hogy amit komolytalannak gondolsz nagyon is komoly dolog. Igen valami olyasmi mint egy hurkatöltő, vagy egy nagyobb húsdaráló tölcséres elektromos prés.Háztartási célra ilyesmi megtenné. Nem az egész téli tüzelőt ebből szeretném készíteni, de felesbe simán lehetne használni a pellettel és ez ingyen van. Szerintem napi 2-3 órát rá lehet szánni.
De ha a másik oldalát nézed, hogy egy akkora ház kifűtése mint a miénk gázból kb 80 ezerbe kerűl akkor egy egész hónapot csak azért dolgozol hogy a fűtést kifizesd és még ott a villany víz no meg a többi. Ez nem egy komolytalan dolog szerintem lassan siralmas lesz.
Olvastam más fórumokat is ahol többen is keresnek háztartási célra papírbrikettálót.
(#) Jociapi válasza erika hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Üdv Erika
Hozzászólásodba nem is tünik komolytalannak adolog csak az a hurka töltö höz hasonló gép nem brikettáló gép hanem pellet gyártó masina aminek az energia ellátása se piskóta , arra is kell egy bizonyos be vitt energia hogy meg forgassa össze préselje az elöre fel apritott (ledarált) anyagot igaz ez látványosabb termelékenyebbnek tünik amint lehetett látni a YOTU-BE -n csak sajnos ott sem ismertették a meghajtó motor teljesitményét
De elméletben létezik olyan 230 - V -os kis telj pelletgyártó valamelyik német nyelvü oldalon láttam
Engem is érdekelne egy ilyen gép .
Ami forgács,és fürészporból dolgozna vagy brikettet, vagy pelletet.
Aki tudna ilyet szóljon
Üdv : mindenkinek
(#) zotyo3 válasza erika hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Kedves Erika!
Ha csak az anyagi részét nézzük a fűtésnek .
Ajánlok neked egy egyszerű megoldást.
Nálam is ez működik saját fejlesztés ,igaz ha meglátnád elfutnál.
Asztalosoktól olcsón beszerezhető fűrészpor vagy forgács ők is tudják milyen költségekkel jár a brikettállás ,vagy pelletkészítés,
Nálam nyitott gravitációs rendszerű a fűtés kb 100nm fűtök vele.
Készítettem egy kazánt amibe belefér egy 200 literes hordó megtömve.
Meggyújtom és attól függően ,hogy mit és menyit rakok bele 10-20 órát ég
Igaz ez egy kicsit macera de időbe még így is jobban jösz ki,mintha napi 2-3 brikettálgatsz.
Szerintem egyébként a papír abszolút alkalmatlan tüzelésre,Próbálj meg egy könyvet elégetni (MOndjuk marxot vagy engelsz valamelyik művét)
(#) szoda hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
üdv mindenkinek
végigolvastam az egész fórumot sztem sok hasznos dolgot lehet találni rajta. Vannak itt prifik is, akiknek nem okoz gondot a leírt műszaki adatok illetve " rajzok"(legtöbbünkkel ellentétben)
Én is szalmabrikettálóban gondolkodom és valami olyan módszerre gondolok amit már régen kitaláltak: Kiskocka bálázó. szerintetek ezen az elven lehetne vmilyen megoldást találni? hiszen ott is tömörítésről van szó, csak azt kellene kissebbre és tömörebre.
Lehet hogy hülyaséget írtam de sztem nem eldobandó ötlet. várom a javaslatokat és a tippeket
üdvözlettel: szoda
(#) inborn válasza zotyo3 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
"Próbálj meg egy könyvet elégetni "

Elolvasni se kutya.

Papírja válogatja. A színes nem sokat ér. Sok benne a nem éghető anyag.
Aztán, még ott a kevés levegő kérdése is.
(#) erika hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Köszönöm a hozzászólástokat és a jó ötleteket is.
Hallottam már a fűrészporos kazánról hogy elég olcsó a működtetése. Az az igazság hogy mi most elég sokat áldoztunk egy kazánra, ami hagyományos módon vegyestüzelésre, automata üzemmódban pedig pellettel való fűtésre alkalmas. A pellettel való fűtés nagyon kényelmes szinte majdnem olyan mint a gáz, de a mai válságos helyzetben a pelletnek is egyre feljebb megy az ára és lassacskán utóléri a gázárat.Egyébként ehhez lehet keverni fűrészport is felesbe, de felénk nem nagyon lehet kapni mert felvásárolják nagytételbe a brikett- pelletgyártók.
Azért jó, hogy kézi üzemmódban is használhazó és bármi elégethető benne.A férjem látott egy elég kisméretű pelettálót ami úgy nézett ki mint egy hatalmas húsdaráló /kb egy íróasztalnyi/ tölcsérrel a tetején ahol beöntik az anyagot, az elektromosan vezérelt csigával pedig kipréselik a pelletet.Úgy gondolom a pelettálók drágábbak mint a brikettálók, no meg papír pelettálóról még nem hallottam /ami nem azt jelenti, hogy nem létezhet/, de brikettálóról már elég sokat halottam olvastam, de olyan mintha titok lenne ennek az elérhetősége, illetve lehet hogy csak nagyipari méretben létezik nálunk. Német honlapokat ajánlanak illetve hallottam, hogy többen is ott szerezték be egy kétszázezerért.Sajnos az a problémám hogy nem tudok németül.
(#) NorbZ hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Üdv.!
Csavaros megoldásnál, hogyan tömöríti össze az ocsút a brikettáló ?
Ti mivel ragasztózzátok össze az anyagot?
(#) Death16 hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Helosztok nemtudnátok egy oldalt vagy vázlatrajzot vagy bármilyen linket ami alapján megtudnák épiteni egy Dugattyús Brikettáló gépet de valami nagyobb teljesitményüt bármilyen rajznak örülnék?Köszönöm előre is
(#) Death16 hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Előbb Rosszul irtam Nem csak pusztán Dugattyús hanem excenteres Dugattyús
(#) wartowski válasza NorbZ hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
NorbZ!

A brikettáló készülék semmiféle ragasztóanyagot nem használ, csupán iszonyatos nyomást.
Ha lenne pénzem belefognék egynek a gyártásába, az eszközeim megvannak hozzá.........
Meg van egy pár év gyakorlatom faipari gépek gyártásában/javításában.
Ha kell valakinek segítség, szóljon nyugodtan.

Üdv!
(#) NorbZ válasza wartowski hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Üdv.!
Nekem csak az kellene, hogy valaki elmagyarázza a csigás prés működését alaposan, rajzal ha tud !
Mivel nem nagyon értem.
És ha a csigás rendszer egyszerűbb miért akar mindenki hidraulikus prést csinálni ?
(#) Lippp válasza NorbZ hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Üdv!
Azért, mert senki sem ért a csigáshoz rendesen, másrészt szerintem sima hegesztett csiga nem elég, úgyhogy baromi költséges előállitani a csigát.
Az elv annyi, hogy vagy a cső kúpos ,amiben forog a csiga, vagy a csiga menetemelkedése szűkül folyamatosan a végéig. a csőbe meg végig hosszanti hornyokat kell vésni (ami gondolom szintén nem egyszerű), hogy ne forogjon az anyag.
Az elv ennyi, de hogy a méretezést mi alapján kell megcsinálni, arról nemsok irodalmat találsz.

A hidraulikus prés mellett meg az van, hogy kb mindent megkapsz hozzá a boltban, és csak össze kell tákolni.
Ezzel persze leblamálom a saját szakdolgozatomat rendesen
Üdv!
(#) NorbZ válasza Lippp hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Üdv.!
Jó, értem.
De egy hidraulikus rendszerhez kell legalább 2 motor, kapcsolók, sok más elem, és kijönne 500e ftból....
ÉS még a kapcsolásokhoz sem értek.
Szóval nekem a csigás lenne a legegyszerűbb.
AZ, hogy ne forduljon az anyag azt meg lehet oldani egy olyan csővel, ami mondjuk 4-6-8 szöges. Bár azt is kúpus formában kapni....
Nehéz szülés lesz, ezt már látom előre :-S
Pedig ocsút ingyen szerzek, csak a fuvardíjat kell fizetnem.
(#) laci52 válasza imu73 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
sziasztok!

Tudtok nekem segíteni?Szeretnék venni egy házilagos faforgács tömörítő gépet.kb.20x20x40 -es méretű brikettet tudjon előállítani.Hol tudok ilyen gépet venni?


Köszönöm

Laci
(#) mambru hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Sziasztok Menyit Adnátok egy 4kw-os lendkerekes házilag készített , óránként 100/órás brikettáló gép ért???????? Konkrét árakat kérek ha lehet? Miki
(#) mambru hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Olyan erős, hogy tettünk bele Napraforgó ocsut És kifolyt belőle az olaj mikor összeütötte a gép a szalmával.
(#) mambru hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Ja 75 lóerős
(#) zolika60 válasza mambru hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Na most akkor 4KW-os vagy 75LE-s?
(#) NorbZ hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Mennyiért adnád?
Képeket tudnál berakni róla?
Hol található ?
(#) mambru hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
jó a kérdés egy négy kilovattos motor kapcsolódik egy hajtóműhöz és a leadott energia 75 lóerő
azt nem tudom menyiért adnám azért vártam mondjuk úgy liciteket nem biztos hogy eladó lesz még gondolkodom rajta de mejd teszek fel képeket
(#) mambru hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
800000 ft körülre gondoltam mert ez nem csigás meg munkahengeres ez lendkerekes sokkal gyorsabb és energiatakarékosabb mint a többi verzió ha lesz konkrét jelentkező megbeszélem itthon és meglátjuk mi sül ki belőlle állítható préselőág nem fix sokkal jobb mint némeik gyári ja és cserélhető is nem jársz úgy mint a csigás gyárival , mert az egyik ismerősöm vett és megszorult neki mert sok szalmát tett bele lekell neki vág ni csak úgy tudja cserélni az a gép 2.7 milla ez tud anyit de mivel házi csak 800000
kovácstűzben edzett a présfej
csak a csapágyak darabja 58000 házzal együtt nagy strapabírásra terveztük sok szakember munkája fekszikbenne

azért eladó mert több tulajdonosa is van és van egy kis nézeteltérésünk
(#) ozon válasza mambru hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Üdv.
Kép? :photo:
Következő: »»   11 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem